Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Full time Интернет маркетър ли си?


  • Общо гласове
    96
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Все още не съм стигнал то точката да живея от доходите, които изкарвам от нета, но се надявам това да стане.

Пожелавам ти го искрено и на всички, които са поели в тази насока. В много случаи се постига след яко блъскотене и правилно развитие. Само ми е чудно дали българина, като голям % от населението, има желание поне да опита.

За това стартирахме и тази кампания Успей с нас. Иначе веднъж да се зарибиш, на мен какво не веднъж съм го казвал, ми е като PC игра. Винаги има ситуации и определено отделяш време. :)
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Full-time от 2-3 месеца.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

*аси, как го правите!? Аз се депресирах леко, четейки тази тема...
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

*аси, как го правите!? Аз се депресирах леко, четейки тази тема...
Кое те депресира?
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Че някои успяват да го правят, пък аз съм егати злето :)
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Че някои успяват да го правят, пък аз съм егати злето :)

Ами действай по въпроса да го промениш с оплакване и самосъжаление няма да стане само това мога да ти кажа. ;)
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Хм, не се оплаквам, само констатирам.
Някой българин няма ли да напише книга как го е постигнал? Ще излезе най-великата тайна това да започнеш да работиш изцяло фриланс :)
Чужденците споделят, ама ми изглежда супер лесно постижения от техните уста (а и все пак пазарът е различен).

Вие с чужди или български клиенти работите?!
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Мислех да пускам тема за freelancer-ството и така от няколко месеца и не сядам да го направя. Хора с мислене, че най-добре да са на службичка ("постоянна работа") не ставата за тази работа. Като за начало трябва да си инициативен, т.е. да търсиш клиенти и да се стараеш да се представяш добре. Много важно правило: Доброто име е по-ценно от парите. Дори да се прецакате с парите (стига да не е прекалено), по-важното е да свършите работата доколкото това е възможно. Ако няма как да има добри отзиви (проблемен проект) поне се постарайте да няма никакви (т.е. умерено доволен/недоволен клиент). Ако поръчката е да речем за 300лв и ако клиентът иска нещо дребно допълнително (неуговорено предварително) на стойност до 20лв, е много грешно да го занимаваш с допълнително искане на пари, т.е. добавяш го като бонус. Ако искаш да не те прецакат, караш или с посредник или с редовни клиенти. Ако имаш посредник и се пробваш да се скъпиш за неговия процент, вероятността да се самопрецакаш е почти 100%. Ако си без посредник и клиентите са от тип "за първи път", това е потенциален проблем. В този случай трябва внимателно да се подсигуриш за обхватът на задачата и за някакви гаранции за плащането/плащанията.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Unwise,

би ли ми казал как да си намеря посредник? Мерси!

Няма ли някой от тези близо 50 човека да разкрие дълбоката тайна де, какво мълчите?
 
Последно редактирано:
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Unwise,

би ли ми казал как да си намеря посредник? Мерси!
Има колкото щеш сайтове-посредници занимаващи се с работодатели и freelancer-и. Аз ползвам freelancer.com. Както казах по-горе, ако очакваш службичка, т.е. някой да ти дава работа, да ти казва какво да правиш и да ти виси на главата, няма да успееш като freelancer. Всичко е до самосъзнание и впоследствие до опит.

Добавка:
Не знам защо толкова много се впечатлявате от работата в мрежата сякаш това е космическа технология. Всъщност това си е просто работа като почти всяка друга работа. Работите нещо и получавате пари. Ако някой ви е шеф, той си троши нервите и здравето да ви дири работа и да ви организира (теб и колегите ти). За това, естествено, взима немалък процент. Ако сам се организираш, трошенето на нерви и здраве остава за теб. В това отношение и онлайн и офлайн положението е сходно.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Знам го това, не държа изобщо да ми виси някой на главата, даже напротив, ама тези сайтове като freelancer.com и oDesc са бъкани с всякаква паплач, от която аз лично не мога да се вредя... Затова питам как успявате да печелите проекти там?
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Знам го това, не държа изобщо да ми виси някой на главата, даже напротив, ама тези сайтове като freelancer.com и oDesc са бъкани с всякаква паплач, от която аз лично не мога да се вредя... Затова питам как успявате да печелите проекти там?
С упорство и труд. Лесно е само в гробищата.
Конкренто във freelancer.com аз пробих за 2 седмици, т.е. не е невъзможно.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Аз досега само в Одеск съм пробвала по-настойчиво, но не ми се получи и се отказах, признавам.

Сега ще пробвам и във Freelancer (абе много българи засичам по наддаванията, че и с репутация, браво).
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Пробвай и с Elance. Лично според мен freelancer.com е най-трудния за пробиване, основно заради типа конкуренция и смахнатия им UI. Обаче също така трябва да си призная, че не съм се пробвала по-усърдно там - не ми се е налагало. Гледала съм ти нещата, не би трябвало да имаш проблем да пробиеш в който и да е от сайтовете - не гледай масата, не се сравнявай с най-евтината работна ръка и не се състезавай на база цена. Наблегни на качество и на точно и съблазнително написано предложение. Малко упоритост и 100% ще се получат нещата.

И по темата: 2+ години вече съм 100% онлайн.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Здравей!

Благодаря за подкрепата.
Имам спомен, че Elance имаха такса или нещо от сорта и затова не съм им отделила повече време.
Може и да ми е проблем "точното и съблазнително написано предложение", просто пиша да ми видят Портфолиото за повече инфо и готово... Иначе за цената - не се състезавам на база цена, поставям цена, която е посочена в съответния бюджет минус малко.

Ти какво работиш 100% онлайн и в Elance ли?
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Дизайн, през различни сайтове, отскоро и Elance.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Mм, мерси за полезната информация. Бихте ли споделили по колко пари месечно си докарвате от freelance сайтовете?
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Unwise ряпа имаш !! Браво много полезна информация.

Аз от година някъде се занимавам по-редовно с припечелване от интернет, но и аз съм от тези с малкото клиенти. Нищо надявам се скоро да премина на фул тайм :)
 

Горе