Конкурс за лого на България

Blinky

Owner
logo.gif


След като това лого не е достатъчно добро за символ на България, се открива конкурс, който реално ще даде възможност на всеки да участва в конкурса, като наградата е символична и би била просто това, че си го направил. Целта е да се илюстрират забележителностите и ценностите на България в една малка картинка, която ще върви и мото (слоган). Участието ще донесе много престиж на всеки, който иска да се доказва като дизайнер и криетив.

Тук можете да видите рекламата: btv.bg/videos/moda-i-zabavlenie/video/215459355-Tarsi_se_novo_logo_na_Bulgaria.html

А тук самата статия: Търсят ново лого на България

Целта на инициативата е да се покажат плюсовете и забележителности на България в малка картинка, с кратък текст или мото. Наградата за победителя е символична - еднолевова монета с нумизматична стойност, така че участието и усилията са въпрос на чест.

Къде може да се пращат обаче не става ясно. Ако някой има желание, просто пускам тук, защото знам, че ще е интересно за някои.
 
От: Конкурс за лого на България

Къде може да се пращат обаче не става ясно.

Доста разпространена новина по медиите с оскъдна информация. Разрових се в паяжината и се натъкнах на формата за участие >>
 
Re: От: Конкурс за лого на България

Доста разпространена новина по медиите с оскъдна информация. Разрових се в паяжината и се натъкнах на формата за участие >>
Мерси за инфото....пуснах темата, защото мислех, че за някои може да е една добра реклама на услугите му. Знам, че тук е пълно с талантливи дизайнери и са на едно много добро нивото. Даже смея да твърдя, че ако се амбицират предприемачите тук ще смачкат всякаква конкуренция. Запознат съм с работата им и това ме кара да си го мисля. Дано някой прояви интерес. Няма да е зле като допълнителна реклама и да се фука насам-натам по уеб срещите. ;)
 
От: Конкурс за лого на България

Ако не се лъжа, това е логото на туристическия портал, който струваше няколко милиона? Значи, дават се "грешни пари" на "наши хора" (некадърници) да свършат работата и след време се пуска конкурс със символична награда, който цели да им оправи кашите. Типично по български. Между другото ето ви идея за тема на новото лого - далавера.
 
Re: От: Конкурс за лого на България

Ако не се лъжа, това е логото на туристическия портал, който струваше няколко милиона? Значи, дават се "грешни пари" на "наши хора" (некадърници) да свършат работата и след време се пуска конкурс със символична награда, който цели да им оправи кашите. Типично по български. Между другото ето ви идея за тема на новото лого - далавера.
Да, и рекламата мина през определени хора, това е факт.

Дано намерите лична изгода (говоря за дизайнерите), ако решите да се пуснете. За мен лично, ще е голяма гордост, ако някой от тук представлява форума, първо фирмата си де и услугите. Но ако каже, че той е от тук, прави работа за хората от форума има голяма част да насочи определено внимание на определени хора и услугите тук да са не само ползвани, но и ценени в материалния смисъл на думата. :)
 
От: Re: От: Конкурс за лого на България

Да, и рекламата мина през определени хора, това е факт.

Дано намерите лична изгода (говоря за дизайнерите), ако решите да се пуснете. За мен лично, ще е голяма гордост, ако някой от тук представлява форума, първо фирмата си де и услугите. Но ако каже, че той е от тук, прави работа за хората от форума има голяма част да насочи определено внимание на определени хора и услугите тук да са не само ползвани, но и ценени в материалния смисъл на думата. :)
Аз ще участвам. Финансовата изгода в случая не е мотив. Вече съм пуснал няколко анкети за да разбера - какъв е позитивния символ, който асоциират хората с името на България :)
 
Re: От: Re: От: Конкурс за лого на България

Аз ще участвам. Финансовата изгода в случая не е мотив. Вече съм пуснал няколко анкети за да разбера - какъв е позитивния символ, който асоциират хората с името на България :)
Радвам се, че някой ще носи славата. :) Може тук да обсъждаме и други неща за логото - слоган, какво да се използва, за да "хване" духа на България и всичко по темата. Почваме.....

Аз си го представят в зелено, червено, бяло и синьо. Нещо, което обхване всичко описващо нашата национална гама от цветове. А символите, които могат да се опишат са много. От забележителностите като Царевец, Мадарския конник, Белоградчишките скали, до българските национални носии, розите, житата....има много, но трябва да е нещо лесно познаваемо и казващо в същото време много на човека, който го гледа.

Като цяло, логата са в националните цветове, в добър микс и добра игра на преливащи се форми. Нищо сложно, просто опростено и емблематично.

Вижте няколко примера тук:

logo_brasil.jpg

Бразилия травел портала.

2163-loga_OPPK_Praha_EU_velke.gif

Портала на Полша (сега и при тях тече конкурс за лого и мото-слоган - на piafawards.com).
 
От: Конкурс за лого на България

@stoineff - сърдечен успех с представянето! Както и на всеки друг бъдещ участник от форума - пожелавам ви професионален възход като единен екип на бизнес форума. И както се изрази Blinky: Предприемачи, амбицирайте се - смачкайте конкуренцията! ;)
 
Re: От: Конкурс за лого на България

@stoineff - сърдечен успех с представянето! Както и на всеки друг бъдещ участник от форума - пожелавам ви професионален възход като единен екип на бизнес форума. И както се изрази Blinky: Предприемачи, амбицирайте се - смачкайте конкуренцията! ;)

You must spread some Reputation around before giving it to petya77 again.

Не мога да дам, харесва ми казаното.

Определено желая някой от тук да им покаже как се правят нещата и в същото време да не лъмти за милионите, изхарчени за този портал. Ако предлагаш дизайнерски услуги, нищо не струва да отделиш 30 мин., за да сглобиш нещо, с което ще се гордееш, а в интерес на истината ще накараш и съфорумците си да се гордеят с теб. Отделно е излишно да споменавам, че даже да не го правиш за пари и тешкарлък, то неимоверно след като се избере нечие лого, няма начин да не донесе положителни последствия това. Даже може да се обзаложите на това. ;)
 
Re: От: Конкурс за лого на България

Ако желаете да пообсъдим логото, всичко около направата му, може да го дискутираме тук. Вярвам, че тук има адски много потенциали, които могат да дадат по едно мнение и да се стигне до най-точната концепция и в последствие - вариант за представяне. :)
 
От: Re: От: Конкурс за лого на България

Ако желаете да пообсъдим логото, всичко около направата му, може да го дискутираме тук. Вярвам, че тук има адски много потенциали, които могат да дадат по едно мнение и да се стигне до най-точната концепция и в последствие - вариант за представяне. :)
В анкетите засега води символа - лъв. Следван от Мадарския конник, роза, но има и интерсени идеи, вода, Балкан, Шипка и др. Интересни асоциации имам вече пък на практика какво ще се получи ще видим... Скъсах 5 - 6 скици вече, щото ми тъпеят... искам хем да е максимално опростено, хем да има някакъв обобщаващ символизъм... всичко това ме води засега към ... ще го запазя в тайна, но е уникална идеята :) Веднага след като го направя ще го постна и тук. Да дадете мнение... и най - вече критика..
 
От: Re: От: Конкурс за лого на България

Не мога да дам, харесва ми казаното.

Благодаря ти! Не очаквах похвален отзив - оценявам искреността.

Вярвам, че ще откликнат всички желаещи да се представят на конкурса, за да покажат най-добрите си проекти. Независимо от предлаганата отплата - нека този конкурс бъде мотивиращ, като изпит в училище. Мисля, че ако се отвори групичка (заключена само за участниците - предпазна мярка от конкуренцията), където да се качват лога - ще бъде от огромна полза. Така ще се разменят идеи и концепции с цел постигане на съвършенни лога.
 
Re: От: Re: От: Конкурс за лого на България

В анкетите засега води символа - лъв. Следван от Мадарския конник, роза, но има и интерсени идеи, вода, Балкан, Шипка и др. Интересни асоциации имам вече пък на практика какво ще се получи ще видим... Скъсах 5 - 6 скици вече, щото ми тъпеят... искам хем да е максимално опростено, хем да има някакъв обобщаващ символизъм... всичко това ме води засега към ... ще го запазя в тайна, но е уникална идеята :) Веднага след като го направя ще го постна и тук. Да дадете мнение... и най - вече критика..
Интересно е какво ще има като предложения. Мен лично ме грабва идеята да е нещо малко по-модерно. Не виждам как ще хванат туристите с нещо крещящо колко е застоял туризма. Та за това си мислех да е нещо по съвременно и лъскаво, но в същото време да хваща всичко, което трябва, за да пренесе духа, както се вика.

Да, пусни го тук, като приключиш. Ако имаш няколко модела, и някой друг иска да се включи, може да си направим една малка анкета. Или да гласуваме на кое какво може да се промени, за да постигне максимален ефект. :) Критика ще има, все пак има доста хора с опит както в това, така и около това. :)
 
От: Конкурс за лого на България

bullgaria.jpg


Това е нещо обобщено. И първото, което изплува като образ след като обобщих позитивните нагласи на хората. Идеята е съчетанието на традиционни символи, които да се преплитат в различни картини в зависимост от индивидуалната нагласа на човека, който гледа логото. Вие какво виждате в него?
Оста по която разработих концепцията за логото е :
Борис І скъсване на България с езическото минало и приемане на християнството, като част от културното наследство на България. Изработването на глаголицата, като прародител на кирилицата (основа на самосъзнанието ни и уникален белег на българщината). Розата, чийто цвят е съставен от символа "буки" вторият след "Аз" е предшественика на буквата "Б" Покрива на къщата е Балкана, а основите са написано на глаголица "България" Надявам се да се хваща най - общо идеята ...
 
Харесва ми много елемента представляващ планина. Дано да съм го разбрал добре. Може, едно бяло връхче да му дадеш и после да искаш малко спонсорско от Боровец, Банско и Пампорово. :) Но явно си искал да опишеш покрив на къща. Това е в кръга на шегата, естествено. :) Но определено виж какво може да доразвиеш в тази насока, но го дръж постно и разбираемо. Планините и другите забележителности могат да се съчетаят добре, да са опростени и в същото време при силно заглеждане да се виждат детайлно очертани елементи, както си почнал с планината.
 
От: Конкурс за лого на България

Едно от нещата, с които свързвам България са манастирите:

rilski.jpg


Не знам как това ще се вмести в лого, но пък вижте каква красота, особено с планините отзад.

Иначе ето една интересна картинка, която намерих преди време в нета и ползвам за аватар в един форум:

bgzname320x200.jpg
 
Re: От: Конкурс за лого на България

Ако не се лъжа, това е логото на туристическия портал, който струваше няколко милиона? Значи, дават се "грешни пари" на "наши хора" (некадърници) да свършат работата и след време се пуска конкурс със символична награда, който цели да им оправи кашите. Типично по български. Между другото ето ви идея за тема на новото лого - далавера.

и аз си мисля че е подигравка с трдуда на дизайнерите щото издухаха 6 милиона лева и после някой за слава да им направи лого да обявят една награда от 30 000 лв което е половин процент (0,5%) от изхарченото пак ще е подигравка ама и моне ще е нещо
 

Горе