Конкурс за лого - 40 лв.

От: Конкурс за лого - 40 лв.

Това което правя е, че пиша сайта на тази ф-ма и ми бе необходимо лого , мисля ,че това беше ясно или греша ?
Пиша го за малко пари , част от които искам да дам на човек които се занимава с дизайн , защото вярвам, че всеки трябва да разбира от нещо и да го върши , така всички ще имаме пари , а не типичното аз мога всичко.
Конкурс е за да има повече предложения, а ако бях звъннал на 5 ф-ми и им искам лого и ми ги пращат на мейла, това какво е ? На никои не подценявам труда, но пак казвам , темата трябваше да е празна, ако е ниска цената, а не 4 страници.




За последно пиша в настоящата тема ksp никой не се подиграва с вас конкретно. Според мен се опитвате да вземете поръчка за изработка на фирмен знак от фирма и да предложите свое заплащане на дизайнерите във форума.
Цитирам "Въпреки ниската цена искам клиента да получи нещо уникално като лого затова пуснах темата , иначе все щях да намеря някой темплейт на лого за без пари, нали ?" Другата тема е за човек, който всички познават и наистина парите са малко, но всеки си преценява в крайна сметка. Тук обаче сме свидетели на клон тоест някой ви е питал за услугата и вие сте се заели да я свършите пускайки този конкурс тук. За вас това е редно така ли?
Дори и да има предложен бюджет от компанията вие сте преценили, че можете да пуснете конкурс тук и да получите идеи и предложения на ниска цена предлагайки ги на фирмата поръчител. Била съм свидетел на много такива услуги.
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Какво ви става на всички? Аз съм виждал какви ли не теми в този форум за конкурси за лога с цени около 30-50 лева и никой нищо не е казвал. Даже много хора даваха предложенията си. Сега изведнъж, 40 лева се превърнаха в страшен проблем. Не схващам откъде тръгна всичко това?
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Какво ви става на всички? Аз съм виждал какви ли не теми в този форум за конкурси за лога с цени около 30-50 лева и никой нищо не е казвал. Даже много хора даваха предложенията си. Сега изведнъж, 40 лева се превърнаха в страшен проблем. Не схващам откъде тръгна всичко това?

Проблема според мен идва от това
Агенция за събиране на вземания
Фирма която ще събира пари не може да отдели повече от 40 лв. за лого...
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Доста негативизъм се изля , мен не ме интересува какъв е клиента клошар или космонафт, мисля че би било непрофесионално цената ти да се определя от дейността на клиента Да дойде един адвокат при мене да кажа искам сайт до едиколко си и аз да му кажа ааа не ти си адвокат взимаш ми по 50 лв. за 30 мин говорене , значи аз ще ти взема 2 к :) Стига колеги . Не съм тарикат, даже обратното :) Да оставим личните емоции и да говорим по работа :)

П.П. Как пък точно на моя конкурс се изля недоволството от всички конкурси с мини бюджет :) Карък съм си аз
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Изля се, защото тука, ако не светиш като коледна елха с жълти, лилави, червени, бембни звездички си льохман, ама ако светнеш като елха, ще се счупят да ти направят лога и за 20 лева, ама те си викат охоооо, тоя ще събира вземания, значи има поне 100к зад гърба си... и познава Бойко Борисов лично, играят за Тигрите заедно... просто тук предприемачите се броят на пръстите на кьорав шлосер...
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Логото е брандиране. Брандирането си е скъпа услуга. Не може за 40 лв да очакваш лого, което да се припознава от всеки човек като твоя бранд ( примерно виж логото на NIKE. даже не трябва да го видиш, за да се сетиш за него ). За направата на едно качествено лого трябва доста мисъл и фантазия, както и да се използва златно сечение ( http://www.creativebloq.com/design/designers-guide-golden-ratio-12121546 , http://www.quora.com/Apple-Inc-2/Does-the-Apple-logo-really-adhere-to-the-golden-ratio). Според мен определено в едно лого трябва да се финансира една идея повече от колкото мислите, че има нужда. Все пак логото е това първо впечатление, което примамва клиента да се загледа в продукта или да го купи.

Колко лога по 40 лв трябва да направя за да си избия Photoshop-a който е ~600$ ( http://www.amazon.com/Adobe-6515823...UTF8&qid=1378464599&sr=8-4&keywords=photoshop ) ? :)

Някъде по-нагоре някой беше писал, че средната заплата в България е 350 лв.. 350 лв може да е за полицай, но за графичен дизайнер, определено средната заплата е поне двойно по-голяма. И все пак това със средната заплата не го разбрах какво общо има с цената на лого, след като ти си имаш фирма, на която и трябва лого - значи не си средностатистичен бачкатор, а си някой предприемач, който има възможност за инвестиция в даден бизнес.

Една приятелка така и предлагаха да направи един сайт по някаква програма към някакво министерство. Предложиха и 250 лв, при което тя се отказа. След време се оказа, че по тази програма били отпуснати 10 000 лв за сайт, но след корумпираните началници, до програмиста стигат само 250 лв.. И това не е изключено да е някаква подобна схема : )

Нищо лично.. просто изказвам и аз моето мнение :Р

PS: впрочем аз още в миналата тема за лого за 50 лв мислех да се намеся, но тогава си замълчах
 
Re: От: Конкурс за лого - 40 лв.

Логото е брандиране. Брандирането си е скъпа услуга. Не може за 40 лв да очакваш лого, което да се припознава от всеки човек като твоя бранд ( примерно виж логото на NIKE. даже не трябва да го видиш, за да се сетиш за него ). За направата на едно качествено лого трябва доста мисъл и фантазия, както и да се използва златно сечение ( http://www.creativebloq.com/design/designers-guide-golden-ratio-12121546 , http://www.quora.com/Apple-Inc-2/Does-the-Apple-logo-really-adhere-to-the-golden-ratio). Според мен определено в едно лого трябва да се финансира една идея повече от колкото мислите, че има нужда. Все пак логото е това първо впечатление, което примамва клиента да се загледа в продукта или да го купи.

Колко лога по 40 лв трябва да направя за да си избия Photoshop-a който е ~600$ ( http://www.amazon.com/Adobe-6515823...UTF8&qid=1378464599&sr=8-4&keywords=photoshop ) ? :)

Някъде по-нагоре някой беше писал, че средната заплата в България е 350 лв.. 350 лв може да е за полицай, но за графичен дизайнер, определено средната заплата е поне двойно по-голяма. И все пак това със средната заплата не го разбрах какво общо има с цената на лого, след като ти си имаш фирма, на която и трябва лого - значи не си средностатистичен бачкатор, а си някой предприемач, който има възможност за инвестиция в даден бизнес.

Една приятелка така и предлагаха да направи един сайт по някаква програма към някакво министерство. Предложиха и 250 лв, при което тя се отказа. След време се оказа, че по тази програма били отпуснати 10 000 лв за сайт, но след корумпираните началници, до програмиста стигат само 250 лв.. И това не е изключено да е някаква подобна схема : )

Нищо лично.. просто изказвам и аз моето мнение :Р

PS: впрочем аз още в миналата тема за лого за 50 лв мислех да се намеся, но тогава си замълчах
И каква е заплатата на средностатистическия дизайнер? 800 лева?

Прав си. Логото е брандиране. Следователно за 40 лева, ще получиш такова брандиране. Ако искаш да брандираш на високи нива, дай 1000 лева и си направи лого и си брандирай колкото искаш.
Явно май не разбирате, че примерно няма как да отделя 500 лева за лого, при положение, че сайта ми е толкова примерно?

Стига се заяждахте и се излагайте.
Гледайте си живота, като не Ви харесва нещо, не го правите, не коментирате и това е. Защо трябва всеки път човек да се заяжда, дори не разбирам какво печелите?

Изля се, защото тука, ако не светиш като коледна елха с жълти, лилави, червени, бембни звездички си льохман, ама ако светнеш като елха, ще се счупят да ти направят лога и за 20 лева, ама те си викат охоооо, тоя ще събира вземания, значи има поне 100к зад гърба си... и познава Бойко Борисов лично, играят за Тигрите заедно... просто тук предприемачите се броят на пръстите на кьорав шлосер...

И като светиш като коледна елха? Защо трябва да е льохман, при положение, че момчето си пуска конкурс и очаква логота?


Вие сте много интересни хора. Ако пусна тема, Търся някой да ми НАПРАВИ лого, давам 50 лева. Ще ми счупите личните съобщения да ми предлагате лога.
Ако пусна конкурс, изведнъж ставам най-черния на земята.

Като искате и сте толкова богати, и може да отделяте по 1000 лева за лого, пуснете си конкурс, да видим какви ще са предложенията там. Със сигурност, няма да са такива, каквито са за 50 лева.

Ей Българина винаги ще го помня с репликата "Аз съм добре, щом на Вуте му е зле" .. винаги тряя да се фърлят манджи и да се заяждат.
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Какво ви става на всички? Аз съм виждал какви ли не теми в този форум за конкурси за лога с цени около 30-50 лева и никой нищо не е казвал. Даже много хора даваха предложенията си. Сега изведнъж, 40 лева се превърнаха в страшен проблем. Не схващам откъде тръгна всичко това?

Просто хората тук (а и не само) се влияят един от друг. Ако няколко стари потребителя бяха постнали нещо положително спрямо конкурса в началото, нещата щяха да се развият по съвсем различен начин. (Ето идея за фрийлансърите - публикуване на положителни коментари срещу заплащане)

Относно самия конкурс и по точно за хората, които са "възмутени"...

Вие по-добре ли знаете какво иска човека, та му обяснявате за колко пари да си пуска конкурса и какви лога му трябват (професионални, уникални, разпознаваеми и какви още бяха...)? Човека иска лого за 40 лв! Какъв е проблема? Все едно аз да пусна обява, че купувам сайтове до 500 лв и някой, който има сайт на стойност 10000 лв, да тръгне да ми сере в темата, понеже не съм обявил бюджет, който да покрие стойността на неговия сайт...

Като услугите ви струват повече от 40 лв, просто не се включвайте. Толкова ли е трудно?
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

това с бухалката най-много ще отива на проекта :)
сложи и една безмозъчна мутра и всичко е шест
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Той за тва Монев се сфетна овреме да вдигне мизата :) Хиена ниедна е той, знае къде е тънката граница :D
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Е не мога да разбера къф е тоя вой за цената
В други теми много се изказвате за 'свободния пазар', па тука май нещо големите дизайнери искат да определят цената и праят бойкот...ми да стачкуват мълчаливо
Човека си е пуснал оферта, кой не му отърва подминава...
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Е не мога да разбера къф е тоя вой за цената
В други теми много се изказвате за 'свободния пазар', па тука май нещо големите дизайнери искат да определят цената и праят бойкот...ми да стачкуват мълчаливо
Човека си е пуснал оферта, кой не му отърва подминава...

Не смятам че като участвам в този конкурс ме прави лош дизайнер. Лично мое мнение е че по нищо не отстъпвам на останалите дизайнери които не искат да участват в този конкурс. Ако смяташ че аз, Zenith, Dream и още имаше които участваха не сме на нивото на останалите си в грешка. Вече няколко мнения се изказвате, 40 лева, затова големтие дизайнери няма да участват :) и кои са големтие дизайнери... По принцип не ми пука непознати хора какво говорят но вие прекалихте, върнахте ни в първи клас.

Още една концепция на първото ми лого.

7c83e57e9a0725d7.jpg
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Май не си ме разбрал, нищо против нямам тези, които участват, а към тези дето пискат с/у цената и се изказват като големи дизайнери и се праят на компетентни
Сега кво? да напрайм ценови стандарт за лого ли? Големи ценообразователи има, вадят елката и тей за толкоз време по толказ лева, умножение събиране и тотал
Сто коча по две мъди, а колко прай:-o
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Казах го, щом си пуснах предложението, пак ще го спомена - "За всеки влак си има пътници" Има дизайнери, които ще ти направят лого за 30лв и има дизайнери, които ще ти го направят за 300 (повторението е нарочно). Но този с по-скъпите логота, не го бърка другия с по-ниските цени. Защо? Защото двамата имат различни целеви групи, клиентите им могат да отделят различни средства и ще очакват съвсем различни резултати. Но това не означава, че и двамата не са дизайнери, нито пък, че този с логотата за 30лв, няма след година да почне да прави identity-та за много повече. Това си е естествения ход на нещата.

А, че цените като цяло са ниски - да, така е. И стандартът играе някаква роля при определянето на цената, но пропускате нещо. Хората едва сега се усетиха, от какво значение е качественият дизайн/бранд за развитието на бизнеса им. Търсенето до сега беше малко -> цените бяха по-ниски, но като гледам ситуацията само ще се подобрява, а цените сами ще се вдигнат. И така...
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Не смятам че като участвам в този конкурс ме прави лош дизайнер. Лично мое мнение е че по нищо не отстъпвам на останалите дизайнери които не искат да участват в този конкурс. Ако смяташ че аз, Zenith, Dream и още имаше които участваха не сме на нивото на останалите си в грешка. Вече няколко мнения се изказвате, 40 лева, затова големтие дизайнери няма да участват :) и кои са големтие дизайнери... По принцип не ми пука непознати хора какво говорят но вие прекалихте, върнахте ни в първи клас.

Още една концепция на първото ми лого.

85227a86958d2b41.jpg

Това е доста добро попадение според мен :)
 
От: Конкурс за лого - 40 лв.

И аз да се запиша.
Успех на всички участници в конкурса.
 

Прикачени файлове

  • 2013-09-07_024406.jpg
    2013-09-07_024406.jpg
    71.3 KB · Преглеждания: 54
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого - 40 лв.

Това което правя е, че пиша сайта на тази ф-ма и ми бе необходимо лого , мисля ,че това беше ясно или греша ?
Пиша го за малко пари , част от които искам да дам на човек които се занимава с дизайн , защото вярвам, че всеки трябва да разбира от нещо и да го върши , така всички ще имаме пари , а не типичното аз мога всичко.

Тръгнал си да решаваш проблема по грешния начин. Трябва ти лого, но това лого не трябва ти да го поемаш и да го плащаш с парите от поръчката за сайта. Това лого трябва да бъде поето от фирмата. Нима не правиш разлика между сайт и лого? Това са две различни неща. Ми фирмата като не иска да си плати за лого - тогава им изтипосай един надпис с шрифт по твое усмотрение и толкова - проблема е решен. Ако вече ти не си обяснил това на собствениците на фирмата, каква е разликата между сайт и лого и защо това са две различни неща - това си е твоя грешка и сега гледаш да замажеш положението.
Иначе видя какво става сега - подиграваш се с труда на другите и сега се чудиш как да се оправдаеш.
 

Горе