Копират ми статиите

rak

Active Member
Чета новите публикации в свежото и какво да видя - моя статия се мъдри в блог "За жената" в блогспот, качена преди 19 минути - http://zajenata.blogspot.com/2009/03/blog-post_15.html
Абсолютно копи-пейст, даже и с картинката. Ето я и моята статия: То бива нахалство, ама такова дословно копиране на нищо не прилича. Писах му коментар под статията, ама на кой му пука:(
 
От: Копират ми статиите

Ако отделиш малко парички да им пратиш посетители да им наместят телосложението, никой няма да те копира много дълго време след това...

съчувствам ти... това е най-кофтито и трудно можеш да направиш нещо по въпроса...
 
От: Копират ми статиите

Е в адсенс можеш да се оплачеш за дублирано съдържание, доколкото знам... Освен това, можеш докладваш блога в blogger.com.
 
От: Копират ми статиите

Смятам да пусна нов продукт - студена вода за отчаяни предприемачи :)
 
От: Копират ми статиите

копират се добрите неща според мен ... не е успокоение , но поне е удовлетворение :) хубав коментар си им написала дано се сетят

гадняри -поне да са си направили труда заглавието да променят и картинката ......
 
От: Копират ми статиите

Предлагам та постнеш тук линка и всеки да поклика на "-" на статията на копирача + отрицателен коментар.
Хайде, атака и да видим дали ще има ефект !
Чакам линка, че и на мен ми писна от хитреци !
 
От: Копират ми статиите

Предлагам та постнеш тук линка и всеки да поклика на
Манна небесна за всеки последовател на "any publicity is good publicity"
 
От: От: Копират ми статиите

Манна небесна за всеки последовател на "any publicity is good publicity"
Аз съм пуснала същата публикация в свежо преди два месеца. Ето резултата от търсачката. Много добре знам, че не може да се опази съдържанието, затова отдолу съм писала при копиране да се цитира източника, ама и това не - директен копи пейст най-нагло.
 
От: Копират ми статиите

Както и друг път съм го споменавал, краденето на статии е доходен ненаказуем бизнес. Дори се сещам за български сайт с може би около 600 уникални посетителя на ден, който няма нито един свой авторски материал и всичко е copy->paste. За съжаление точно тези (крадците) преуспяват, а будалите (в това число и аз) си пишат ли пишат. Така статиите им биват четени, но не в техните (на авторите) сайтове, а в "големите" сайтове.
 
От: Копират ми статиите

Днес реших да потърся инфо за сайтовете си из гугъл и какво да видя, моите статии най-спокойно си ги копират и пак де, поне слагат отдолу името ми и линк към сайта...то пък голям праз, като ми слагат линк. Обаче нахалството си е голямо. Няма спасение, каквото се пусне в нета, край, вече не може да се опази.
 
От: Копират ми статиите

Супер е дразнещо. На мен непрекъснато ми крадат авторкси снимки и описания. Това, което ме успокоява обаче, е че крадците нямат шанс да изплуват на по-горна позиция от мен. При теб как са нещата в SERP-a?
 
От: Копират ми статиите

все пак са дали линк под статията към източника, ако това е някакво успокоение..
 
От: Копират ми статиите

Ако бяха умни щяха да го пренапишат - с тоя копиран текст къде ще са в гоогле 139 страница по средата?Няма мозък....
 
От: Копират ми статиите

Много нагло... :(
 
Последно редактирано:
От: Копират ми статиите

Един лек съвет от мен, който не че решава проблема, но просто го прави малко по-малък. В статиите си правете чат пат някоя ключова дума линк към друга ваша статия. Така, понеже повечето копирачи копират едно към копи пейст без никаква промяна (дори и да са блокирани изображенията, не им пука че няма да се заредят), поне ще получите някой друг беклинк.
Идеята е че ги мързи да си напишат статия, мързи ги да поставят източник и следователно ги мързи и да премахнат линковете в статията. Използваме техния мързел в наша полза :twisted:.
 
От: Копират ми статиите

Има и една хитринка, която ezinearticles я ползват. Когато се копира определена част от статия - при пействането, автоматично се добавя под текста: "Article source http://.....". Мисля, че е някакъв javascript. Ако на някой му е интересно, да разгледа сорса на EZ articles.
 
Този плъгин за wordpress би трябвало да върши точно това, но все още не съм го пробвал, а и нямам възможност в момента, че трафика намаля :Д
Някой ако има желание, нека го истества и да сподели резултатите.
 
От: Копират ми статиите

Да, точно това прави. Тъкмо го пробвах. При пейст ти лепва URL адреса, като може да се настройва текста преди URL-то. По default e Read more: http://......
 

Горе