Купувай китайски боклуци, народе!!!

И тук е така, само че по-брутално, защото не сме на стандарта в Англия, но карай да върви. :) Аз за това като видя някакви оригинални маратонки в мола и същите в SportaDirect-a с 30% минимум по-тънки и ми става едно такова весело. :)

Всичко е от едно място и както каза daniio, сменят етикета и вече е оригинално, разбираш ли. :) За това няма китайско и не китайско. Ако има, то проверете пак дали не е китайско. :) Както се вика вече и кондомите са ни китайски. :)
 
От: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

представяш ли си какво ще стане ако много хора се откажат от китайските стоки? милиард и половина само на ориз не може :lol:

аз не знам защо говорят за екзекуциите в КНДР, след като в Китай е същото...
КНДР е през ден в новините...к'во, подготвят ли ни за нещо?


Не, представи си какво ще стане с Европа, ако Китай се откаже от европейската стока.
На първо време ще има няколко фалирали автомобило пройзводителя - като Ролс Ройс и Бентли, на които огромен % от продажбите са им в Китай.
След тях проблеми ще имат Ауди, БМВ и Порше, които са с особен статут в Китай. След това следват френските като Ситроен, които дори смениха бранда си на DS, само и само да кажат, че са премиум европейски пройзводител...
След това са премиум марки като Бърбъри и Луйс Витон, ако влезеш в някой от тези магазини, 95% от клиентите са китайци и тук там рускини.


Не мога да разбера защо си мислите, че Китай са зависими от САЩ и Европа...
Ако се разходите в някой скъп Мол в Англия, ще видите само азиатци
Наскоро ходих с едни китайски приятели до един от скъпите центрове, за да влезем в gucci чакахме над 1 час на опашка, а после те чакаха 2 часа да платят на касата, като почти 100% от чакащите бяха китайци + няколко араби.


Дори се карах на едни да не копуват толкова много англииски продукти (в Китай смятат, че немската и англииската стока е номер 1). Казах им: ние в България преди години сме пройзвеждали всичко, и сме изнасяли всичко, но след това идиотите от европа ни натиснаха да копуваме само немска стока, че била по-добра. Немското тва, немското онва.... и сега къкво се оказа, че само внасяме, а нищо не изнасяме.

Ако има някой по-възрастен да сподели опита си от и 70-80те години, че аз съм роден 90-та и нз дали теорията ми за рухването на пройзводството в БГ е напълно вярна.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

ами аз сега се заглеждам в леновота разни,или МТХ-четириядрени процесори,минимум по 1 ГБ рам,камери над 10 МП и това за 200 долара....да не говорим че сега изкочиха и octa-core телефони китайска сглобка за по 300 долара.Единственото което ме спира сега са тез и мита,ддс и тем подобни глупости на алчната ни държавица.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

е как така "защо са толкова скъпи" амиии ддс,мито,посредник,прекувач-1,2 може и трима и всеки си слага надценка,и накрая в магазина и пак надценка.общо взето всичко е толкова скъпо щото има много маймуни на клона
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

До колкото си спомням за телефоните и компютрите мито не се дължеше
 
Абе има си. И мито и ДДС. От страни извън еврозоната, но тогава и не се предполага да го задържат стоката на митницата. Простотия е, но не е болка за умиране. Веднъж е големия шит и после става нормално, като процес. ;) Ако някой има човек там, става и по-лесно. :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Митото по принцип се дължеше само за стоки, които се прозивеждат в България, за да се защити родното производство. И колко % е митото за телефони и компютри и как се начислява? Само върху цената или върху цената и ДДС-то ?
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Мито за мобилни телефони и компютри (таблети) няма. Има само ДДС което се начислява върху всички сборове-(цена на артикула +транспорт+други разходи)х 20% ДДС
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

значи ако наистина е така-златна ти уста-купувам си веднага едно китайче :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

До сега митото ли те притесняваше? Митото ще е смешно на 1 телефон в сравнение с ДДС което трябва да платиш
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

До сега митото ли те притесняваше? Митото ще е смешно на 1 телефон в сравнение с ДДС което трябва да платиш

ами да основно митото ме притесняваше,и то защото не знам как точно се формира и колко точно ще бъде да речем на машинка за 300 лева,сега като се замисля то и ДДС-то не малко :Д.Ама няма как,ако се пробвам с тоя метод с малката фактурка и подаръка-100 процента ще гръмна,като си знам какъв ми е късмета :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Абе то си зависи дали ще го получаваш с куриерска фирма или с Български пощи, при първия вариант със сигурност отиваш на митница и тогава ако митничаря не се е наспал тежко ти горко, при втория вариант няма митница ама пак се плаща ДДС и мисля, че е по-лека процедурата.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Казваш на китайчето да го пише подарък за $30 и да го пуска по пощата и ти си човека. Нито мита ще ти търсят нито ДДС. Е вече ако поръчаш 5-6, тогава може да задържат пратката за ДДС.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

а каква е максималната сума на покупка от китай,за която не се дължи ДДС?
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

$30 за изпращач физическо лице, $45 юридическо лице
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

благодаря-значи поне парцалки мога да си купувам без да се притеснявам че ще ме ударят :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Казваш на китайчето да го пише подарък за $30 и да го пуска по пощата и ти си човека. Нито мита ще ти търсят нито ДДС. Е вече ако поръчаш 5-6, тогава може да задържат пратката за ДДС.

Амм''ммеее.. Трябва да е 20$ (под 30 лв), за да няма нищо.. Тогава го пишат подарък
Като ми пратиха за 30$ ме разтъкаваха 3-4 часа в митницата и си платих мито.
 
Да споделя и аз малко опит.
Поръчах си телефон от Китай за ~350 лв. + доставката(Deutsche Post).
В допълнителната бележка към продавача написах да напише цена на пратката - $15. Телефона пристигна безпроблемно(без спиране на граница, МИТО и т.н.), директно в централния клон на пощата.

И като допълнение държа да отбележа, че до момента(да чукна на дърво) апаратчето се държи много добре.
 
Абе и моя телефон го бяха написали Gift за $50, но служителката на гише №13 в митническата станция на Централна гара ми каза "Аре да не се лъжем сега за цената". :) Да, и беше права. Исках да си платя, нямаше проблем и така и стана. Повече ме притесни това с попълването на бланки и екземпляри, което е досадното и губещо време.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Никога не съм харесвала Samsung- изглеждат ми доста пластмасови, без особен дизайн. Аз подарих на моя приятел ZTE -ами освен , че е с Windows друг недостатък не намирам и досега не е имал издънки.. Ще го видим.
 

Горе