Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Пейзажа като го няма на кво ще се кефя

Ред, после ще го купи и ще го върне.
Те хората градове от морето вадят - ти ми говориш за ландшавни промени на няколко декара.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Да ама времето лети и кинтите валят. Кога ще се наслаждавам на пейзаж, като се напечелят и като стана пенсионер, баси светлото бъдеще
 
От: От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Ще следиш таратанки. Как пък нито една от белите страни не може да се справи с тоя проблем, а ти ще следиш и ще го оправиш. И като приложиш законЯ спрямо някой грешен човек или ще ти резнат гърлото, или ще ти спретнат преврат. Те нещата не са толкова прости.

Е ми не са прости затова какво очакваш да ти напиша - лекция по икономика ли да изнасям?

При авторитарния режим не е нужно да има контрол, защото водачът се води от различна идеология и не ламти за собственото си богатство. Той вярва, че е едва ли не Божи пратеник (монархът примерно го вярва) и е изпратен тук, за да ръководи народа.


Да, да не сме 15 век? :mrgreen:


Властта трябва да е авторитарна, за да защитава националния интерес и да брани местните предприемачи.

Да националния интерес на диктатора и интереса на местните предприемачи- синът му, жена му, брат му, баща му, леля му, шуренайка му....:lol:

Верваш в някаква идиалистична диктатура от средните векове дето почти няма как да стане днес.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Да направо предпочита да умре, абе Ред, ти вярваш сляпо в некви утопии. Щял да дойде Господ и да те управялва. Ами ако са намери някой по-добър, него какво няма ли да му дадем глас.

Държавата трябва е сбор от индивидуални системи. Това, че вие в София говорите меекате, не означава че всички други трябва да го правят. Ей това е разликата всеки е различен, всеки район е различен. Няма как да наложиш на всички еднакъв принцип. Всяка единица може да има за нея си принцип.

Я да те питам каква отговорност очакваш от държавата - най-много някой ще го вкарат в затвора и после какво. То може и частника да вкараш в затвор. Това за мините нали знаеш, че пак има държавен регулатор, който е иззел функциите и е казал това може се експолатира.
Друго, миньорите като са нясно с рисковете може да си сменят мястото или квалификацията - никъде не е казано, че цял живот ще си миньор.

Аз съм съгласен се върне, какво е било БГ преди 44. Тогава монополисти няма да има ....

Уморих се необосновените ти доводи - гледай Швейцария и другите изборени страни - виж на какво ниво е общността им. Всичко почва и свършва от общността. Когато в БГ неглежираш обществени въпроси, как можеш да имап обществено отговорно общество. Как когато това общество е делегирало тази отговорнсот на държавата ще прокопса. Пътя е дълъг, но алтернатива друга няма. Авторитарните системи не са решението за прогрес.

Я ми кажи сериозно искаш ти да си диктатор или искаш някой да ти казва, какво да правиш с живота си?
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Северна Корея е един добър регулиран пазар и нямат нищо за ядене :lol: :lol: :lol:

Един друг пазар управляван от диктатор на който отново буквално няма какво да се яде. :lol: :lol: :lol:

Мда - 50% годишна инфлация, в момента няма храна по магазините и хората протестират. Според вас за какво ли протестират?

Според мен са гладни :lol: :lol: :lol:

Но диктатора ще им намери храна и ще зареди магазините.

Как ли ще го направи?!?

Айде дайте предложения - лично Мадурко ще ходи да произвежда храна и да зарежда магазините. Няма да стане.


http://globalpublicsquare.blogs.cnn.com/2014/03/20/dont-forget-about-venezuela/
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Да ама времето лети и кинтите валят. Кога ще се наслаждавам на пейзаж, като се напечелят и като стана пенсионер, баси светлото бъдеще
Отиваш плащаш и се наслаждаваш - няма такова понятие като безплатен обяд и това е от времето на оно.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Давайте примери от запада за подобен тип застрояване на пясъка, къде го има това? В Гърция май го няма това презастрояване
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Да направо предпочита да умре, абе Ред, ти вярваш сляпо в некви утопии. Щял да дойде Господ и да те управялва. Ами ако са намери някой по-добър, него какво няма ли да му дадем глас.
Ще ми обясниш ли как тези утопии са се случили преди половин век и са довели до просперитета на европейските страни?

Аз съм съгласен се върне, какво е било БГ преди 44. Тогава монополисти няма да има ....
Т.е. искаш да се върне авторитарното управление на България? Нали уж е утопия, що си противоречиш?

Уморих се необосновените ти доводи - гледай Швейцария и другите изборени страни - виж на какво ниво е общността им. Всичко почва и свършва от общността. Когато в БГ неглежираш обществени въпроси, как можеш да имап обществено отговорно общество. Как когато това общество е делегирало тази отговорнсот на държавата ще прокопса. Пътя е дълъг, но алтернатива друга няма. Авторитарните системи не са решението за прогрес.
В Швейцария е пълно със закони и регулации срещу обикновения човек, а самата държава е сложен конгломерат от три нации, така че не ми я давай за пример. Отделно, че е банковия трезор на света и историческото и развитие е допринесло обществото да е такова, каквото е. Тук обаче е различно.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Северна Корея е един добър регулиран пазар и нямат нищо за ядене :lol: :lol: :lol:

Един друг пазар управляван от диктатор на който отново буквално няма какво да се яде. :lol: :lol: :lol:

Мда - 50% годишна инфлация, в момента няма храна по магазините и хората протестират. Според вас за какво ли протестират?

Според мен са гладни :lol: :lol: :lol:

Но диктатора ще им намери храна и ще зареди магазините.

Как ли ще го направи?!?

Айде дайте предложения - лично Мадурко ще ходи да произвежда храна и да зарежда магазините. Няма да стане.


http://globalpublicsquare.blogs.cnn.com/2014/03/20/dont-forget-about-venezuela/
А ЕС не е ли регулиран пазар бе син трол такъв?
 
От: От: От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожениет

Е ми не са прости затова какво очакваш да ти напиша - лекция по икономика ли да изнасям?




Да, да не сме 15 век? :mrgreen:




Да националния интерес на диктатора и интереса на местните предприемачи- синът му, жена му, брат му, баща му, леля му, шуренайка му....:lol:

Верваш в някаква идиалистична диктатура от средните векове дето почти няма как да стане днес.
А ти вярваш в античната демокрация отпреди новата ера, която като я гледаме как става, направо ни се иска да станем и да се махнем от планетата Земя.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Давайте примери от запада за подобен тип застрояване на пясъка, къде го има това? В Гърция май го няма това презастрояване


В Гърция спазват този закон за разстоянието от/на плажната ивица.

Ние не можем да се сравняваме с Гърция. На тях това си им е култура-туризмът-това е поминък. Как ще си унищожат плажовете заради кинти и после да правят изкуствени острови в морето ...
Просто хората не са алчни и мислят не само за/с гъ...а си.

По южното Черноморие е ужас. Но по северното си е още диво ... чак ме дразни колко нецивилизовано и неуредено. Питала съм ги там по Шабла що не почнат да се облажват, но казаха че тимаджиите са захапали кокала и не пускат, дори на концесия не го дават.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Ред имам чувството, че почвам с радиото да споря - чети какво ти пиша.
Значи твоите любими авторитарни фашисти, нацисти и болшивки - иззеха целият капитал трупан от пазарите през 19 в и довеждат до смърта на десетки милиони души.
Мао е друг любимец - след големият глад в Китай и реформите към пазар - се вижда какво е било преди и след.

БГ по царско време има най-близко до либерализирани пазари и свободно предприемачество. Това, че има режим, който да гарантира устоите на пазара и го оставя той да се саморегулира - да приветствам го, на фона на това което е сега БГ.

Запознат ли си какво става във Венецуела от лятото на сам? От много алтернативни медии получвам инфо - и да ти кажа другият модерен диктаторски режим Чавес/Мадуро ги докара до прошеска тояга. От 2013 има във Венецуела продоволствена криза - ако и това не го приемаш спирам да коментирам с теб по такива въпроси, явно си живееш в твои свят....
 
От: От: От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожениет

А ти вярваш в античната демокрация отпреди новата ера, която като я гледаме как става, направо ни се иска да станем и да се махнем от планетата Земя.

За твое учудване аз не съм фен на демокрацията, камо ли на антична такава. Демокрацията за мен е по-малкото зло от диктатурата въпреки, че според теб е обратното. Пък не ме е и кефи да ми диктуват какво да правя и как да живея - не съм амеба. В момента няма идеална и съвършенна система - в бъдеще може да се роди. Тогава може да стана фен на някоя система.

А авторитарният пич никога не сменя идеологията си, той предпочита да умре, отколкото да го направи. Пример за това са диктаторите - Садаам, Кадафи, а в момента Башар Асад, който не избяга от Сирия, а се бие за народа си.

Бие се той за народа си да бе-да. Бие са за властта -за кокала. Избива собствения си народ - жени, деца. Предпочита да избие невинни и да умре отколкото да пусне кокала.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

По южното Черноморие е ужас. Но по северното си е още диво ... чак ме дразни колко нецивилизовано и неуредено.

Да не бъркаш посоките? кое за теб е северно и южно, защото северното е презастроено с изключение на север от балчик, но то там си е почти сибир.
А южното започнаха да го застрояват много години по-късно и все още има диви места, аз прекарвам лятото на такова.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Да не бъркаш посоките? кое за теб е северно и южно, защото северното е презастроено с изключение на север от балчик, но то там си е почти сибир.
А южното започнаха да го застрояват много години по-късно и все още има диви места, аз прекарвам лятото на такова.

Ами добре, говоря за Ахтопол, Варвара, Китен, Слънчев бряг!!! (бях ужасена и въобще не можах да го позная от моите спомени като момиче) Несебър, Созопол няколко години подред в началото на 2000 ходихме и пред очите ми се промени. И по Камчия сме плавали, но си мислех, че като съотношение застрояването по южното е повече. Може и да греша, говоря това което съм виждала.
Над Балчик си е точно северното Черноморие. Там не знам какъв сибир е, но сезона си почва от началото на юни до средата на септември. Водата е топла и все повече хора виждам и то със софийски регистрации, а не е много близо като дестинация. Ако се гледа отгоре е като ... (оф кажи я думата) абе миграция.
Не споря. Просто обяснявам по принцип за застрояването и инвестирането в това.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Ред имам чувството, че почвам с радиото да споря - чети какво ти пиша.
Значи твоите любими авторитарни фашисти, нацисти и болшивки - иззеха целият капитал трупан от пазарите през 19 в и довеждат до смърта на десетки милиони души.
Мао е друг любимец - след големият глад в Китай и реформите към пазар - се вижда какво е било преди и след.

БГ по царско време има най-близко до либерализирани пазари и свободно предприемачество. Това, че има режим, който да гарантира устоите на пазара и го оставя той да се саморегулира - да приветствам го, на фона на това което е сега БГ.

Запознат ли си какво става във Венецуела от лятото на сам? От много алтернативни медии получвам инфо - и да ти кажа другият модерен диктаторски режим Чавес/Мадуро ги докара до прошеска тояга. От 2013 има във Венецуела продоволствена криза - ако и това не го приемаш спирам да коментирам с теб по такива въпроси, явно си живееш в твои свят....
Ще ми обясниш ли по-точно как нацистите и фашистите са иззели капитала? Баси глупостите пишеш.

Запознат съм с процесите във Венецуела. Нормално е след смъртта на Чавес системата да претърпи трудности, но аз не съм почитател на боливарството, защото не го и познавам добре. Все пак обаче не забравяй, че котката си има опашка и народното недоволство не е просто ей така, спонтанно възникнално. Ако държиш ще ти покажа една статия за това какви проекти е печелил лидер на опозицията там и колко долара е усвоил, това по спомени.

Иначе ако тази система покаже, че е способна да спре свинщините, все ще ми е тая за алтернативите й. За мен обаче тя е скопена и неспособна, а корпуцията и измамите са проблем на целия ЕС. Дори онзи ден във фб страничката на европарламента се мъдреше една картинка "Губим по 600 милиона на година заради корупцията", смешна история.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Както винаги си обратно на наклона :)
Раздели на две морската граница от балчик било северното ? ами варна къде е в западното ли :)

Щом говорим за гранични зони, кое му е презастроеното на ахтопол и на варвара? я ги сравни с балчик и албена и района целия на север от варна

Било топла водата от средата на юни до средата на септември - да за оптимисти на които не им пука от бяло течение :)
Аз пък на юг влизам от средата на май, но то пак е от оптимизъм, миналата година последното влизане в морето ми беше октомври.
Няма как да сравняваш юга и севера за топло. а и там по севера като духне вятъра и без неопрен си е мазохизъм :)

п.п. ама как им накълцахме спора :)
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Абе то и на южното черноморие имаше едно време къмпинги с хубави плажчета, дето сега ги няма
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Абе то и на южното черноморие имаше едно време къмпинги с хубави плажчета, дето сега ги няма

Така е, няма ги, изчезват едно по едно, но в сравнение със северното на юг си е слабоза строено, но сега новата магистрала ще промени нещата, днес стигнах за 3 часа, без да си давам зор.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Обсъдихте свободни пазар и лошите инвеститори.
Дайте сега да намерим решение за пренаселването на Земята :shock: :oops:
 

Горе