Малко помощ за Webmoney

От: Малко помощ за Webmoney

самата карта по пощата ли ще я получа?
Да, по пощата.

Имай предвид, че след подаване на заявка за картата процедурата по издаване преминава изцяло към Payoneer. Особеностите са две -с формален атестат плащаш по-голяма такса за издаване и вероятно ще ти поискат да им пратиш сканирано копие с данните от паспорта. По-конкретно за процедурата с България не мога да ти отговоря, тъй като съм вадил с руския си паспорт, но едва ли ще искат нещо повече освен сканираното копие от паспорта.

Заявката трябва да е задължително през WM (там, където си в момента), тъй като ако извадиш карта директно от Payoneer, то няма да има тази опция за работа с WM.
 
От: Малко помощ за Webmoney

Сините звездички задължителни ли са?
Да
Отметките "не показывать" отметнати ли да ги оставя?
Да
На кирилица или на латиница да попълвам данните?
По паспорт
Какво значи:
Отчество
Презиме
ИНН
не го попълваш
Почтовый индекс (това май е пощенския код, нали?)
Да
Кем выдан паспорт
от кого е издаден паспорта (РПУ на МВР примерно)
 
От: Малко помощ за Webmoney

Мерси адски много!!!
А за издаването на картата по конкретно да питам - колко горе-долу е таксата за издаване и как се заплаща - може ли чрез портмонето или когато се достави по пощата на ръка?
 
От: Малко помощ за Webmoney

1. Заплаща се само през WMZ-портмонето, мисля, че с формален беше десетина долара за издаване и 15 за подновяване, би трябвало да го пише в тарифите някъде по-точно.
2. Заявката за картата ще бъде на латиница после, така че прецени данните по паспорт да съвпадат.
 
От: Малко помощ за Webmoney

1. Заплаща се само през WMZ-портмонето, мисля, че с формален беше десетина долара за издаване и 15 за подновяване, би трябвало да го пише в тарифите някъде по-точно.
2. Заявката за картата ще бъде на латиница после, така че прецени данните по паспорт да съвпадат.

Благодаря, сега ги попълвам... доста от нещата са на латиница, но примерно на гърба на личната карта пише повечето неща на кирилица, и сега ги пиша така... после не знам дали няма да е проблем...
примерно адреса е на кирилица, също и "МВР" и града на издаване...
 
От: Малко помощ за Webmoney

За "МВР" е нужно само на WeвMoney, така че си го пиши на кирилица. За името имах предвид да съвпада на латиница, тъй като картата е поименна и ще ти бъде изписано името върху нея.
Телефона също го дай истински, тъй като изпращат проверочен смс с код за активиране
 
От: Малко помощ за Webmoney

Имената само с големи букви ли да ги изписвам, както е на личната карта или няма значение?
Телефона съм го изписал във формат 359896******
така ли трябва да е?
 
От: Малко помощ за Webmoney

1. Няма значение.
2. Да (все пак виж дали кода 359 не е зададен вече пред полето, след като си въвел държавата и града)
 
От: Малко помощ за Webmoney

Благодаря! Изключително ценна помощ, предполагам ще е полезно и за останалите, които прохождат в системата.
Тия дни ще дам заявка и за карта, но пак ще пиша тук,за да не объркам нещо :)

Между другото - от къде мога да видя след като вече съм си направил портмоне, от какъв вид е (в долари, рубли и т.н.)?
 
От: Малко помощ за Webmoney

от къде мога да видя след като вече съм си направил портмоне, от какъв вид е (в долари, рубли и т.н.)?
Самият вид портмоне посочва валутата:
WMR - рубли
WMZ - долари
WME - евро

направи си тези и трите най-добре, за да нямаш затруднения в оперирането с различни валути. Останалите едва ли ще ти трябват засега.
 
От: Малко помощ за Webmoney

... Най-добре си изтегли и инсталирай WM класика (англоезичната версия). Тази версия включва всички опции и чрез нея най-лесно и бързо ще можеш да си направиш портмонета за различните валути или услуги, както и ще улесни доста другите операции или съобщения.
 
От: Малко помощ за Webmoney

Благодаря ти!!! Извинявам се, че така те поизмъчих, но наистина още едва прохождам в тези неща.
Приятна вечер и благодаря много още веднъж!
Когато реша да си вадя карта пак ще пиша в темата :)
 
От: Малко помощ за Webmoney

Имам $40 в портмонето си вмомента и мисля, че ще ми стигнат да си платя всички такси и каквото е нужно да вкарам нужната минимална сума в картата за да започна да си трупам.
strana, ще можеш ли да ми помогнеш стъпка по стъпка да си поръчам дебитната карта?! :) Изключително полезна ми беше помощта ти до тук и наистина много ти благодаря!
 
От: Малко помощ за Webmoney

Ми трябва да пиша доста... не може ли просто да ползваш google translate от руски на български при упътването, всичко се разбира как е.
 
От: Малко помощ за Webmoney

Карай по този линк и следващите (преведено е), ако нещо те затрудни - питай тук.
 
От: Малко помощ за Webmoney

Значи, да попитам... понеже беше споменал нещо...
през сайта на webmoney ли ще стане цялата поръчка .. за да не объркам нещо, понеже помня, че спомена нещо за сайта на Payoneer
Сега съм на страницата за поръчка, където ми излизат паспортните данни...
 
От: Малко помощ за Webmoney

Да, трябва да е през процедурата на Webmoney (логваш се и отиваш на страницата за поръчка на карта), тъй като ако си пъръчаш нова карта директно през сайта на Payoneer, то тя няма да може да работи с WebMoney.

След подаване на заявката за картата процедурата по издаване преминава изцяло към Payoneer (но това вече съм го писал на по-предната страница).
 
От: Малко помощ за Webmoney

Тук сега до колкото разбирам трябва да си кача някъде копие на личната карта... и после да им пиша на email-а ...
това което ме притеснява малко е тази стъпка:
После принятия заказа к рассмотрению и до отправки карты, клиент должен загрузить документы (копию паспорта в Центр аттестации) и дождаться авторизационного звонка из Сервиса, после чего статус карты в Сервисе будет переведен в состояние - карта отправлена клиенту.
Не знам как ще го проведа този разговор с доста слабия ми английски и никакви познания по руски ....
това също е малко кофти... че може да ми поискат още някакви неща:
Внимательно ознакомьтесь с Соглашениями, которые буду приняты при регистрации на сайте Payoneer.com, имейте ввиду, что в соответствии с ними Payoneer.com может впоследствии потребовать дополнительной идентификации владельца карты и т.п.
Значи, тук как точно да ги попълня:

Прошу выдать карту с ведением карточного счета в USD и предоставить первоначальный взнос в размере USD (пополнение в WMZ).

Имя и Фамилия на карте. ( сначала Имя потом пробел потом Фамилия строго большими латинскими буквами, желательно, в соответствии с загранпаспортом. Отчество указывать не нужно):*

Личный код (если он есть в паспорте, для некоторых стран СНГ):

Девичья фамилия матери (пароль для общения по телефону):*
 

Горе