Малко помощ за Webmoney

От: Малко помощ за Webmoney

За първото, могат да ти поискат сканирана страница от паспорта (виж предишната страница от темата).

За смс-авторизация език не ти трябва, но и да ти звъннат, най-много да те питат как се казваш, откъде си и моминската фамилия на майка ти.

Имя и Фамилия на карте. ( сначала Имя потом пробел потом Фамилия строго большими латинскими буквами, желательно, в соответствии с загранпаспортом. Отчество указывать не нужно):*

Име и Фамилия на картата (Име-шпация-Фамилия с ГЛАВНИ БУКВИ на латиница, желателно както е по международния паспорт. Презимето не се попълва)

Личный код (если он есть в паспорте, для некоторых стран СНГ):
Няма

Девичья фамилия матери (пароль для общения по телефону):*
Моминската фамилия на майка ти (преди брак, ако я е сменила след него - това е парола за телефонния разговор).
 
От: От: Малко помощ за Webmoney

За първото, могат да ти поискат сканирана страница от паспорта (виж предишната страница от темата).

За смс-авторизация език не ти трябва, но и да ти звъннат, най-много да те питат как се казваш, откъде си и моминската фамилия на майка ти.



Име и Фамилия на картата (Име-шпация-Фамилия с ГЛАВНИ БУКВИ на латиница, желателно както е по международния паспорт. Презимето не се попълва)


Няма


Моминската фамилия на майка ти (преди брак, ако я е сменила след него - това е парола за телефонния разговор).

Значи проблема е, че международен паспорт нямам... аз до сега не разбрах, че ще ми е нужен такъв... има ли смисъл да опитвам да си изкарам картата без международен паспорт?

На Личный код нищо да не попълвам, така ли?
 
От: Малко помощ за Webmoney

Ми пробвай с личната карта, може и да стане, нали ти важи за ЕС, що да не важи и тук. Не мога да отговоря на сигурно, не съм пробвал с лична карта, вадил съм с данни от небългарски международен паспорт.
 
От: От: Малко помощ за Webmoney

Ми пробвай с личната карта, може и да стане, нали ти важи за ЕС, що да не важи и тук. Не мога да отговоря на сигурно, не съм пробвал с лична карта, вадил съм с данни от небългарски международен паспорт.

Добре, значи за Личный код да го оставя празно?

Прошу выдать карту с ведением карточного счета в USD и предоставить первоначальный взнос в размере ... - колко долара трябва да напиша тук?

И сканирано копие от личната карта сега ли да кача в центъра за атестати или след заявката?
 
От: Малко помощ за Webmoney

Добре, значи за Личный код да го оставя празно?
Предполагам, че не ти искат ЕГН-то, отнася се за граждани на някои страни от ОНД.

Прошу выдать карту с ведением карточного счета в USD и предоставить первоначальный взнос в размере ... - колко долара трябва да напиша тук?
Минималната вноска (вж. в упътването) или колкото решиш отгоре.

И сканирано копие от личната карта сега ли да кача в центъра за атестати или след заявката?
Опс, ако имаш поле за пращане - пращай. Обърках се, че питаш за Payoneer, а не за центъра. В центъра си трябват тези копия, щом ги искат, без тях по-натам няма да върви.
 
Последно редактирано:
От: От: Малко помощ за Webmoney

Предполагам, че не ти искат ЕГН-то, отнася се за граждани на някои страни от ОНД.


Минималната вноска (вж. в упътването) или колкото решиш отгоре.


Опс, ако имаш поле за пращане - пращай. Обърках се, че питаш за Payoneer, а не за центъра. В центъра си трябват тези копия, щом ги искат, без тях по-натам няма да върви.

За минималната сума предполагам е това?
Минимальная сумма пополнения карты 20 USD

Това го прочетох от условията им:
При получении карты Mastercard Payoneer в Центре аттестации у Вас уже должен быть получен аттестат не ниже формального и в этом аттестате УЖЕ должны быть загружены перечисленные ниже документы (отсканированные копии). Загрузка документов производится внизу списка операций после входа в Панель управления аттестатом на странице загрузки документов Центра аттестации. Без загруженных документов в аттестате дальнейшее оформление карты производиться не будет.

  • загрузить в Центр аттестации отсканированную копию всех значимых страниц Вашего паспорта
в виде графического файла(-ов) обязательно в формате .gif, .jpg и т.д. (полный список поддерживаемых форматов есть на странице загрузки документов) Как только данные действия будут выполнены и если Вы уже сделали заказ и оплатили его, уведомьте об этом Администрацию по email [email protected]. После проверки документов Администрацией сервиса у Вас появиться галочка о том, что документы получены и Ваш заказ будет принят к исполнению .
Если у Вас никак не получается самостоятельно закачать документы в Центр аттестации, то просто пришлите их по email и Администратор закачает их в Ваш аттестат, но имейте ввиду, что на это потребуется больше времени, чем , если бы Вы сделали это самостоятельно.

И нататък вече обясняват с Payoneer какво се прави...
 
От: Малко помощ за Webmoney

1. Да
2. Да (редактирах горния пост)
 
От: Малко помощ за Webmoney

Добре, пускам скенера тогава да си снимам картата и като я кача и дам нататък пак ще пиша ако има нещо...
че сега трябва да си инсталирам драйверите за скенера, понеже бях правил прейнсталация.
Благодаря за помощта! После ако има нещо пак ще пиша.
 
От: Малко помощ за Webmoney

ОК, успех

Днес ще съм онлайн до късно, така че пиши (макар че едва ли атестаторите ще ти отговорят толкова бързо)
 
От: Малко помощ за Webmoney

Пратих сканираното копие, сега да дам ли на "заказать карточку" или трябва да изчакам нещо първо?

Как только данные действия будут выполнены и если Вы уже сделали заказ и оплатили его, уведомьте об этом Администрацию по email [email protected]. После проверки документов Администрацией сервиса у Вас появиться галочка о том, что документы получены и Ваш заказ будет принят к исполнению .

Какво да им напиша на email-а?
 
От: Малко помощ за Webmoney

Изчакай до утре, най-добре. Ако не получиш отговор, то тогава им пиши на plastics
 
От: Малко помощ за Webmoney

Изчакай до утре, най-добре. Ако не получиш отговор, то тогава им пиши на plastics
Значи да чакам нещо да ми пишат на пощата и да не бързам сега да пускам заявката за картата?
 
От: Малко помощ за Webmoney

Можеш да пуснеш заявката. Въпросът е, че когато одобрението за картата бъде получено в центъра, то те вече трябва да са направили проверката за съответствие на заявителя и сканираните документи.

Без загруженных документов в аттестате дальнейшее оформление карты производиться не будет.
 
От: Малко помощ за Webmoney

Можеш да пуснеш заявката. Въпросът е, че когато одобрението за картата бъде получено в центъра, то те вече трябва да са направили проверката за съответствие на заявителя и сканираните документи.
А как да разбера, че документите са проверени? Аз сега си ги виждам качени вътре в списъка с документи в панела... ще пише ли нещо там... или на пощата ще ме уведомят?
И ти какво ми препоръчваш - да дам ли заявката сега или да изчакам?
 
От: Малко помощ за Webmoney

Ще се самоцитирам :)
Изчакай до утре, най-добре. Ако не получиш отговор, то тогава им пиши на plastics

Трамвай построить, не ишака купить, дет се вика. Няма смисъл от много бързане в случая, винаги ще се намери банков чиновник или администратор, който ще ти го върне тъпкано за спестеното време.
 
От: Малко помощ за Webmoney

Ще се самоцитирам :)


Трамвай построить, не ишака купить, дет се вика. Няма смисъл от много бързане в случая, винаги ще се намери банков чиновник или администратор, който ще ти го върне тъпкано за спестеното време.

Ще изчакам тогава :) аз не бързам за друго, а просто да не забравя после нещо от това, което до сега ми обясняваше ... но утре ако ми пишат и като тръгна да пускам заявката пак ще прочета хубаво тук какво сме говорили... пък и ако се наложи да им пиша сигурно пак ще ми е нужна малко помощ за съдържанието на писмото :)
Благодаря за разясненията! :wink:
 
От: Малко помощ за Webmoney

Здравей,
все още не съм получил никакво писмо от тях. Пак си погледнах в страницата с прикачени документи - всичко си е там.
Да им пиша ли на пощата и ако можеш да ми помогнеш малко какво точно да им напиша!
Не ми се иска да пусна заявката, да ми вземат таксите и накрая да ми откажат картата :(

И това малко не мога да го разбера добре:
загрузить в Центр аттестации отсканированную копию всех значимых страниц Вашего паспорта

в виде графического файла(-ов) обязательно в формате .gif, .jpg и т.д. (полный список поддерживаемых форматов есть на странице загрузки документов)

Как только данные действия будут выполнены и если Вы уже сделали заказ и оплатили его, уведомьте об этом Администрацию по email [email protected]. После проверки документов Администрацией сервиса у Вас появиться галочка о том, что документы получены и Ваш заказ будет принят к исполнению .

Аз копието съм го качил но тук не казват ли след като съм го качил и след като съм направил заявката (и съм платил таксите) да им пиша на мейла за да проверят документите ... ?
 
Последно редактирано:
От: Малко помощ за Webmoney

Пише, че ако си поръчал и платил да ги уведомиш, а ти, доколкото разбирам, не си поръчал и платил. Но нищо не ти пречи да им пишеш предварително, че си качил сканираните страници, щом не си получил отговор в рамките на работния ден че са ги прегледали и очакват следващата ти стъпка.

Състави си текста, който искаш да им пишеш, а аз ще ти го преведа на руски.
 
От: От: Малко помощ за Webmoney

Пише, че ако си поръчал и платил да ги уведомиш, а ти, доколкото разбирам, не си поръчал и платил. Но нищо не ти пречи да им пишеш предварително, че си качил сканираните страници, щом не си получил отговор в рамките на работния ден че са ги прегледали и очакват следващата ти стъпка.

Състави си текста, който искаш да им пишеш, а аз ще ти го преведа на руски.
Благодаря ти много!
Нека текста бъде нещо такова:
Уважаема администрация (или към когото трябва да се обърна),
преди ден качих сканирано копие на личната си карта в Центъра за атестати, тъй като видях, че има изискване за прикачване на такова копие, ако желая да си изкарам дебитна карта Payoneer.
Преди да заявя своята поръчка и да продължа с останалите стъпки, бих желал да получа отговор от вас ако е възможно, дали документите ми отговарят на вашите изисквания, за да знам дали поръчката ми ще бъде успешна ако я заявя. Очаквам вашия отговор!
с уважение: Георги Пехливанов
 
От: Малко помощ за Webmoney

---------------------------------
Уважаемая администрация,
Позавчера я отсканировал мою болгарскую персональную (личную) карту и загрузил документ в Центр Аттестации, так как прочитал, что это необходимо для получения дебетовской карточки Payoneer.
Перед тем как продолжить свой заказ, я бы хотел получить Ваш ответ отвечают ли загруженные документы Вашим требованиям, чтобы знать будет ли заказ успешным. Жду Вашего ответа!

С уважением: Георги Пехливанов
Болгария
------------------------------
 

Горе