Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Е да тренда се гледа винаги, не искаме приходи само за 1 месец.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

valcho рекламудаталите са малко тук.Иначе правилно се ориентираш, но просто тази дума не би ти вършила голяма работа.Аз такива думи имам доста, ако нe съм ги изтрил :D.Но сега ми се върти една идея в главата,но ще чакам да споделиш как се развива сегашния ти сайт.
Иначе аз за вчера имам над 30 думи с високи рекламодатели,над 1500 посещения и 1.50лв за клик. :)
А и тренда де,зощато едва ли за един месец ,ще спечелиш толкова много..
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ако не са сезонни и брандирани може да продадеш щом имаш такава бройка. Аз valcho така и не разбрах колко от посещенията(80) за вчера са органични и има ли клик.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Е видях тренда разбира се, на бъзик я сложих думата :)

Иначе ето за вчера статистика малко :

a1.jpga2.jpg

А днес до обяд съм 40+ посетители, ще видим до довечера ще мина ли 100+

3 клика на обща стойност 0,46 евро.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Интересува ме дали са органични защото може и половината да от форума а от там не очаквах кликове и по-добре.

Сега се замислих друго, последната дума която купих за 5$ с 1300 търсения в хелт нишата. Скпрейнах предложения със Scrapebox и излезнаха 5 думи с по 720-1000 на месец с постоянно търсене и високо cpc. Смятам да направя статия за всяка една дума, хем сайта ще има 5-7 статии и няма да изглежда спамерски, хем и повече трафик, ще пусна 1 да видя как ще се ранкват вътрешни страници.

Ако тая схема проработи, имам 3 сайта с брандове, вадят по 50евро на месец вече 8 месеца, до сега не съм продавал във флипа, ама ако може едно 800$ ще ги махам и ще се орентирам към по-сигурното.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Сега се замислих друго, последната дума която купих за 5$ с 1300 търсения в хелт нишата. Скпрейнах предложения със Scrapebox и излезнаха 5 думи с по 720-1000 на месец с постоянно търсене и високо cpc. Смятам да направя статия за всяка една дума, хем сайта ще има 5-7 статии и няма да изглежда спамерски, хем и повече трафик, ще пусна 1 да видя как ще се ранкват вътрешни страници.

А вариант с няколко сайта, за всяка дума отделен и линкнати помежду си няма ли да стане :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

А да купувам 5 домейна, при положение че може на 1 сайт, а и това линкване по между си, пандата ще ме изяде :D
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Сега се замислих друго, последната дума която купих за 5$ с 1300 търсения в хелт нишата. Скпрейнах предложения със Scrapebox и излезнаха 5 думи с по 720-1000 на месец с постоянно търсене и високо cpc. Смятам да направя статия за всяка една дума, хем сайта ще има 5-7 статии и няма да изглежда спамерски, хем и повече трафик, ще пусна 1 да видя как ще се ранкват вътрешни страници.

Това е най-добрата тактика. Аз така правя, един основен израз + още 3-4 думи.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да, 4-5 микро нишови сайта в 1 един вид, а как е ранкването на вътрешните страници, линкбилдина сигурно все едно на основния домейн същите работи ?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Не е ли по добре 5 сайта, от колкото 1 сайт с 5 лонг тейл/или добри думи/ статити?
В смисъл така не се ли размива идеята на сайта дефакто ще има ранкване на 6 думи
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Това си е оферта ако става наистина.
Ще изчакам да кажеш какво се е получило при теб.

Иначе намерих 3 думи които могат да се свържат по този начин.
Да ги споделя да си кажете експертното мнение :)

7.jpg
8.jpg
9.jpg


.COM/.NET/.ORG са свободни и за 3те
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Така и не каза как ги намираш тея думи, хах, балкана пази своите тайни:rolleyes: Може да пробваш, думата с най-много търсения да е основна и така.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Така и не каза как ги намираш тея думи, хах, балкана пази своите тайни:rolleyes: Може да пробваш, думата с най-много търсения да е основна и така.

Някоя дебела енциклопедия или речник и караш наред :twisted:
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

На мене ми се иска и да започна и един по-голям сайт, целящ думи с поне 50к на месец, обаче смятам да си пиша сам статиите, то за такъв сайт трябва и често да се добавят статии т.е темата трябва да ми е приятна, търсих думи подобни на сайта на български защото там мога да пиша, ама е прекалено пренатоварено.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Недей да се плашиш, че е пренатоварено. Важното е да си сигурен, че като го качиш сайта ще ти носи приходи. Иначе с правилната стратегия за линк билдинг всичко е възможно.
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

На мене ми се иска и да започна и един по-голям сайт, целящ думи с поне 50к на месец, обаче смятам да си пиша сам статиите, то за такъв сайт трябва и често да се добавят статии т.е темата трябва да ми е приятна, търсих думи подобни на сайта на български защото там мога да пиша, ама е прекалено пренатоварено.

НЕ СЕ занимавай с български сайтове. Аз на английски щях да пиша ако можех защото много обичам да пиша, но граматиката ми е под всякаква критика и няма смисъл. За България, да ти дам пример:

700 000 импресии, 6000 клика. И познай колко - 180 евро печалба. Няма смисъл просто. Първо 3 цента на клик, второ - малък ctr, българинът просто е научен да не цъка рекламите.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Не, аз не се занимавам с бг сайтове, сайта на бг в подписа ми беше първия и си седи, говоря да направя нещо подобно на английски, защото на тази тематика може да пиша.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Осигуровките доколкото си спомням са около 30%, тъй като си самоосигуряващ се и поемаш и двете страни - работник и работодател. Това е и проблемът им. След това махаш още 10% данък.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Какво ще кажете за тази:

Untitled.jpg


global search / local search(USA) 14800/3600 approximate cpc $0.10


Имам .com домейна. Net, org са свободни. Има търсене по нея, но cpc е много нисък. Дори и да прави посещения не знам доколко ще бъде доходоносно това начинание.
Вие всичките ли микронишови сайтове ги правите по еднакъв темплейт? Изграждате един и го прилагате навсякъде или се стараете да има разнообразие?
 

Горе