Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Много зависи от тематиката на сайта. Имам един, който изобщо не бележи, а е на 3 позици - 1 и 2 са уикита.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

12.PNG

снощи докато си ровех из нета ми попадна в полезрението съвкупност от две думи - проверих ги в самураи - получих следния резултат !
Темата е финанси, нещо от сорта на dept recovery - точните попадения са 14000 за САЩ и 20000 за света
един клик струва 14 $
свободните разхирения са само .биз и .инфо
нито една от .com .org или .net не се класират в челните места
какво бихте ме посъветвали дали да регистрирам домейна и да се пробвам да го класирам в google
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ок да разбирам че ще работиш за Google com, много е важно точната фраза да присъства в урл-то. виждал съм как домейни инфо купени от годади се касират по добре от ком, бг, ко.ук и темподобни. Аз бих те посъветвал да избереш ком, или сложи тире или думата за която се ориш+бранд или нещо друго.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Това последното като теория беше разбито преди месец-два. Сега се залага на бранд, а не на екзакт мач домейн. Пингвина най-много обича такива домейни с ключовите думи вътре. Прочетете малко по-назад в темата, има писано по въпроса и чак тогава добре преценете дали трябва да вземете име на домейн с точната ключова дума.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

О да разбира се то ако не съм наясно с това, с какво да съм наясно :Д . Имах превид че няма да е лошо да присъства в УРЛ-то а домейна може да си е бранд + дума(ако не е много дълго) или да е бранд с вътрешна страница.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Здравейте, дойде време и аз да се запиша в тази тема..
Имам едно сайтче на blogspot.com от около 2 месеца е и има 3 уникални статии. Правено му е само он пейдж сео, но няма и следа от него в серпа.. Та въпроса ми е как трябва да се процедира според вас след всички пингвини.. ако му пусна стотина социалки и още толкова уикита дали ще има ефект или пингвина ще го прати още по-далeче?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Струва ми се нормална бройката посещения. И все пак, ако искаш да постигнеш повече замислял ли си се дали описанието, което излиза за сайта ти в резултатите достатъчно ясно описва сайта ти/услугите/продуктите? И дали е атрактивно за потребителите, знаеш, хората си имат различни критерии за това на кой точно линк от резултатите сда цъкнат? Описанието ти трябва да е максимално свързано с ключовата дума, по която излизаш като резултат :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Здравейте колеги.
Гледам темата ни позамря малко.
След една дълга почивка се връщам към MNS сайтове и се надявам да възродим предишната дискусия.

Цел:създаване на няколко сайта,които да се класират на първа страница в рамките на 1 месец,извличане на минимални приходи и продажба на сайтовете във Flippa(евентуално ще ги задържа 2 месеца за да реализират по високи приходи и да им взема по голяма цена във Flippa-та)

Следях няколко журнала в BHW за изграждането,оптимизацията и развитието на микро нишови сайтове.
На един от тези журнали ми направи впечатление че потребителя инвестира 1500 долара в 10 сайта което лично за мен не беше доста правилно или поне моето мнение е че тези сайтове трябва да се класират с минимални средства,наистина за няколко месеца има 900 долара печалба,но за мен това не беше най-добрия план за тези сайтове,казвам го защото съм класирал сайтове с добри думи само с половин час работа и седмица чакане на първа страница и без никакви инвестиции освен домейн.

Та ето я и моята работа днес.
Намиране на главните ключови думи-с добро търсене,рекламодатели,слаба конкуренция и свободни домейни разбира се :).

Дума за сайт 1
Локални търсения месечно-6,600
Рекламодатели-High
Цена за клик-1.20лв
Анализ от самурая
1.png



Дума за сайт 2
Локални търсения месечно-8,100
Рекламодатели-High
Цена за клик-2.11лв
Анализ от самурая
2.png


Дума за сайт 3
Локални търсения месечно-5,400
Рекламодатели-Medium
Цена за клик-4.95лв
Анализ от самурая
3.png

Това са трите главни думи,като днес или максимум утре смятам да намеря по още 3-4 думи за всеки сайт с по 700-1000 локални търсения и ниска конкуренция.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

какво е самурай?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Софтуер за анализация на конкуренцията в серпа според различни фактори :)
Keyword Analysis Tool - Market Samurai
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

какво е самурай?
Софтуерът е добър. Погледни тук за подробности, относно инсталацията.

Тоест за преинсталацията:)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

А как се процедира според вас със сео-то след пингвина ? Или идеята е само с on page seo да се класира в първата 3-ка ?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Според мен само с on page няма да стане освен ако самата дума не е изключително лесна(не казвам невъзможно обаче).
Аз лично сега за новите сайтове смятам да вкарам малко
линкове от социалки -всяка статия в 20-30 социалки
wiki линкове-към 100тина
форумни подписи- 10-20 на сайт
и ако това не е достатъчно ще прекарам и линковете от социалките през социалки.
И някой линк от директория като зяло мисля да е това,но ще се радвам и аз на предложения от колегите във форума :).
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Сега видях, че в webmaster tools ми показва, сайта има близо 300 линка от един и същ сайт, които аз не съм слагал.. мисля, че в този сайт съм писал един коментар само? От какво може да са тези 300 линка и възможно ли е заради тях нещо да е наказан сайта и за това да го няма ?
А има ли как да се предпази човек от това някой да му направи хиляди линкове наведнъж и гугъл да го накаже или всичко е малко на късмет
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Момчета аз имам едно друго питане.
МНС сайтове са с по 4-5 статии мисълта ми е как, ще се отразят нещата на даден сайт, ако е с 20-30 статии и са на приблизително сходни теми.Всяка статия е насочена към определена ключова дума и оптимизирам самата статия към тази ключова дума.Също така и примерно някои от статиите и техните ключови думи не съдържат думата в домейна си.
Кое смятате е по добре за развитие,и печалба като adsense и продажба.
Нишата с МНС-сайтове вече е много по пълна от преди пък и не се знае, кога чичо Гошо, ще спре кранчето на сайтове с 4-5 статии.
Ще съм благодарен на всеки, ако сподели малко информация и мнение :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Преди време бях видял един сайт във флипа че се продава, като вадеше стабилно пари, купих същия домейн с тире, че даже му преразказах и статиите :D Яко спам със всякакви боклуци, след пингвина, моя сайт е 1-2 място, ония го няма, а определено е по-качествен, та въобще гугъл си няма и да идея какво прави.

Тва май съм го казвал вече :lol: вече не помня деа :D Ама си е ясен пример и имам и други. Не звучи лошо danko, може да пробваш, експерименти му е майката.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

И като цяло кой варианти според теб си заслужава повече.
Този както до сега с по малките сайтове и 4-5 статии или по големи сайтове с повече статии.
Все пак ако е по голям сайта и се оптимизира добре с повече думи това значи повече трафик и евентуално повече приходи :)
Баси как само се чудя заради тия глупости на google, не един или двама човека които познава,м след тая зоо градина на google пропаднаха с техните микро сайтове.
Аз все пак няма да задържам сайтовете много,ще се ориентирам към продажби,но все пак си трябват добри класации и някакви приходи за да се вземат добри пари.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да си призная, голям съм мързел последните 2-3 месеца, от месец Май насам не съм пипнал нищо, ама нищо. Добре че имах много сайтове, че едни пропаднаха, други се дигнаха както вече споменах и парите са същите. В момента ако направя нов сайт си нямам на идея как да подходя с оптимизацията след всичките простотии.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да си призная, голям съм мързел последните 2-3 месеца, от месец Май насам не съм пипнал нищо, ама нищо. Добре че имах много сайтове, че едни пропаднаха, други се дигнаха както вече споменах и парите са същите. В момента ако направя нов сайт си нямам на идея как да подходя с оптимизацията след всичките простотии.

Аз съм същия само дето 1 месец преди теб се отдадох на почивка, че пътувах до Германия насам натам и от тогава не съм направил абсолютно нищичко,но ето сега си дойде времето пак да се почва с нещо,но заради глупавите обновления не знам по какъв начин да започна и как да процедирам....
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Тоя сайт излезна златна мина ама с афилиейт и то афилиейт дето дава принципно мизерни проценти 3% са май, за амазон става дума. To ползвам skimlinks и даже взимам 70%, т.е още по зле. Тоя месец не знам какво става вади си средно по евро на ден от адсенс, което не е зле, ама преди 3-4 дена имаше 2 дена, единия ден 8, другия 9, преди 2 пак 3-4 евро, ама вчера кво е ставало, 27 евро за 1 ден и то от 9 клика, тва ми е рекорд :D Конверсията ми към амазон е 8.23%, сигурно съм рекордьор :d

П.п Става дума за сайта който видях и копирах от флипа.
 
Последно редактирано:

Горе