Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Alf

New Member
Това наистина стана като "война и мир" - войната свърши, длъжен съм да отбележа мира. Пиша я тая трета вече тема за cloxy доста време след добрия развой на събитията, защото мразя да съм банален в собствените си очи и трета тема за едно и също ... come on... напълно осъзнавам, че е прекалено, обаче накрая, след много дни (месец?) претегляне, другото натежа повече на везните - след като е казано негативното мисля, че трябва да се каже и доброто и да тръгнат нещата с мир към по-добро с общи усилия.


Та ето какво стана.

Аз преди, не знам вече, да кажем, месец... хм, как да го опиша това, станах някакси чист от негативното (ако ви кажа, че нацяло ми опротивяха и цигарите даже не знам как ще ме разберете). То не стана от раз, беше процес, но това няма значение в случая... На мен по принцип правилото ми е ако се скарам с някой днес, до вечерта да се сдобря с него (и това е било много ценно на моменти), но понякога не може, и в тия случаи това остава да ми тежи на душата докато не си оправим отношенията с човека.

Та като станах чист от негативното ми стана някак си леко на душата, то не може да се опише, бях добре отвсякъде просто. Имаше само един облак, едно кафяво миризливо нещо, което макар и уж право, беше някак прекалено и някак си ми пречеше на пълното щастие - цялата тая история с cloxy. И реших да разкарам всичко свързано с тая история и да си изчистя небосвода :)

Имаше само един проблем - навсякъде, където бях писал, имаше и коментари от други хора, затова в блога си им се извиних и им обясних доколкото можах защо трия онзи пост. Писах и на админите тук да изтрият тукашните теми ако решат, но предпочетоха да останат и аз нямам проблем с това, каквото зависеше от мен го направих, другото не е мой избор и за мен за добре нещата.


И тук вече започна интересното. Просто не го очаквах това и ме довърши напълно - просто ми се изчисти всичко нацяло, както не съм и предполагал, че може да стане.

Въпреки всичките л***а от моя страна и че го дъвках в продължение на месеци, човека ми писа тук едно ЛС, че съм добре дошъл обратно във форума!! После си пописахме малко, че сме прекалили и двамата - и той си призна, че е прекалил там с реакцията си и че голяма част от вината за случилото се си е негова - направо ме разби - аз не знам дали бих го направил всичко това, по отношение на някой, който ме е гризал месеци и затова го признах човека... Какво да ви кажа, олекна ми на душата, че си оправихме отношенията.

После по някое време влязох в другия форум да видя какво става, очаквах някакво негативно отношение да си призная, но нищо подобно - там пък ми писа s1yf0x - пак, че съм добре дошъл и да не го мисля - каквото било - било. Съвсем ми се оправи настроението тогава, това стана преди 2 седмици някъде предполагам. В началото обясних защо чак сега пиша.

Защо го изписах всичко това - за да си балансирам предните теми и за да кажа, че има добра воля за разбирателство и че нещата в другия форум не са чак толкова черни, там просто са избрали политика за чист от офтопик форум. Това го обсъдихме със s1yf0x, той ми обясни човешки как ги виждат нещата. Аз му казах, че по тоя начин аз все пак ще пиша тук в предприемач повече, защото тук има свобода, но го разбрах иначе. Просто, като не знаят хората какво става там, нещата изглеждат зле понякога, но всъщност не са. Всичко си е точно веднъж като се разбере за какво става дума. Проблема е само в комуникацията според мен. Но той тоя проблем е повсеместен и не му е тук мястото да го обсъждам...

Всъщност и аз може да имам проблем с комуниикацията, не знам кой какво разбра от цялото романче и кой си даде зор да го изчете, но с една дума - мир с cloxy, мир с другия форум, да се опитаме да живеем в разбирателство, да признаем правото на другия да сбърка, да признаем правото на избор на всеки и така да живеем в хармония с чисто небе над нас. Amen :))

Така ги виждам нещата в момента.

ПС: netsurfer, мир, бро, и с теб! Пък госпожо, казва, той започна пръв, хахаха :)
ПС2: Ако има още някой да казва, да сключвам мир и с него хахах
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Брато, звучиш като сектант...
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

[video=youtube;76RrdwElnTU]https://www.youtube.com/watch?v=76RrdwElnTU[/video]
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Поздравления. Вечна дружба:).
 

Прикачени файлове

  • images.jpg
    images.jpg
    9.1 KB · Преглеждания: 14
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

ПС2: Ако има още някой да казва, да сключвам мир и с него хахах

Най-ценното е да си в мир със себе си ;)

Преди месеци изгубих уважаван виртуален приятел (колега), поради неуместен коментар на мой приятел във ФБ. Доста кофти ми стана, намалих присъствието си там и се зарових в работа. Постепенно излезнах от чувството си за вина и разбира се, продължавам да чета творенията му с интерес, както винаги ;)
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Наистина е кофти когато се чувстваш виновен за нещо. Оправянето на междучовешки отношения е повод за празнуване.
Май не съм имал случай като твоя да се скарам със свестен човек. Разправял съм се предимно с хора, които по един или друг начин са си го търсели, но дори и тогава се старая да не го удрям на злоба. Не само извън бизнеса, но и в бизнеса приятелствата са най-ценното нещо (по-ценно и от парите).
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Благодаря ви на всички за отговорите и да - имам повод за празнуване определено.

Да ви кажа и десерта - нетсърфъра ми е пуснал една зелена с доста точен коментар по отношение на написаното от мен (бил съм болен хахах), така, че и там нещата са ОК и сякаш това в всичко, наздраве на всички ви и хубав уикенд!

:beer:
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

images
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Ай' cloxy и на теб да ти е честито.
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Стана ми много яко тази сутрин това е първата тема, която изчитам. Очертава се един полезен ден за мен. Писна ми напоследък да набивам хикса на теми пълни с хейт и гаври. В един пазар реално без конкуренция, като българския, ние се ядем, подбиваме си цените, заяждаме един с друг..

... ако сме единни ще имаме повечко успехи ми се струва и ще сме фактор, с който ще е необходимо да се съобразява не само ИТ - обществото, но и бизнеса, политиците ... общо казано в нас е и ножа и хляба ... На Алф и cloxy им пожелавам един общ проект, с който да избият рибата ... :)
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

типично по български, първо се караме, после се сбиваме, накрая сядаме на една маса да се напием..... айде бе пичове, пресъхна ми гърлото за алкохол.
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Виждат, че форума им тотално умира и се опитват да върнат стари членове като се извиняват, мен специално горното същество ме банна заради 1 тема относно клокси без никакво предупреждение и т.н..

Истината е ,че се изживяват като форумни рамбовци, а Оги последно време ги впрягна да се държат прилично ( сиреч не- естествено за тях ) и трудно им е, виждам, но няма как, иначе ще иде все форума им, трябва да върнат няколко души нали. Да не остане някой с впечатление, че го мислят - просто са инструктирани от Огин ( който е пич ) да се държат прилично тук, но не виждам как ще стане като съм виждал страшни изцепки и на двамата, които се изживяват като форум модератори тип рамбовци, примерите са много с арогантното им държание.
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Алане, нездравословно дълга ти е паметта. Използвай система за зачистване на кошчето.
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Абе аз я зачиствам, но по default трябва да впиша нещо, иначе в живота днес се карам с някой ,утре сме се разбрали. Сега не мога да си кривя душата, че там се изживяват като форумни рамбовци само защото имат права да банват и трият мнения / теми без причина.
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Все се надявах някой да се вреже в темата като самосвал в склад за стиропор,
че то голяма любов, голяма хармония се установи тук - чак ми става неудобно да ви чета мненията...
 
От: От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Виждат, че форума им тотално умира и се опитват да върнат стари членове като се извиняват, мен специално горното същество ме банна заради 1 тема относно клокси без никакво предупреждение и т.н..

Не съм забелязал да умира, но ти явно имаш по-сериозни наблюдения :D като баннат потребител. Тогава ти натиках чепик в цепката на задника, защото се заяждаш с потребител на форума. И сега бих го направил за да ти демонстрирал, че по никакъв начин не съм си сменил отношението към онлайн недоразумения с клавиатура. И защо реши, че Оги ни впряга? Гледам, че се навеждаш доста надолу, кой бил пич, кой се държал прилично и т.н. Не знам кой се вживява като форумен Рамбо, но виждам кой се изживява като форумен шут, защото във всеки цирк трябва да има по един клоун :) . Набий си го в главата, че аз мога да бъда и нормлано мислещ човек, но мога да бъда и такова рядко лайно, че да опръскам всички около мен.

P.S. написаното по-горе е за да направя кефа на Noke, за да не се разнежва толкова темата.:) get a popcorn bucket ;)
 
От: Мир (или: "cloxy" - III-и последен том :)

Не съм забелязал да умира, но ти явно имаш по-сериозни наблюдения :D като баннат потребител. Тогава ти натиках чепик в цепката на задника, защото се заяждаш с потребител на форума. И сега бих го направил за да ти демонстрирал, че по никакъв начин не съм си сменил отношението към онлайн недоразумения с клавиатура. И защо реши, че Оги ни впряга? Гледам, че се навеждаш доста надолу, кой бил пич, кой се държал прилично и т.н. Не знам кой се вживява като форумен Рамбо, но виждам кой се изживява като форумен шут, защото във всеки цирк трябва да има по един клоун :) . Набий си го в главата, че аз мога да бъда и нормлано мислещ човек, но мога да бъда и такова рядко лайно, че да опръскам всички около мен.

P.S. написаното по-горе е за да направя кефа на Noke, за да не се разнежва толкова темата.:) get a popcorn bucket ;)







Добре, че си показа културата и тук, радвам се, че да могат да те преценят хората що за модератори има в http://searchengines .bg
 
Другият форум, на който аз лично адски много симпатизирам, не умира. Често минавам от там и при възможност се включвам в някой от дебатите. Познавам част от екипа му и наистина изпитвам доста силна симпатия както към тях, така и към работата им. Тук е момента да кажа, че и всеки един форум има различна политика. Щом при нас и хора с PTC сайтове им се дава шанс, вярвам, че това е правилното за мен, а в някои случаи и не съм много прав.

Модераторите в другия форума са един добър колектив, който създават и налагат свои правила. Потребителят преценява сам за себе си дали ще се подчини и дали се списва в общата картинка. За това смея да кажа, че и двата форума са нещо много ценно за БГ уеб пространството, а начина им на водене е просто стил, който всеки един от тях си определя. Честно казано има момента, в който и двете крайности не са добра опция. Да си прекалено толерантен или прекалено строг.

Само да кажа, че обиди по адрес на другия форум ще се трият. :)

А Клокси....познавам го и наистина е един от хората, за които само положителни неща мога да кажа. ;)

П.П: Моля само да не се обиждате, все пак сте колеги, малко или много. :)
 

Горе