Мнения за хард диск SSD

От: Мнения за хард диск SSD

Ем добре, но хубаво е да кажеш защо е по-добър ?
 
От: Мнения за хард диск SSD

Ха след като прочетох мнението ти се разтърсих и попаднах точно нa тази статия от линка ти :)
След това погледнах тук http://uk.hardware.info/reviews/3922/plextor-m5m-128gb-review-the-msata-version-of-the-m5-pro

Official Plextor M5M 128gb
Read: 540MB/s, 80k IOPs
Write: 320MB/s, 76k IOPs
(http://www.plextoramericas.com/index.php/ssd/px-m5m-series?start=1)
89.99 лири

Official Crucial M4 128gb
Read: 415MB/s, 40k IOPs
Write: 175MB/s, 35kIOPs
(http://www.crucial.com/pdf/Tech_specs-letter_Crucial_m4_ssd_v3-11-11_online.pdf)
89.99 лири

Official ADATA XPG SX300 128gb
Read: 550MB/s, 25k IOPs
Write: 505MB/s, 85k IOPs
(http://www.adata-group.com/index.php?action=product_feature&cid=3&piid=181)
107.50 лири
 
Последно редактирано:
От: Мнения за хард диск SSD

Бях подсетен от coolice, че се забравих нещо :D Страшно съм доволен от ССД-то, лаптопа ми от натискане на бутона за старт до готов декстоп за работа отнема около 14-15 секунди, а преди отнемаше над минута. Програмите се отварят супер бързо, по-леките моментално, а по-тежки като Фотошоп отнема около 3.5 секунди при първо стартиране и 2.5 при повторно. До сега съм нямал нито 1 път "not responding" да не му е уроки :D След инсталиране на Windows 7 64 бита и важните за мен програми имам 70гб свободни, което е повече от идеално.

Та напълно нямам нужда от нов лаптоп, защото с SSD-то този си работи като нов :) Процесор, видео и рам са ми достатъчни, та всичко е идеално, цялостния перформънс се увеличава драстично.
 
От: Re: Мнения за хард диск SSD

а стария хард го сложи в една кутия усб от 20 тина лева и си го ползвай за сторидж и всичко е чук :)
Стария хард мина на мястото на CD-то, та си е в лаптопа, така ми е по-удобно. Оставам без оптично, ама не ме бърка. Ползвам си го за съхраняване на песни, снимки, филми и т.н
 
От: Мнения за хард диск SSD

В Emag днес има оферта за SSD Kingston за 109лв за 120гб, доста добре, лятото беше 200лв този диск.
 
От: Мнения за хард диск SSD

@dimitar_ak макар, че скоростите на моето SSD не са завидни моята система се стартира за 8-9 секунди (Win 7 64 bit).
SSD-то е полезно, но в момента много скъпо. След 2-3 години всичко ще е със SSD или поне хибрид. Макар че WD Black сериите не са бавнички, за сметка на това са шумни (особено към 2-3 вечерта като няма никакъв шум направо те влудява).
 
От: Мнения за хард диск SSD

Здравейте! Благодаря предварително за отговорите. Рових из нета, но само вас намерих. Значи:
Ще си купувам комп и съм решил да му сложа SSD-128gb Kingston + 500гб САТА. Това, което не разбирам (аз съм средно ниво) е мога ли да инсталирам на ССД-то Уиндоус7 + 3дс макс + Аутокад? 2. За първи път ще ползвам ССД, та не ми е ясно, мога ли някои програми да ги инсталирам на ССД-то, а други на HDD-то? Ползвам Фотошоп и Афтър Ефектс и разни други програми. Офис пакет рядко ми трябва. 3. Чета по форуми и сайтове за някакви администраторски разрешения при инсталиране на Уиндоуса и за лични папки пак на Уиндоуса да са на HDD - може ли някой да ме посъветка какъв е най-правилния начин за инсталиране? Кое къде и какви спицифика има, за да ги изпълня.
Надявам се, че ясно съм обяснил, ако не ... ще доуточня при нужда. Надявам се на вашата помощ :beer:
п.п. Да уточня, че не играя игри т.е. техните особености не ме интересуват изобщо.
 
Да можеш да инсталираш където си искаш (малка част от инсталираните програми винаги ще са на ssd)

Ако инсталираш с Next, Next, Next.... като повечето хора слага всичко в програм файлс, ако му дадеш Custom при инсталацията на която и да е програма те пите за път за инсталация просто даваш да е на HDD
 
От: Мнения за хард диск SSD

само едно ще ви кажа - няма по-добър ъпгрейд за 100лв, от тоз да си преместите системата на ссд хард.
фотошопа зарежда за секунди, системата става много по-бърза и отзивчива, рестартирането вече не дразни
Абе много съм доволен, направих го на лаптопа, направо смених вътрешния HDD със SSD, а за самия HDD взех кутийка оято го прави външен USBHDD и това е
 
От: Мнения за хард диск SSD

Благодаря много :|
И още нещо ако може:
-Антивирусната къде е по-добре да я инсталирам?
- 120гб ще бъде ли достатъчне на Уиндоуса + кад + макс?
- Малко офтопик: понеже рендирам image sequence в Макс да очаквам ли 4 пъти по-бърз процес както се рекламира навсякъде? Имам предвид при първоначалнато калкулиране на данните за всяко изображение. Или за целия процес на рендиране ще се подобри?
Благодаря ви предварително
 
От: Мнения за хард диск SSD

Смяната на HDD с SSD на лаптоп даже и стар модел има голям ефект върху производителността му. Освен това: липса на шум и по-малко загряване. Точно за 100-150 лв може да си направите стария лаптоп почти като нов ако не и по-добре а това да се набуташ 1000 лв за "нов" модел с HDD е голяма глупост, защото така или иначе той вече е морално остарял. Затова - 100лв за SSD и си решавате проблема... поне временно.

...и още нещо , според мен най -добре стария HDD направо да го изхвърлите или продадете а не да ползвате двата диска. За архив , големи файлове, музика т.н си има достатъчно евтини външни такива.
 
От: Мнения за хард диск SSD

Мерси. Но питам за настолен комп, не за лаптоп.
 
От: Мнения за хард диск SSD

А нещо по въпроса за това, че ако на ссд се инсталира вин, след 1-2 години харда ще се скапе тъй като под вин постоянно има презаписания? Или информацията ми е грешна?
 

Горе