Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Вчера ми долетя една странна птица, която започна с:

-Здравейте, търся камерата
-Коя?
-Ами да има 700твл резолюция...
-И какво още?
-Абе вие почвайте да давате примери, аз ще пресявам....

Което е като да идеш в автосалон и да кажеш, че търсиш кола с 4 колела, а те да предлагат и ти ще си отсяваш...
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Много популярна мерна единица сред клиентите е "идея".
"Ще може ли да го преместиш една идея на ляво"
"Може ли да е една идея по цикламено" ...
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Фона /бекграунда/ да е цвят смесен от "банан" и "пепел от рози"

Смятай за какъв цвят говорим!
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Блъскайте стария номер с косматата ръка - като е готов сайта слагате примерно линковете да са в некъв абсурден цвят и клиента веднага ще се хване за това :) Клиента накрая винаги НЕЩО няма да му хареса и така вие си избирате НЕЩОТО :)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

За онлайн-запитвания нямам опит, но офлайн преживявания много (понеже така се случи, че с коренно различни неща съм се занимавала):

Добър ден! Аз се обадих вчера и Вие ми казахте, че може да си запиша час при доктор Х след три седмици, обаче аз реших все пак да дойда да проверя. Дойдох специално за това от град У (на 100-200-400 км). Затова трябва да ми дадете час. Само за 5 минутки да ме види докторът...

....................
- Вие от Енергото ли сте?
- Не, бабо, не сме. От една фирма сме.
- От ВиК-то ли?
- Не, нищо общо нямаме нито с Енергото, нито с ВиК-то.
- Вие сега така приказвате, обаче после ще вдигнете тока...
-------------------------------
- Това какво е?
- Тотална станция.
- Може ли и аз да погледна?

(поглежда човекът и остава видимо доволен от видяното)
- А, туй много хубаво, бе. И увеличено дава - като бинокъл, и Рекорд пише. Значи записва?
- Да, записва данните и после ги обработваме в офиса.
- Добре, мойта мома. Искаш ли да ми свършиш една работа и ще ти дам 100 лева. Ела надвечер със станцията, като се стъмни. Ще застанеш на ей оная бърчинка на високото, ей онова е мойта черешова градина. Някой ми краде черешите. Подал съм жалба в полицията, обаче нищо. Няма свидетели. Ще снимаш със станцията и после отивам със записа в полицията.
-----------
Редовна реплика - Ей тук като цъкнеш копчето на компа и то ше си излезе (ако е вкарано преди това в компа де, ама явно има някакво магическо копче на компа, което винаги върши работа).
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Още един офлайн случай:

Видях, че имате промоция. Обработвахме миналия месец, защо не казахте, че сега ще има промоция - много е некоректно!
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Трудно изтърпявам някои клиенти напоследък затова тази година няма да правя абитуриентки. Пълен бойкот. Защото какви нерви трябва да имам, като от база данни с близо 4000 прически не могат да си изберат и то защото тотално не са наясно какво искат. Накрая става като lqllqlq работата - ще правим пробна прическа, питам какво иска - вдигната, пусната, права, къдрава, а тя ми казва най-спокойно "- Ами ти започни да правиш нещо, пък аз ще видя дали ще се харесам?" - еми аз като загубя два часа да си играя да правя свободни съчинения, то днес ще ми са достатъчни три такива, за да се превърна в Джак изкормвача и или в най-добрия случай да хвана някоя за изрусения перчем и да я пратя на майната си. Затова пък мъжете са много готини - всички знаят какво искат, отделно съм им направила един каталог с мъжки прически, още на втория лист вече са си харесали прическа, рядко стигат до третия :)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

нещо много взе да ми се набива фразата - аз съм доктор, не разбирам - това след подаване на един лист А4 със сдъвкани указания за работа, какво да им отговоря на такива - аз съм инженер, разбирам срещу заплащане или моля прочетете си договора, "да Ви го туря без пари" не е член от договора, който преди малко подписахте...
 
Не им се сърдете, такова им е нивото. :)

Из аналите:


Логото според теб как е по-добре да се върти, по часовниковата стрелка или на обратно?

Искам пампозен дизайн, не просто дизайн.
Обичам малки, тесни неща, ако може и сайта да ги има.

А като натисна сега поръчай, ще ми звъннат ли от Еконт?

Като направите сайта, дайте ми едно копие на CD.

Ако не се научиш да се забавляваш, си обречен, от мен да знаете. :)
 
От: Re: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Ако не се научиш да се забавляваш, си обречен, от мен да знаете. :)

Абе да ти кажа смеха е до едно време, след това като дойде поредният за "iftin dei vi ar"(DVR бел. автора), който се колебае "taz zapisva4ka 6e ba4ka li da i tura fla6kata s neta" и понеже в крайна сметка има 4 кошера "6то така sa izostanali ne6tata s toka? Ne stafa li da go pu6tam ot akomolatiri i ot tam prez satelita da gi gledam az?" и леко смеха преминава в тих плач...

Още от старта на разговора и знам дали ще съм умислен и невярващ до 60-тата секунда. Само като видя да започват с "celiat dvor iskam", което не е нито въпрос, нито обяснение, а ти трябва да гадаеш и да зададеш поне 5 въпроса и стискаш палци да ти провърви. Не за друго, а има и леко стряскащи като "какъв е реда да установя отношение с вас?"

И тук да спомена и конверсията ми в това отношение е на около 320-390 дневно минали в хубави дни имам 1,5 души, които успяват да формулират въпрос, ползват български като език, знаят, че има кирилица. В нормалните дни е 320-390 към 0,6, а има и лоши седмици с 0.02, което си е 1 за 5 работни дни....
 
От: Re: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Искат да остановяват отношения с теб, уе! Ако са женски взимай ги да готвят мусаката, пък ти пак им сложи камери (навсякъде у вас) без да им казваш... ахаххах :)
 
От: Re: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Като направите сайта, дайте ми едно копие на CD.

Искат бекъп, какво лошо има? :D
уж разбираме повече, а теми за загубен сайт - през седмица
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Моите чак абсурдни не са, но често има смешни моменти.


От ФБ: Рекламата е за дамски екипи:

:Ima li za idenayset godisno momce i kolko struva.kak dagi poricam"
----------------------
И още едно: реклама на детски маратончици номер 28 , получавам съобшение:

" Аз нося 39 номер, ще ми станат ли? "
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Обичам малки, тесни неща, ако може и сайта да ги има.

И лъзгави :lol:
 

Горе