Най-добрата банка за депозит?

От: Re: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Какъв превод? В смисъл теглене ли?

за внасяне, за теглене в/от депозитната сметка няма ли такса (за самата банкова транзакция)?
 
Re: От: Re: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

за внасяне, за теглене в/от депозитната сметка няма ли такса (за самата банкова транзакция)?

Има, но ти колко ще ги въртиш тия 5 000 лева. :) Или ти имаш в предвид това с тегленето и после вкарването обратно ли? Това го дадох за пример, не мисля, че някой който иска да му се олихвява такава сума ще си прави такива врътки. По-скоро, ако нещо има спешна нужда от пари, не за харчене и допълване.
 
От: От: Re: От: Най-добрата банка за депозит?

Мисля че във Fi bank имаха добри условия за депозити.
 
От: Най-добрата банка за депозит?

На сайта moitepari.bg има търсачка, която е направена с цел търсене на депозити и спестовни сметки. Въвеждате колко пари имате за депозиране, срок на депозита и други данни - и натискате "търсене".

Обаче май не може да се търси сред безсрочните депозити, а точно сега този вид депозити са много популярни.

(Не им правя реклама, не знам доколко редовно обновяват информацията, но преди години когато ги проверявах беше актуална.)

Аз съм на стара (вече не се предлага за нови клиенти) безсрочна сметка в лева при КТБ при лихва 6,5% (за суми от 10 000 до 49 999,99 важи тази лихва, иначе е 5,5% за по-малки суми, 7,5% за 50-100 хиляди и 8,25% за над 100 хиляди). Не съм видял другаде да дават по-добра лихва.
 
Според калкулаторът има най-добрите лихви в момента имат Токуда Банк АД. Това ми е малко странно, имайки предвид, че не са кой знае какъв фактор на нашия пазар, но го има и момента, че трябва да трупат клиенти и положителен имидж. ;)

Няма какво да правиш реклама. Имах позната на този депозит (казвам имах, защото го приключи) и чак аз не повярвах, че някой може да предложи такива лихви и да е на печалба. :)

За жалост последния влак замина. ;) Дано скоро пак успеят да предложат нещо подобно, дори и да се олихвява на 3 месеца, пак си е далавера. ;)

И какво излиза? Няма много добри предложения последно време. Най-изгодният, който ми предложиха беше 3,6% на годишна база за суми над 10 000 лева. Някой да е попадал на по-примамливо предложение? :)
 
От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Alphabank -Ултима е по-добро - 4.15 за над 10000
Според калкулаторът има най-добрите лихви в момента имат Токуда Банк АД. Това ми е малко странно, имайки предвид, че не са кой знае какъв фактор на нашия пазар, но го има и момента, че трябва да трупат клиенти и положителен имидж. ;)

Няма какво да правиш реклама. Имах позната на този депозит (казвам имах, защото го приключи) и чак аз не повярвах, че някой може да предложи такива лихви и да е на печалба. :)

За жалост последния влак замина. ;) Дано скоро пак успеят да предложат нещо подобно, дори и да се олихвява на 3 месеца, пак си е далавера. ;)

И какво излиза? Няма много добри предложения последно време. Най-изгодният, който ми предложиха беше 3,6% на годишна база за суми над 10 000 лева. Някой да е попадал на по-примамливо предложение? :)
 
Re: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Alphabank -Ултима е по-добро - 4.15 за над 10000

Това ли в момента се води изгоден депозитен % на годишна база. Да, по-добре е от т.нар. стандартни %. Може ли някой линк да видим и условията? :)
 
От: Re: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Ето линк - http://www.alphabank.bg/displaybg.aspx?page=ultima

Хубаво е, че може да внасяш и теглиш по всяко време (както и да плащаш онлайн - онлайн банкирането на Алфабанк е само с тоукън обаче)
Сметката се олихвява на 6 месеца.
Ако падне под 10 000 просто минава на по-ниския процент - 3.65 годишно, и като мине отново над 10000 - пак се вдига лихвата.


Това ли в момента се води изгоден депозитен % на годишна база. Да, по-добре е от т.нар. стандартни %. Може ли някой линк да видим и условията? :)
 
Re: От: Re: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Ето линк - http://www.alphabank.bg/displaybg.aspx?page=ultima

Хубаво е, че може да внасяш и теглиш по всяко време (както и да плащаш онлайн - онлайн банкирането на Алфабанк е само с тоукън обаче)
Сметката се олихвява на 6 месеца.
Ако падне под 10 000 просто минава на по-ниския процент - 3.65 годишно, и като мине отново над 10000 - пак се вдига лихвата.

Еее, на 6 месеца олихвяване. Това малко не ми се вижда добре.

Само да попитам, тъй като позна работеше там и го съкратиха, тъй като нещо не били добре, имали много длъжници (лоши кредити) и като цяло не вървят там нещата на добре. Та да попитам нещо такова да има? Питам, защото те хубаво си имат добри предложения и депозити, но ще му е за втори път в живота да наблюдавам как банка се сдухва. В смисъл, не е нещо сигурно. :) Нищо, че държавата има застраховки и т.н.

Както и да е. Ще гледам и други предложения. ;)

@хепи, http://www.corpbank.bg/individual_customers_47.html - няма нищо общо с това, което имаха. ;) Но пак е нещо. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Ако решиш да теглиш преди 6-те месеца си получаваш лихвата естествено :)
Иначе може да си вържеш карта Динамик, която не е лоша.
Може да си откриеш и Пейрол, който се олихвява месечно, но там лихвата е 3.5%. Пише, че е само за превод на работна заплата, но може и сам да си вкарваш пари, просто трябва да е ежемесечно.

Иначе не работя в Алфа, та да знам вътрешна информация :), но от опита ми с тях (над 5 год.) и доста други банки (над 15 год. - ПИБ, ДСК, ЦКБ, КТБ, Пощенска, ОББ), смея да заявя, че обслужването е на ниво и условията (кредитни, разплащателни и спестовни) са повече от добри.

Еее, на 6 месеца олихвяване.
Само да попитам, тъй като позна работеше там и го съкратиха...
 
В момента ЦКБ е с някакъв не лош годишен - 3.6%, от който можеш да теглиш и да довнасяш. Но като гледам на Алфа Банк не е никак лош. Дори е супер, но това с тези 6 месеца ми е малко странно. На 3 ми беше странно (старият на ЦКБ, който бе на 3,2% на година), та този. ;)

ДСК определено не са ми влизали в полезрението ми за изгодни депозити. ;) Поправете ме, ако не е така. Но преди време проверих, сега наскоро пак, дано да пуснат и нещо изгодно. ;)
 
От: Най-добрата банка за депозит?

алфабанк не е в гаранциония фонд при фалит;

отворените депозити са една огромна измама - растяща лихва, такси при теглене(примерно 1-2-5 лева), довнасяне до 3-тия месец(примерно), а после 0,5% лихва на довнесената сума(ама, нали беше отворен депозит, не - отворен е за балъци), изплащане на лихвата след 12 месеца(не че е точно това да е големия им проблем)
 
От: От: Най-добрата банка за депозит?

Аз съм на стара (вече не се предлага за нови клиенти) безсрочна сметка в лева при КТБ при лихва 6,5% (за суми от 10 000 до 49 999,99 важи тази лихва, иначе е 5,5% за по-малки суми, 7,5% за 50-100 хиляди и 8,25% за над 100 хиляди). Не съм видял другаде да дават по-добра лихва.

На мен ми е интересно до кога ще го оставят това, нема луд който да си го махне сам тоя депозит
 
Re: От: От: Най-добрата банка за депозит?

На мен ми е интересно до кога ще го оставят това, нема луд който да си го махне сам тоя депозит

Да, явно могат да се дават такива депозити. Въпросът е защо не се прави. Много повече ще успеят да съберат от хората. ;) А не депозит, който се движи по-бавно от инфлацията. ;) Баси и спестовната идея. :)

Но предполагам скоро ще има нещо ново, което ще си заслужава. ;)
 
От: Re: От: От: Най-добрата банка за депозит?

Въпросът е защо не се прави.

Е как защо? Друго си е да даваш 2%, а да взимаш 20%. Особено на пари, които нямаш... :).
 
От: Най-добрата банка за депозит?

В Асет банк преди месец - два бях гледал за депозит. Имаше с нарастваща лихва, можеш да внасяш и тем подобни.

Позабравил съм точно каква беше врътката там.
 
Re: От: Най-добрата банка за депозит?

В Асет банк преди месец - два бях гледал за депозит. Имаше с нарастваща лихва, можеш да внасяш и тем подобни.

Позабравил съм точно каква беше врътката там.

Би ли се сетил. ;) Ще ми е интересно, пък и защо не и полезно.

rombeca каза:
Е как защо? Друго си е да даваш 2%, а да взимаш 20%. Особено на пари, които нямаш..

Да, врътката е на ниво. В един момент няма да има много за тези 20%. :) Ще наливат в нещо друго - земи, жилища. Нищо, че са много бавно ликвидни. ;)

И все пак, нещо по атрактивно. Ако намеря и аз нещо, тъй като търся, ще допълвам тук.
 

Горе