Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)


  • Общо гласове
    189
От: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Здравейте и от мен.

Аз бях до преди седмица-две със сметка в Про Кредит. Всичко беше чудесно и прекрасно, комисионна за преводи от ПейПал няма, а сумите идваха за 3 дни. Обачееее... нали всички банки са много готини, от началото на август пичовете са променили условията си. Аз бях на комбинирана сметка с 4 лева месечна такса и без такса теглене от АТМ, сега няма тази възможност. Всяко теглене от друг банкомат ти е 0.98 лева, от банкомат на Про Кредит - без такса... но АТМ мрежата им е под всякаква критика. В София имат общо 15 банкомата.

Смених на Уникредит... плащам им 3.80 месечна, нямам такса теглене от АТМ, нооо този 1% за превод от ПейПал ми бърка в здрвето и вече не знам към коя банка да се ориентирам. Мразя да ходя да търся банкомати на съответна банка, а не обичам да държа пари в мен, предпочитам да са в картата..... та, тегля честичко. Като цяло смятам, че нямаме една свястна банка...
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Именно. Логично се използват поне 2-3 банки за дадени конкретни цели. Писано е доста пъти в различни теми, но все пак да обобщим и за новите потребители, четящи темата (и гости следващия път):

Просто тарифите от е-страници на банките е добре да се преглеждат ПРЕДИ да се създаде bank acc в банка, а след това и направата на карта, за да няма после „ама това що така?“.
Как (почти) безплатно да ползваме ePay.bg за плащане на битови сметки (преглеждате тарифата на ePay + тарифата на съответната банка за плащане към ePay – възможно е да са 2 различни отделни такси за дадени банки)

За банков превод чрез електронното банкиране може да ползвате TBI Bank - таксата е 0,50 лв, няма месечни такси даже и за разплащателните сметки, няма месечни/годишни такси за електронното банкиране.

За различните услуги, различните банки предлагат различни условия. Трябва да ползвате няколко банки, ако искате да пестите от такси.
Защо се буташ в такива банки, където има такива такси? Аз имам сметка и в ПИБ, обаче там не тегля нито от банкомат, нито от каса. Всяка банка си има изгодни услуги и неизгодни услуги. Комбинирам няколко банки и така не плащам почти никакви такси.
Внасянето на пари при ПроКредит банк продължава да е безплатно, но само при ползване на машина. Ако искаш на каса - плащаш такса.

При избор на банка четете тарифата.
И все пак, реално:

Няма избор. Всички банки са неефективни.
Такси винаги е имало, има, ще има. Важното е да се минимизират максимално и то не в краткосрочен, средносрочен, а в дългосрочен план поне 12 месеца. Т.е. за тази 1г. колко евентуално превода ще се правят, колко евентуално тегления ще има от random банкомати, ще се шматкаме ли в търсене на чужди или не, ще плащаме ли масови преводи по IBAN към едни и същи лица или ще минем към „неговата банка“ също, действаме ли хора от чужбина (за да ползваме TransferWise), колко често теглим суми от PP/Skrill и еквивалентни монополи, валутна ли ни е сметката, искаме ли виртуални карти или не искаме (не искаме ли двойна защита или искаме?), ползваме ли повечко или масово дадени X услуги, където винаги има такси, и можем ли баш тях да минимизираме чрез използването на др. банка, и т.н. въпроси и отговори.

Отговорим ли си на тях обаче, претършуваме ли таксите на съответните банки, ще намерим тези, които са най-удачни и удобни, но това гарантирано НЯМА да е 1, може би не и 2.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

You must spread some Reputation around before giving it to ¦•••SHERIFA•••¦ again.

Само да допълня, че Алфа Банк не ми е взела нито една стотинка банкова такса - нито за теглене на банкомат, нито за издаване на картата, нито месечни такси... Нищо! Редовно си дърпам от банкомат на същата банка без такси, няколко пъти съм плащал с картата в магазини (онлайн и офлайн) - нито стотинка банкова такса не съм платил (даже и получавам някаква малка лихва - коя банка дава лихва за пари по дебитна карта?). Вярно е, че искат да вкараш 1000 лева за да ти дадат безплатна карта (които после може да похарчиш или изтеглиш - не е задължително да ги държиш в сметката). (Тази сметка си я направих за да имам отделна дебитна карта за всеки случай, ако нещо стане с тази на ПроКредит банк, която ползвам за ePay и дребни покупки онлайн. Който няма 1000 лева излишни може да мине само с една карта и да си харчи парите от картата на ПОС терминал в хранителните магазини за да не плаща такса теглене на банкомат.)

ТБИ Банк не ми е взела нито стотинка месечна такса, плащам само за банковите преводи скромните 0,50 лв на превод (няма такса теглене на каса до 5000 лева, такса внасяне на каса).

Прокредит банк ми взима скромните 1 лев на месец за карта, с която ползвам почти безплатно ePay (за да си плащам битовите сметки).

Още няколко банки ползвам за депозити (след като стана случката с КТБ си разпределих скромните спестявания в няколко банки), които не са ми взели нито стотинка банкова такса, даже ми плащат и някакви скромни лихви.

Научих се и да не плащам такси на ОББ - отивам в клона и казвам, че искам някакъв депозит, при който няма да плащам такса по сметката, която имам сега. И готово. Няма месечни такси и си запазвам сметката (лихвите не ме вълнуват, защото там имам малка сума, не искам да си закривам сметката и затова е решение да си отворя подходящ депозит, който ме освобождава от месечни такси).

Това е защото чета тарифите. Не е много сложно. Отваряш и четеш.

А тези, които четат тази тема имат късмет - ще си спестят значително четене просто като изберат да ползват посочените тук банки. Локацията на банката не е от критично значение, при положение че има електронно банкиране и дебитни карти.

Има един такъв бъг в мисленето на хората - стараят се да избягват загубите вместо да се съсредоточат върху това да печелят достатъчно.

Loss aversion

Ще отделят няколко часа в четене и тестване какъв безплатен хостинг да ползват вместо да отделят същото време в правене на пари и да си платят...

Иначе ако се прегледат внимателно тарифите на банките, ще намерите начин да платите по-малко такси. Защо да плащам примерно такси при плащане на битови сметки с ePay след като може и да не плащам? Защо да се редя на опашка в банката за внасяне/теглене, след като на банкомат е безплатно и даже може да няма опашка? За какво да си отварям „разплащателна сметка“, като мога да отворя сметка с друго име, която върши същата работа, но няма месечна такса?

Ако не бях прочел тарифите на банките щях ли да изкарам повече пари? Може би. Но някак си не се чувствам комфортно да плащам за нещо, за което може и да не плащам.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Прокредит банк решиха да изгонят част от клиентите си като повишиха месечната такса от 1 лев на 2 лева и въведоха допълнителни условия (държиш 250 валутни единици или трябва да имаш една транзакция месечно като не е ясно дали броят плащанията с дебитна карта - май не, поне според служителка на банката, която ми обясни това).

Прокредит банк вдигна таксите на дебитната карта, въвежда изисквания за активност.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Прокредит банк решиха да изгонят част от клиентите си като повишиха месечната такса от 1 лев на 2 лева и въведоха допълнителни условия (държиш 250 валутни единици или трябва да имаш една транзакция месечно като не е ясно дали броят плащанията с дебитна карта - май не, поне според служителка на банката, която ми обясни това).

Прокредит банк вдигна таксите на дебитната карта, въвежда изисквания за активност.

странно е че решиха да изгонят и част от малките фирми, задължавайки ги да държат по 250лв минимум по сметките си, което е много! Никой не иска при 10лв месечна такса да държиш повече от 60 минимум, за да са им гарантирани 5-6месеца плащанията на таксите. 250лв са си над 2 години, което е малко странно.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Наистина ли мога да си тегля парите от пейпал само с карта VISA? На мастър картата не ми дава да пращам... Явно ще трябва да си вадя нова карта и за да не стане гаф, ще питам - има ли нещо специфично или просто трябва да е Виза?
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Гледай таксата за теглене да не е над 1% (нарича се refund по кредитна карта), че има и такива, които дерат с 2%. Тези с 0% са рядкост, но може би все още ги има.

Виж таблицата по-горе. Може да има промени.

Гледай и месечната такса. Повече от 1 лев месечно е много.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Visa Electron (Debit) или Visa Classic (Credit). Логото на нея трябва да е. Поначало по BIN номер се разбира, но да не навлизам в подробности.

По-пълна информация за Long-Term животът на PayPal acc.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Ще я правя в ЦКБ - гледам е 1 %. Значи утре отивам да вадя една ВИЗА.. 1 седмица беше срока, нали?
 
Re: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Ще я правя в ЦКБ - гледам е 1 %. Значи утре отивам да вадя една ВИЗА.. 1 седмица беше срока, нали?

Толкова. И си я взимаш. Питай ги за пасивното онлайн банкиране. Че аз с питане само си го изпросих. Докато в ДСК ми го дадоха без да питам, направо с договора ми обясниха, че и това ще дойде с ПИН-а. :)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

И да не се чудиш когато в електронното банкиране не се вижда първата транзакция - от тази болест са болни много банки - транзакциите, направени преди активиране на електронното банкиране не се виждат. Което е пълен абсурд и няма логика, от гледна точка на потребителя.

Ако ти се налага да вадиш извлечение (примерно при проверка на НАП) не може да го направиш през електронното банкиране, защото ще бъде непълно и трябва да ходиш в банката (и евентуално да платиш таксичка за отпечатването - най-високите такси са в ОББ - за един лист искат десетки левове).
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Аз ползвам ЦКБ от няколко години, засега няма проблеми.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Това за НАП ще го мисля януари като направя фирмата :Д Сега имам друг проблем..гледайте какво пише от пейпал при опита да преведе сума.. "If you are withdrawing to a prepaid card, the amount that you can withdraw might be different from your PayPal account withdrawal limit. For more information, contact your card issuer. " Картата е потвърдена, виза... Акаунта ми е верифициран, гледам дневния ми лимит е 500 евро.. Пак ли проблема е в картата или трябва да мине някакво време от потвърждаването й?
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Самоизпрати си SMS („Receive a text message“) от: paypal.com/webapps/authmessaging/authflow?execution=e2s1 и после пробвай пак за теглене (сума по-малка от €500 / $540 / 350 GBP). Ако не стане, пробваш след няколко часа пак. Ако пак не стане, вече обаждане до поддръжката (имаш време до 18:30ч.).
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Като цъкна на този линк ми изписва, че акаунта ми не е потвърден, което не е вярно.. "Sorry, we can't move forward.We couldn't verify your account.". Явно ще трябва да им пиша.. коя опция да избера - Sending/reveiving money или Bank account/credit card
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Пичове не мога да регистрирам виртуална карта на виса от DSK в PayPal...Основната карта*дебитната* я регистрирам за секунди,не знам какво става?П.п ако темата не е за тук да се премести в друг раздел..
 
Имаш ли някакви пари вкарани във виртуалната карта? Зареди я поне с 4-5 лева, преди да се опитваш да я регистрираш в Paypal.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

15 кинта има вкарани вьтре но уви.....................От горещич телефон на банката-мька голяма...
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

ПроКредит вкараха такса за refund по карта 1% от 01.02.2016
В тарифния им план въпросната такса я няма (към момента) и по телефона ми обясняват че имало технически проблем и се зареждал стар тарифен план. В уведомлението им от 01.12.2015 въпросната такса не е спомената (когато според тях е обявена).
Честито на печелившите. Аз си търся нова банка за paypal refunds.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

ZuoYS4V.png


За физ. лица тарифния. За юр. няма такова вписано. Може да опиташ да се „upgrade“-неш. Февруарският PDF иначе е създаден и обновен на 26.01.2016, т.е. наистина излиза, че в уведомлението от 01.12.2015 са го „пропуснали“ този факт поради една или друга причина (незнайно защо).
 

Горе