Най-добра банка за осребряване на чекове

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от hristu, Февру 11, 2008.

?

Най-добра банка за осребряване на чекове

1. ПИБ

270 глас(ове)
    77.8%
  2. Пощенска

5 глас(ове)
    1.4%
  3. Експресбанк

15 глас(ове)
    4.3%
  4. ОББ

11 глас(ове)
    3.2%
  5. ДСК

13 глас(ове)
    3.7%
  6. Уникредит Булбанк

7 глас(ове)
    2.0%
  7. Хеброс + Биохим

1 глас(ове)
    0.3%
  8. Прокредит

2 глас(ове)
    0.6%
  9. Алфа Банк

2 глас(ове)
    0.6%
  10. Интернешънъл Асетс Банк

3 глас(ове)
    0.9%
  11. ЦКБ

18 глас(ове)
    5.2%
  1. птица

птица New Member

Рег.:
    Апр 4, 2017
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Райфайзен банк: 25 €
    ОББ: 15 BGN
    Alianz: 20 BGN
    Unicredit Bulbank: 20 €
    Пиреос: 20 BGN[/QUOTE]

Информацията ви е малко непълна, но полезна.

Изброените от Вас банки отказват да кашират чекове при неотговарящи условия, които се менят всеки ден.

Например днес Alianz отказа да работи с чек за 100 $, т. к. с има принципи, т. е. условия да работи с чекове нд 500 "единици" , т. е долара.

Много от банките изискват различни начални суми за отваряне на акаунт, което също трябва да се знае, напрмер БАК иска начална сума от 250 $ за да говори с теб. И днес ми заявиха, че "не работели с чекове" , да ходя при Раифаизен, да не се скъпя за 25 Евро.

Т. е. в момента еднствените банки в Бг, които работят с чекове са Раифаизен, която ще хапне 1/3 от чека ми (100 $) и още една Кредитна, която също хапва 25 Евро.

Това, според мене е поредната гавра с българските клиенти. Те че не могат да работят (и не само с чекове е очевидно), но че са толкова нагли крадци, които надминаха американските не очавах.

WinKam харесва това.
  2. птица

птица New Member

Рег.:
    Апр 4, 2017
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Колко време е давноста на чека? Някой знае ли? Ако искам примерно след една година да го осребря, може ли да стои?

Давността е 180 дни, т. е. 6 месеца.

Целта на българските банки е да се подлизят на американските. Последите ни дължат пари, а нашите влечуги действат в тяхна полза ние да не можем да си получаваме парите, които са ни открадали в US под една форма или друга. Т. е. ние да си вземем нашето, и вие да си държите вашето,а хората да се оголят докрай.

WinKam харесва това.
  3. WinKam

WinKam Member

Рег.:
    Ян 18, 2011
    Съобщения:
    469
    Харесвания:
    21
    Точки:
    18
    Да, стесняват се възможностите за осребряване на чек у нас.
    От ОББ също казаха, че може да има такси до $200 от страна на американската банка и ако е под тази стойност не си заслужава.
    Аз искам да премахнат напълно употребата на чекове, като отживял модел. В днешния дигитален век има супер бързи и изгодни решения. Не съм запознат с историята на чека но сигурно стартира от 17-18-ти век. И е време да си ходи в историята.

4. WinKam

WinKam Member

Рег.:
    Ян 18, 2011
    Съобщения:
    469
    Харесвания:
    21
    Точки:
    18
    Аз не ги съдя нашите банки за таксите! Всеки си гледа интереса. Нали трябва да печелят от нещо.
    Аз моя чек съм го заебал за по-нататък, че не ми се занимава сега. Видях че е 180 дни давноста. Дано и Райфайзен да не спрат услугата дотогава. Ще си го сложа в рамка на стената!
    За сега ще изчакам, може пък долара да поскъпне дотогава! :)

5. птица

птица New Member

Рег.:
    Апр 4, 2017
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Като какви, например? Освен директ депозит и глупостите на paypal ?

Какво ако изплащането става изключително с чекове, периодично, на всеки 3 месеца?

"Всеки си гледа интереса" не е опрадане за безапелционното, безпочвено, арогантно грабене на клиентите. "Дръж сега, че после клиентите може да ги няма".

Аз моя чек по-скоро ще го скъсам, отколкото да храня крадли в Бг.

И не ми изляйте с номера, че всичко това не е координирано и не се играят мерзки игри.

6. WinKam

WinKam Member

Рег.:
    Ян 18, 2011
    Съобщения:
    469
    Харесвания:
    21
    Точки:
    18
    Миналия месец ми дойде чек за $0.76 и директно го скъсах.

Сега една друга афилиейт програма в която се регистрирах може да се избира между чек и paxum. Гледам тарифите на Пексум: $40 годишна такса за обслужване, $2 за теглене на банкомат, $40 издаване на карта, $90 за изпращането и до България, такса за получаване на преводи и т.н.
    Така че какво да се сърдя на Райфайзен Банк че искат €25.

7. theweb

theweb Member

Рег.:
    Ян 26, 2018
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    10
    Точки:
    8
    Някой има ли актуална информация къде колко струва осребряването на чек от щатоте?

8. Karata

Karata Member

Рег.:
    Март 2, 2015
    Съобщения:
    35
    Харесвания:
    5
    Точки:
    8
    В Булбанк вземат 40 кинта и се чака повече от месец. Не всички клонове приемат чекове, така че най-сигурно е да се отиде в централата, където има специален отдел.

9. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,032
    Харесвания:
    1,778
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Аз преди време съм осребрявал в Райфайзен Банк и беше пак толкова - 40-50 лева. В момента нямам проблем, ако реша да го направя в ЦКБ, но не се сещам какво взимаха, мина много време. Взимат и от сумата на чека по договорка, ако решиш. ;)

10. theweb

theweb Member

Рег.:
    Ян 26, 2018
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    10
    Точки:
    8
    ЦКБ не осребряват чекове от 1-2 години в Райфайзен струва 25 евро, а в Булбанк ми казаха че струва 30 евро и само в централата

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice