Най-добра банка за осребряване на чекове

Най-добра банка за осребряване на чекове

  • ПИБ

    Votes: 271 77.9%
  • Пощенска

    Votes: 5 1.4%
  • Експресбанк

    Votes: 15 4.3%
  • ОББ

    Votes: 11 3.2%
  • ДСК

    Votes: 13 3.7%
  • Уникредит Булбанк

    Votes: 7 2.0%
  • Хеброс + Биохим

    Votes: 1 0.3%
  • Прокредит

    Votes: 2 0.6%
  • Алфа Банк

    Votes: 2 0.6%
  • Интернешънъл Асетс Банк

    Votes: 3 0.9%
  • ЦКБ

    Votes: 18 5.2%

  • Общо гласове
    348
Райфайзен банк: 25 €
ОББ: 15 BGN
Alianz: 20 BGN
Unicredit Bulbank: 20 €
Пиреос: 20 BGN[/QUOTE]

Информацията ви е малко непълна, но полезна.

Изброените от Вас банки отказват да кашират чекове при неотговарящи условия, които се менят всеки ден.

Например днес Alianz отказа да работи с чек за 100 $, т. к. с има принципи, т. е. условия да работи с чекове нд 500 "единици" , т. е долара.

Много от банките изискват различни начални суми за отваряне на акаунт, което също трябва да се знае, напрмер БАК иска начална сума от 250 $ за да говори с теб. И днес ми заявиха, че "не работели с чекове" , да ходя при Раифаизен, да не се скъпя за 25 Евро.

Т. е. в момента еднствените банки в Бг, които работят с чекове са Раифаизен, която ще хапне 1/3 от чека ми (100 $) и още една Кредитна, която също хапва 25 Евро.

Това, според мене е поредната гавра с българските клиенти. Те че не могат да работят (и не само с чекове е очевидно), но че са толкова нагли крадци, които надминаха американските не очавах.
 
Колко време е давноста на чека? Някой знае ли? Ако искам примерно след една година да го осребря, може ли да стои?

Давността е 180 дни, т. е. 6 месеца.

Целта на българските банки е да се подлизят на американските. Последите ни дължат пари, а нашите влечуги действат в тяхна полза ние да не можем да си получаваме парите, които са ни открадали в US под една форма или друга. Т. е. ние да си вземем нашето, и вие да си държите вашето,а хората да се оголят докрай.
 
Да, стесняват се възможностите за осребряване на чек у нас.
От ОББ също казаха, че може да има такси до $200 от страна на американската банка и ако е под тази стойност не си заслужава.
Аз искам да премахнат напълно употребата на чекове, като отживял модел. В днешния дигитален век има супер бързи и изгодни решения. Не съм запознат с историята на чека но сигурно стартира от 17-18-ти век. И е време да си ходи в историята.
 
Аз не ги съдя нашите банки за таксите! Всеки си гледа интереса. Нали трябва да печелят от нещо.
Аз моя чек съм го заебал за по-нататък, че не ми се занимава сега. Видях че е 180 дни давноста. Дано и Райфайзен да не спрат услугата дотогава. Ще си го сложа в рамка на стената!
За сега ще изчакам, може пък долара да поскъпне дотогава! :)
 
В днешния дигитален век има супер бързи и изгодни решения
Като какви, например? Освен директ депозит и глупостите на paypal ?

Какво ако изплащането става изключително с чекове, периодично, на всеки 3 месеца?

"Всеки си гледа интереса" не е опрадане за безапелционното, безпочвено, арогантно грабене на клиентите. "Дръж сега, че после клиентите може да ги няма".

Аз моя чек по-скоро ще го скъсам, отколкото да храня крадли в Бг.

И не ми изляйте с номера, че всичко това не е координирано и не се играят мерзки игри.
 
Миналия месец ми дойде чек за $0.76 и директно го скъсах.

Сега една друга афилиейт програма в която се регистрирах може да се избира между чек и paxum. Гледам тарифите на Пексум: $40 годишна такса за обслужване, $2 за теглене на банкомат, $40 издаване на карта, $90 за изпращането и до България, такса за получаване на преводи и т.н.
Така че какво да се сърдя на Райфайзен Банк че искат €25.
 
Някой има ли актуална информация къде колко струва осребряването на чек от щатоте?
В Булбанк вземат 40 кинта и се чака повече от месец. Не всички клонове приемат чекове, така че най-сигурно е да се отиде в централата, където има специален отдел.
 
Аз преди време съм осребрявал в Райфайзен Банк и беше пак толкова - 40-50 лева. В момента нямам проблем, ако реша да го направя в ЦКБ, но не се сещам какво взимаха, мина много време. Взимат и от сумата на чека по договорка, ако решиш. ;)
 

Горе