1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Най-добра банка за осребряване на чекове

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от hristu, Февру 11, 2008.

?

Най-добра банка за осребряване на чекове

1. ПИБ

270 глас(ове)
    77.8%
  2. Пощенска

5 глас(ове)
    1.4%
  3. Експресбанк

15 глас(ове)
    4.3%
  4. ОББ

11 глас(ове)
    3.2%
  5. ДСК

13 глас(ове)
    3.7%
  6. Уникредит Булбанк

7 глас(ове)
    2.0%
  7. Хеброс + Биохим

1 глас(ове)
    0.3%
  8. Прокредит

2 глас(ове)
    0.6%
  9. Алфа Банк

2 глас(ове)
    0.6%
  10. Интернешънъл Асетс Банк

3 глас(ове)
    0.9%
  11. ЦКБ

18 глас(ове)
    5.2%
  1. hristu

hristu New Member

Рег.:
    Ян 5, 2008
    Съобщения:
    161
    Харесвания:
    7
    Точки:
    0
    Сравнително често се задават този въпрос и по форумите, и по блоговете и т.н. Заради това не е ли по-добре да оформим резултатите ето тук в една анкета ?

2. terzo

terzo Member

Рег.:
    Ян 3, 2008
    Съобщения:
    244
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    Място:
    Бургас
    добра анкета колега и аз това питам :wink:

3. the_heaven

the_heaven Member

Рег.:
    Май 4, 2007
    Съобщения:
    179
    Харесвания:
    6
    Точки:
    18
    Според мен зависи и коя е банката издател, лично на мен са ми отказвали да осребрят чек от Гугъл в ПИБ, но от други издатели не е имало проблем.

4. netsurfer

netsurfer Well-Known Member

Рег.:
    Февру 3, 2008
    Съобщения:
    2,601
    Харесвания:
    94
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia City
    мдам, много актуален въпрос ;)

5. godjara

godjara Member

Рег.:
    Май 29, 2007
    Съобщения:
    153
    Харесвания:
    1
    Точки:
    18
    re

Зависи дали си от София или от провинцията. Аз съм от дълбоката провинция и ме мотаят по два месеца за да ми осребрят 4ека. В София има клон на City bank там би трябвало да става най-бързо защото на гоогле 4ековете са от тази банка.

6. Sobieski

Sobieski Well-Known Member

Рег.:
    Апр 29, 2007
    Съобщения:
    1,994
    Харесвания:
    27
    Точки:
    48
    Място:
    Burgas
    Райфайзен

7. FERRARIST

FERRARIST New Member

Рег.:
    Апр 20, 2007
    Съобщения:
    264
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    Професия:
    Интернет
    Място:
    Стара Загора - София
    Re: re

Де го?

8. godjara

godjara Member

Рег.:
    Май 29, 2007
    Съобщения:
    153
    Харесвания:
    1
    Точки:
    18
    re

Незнам то4но каде се намира 4ух по дарик радио 4е има такъв но незнам адреса.

9. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,485
    Харесвания:
    1,419
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    И аз бих дал едно рамо на това мнение. Няма го като опция, но ще гласувам за него. Нямал съм опит с другите и не знам, но с Райфайзен не съм имал проблеми. Всичко е като останалите - като перион на осребряване, такси и т.н. Вече никоя доколкото си спомням не предлага изкупуване на чекове, така че всички ми се виждат почти еднаква.

Но за убслужване - всеки клон си е индивидуален. :wink: Някой ще каже това какво общо има, еми има ако всеки месец им досаждаш с чек за осребряване. :) Хубаво е да ти минава екстра. :wink:

10. arsenal

arsenal Playa

Рег.:
    Апр 12, 2007
    Съобщения:
    2,738
    Харесвания:
    10
    Точки:
    0
    Професия:
    Трейдър
    Място:
    София
    Аз съм доволен поне преди година когато ми се наложи от биохима на царевец там без да си отварям сметка само го осребрих платих 10$ тва беше

11. bgkulinar

bgkulinar New Member

Рег.:
    Юни 27, 2007
    Съобщения:
    1,104
    Харесвания:
    47
    Точки:
    0
    Професия:
    SEO & SEM
    Re: re

В ЦУМ се намират, но работят само с корпоративни клиенти.

Честно казано не знам как може да гласуваш в анкте, ако не си ползвал услугите на поне 3-4 банки. Аз съм ползвал ПИБ, Пощенска и понастоящем Експресбанк. В ДСК в единия от клоновете ми казаха, че не могат (само си правих проучване и ми беше достатъчно). В УниКредит (в два клона) ме питаха за сумата на чека на въпроса за таксите?!?! За колегите от провинцията направо не ми се мисли.

12. xligon

xligon Member

Рег.:
    Септ 13, 2007
    Съобщения:
    30
    Харесвания:
    0
    Точки:
    6
    ЦКБ също не са лоши, гледам ги няма в списъка 8)

13. Loner

Loner New Member

Рег.:
    Ян 12, 2008
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    Ползвам ПИБ , последните два месеца ми забавиха малко превода, но пък преди това за 26-27 дни ми стигаха парите.

Доволен съм от тях, не съм ползвал друга.

14. FERRARIST

FERRARIST New Member

Рег.:
    Апр 20, 2007
    Съобщения:
    264
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    Професия:
    Интернет
    Място:
    Стара Загора - София
  15. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,491
    Харесвания:
    628
    Точки:
    113
    вече има цкб ако се сетите за друга банка с която сте работили и сте доволни споделете :)

16. hristu

hristu New Member

Рег.:
    Ян 5, 2008
    Съобщения:
    161
    Харесвания:
    7
    Точки:
    0
    Аз да ви кажа съм клиент на ПИБ от години, но като правих сметките ми излезе, че в Пощенска ми е по-изгодно да се осребрявам чековете. Сега като гледам, че ПИБ са фаворити, да взема да си проверя сметките, а ? ;)

17. entwickler

entwickler New Member

Рег.:
    Февру 24, 2008
    Съобщения:
    776
    Харесвания:
    2
    Точки:
    0
    В ОББ срещу 11 долара последния път за 2 седмици и половина ми дойдоха паричките.

18. AdSenser

AdSenser Member

Рег.:
    Авг 2, 2007
    Съобщения:
    388
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    В ПИБ наистина е добре, само че в последния месец сгафиха :shock:*Парите от чека, вместо да ми ги дадат, ми ги взеха. Т.е. един ден си отварям виртуалния клон, и там гледам - разход - 19,98 или там колко беше цената за осребряване, и под него - другата сума от чека... обадих се на "Международен отдел", онази на телефона притеснено много се извинява, но го оправиха за минути... Мен ПИБ ме кефи, щото всичко те си го пишат и ти просто слагаш 4 подписа... в Булбанк преди осребрих и стана адски бързо, може би 20-25 дни, но не ме изкефи това, че ми дадоха едно листче и сам трябваше да си пиша всичко... А иначе в ПИБ спорен е моментът със снимането на личната карта... веднъж една в клона в Mall of Sofia (но тя каза, че била по заместване, щото беше неделя) буквално се изсмя как пък ми снимали всеки път личната карта, по 2 пъти. Тя не го направи, и пак ми осребриха чека... често се случва и в клоновете да им е за първи път да им дават чек, да трябва да се консултират или боязливо пипат по клавиатурата, бавят се сума ти време.. но с времето и това ще отмине ;) - освен ако преди това от Google не се сетят за някой по-конвенционален и "модерен" начин..wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ff; background-image: none; color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }

19. lowriderzzz

lowriderzzz Well-Known Member

Рег.:
    Септ 1, 2007
    Съобщения:
    1,096
    Харесвания:
    53
    Точки:
    48
    Място:
    Bulgaria, Varna
    здравйте отново , разбрах че за да използвам услугите на Clickbank ми трябва приетел в чужбина който да получава и да ми праща чековете, но не ми е ясно дали някоя българска банка ще може да ги осребри за това искам да попитам дали трябва да карам оя 4овек да ми ги осребрява и да ми праща парите или дали ще може да ми праща само чекчетата по пощата и аз да си ги осребрявм тука ? Някой ако знае ....

Мерси

20. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,491
    Харесвания:
    628
    Точки:
    113
    неможеш да осреряваш чек на чуждо име ( с някави пълномощни може но е филм)

Ако не е проблем той да ги осребрява и да ти праща парите е най лесният вариянт

Сподели страницата