Най-добра банка за осребряване на чекове

Най-добра банка за осребряване на чекове

  • ПИБ

    Votes: 271 77.9%
  • Пощенска

    Votes: 5 1.4%
  • Експресбанк

    Votes: 15 4.3%
  • ОББ

    Votes: 11 3.2%
  • ДСК

    Votes: 13 3.7%
  • Уникредит Булбанк

    Votes: 7 2.0%
  • Хеброс + Биохим

    Votes: 1 0.3%
  • Прокредит

    Votes: 2 0.6%
  • Алфа Банк

    Votes: 2 0.6%
  • Интернешънъл Асетс Банк

    Votes: 3 0.9%
  • ЦКБ

    Votes: 18 5.2%

  • Общо гласове
    348
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Напълно е възможно след като дадеш чека за осребряване и чакаш един-два месеца да се окаже, че чекът няма покритие - тоест няма да получиш пари.

Някои банки (мисля, че ОББ предлагаше такава услуга) дават възможност да получиш парите веднага срещу някаква допълнителна такса. Ако обаче чекът се окаже без покритие - ставаш длъжник на банката.

Например преди години четох заплахи от страна на Google (или ClickBank - не си спомням), че ако ви хване в измама няма да плати, дори и ако сте получили чек - предупреждава да не се опитвате да осребрявате този чек, защото само ще се набутате в банкови такси - парите няма да ви бъдат платени. Така че тази практика с изпращането на чек, който няма покритие, се практикува не само от измамници, но и от сериозни компании.



Не. В повечето банки е достатъчно да имаш сметка. А някои банки даже не изискват да имаш банкова сметка при тях - плащат ти парите на каса след като парите пристигнат.

Да се надяваме че всичко ще приключи успешно с осребряването на чека, вече са минали 19 дена от както съм го оставил в ПИБ.
Някой осребрявал ли е чеково от Германия и за колко дни става че моя е именно от там :)
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Онзи ден от ПИБ ми казаха, че не осребрявали чекиве в долари. Някой знае ли в коя банка осребряват в долари ?
 
Онзи ден от ПИБ ми казаха, че не осребрявали чекиве в долари. Някой знае ли в коя банка осребряват в долари ?
Хахаха. Как кои. Всички други. Не чете ли темата за ПИБ и това, че си отрязаха тази услуга. Имаше преди няколко месеца. Аз съм на ЦКБ, няма проблеми. Последно като съм осребрявал във Райфайзен, пак нямаше проблеми. За други не знам, но не мисля, че има проблем. :)
 
Темата виждам че е отдавна и информацията не е много актуална към днешна дата. Някой знае ли в коя банка излиза най-евтино осребряването на чек 2017-та? Чека е в USD. Порових в нета да сравня. Всяка банка е качила по един pdf файл с тарифите си и трябва да ровя с часове. Чека не е много голям, под 100 $, затова моля, който е осребрявал наскоро и знае като сравнение да сподели. Последно осребрявах преди 4-5 години и си го дадох в моята банка и ми ги преведоха направо на сметката. Не помня колко взеха.
 
Моля, някой ако има актуална информация да сподели!
Анкетата горе е стара! В момента проучвам. ПИБ не работят вече с чекове. Свалил съм тарифите на 4 банки. На ДСК също не виждам да има осребряване на чек. Сега продължавам да ровя и май ще ми е по-лесно да ги прозвъня всичките по телефона и да разбера.
 
Моля, някой ако има актуална информация да сподели!
Анкетата горе е стара! В момента проучвам. ПИБ не работят вече с чекове. Свалил съм тарифите на 4 банки. На ДСК също не виждам да има осребряване на чек. Сега продължавам да ровя и май ще ми е по-лесно да ги прозвъня всичките по телефона и да разбера.
Да, те ПИБ от доста време не приемат чекове. За жалост и много банки не предлагат готини условия. Аз просто преглътвам таксите на моята банка, защото ми се наливат в картата след засичането на чека и реалното му осребряване и това е. Да, някъде може да е с 5$ по-изгодно, другаде не - но не мисля, че си правят големи разлики банките в тази им толкова непопулярна услуга. Ако дори някои я имат. Но едно е сигурно, няма актуален списък с новите им цени за услугите, както и условията. Надявам се, @WinKam , ако успееш да стигнеш до някаква информация след прозвъняване или от други сайтове, да споделиш тук. Ще ни бъде на всички полезно. Все пак някои още си получават така пари от програми, не успели да мигрират или не работещи по една или друга причина с пеймънт гетауейте. :)
 
Да, започнах да ги прозвънявам. Вече в два офиса чаках като гламав по 30 мин. и си теглих номерче да чакам на опашката да ми кажат, че не осребряват чекове.

И по телефона не са никак любезни. Направо казват, заповядайте в наш офис и ще получите повече информация.
За сега от проучването по телефона и сваляне на тарифите им от интернет установих, че в ОББ е най-изгодно и работят със чекове в USD. Не е потвердено за сега, може да има и други такси допълнителни. Продължавам проучването и ще пиша като ги проуча всички.
Само да кажа, че си заслужава защото в моята банка е двойно, тройно по-скъпо.
 
Най-изгодно е било в SG Bank - 10 BGN.
Но пише от 07.03.2017 банката прекратява работата с чекове.
Супер. И на тях им е все тази от тази услуга. Друго си е да дадеш ипотечни кредити на 100 идиота. :) Но честно казано те и чековете стават малко демоде. :)
 
Те повечето банки прекратяват работата с чекове. Пощенска банка като звъннах и те казаха: Ние не работим с чекове.
Явно не им се занимава с подобни дълги и нископечеливши услуги. И наблягат на по-доходоносните.
Трябва да направим един нов списък с банките, които осребряват, че от анкетата горе, половината вече не работят с чекове.
Може все пак на някой да му се наложи. Аз не съм искал чек. Те го пратиха. И сега ми е малко излишно това занимаване и после да чакам един месец, но има разлика:
Райфайзен банк: 25 €
ОББ: 15 BGN
Alianz: 20 BGN
Unicredit Bulbank: 20 €
Пиреос: 20 BGN
 
Райфайзен банк: 25 €
ОББ: 15 BGN
Alianz: 20 BGN
Unicredit Bulbank: 20 €
Пиреос: 20 BGN
В такъв случай, това ли остават банките за новата анкета за чековете? Важно е да имаме актуална информация. Знам, че има още програми, които плащат така, ако другите методи не са налични. Мисля, че CB са една от тях. ;)
 
ОББ днес ми казват друго по телефона:
- 15 лв. е тяхната такса, но има допълнителни такси за обработка в щатската банка до 200 $.
Те тотално ме объркаха! Няма никаква яснота. Може и при другите банки да е така. Имат условие да имаш сметка при тях и да се депозира сумата по чека, която я блокират докато се осребри. За сега ми писна и не ми се занимава. Оставям го за по-нататака. Сега имам по-приоритетни неща.
Колко време е давноста на чека? Някой знае ли? Ако искам примерно след една година да го осребря, може ли да стои?

Нека който е осребрявал да каже. Те и служителките нямаха информация. Караха ме да изчаквам да проверят. И по тарифите на сайтовете им не става ясно, защото те са писали там някакви такси, но може да има други допълнително.
 
Темата виждам че е отдавна и информацията не е много актуална към днешна дата. Някой знае ли в коя банка излиза най-евтино осребряването на чек 2017-та? Чека е в USD. Порових в нета да сравня. Всяка банка е качила по един pdf файл с тарифите си и трябва да ровя с часове. Чека не е много голям, под 100 $, затова моля, който е осребрявал наскоро и знае като сравнение да сподели. Последно осребрявах преди 4-5 години и си го дадох в моята банка и ми ги преведоха направо на сметката. Не помня колко взеха.

Уникредит осребряват чекове срещу 40 лв. и 40 дена чакане. Досега не е имало проблеми, само дето в някои клонове отказват да приемат чекове, защото се страхуват от измами. В централния им офис срещу "Шератон" има отдел за обработка на чекове.
 
Уникредит осребряват чекове срещу 40 лв. и 40 дена чакане. Досега не е имало проблеми, само дето в някои клонове отказват да приемат чекове, защото се страхуват от измами. В централния им офис срещу "Шератон" има отдел за обработка на чекове.

Имат ли условие да си техен клиент и да депозираш сумата по чека?

Те всички банки препращат към централните им офиси. По-малките клонове не работят с чекове.
 
Имат ли условие да си техен клиент и да депозираш сумата по чека?

Те всички банки препращат към централните им офиси. По-малките клонове не работят с чекове.

Не знам. Банковата сметка, отбелязана в чековете, е в същата банка. При това положение предварително не се депозира сума. Те си прибират чека и 40 дни го гледат и обработват.
 
Значи, почти всички банки имат условие да си техен клиент. Блокират по сметката ти сумата на чека, докато се осребри. После я отблокират.
Значи мога да го дам само в моята банка или ако избера друга, трябва да си открия сметка и да внеса.
 
Значи, почти всички банки имат условие да си техен клиент. Блокират по сметката ти сумата на чека, докато се осребри. После я отблокират.
Значи мога да го дам само в моята банка или ако избера друга, трябва да си открия сметка и да внеса.
Така излиза, а иначе не предварително не задържат сумата, която евентуално трябва да изплатят. Просто прибират чека. Ако има проблем, не го връщат и не плащат, ако е ОК, си получават парите от банката, която е издала чека и ти ги прехвърлят на сметката.
 
Здравейте! Не съм точно за тази тема но се надявам, че ще ме насочите. Аз и един мой приятел взехме дръзкото решение да правим банка. Общо взето комбинираме технологията с традиционото банкиране. Смятаме, че имаме страхотна идея, но в момента правим проучване за това как точно работят банките и да видим до колко е възможна идеята ни. Та въпросът ми езнаете ли къде мога да намеря повече информация за това как се прави нова банка в България? Също така бих бил благодарен ако ме насочите и къде да намеря повече информация за това как една банка всъщност работи. Благодаря предварително и се извинявам, че пиша в тази тема.
 
Отиваш при Пеевски, искаш му десет милиона на заем срещу скромна лихва, наемаш си хора, които разбират от този бизнес и започваш да бачкаш
 

Горе