Най-добра банка за осребряване на чекове

Най-добра банка за осребряване на чекове

  • ПИБ

    Votes: 271 77.9%
  • Пощенска

    Votes: 5 1.4%
  • Експресбанк

    Votes: 15 4.3%
  • ОББ

    Votes: 11 3.2%
  • ДСК

    Votes: 13 3.7%
  • Уникредит Булбанк

    Votes: 7 2.0%
  • Хеброс + Биохим

    Votes: 1 0.3%
  • Прокредит

    Votes: 2 0.6%
  • Алфа Банк

    Votes: 2 0.6%
  • Интернешънъл Асетс Банк

    Votes: 3 0.9%
  • ЦКБ

    Votes: 18 5.2%

  • Общо гласове
    348
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Ами ЦКБ не работи ли бързо ?
 
Последно редактирано:
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Благодаря за полезната тема, при първи удобен случай ще я прочета пвнимателно :)))
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

И на мен ми хареса темата и е доста полезна за начинаещите :)
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Я така и така темата е изровена, някой да каже коя е към момента най-евтината и най-бърза банка за осребряване на чекове? От ProCredit Bank ще ги застрелям, понякога по 50-60 дни се бавят с осребряване, явно събират повечко чекове, за да ги пратят накуп и да спестят от куриерски разходи... жалко, че не мога да разговарям лично с отдела, който се занимава с това!! Иначе разходите са 11 евро/чек.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Я така и така темата е изровена, някой да каже коя е към момента най-евтината и най-бърза банка за осребряване на чекове? От ProCredit Bank ще ги застрелям, понякога по 50-60 дни се бавят с осребряване, явно събират повечко чекове, за да ги пратят накуп и да спестят от куриерски разходи... жалко, че не мога да разговарям лично с отдела, който се занимава с това!! Иначе разходите са 11 евро/чек.

И аз се интересувам, обаче съм пред дилема имам към 50 евро и искам да махам adsense, но като дам 25 лв за осребряване на чек де е Киро на кирия..
 
От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

И аз се интересувам, обаче съм пред дилема имам към 50 евро и искам да махам adsense, но като дам 25 лв за осребряване на чек де е Киро на кирия..

Отделно като си платиш глобата за това, че не си се регистрирал по ЗДДС, не си платил данъците и т.н. излизаш доста сериозно на загуба.

Защо не си вземеш парите с Western Union? Google плаща чрез Western Union напълно безплатно (за получателя)!

Защо искате да плащате на банките за обработката на чекове след като може да си вземете парите безплатно (чрез Western Union)?

При закриването на акаунта имай имаше една особеност - ако сте задали плащане чрез WU не можете да си видите номера на плащането, защото сте си закрили акаунта. Не знам дали са оправили този бъг. Затова може да се наложи да получите последното си плащане чрез чек (за получаване чрез чек няма нужда да имате активен акаунт, може да го затворите спокойно).
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Здравейте!
Осребрявам 2ри чек от Adsense чрез ДСК. Първия си го осребриха точно за месец + 2 дни закъснение. Втория им го дадох на 6ти юли, а днес е 16 август. Това забавяне от 10 дни нормално ли е? В акаунта ми пише Плащане под резерв Кого чакат? Някой да не е излязъл в отпуск?
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Здравейте!
Осребрявам 2ри чек от Adsense чрез ДСК. Първия си го осребриха точно за месец + 2 дни закъснение. Втория им го дадох на 6ти юли, а днес е 16 август. Това забавяне от 10 дни нормално ли е? В акаунта ми пише Плащане под резерв Кого чакат? Някой да не е излязъл в отпуск?

Да не се учи така да излиза, че и аз чакам вече месец и 3 дена. ;)
 
Аз оперирам най-често с ЦКБ (супер доволен съм) и там е нещо от рода на 20 дни до постъпване на парите по сметка +/- 7 дни. Но трудно удрям 30 дни. Случвало се е само в когато нещо не е станала комуникацията м/у двете банки или някакво съвпадение на празници и почивки.

За това реално мисля, че месец е ОК за всяка една банка. Всичко друго е техническо усложнение по веригата.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Да не се учи така да излиза, че и аз чакам вече месец и 3 дена. ;)

Явно не съм само аз да чакам. Дано по-скоро дойдат, че това забавяне не ми харесва. Моля още хора с подобен проблем да изразят мнение по темата или някой, който скоро е получил.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Здравейте, а можете ли да кажете, имате ли други разходи по инкасиране на чека, извън таксата на ДСК (15 евро) и на ЦКБ (10 евро)? Т.е. куриерски разходи, такси на отсрещни банки и т.н. В смисъл каква е крайната сума, която заплащате за инкасирането на чека.
 
Имаме комисионна и такса, които се включват при осребряването на чека. Мисля, че беше около 5 евро. За това един приятел събира, събира и тогава осребрява. Пък и все пак чековете имат давност от 3 или 6 месеца, според зависи е тук. Но адсенсърите имат повече опит в това. ;)
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Здравейте, а можете ли да кажете, имате ли други разходи по инкасиране на чека, извън таксата на ДСК (15 евро) и на ЦКБ (10 евро)? Т.е. куриерски разходи, такси на отсрещни банки и т.н. В смисъл каква е крайната сума, която заплащате за инкасирането на чека.

При Дск плащаш 10 евро за превода и после ти вземат още 5 евро за някакви куриерски работи. Бях попитал служителя за това 5 евро и каза, че чековете се пращали в София, после до банката, която издава чека и това пращане струвало 5 евро, които ти взимат от сумана на чека. После уж парите идвали за две седмици, но понеже имало някакъв срок от две седмици, в които можело да се откажеш от сумата (не знам кой луд би се отказал) и затова стояли под резерв и след месец и получаваш, но явно в момента има някакво забавяне. Аз ще почакам още няколко дни, ако не дойдат ще ходя да разпитвам къде е проблема.
 
От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Т.е. общо ти взимат 15 евро за цялата операция по изплащане на чека, или 15+10+5 = 30 евро? :) Защото в ценоразписа им пише, че таксата за осребряване на чек била 15 евро... Освен ако не си физическо лице, аз гледам данните за фирми.
 
От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Т.е. общо ти взимат 15 евро за цялата операция по изплащане на чека, или 15+10+5 = 30 евро? :) Защото в ценоразписа им пише, че таксата за осребряване на чек била 15 евро... Освен ако не си физическо лице, аз гледам данните за фирми.

10 eвро = 19.55лв за чека + 5 евро = 9.79лв за куриерски работи = 29.34лв за цялата услуга. Това е за Дск.
 
От: От: От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Да, благодаря ти много, с 8 лева повече от Прокредит Банк, но поне не чакаш по около 47 дни, като мен... То човек ако си сложи парите на депозит ще спечели повече през тези 20 дни, така че май Прокредит ще ме изпуснат :) А няма ли 3 евро такса на отсрещната банка?! На мен ми взимат 5 евро за услугата по осребряване + 3 евро пощенски разходи + 3 евро такса на отсрещната банка...

Не са лоши условията и на SG Експресбанк, но там пък за колко ли време изплащат чековете?! Гледам е една от водещите банки в резултатите на анкетата.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Единствената банка, която кадърно и коректно обслужва чекове и то доста бързо е ДСК. Всички други ми отказаха, а да не говорим, че повечето служителки в другите банки не знаеха какво им давам и плюс това ми задаваха тъпи въпроси, като:
Кой ти ги праща?
От къде на къде Google ще ти праща пари?
Ти за тях ли работиш?
И такива подобни глупости на които не съм длъжен да давам обяснение. В ДСК си има процедура с изчакване от 30 дена и ако е валиден чека ти го изплащат, без глупости.
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Кои са тези банки, които са ти отказали инкасиране на чек? Може би са ти казали, че трябва първо да си отвориш банкова сметка при тях?

И защо получаваш чекове от Google, а не Western Union (който е безплатен)? Да не ги получаваш на името на фирмата си или става въпрос за времето преди да въведат плащанията чрез Western Union?
 
От: Най-добра банка за осребряване на чекове

Здравейте, някой може ли да потвърди че до ден днешен Райфайзен банк осребряват Google Аdsense чекове?
 

Горе