Нужда от съвет за сайт

Aramis

Active Member
Колеги, имам нужда от про съвети за визията на един сайт.
Какво да променя в дизайн, шрифт, цветове, снимки и тн. Идеята на сайта е просто фирмата да има присъствие в нета и да изглежда горе долу представително. Не търся продажби чрез сайта за момента, когато решим да популяризираме, ще искам оферти за нов сайт и тн...
Приемам съвети, критики и предложения.
Благодаря.

Сайта е: http://gssot.com/
 
От: Нужда от съвет за сайт

Трябва му графичен дизайнер и форнд енд програмист.
 
От: Нужда от съвет за сайт

1. Махни на менюто shadow на текста.
2. Ховъра събира табовете на менюто, а трябва да си стои на едно място.
3. Може би логото най-отгоре текста, ховъра не е нужен, задължително трябва да се махне.
4. Текста може да е малко по-тъмен. Много сивеее.
5. Фейсбук модула в сайдбара трябва да е с точните размери, сега отрязан отдясно.

Иначе е ок, за нуждите, само тези дразнещи неща трябва да се оправят. Успех.
 
От: Нужда от съвет за сайт

Трансформирай текста в менюто с text-transform:uppercase;
Оправи ховъра на тайтъла - името на фирмата при клик да си променя само цвета. Добре е да помислиш за лого, "когато му дойде времето".
Задължително адаптирай дизайна към мобилните устройства.

Явно сме писали в един момент с колегата по-горе...
 
От: Нужда от съвет за сайт

1. Махни на менюто shadow на текста.
2. Ховъра събира табовете на менюто, а трябва да си стои на едно място.
3. Може би логото най-отгоре текста, ховъра не е нужен, задължително трябва да се махне.
4. Текста може да е малко по-тъмен. Много сивеее.
5. Фейсбук модула в сайдбара трябва да е с точните размери, сега отрязан отдясно.

Иначе е ок, за нуждите, само тези дразнещи неща трябва да се оправят. Успех.
Мерси колега. Не съм сигурен че мога да направя всичките неща, но ще пробвам :)
 
От: От: Нужда от съвет за сайт

Трансформирай текста в менюто с text-transform:uppercase;
Оправи ховъра на тайтъла - името на фирмата при клик да си променя само цвета. Добре е да помислиш за лого, "когато му дойде времето".
Задължително адаптирай дизайна към мобилните устройства.

Явно сме писали в един момент с колегата по-горе...
Същия отговор както и на колегата:) И мерси:)
 
Не е зле, но мисля, че си за тотал редиайн. Поне за да може да си топ. Най-лошо впечатление прави подскачащото меню. Няма мобилна версия, няма стил на текста, никакъв футър, css-а и js е излят направо в страниците. Според мен може къде къде по-добро да направиш на някоя при тема дори на друпал. Но това тук може да го махнеш, според мен.
 
От: Re: Нужда от съвет за сайт

Не е зле, но мисля, че си за тотал редиайн. Поне за да може да си топ. Най-лошо впечатление прави подскачащото меню. Няма мобилна версия, няма стил на текста, никакъв футър, css-а и js е излят направо в страниците. Според мен може къде къде по-добро да направиш на някоя при тема дори на друпал. Но това тук може да го махнеш, според мен.
Ще се маха след време, но дотогава поне да има някакъв вид искам.
Мерси:roll:
 
От: Нужда от съвет за сайт

Отново поредната смешка - фирма търси да си направи безплатно сайта, а когато колегите го съжаляват и решават да му кажат грешките получават подигравателния отговор "Когато му дойде времето." Големи бизнесмени, няма що! Към автора на темата - само тези съвети, които колегите са решили да ти дадат струват минимум 100 лв.!
 
От: От: Нужда от съвет за сайт

Отново поредната смешка - фирма търси да си направи безплатно сайта, а когато колегите го съжаляват и решават да му кажат грешките получават подигравателния отговор "Когато му дойде времето." Големи бизнесмени, няма що! Към автора на темата - само тези съвети, които колегите са решили да ти дадат струват минимум 100 лв.!
Как реши че е подигравателен отговора?
Смешката не ми се коментира, уважавам всички мнения.
На колегите съм благодарен!
 
Re: От: Нужда от съвет за сайт

Отново поредната смешка - фирма търси да си направи безплатно сайта, а когато колегите го съжаляват и решават да му кажат грешките получават подигравателния отговор "Когато му дойде времето." Големи бизнесмени, няма що! Към автора на темата - само тези съвети, които колегите са решили да ти дадат струват минимум 100 лв.!

Не се карайте, бате. Може да се измисли нещо...примерно бартерче или нещо друго. Разходите ще са ти около 100 лева на година - домейн и читав хостинг. Те са твърди разходи. Няма как. А сайта...има подходящи фри теми зя някоя опен сорс система и си готов. Само да се сетъпне и настрои. Това някой може да ти предложи. ;) На разумна цена или бартер, не знам.
 
От: Re: От: Нужда от съвет за сайт

Не се карайте, бате. Може да се измисли нещо...примерно бартерче или нещо друго. Разходите ще са ти около 100 лева на година - домейн и читав хостинг. Те са твърди разходи. Няма как. А сайта...има подходящи фри теми зя някоя опен сорс система и си готов. Само да се сетъпне и настрои. Това някой може да ти предложи. ;) На разумна цена или бартер, не знам.

Навит съм, чакам оферти:)
 
От: Нужда от съвет за сайт

Колко е сложно да си инсталираш един уордпрес с безплатен темплейт. Има сигурно милион урока как става сложния номер. Кви са тези праисторически сайтове ...
 
От: Нужда от съвет за сайт

Дизайна трябва коренно да се смени, няма какво да отлагаш. Не подценявай хората, които отварят сайтовете през телефони, защото са страшно много, поне в моите сайтове са около 50%, така че със сигурност ти трябва responsive дизайн. Другото вече е въпрос на вкус.
 
От: Re: От: Нужда от съвет за сайт

Не се карайте, бате. Може да се измисли нещо...

Е, не се караме, няма защо да се караме. Просто това ми прилича на поредния случай, когато някой е взел пари да направи сайта на някоя фирма, но не са му достигнали знания и умения и сега иска от нас да свършим неговата работа, за която той взема пари.

Освен ако този път случая не е друг и собственика на фирмата се опитва сам да направи нещо и да е разбрал, че не може да се справи и да търси някой да му свърши работата.
 

Горе