Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Статус
Not open for further replies.
От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Стига се лигави бе рашън

Пича си има 2 теми за Русия и е написано, че са за Русия и си слага вътре информация която е интересна за някой хора особено темата в която пише за производеното в Русия. Аз следя същото развития само, че на азиатския пазар и там има доста интересни иновации, но заради такива като теб не си заслужава да се отваря тема.

Ти като си против Русия и те не кефи кво му драйфаш в темите на човека подминаваш и готово кат сереш по темите няма как и теб да не те насерат. Аз не му пиша в темите, но ги следя постоянно, защото имам интерес, а твоите коментари вътре хем, че нямаш интерес хем и нищо интересно не са и сега се офлянкваш тука.
 
От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Пича си има 2 теми за Русия и е написано, че са за Русия и си слага вътре информация която е интересна за някой хора особено темата в която пише за производеното в Русия. Аз следя същото развития само, че на азиатския пазар и там има доста интересни иновации, но заради такива като теб не си заслужава да се отваря тема.

Ти като си против Русия и те не кефи кво му драйфаш в темите на човека подминаваш и готово кат сереш по темите няма как и теб да не те насерат. Аз не му пиша в темите, но ги следя постоянно, защото имам интерес, а твоите коментари вътре хем, че нямаш интерес хем и нищо интересно не са и сега се офлянкваш тука.


Ти откъде разбра, че съм п/в Русия, от коментарите на Страната ли?
Интересно ми е, например си говорим за България и има всякакви коментари и положителни и отрицателни
Но, когато говорим за Русия става страшно. Питам се защо?
Това не е само в този форпум, а навсякъде
За България имаме самоирония и можем да кажем и лоши неща, но за Русия не можем
Аз не съм против Русия, нито против България, ама що да се обяснявам, като винаги си изразявам мнението за момента
Ако ви пречат политическите теми, тогава ги махнете, но не ме обвинявайте за чужди прегрешения, кака се ожени
 
От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Пича си има 2 теми за Русия

Една имам - "Произведено в Русия". Останалите са на други форумни потребители.

Иначе съм съгласен с написаното. Аз, например, не пиша в темата за реформаторския блок, защото просто не би било коректно да се бъркам в чужди вътрешнополитически страсти, а не че няма какво да кажа (повечето от "лидерите" по случайност ги познавам дори лично).

Не пиша и в темите тип ".vs" (Америка срещу Русия, Турция срещу Русия, България срещу Турция ет сетера). Не че са лоши впоследствие, но им е заложено още в заглавието да не са конструктивни.

А в този конкретен случай темата ми се осира от някого, който хем е с 15-ти никнейм, хем няма какво да каже, хем гони потенциалните й читатели с миризмата си. Поне да беше симпатяга като сламеното плашило от "Вълшебника от Оз", а то - скръб едноклетъчна.
 
От: От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Една имам - "Произведено в Русия". Останалите са на други форумни потребители.

Иначе съм съгласен с написаното. Аз, например, не пиша в темата за реформаторския блок, защото просто не би било коректно да се бъркам в чужди вътрешнополитически страсти, а не че няма какво да кажа (повечето от "лидерите" по случайност ги познавам дори лично).

А в случая темите се осират от някого, който хем е с 15-ти никнейм, хем няма какво да каже, хем гони потенциалните читатели. Поне да беше симпатяга като "сламеното плашило от Вълшебника от Оз" - а то - скръб едноклетъчна.

Ами пиши където искаш, аз не те ограничавам, но ти искаш да ме ограничиш
И спри с тази манипулация, не съм този за когото ме мислиш или го правиш нарочно
Ако искаш да се обърнеш към него, не ме използвай за параван
 
От: От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Тъй като избягвам комуникация с конкретния флудър, то ще го кажа за бъдещите потенциални такива.

Да не разчитат, че някаква ip-анонимност им дава профилна анонимност.

Когато Платон е дал определение за човека, че е двуного без пера, то Диоген веднага му показал оскубан петел с думите: "е те това е човеко на Платон".

А когато нещо се държи като кокошка, върви като кокошка, пердушини се като кокошка, каканиже като кокошка, кълве като кокошка и петелът я гони като кокошка, то това нещо 99,9% е кокошка. А 0,1% е минималната статистическа погрешност (има я в теорията и много рядко - на практика).
 
От: От: От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Тъй като избягвам комуникация с конкретния флудър, то ще го кажа за бъдещите потенциални такива.

Да не разчитат, че някаква ip-анонимност им дава профилна анонимност.

Когато Платон е дал определение за човека, че е двуного без пера, то Диоген веднага му показал оскубан петел с думите: "е те това е човеко на Платон".

А когато нещо се държи като кокошка, върви като кокошка, пердушини се като кокошка, каканиже като кокошка, кълве като кокошка и петелът я гони като кокошка, то това нещо 99,9% е кокошка. А 0,1% е минималната статистическа погрешност (има я в теорията и много рядко - на практика).


Гледах назад в темите и видях, че са баннати потребители, с които нямам никаква връзка
Ако искаш да внушиш, че имам връзка с тях, ми кажи по какъв начин го определяш
Може би си екстрасенс или използваш черна магия, но искам доказателства
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Сега разбрах, за какво е тази тема
Заради турскофилските си възгледи, Вискяр се отрече от форума, но направи разкол
Гледам, че винаги е пригласял на Страната, но е било по турска линия, а сега като се обтегнаха руско-турските взаимоотношения и си би чепика и остави форума разбунен
Може и да греша, но двата ника Страната и Вискяр може да са на един и същи човек
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Темата показва основния проблем на този и всички останали форуми. Той е в непоносимостта към различните мнения. За някои хора не е достатъчно да имат възможност за споделяне на мнения и не е достатъчно, че могат да дават аргументи в подкрепа на тезите си. Те имат за цел да налагат мнението си над това на останалите със сила, която в интернет се изразява в употребата на заплахи и цветисти епитети. Само че във виртуалната среда такъв подход е най-голямото доказателство за слабост, безсилие и неуравновесеност. Всеки човек има моменти на слабост, но когато те спрат да са моменти и станат норма, значи нещо сериозно не е наред. Важно е да стане ясно, че правото за изразяване на мнение не гарантира, че на другите потребители трябва изобщо да им пука за него или да се съгласяват.

Форумът в същността си по нищо не се различава от това, което е бил преди години. Нормално е едни потребители да изчезват и да се повят нови. Драмите, за които се говори ги има само в главите на 5-6 човека, които си мислят че обстановката се е влошила, а всъщност само така им се струва, защото са депресирани от някакви лични драми и виждат призраци зад всеки ъгъл. 99% от караниците, които уж не се харесват ги има точно заради най-големите радетели за чист и неопетнен ултра модериран форум. Никой не ви бие по главите да комуникирате с хора, които смятате за безнадежден случай. Караниците не пречат на никого да си изразява мнението. Просто влизаш в темата, която те интересува, даваш си мнението и излизаш. Много е просто, ако си нормален и уравновесен човек. Дори не е нужно да отговаряш на някого конкретно. Ако всеки път те побърква несъгласието на друг човек и се впускаш в безкрайни диалози, включващи всички обидни епитети, за които се сетиш, значи проблемът е в теб, а не във форума.
 
  • Like
Реакции: dnc
От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Темата показва основния проблем на този и всички останали форуми. Той е в непоносимостта към различните мнения. За някои хора не е достатъчно да имат възможност за споделяне на мнения и не е достатъчно, че могат да дават аргументи в подкрепа на тезите си. Те имат за цел да налагат мнението си над това на останалите със сила, която в интернет се изразява в употребата на заплахи и цветисти епитети. Само че във виртуалната среда такъв подход е най-голямото доказателство за слабост, безсилие и неуравновесеност. Всеки човек има моменти на слабост, но когато те спрат да са моменти и станат норма, значи нещо сериозно не е наред. Важно е да стане ясно, че правото за изразяване на мнение не гарантира, че на другите потребители трябва изобщо да им пука за него или да се съгласяват.

Форумът в същността си по нищо не се различава от това, което е бил преди години. Нормално е едни потребители да изчезват и да се повят нови. Драмите, за които се говори ги има само в главите на 5-6 човека, които си мислят че обстановката се е влошила, а всъщност само така им се струва, защото са депресирани от някакви лични драми и виждат призраци зад всеки ъгъл. 99% от караниците, които уж не се харесват ги има точно заради най-големите радетели за чист и неопетнен ултра модериран форум. Никой не ви бие по главите да комуникирате с хора, които смятате за безнадежден случай. Караниците не пречат на никого да си изразява мнението. Просто влизаш в темата, която те интересува, даваш си мнението и излизаш. Много е просто, ако си нормален и уравновесен човек. Дори не е нужно да отговаряш на някого конкретно. Ако всеки път те побърква несъгласието на друг човек и се впускаш в безкрайни диалози, включващи всички обидни епитети, за които се сетиш, значи проблемът е в теб, а не във форума.

Ще ми се повече хора в този форум да имаха подобна мисъл и изказ, жалко че не мога да ти дам зелена точка,(не знам защо).
Жалко, че толкова много хора обединили се под едно име "предприемач" са с толкова различно мислене.
За всички който са тук за "спорта" ще кажа че съм благодарен че земята има гравитация, иначе щяхме да "(осерем)" и луната.
 
От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Темата показва основния проблем на този и всички останали форуми. Той е в непоносимостта към различните мнения. За някои хора не е достатъчно да имат възможност за споделяне на мнения и не е достатъчно, че могат да дават аргументи в подкрепа на тезите си. Те имат за цел да налагат мнението си над това на останалите със сила, която в интернет се изразява в употребата на заплахи и цветисти епитети. Само че във виртуалната среда такъв подход е най-голямото доказателство за слабост, безсилие и неуравновесеност. Всеки човек има моменти на слабост, но когато те спрат да са моменти и станат норма, значи нещо сериозно не е наред. Важно е да стане ясно, че правото за изразяване на мнение не гарантира, че на другите потребители трябва изобщо да им пука за него или да се съгласяват.

Форумът в същността си по нищо не се различава от това, което е бил преди години. Нормално е едни потребители да изчезват и да се повят нови. Драмите, за които се говори ги има само в главите на 5-6 човека, които си мислят че обстановката се е влошила, а всъщност само така им се струва, защото са депресирани от някакви лични драми и виждат призраци зад всеки ъгъл. 99% от караниците, които уж не се харесват ги има точно заради най-големите радетели за чист и неопетнен ултра модериран форум. Никой не ви бие по главите да комуникирате с хора, които смятате за безнадежден случай. Караниците не пречат на никого да си изразява мнението. Просто влизаш в темата, която те интересува, даваш си мнението и излизаш. Много е просто, ако си нормален и уравновесен човек. Дори не е нужно да отговаряш на някого конкретно. Ако всеки път те побърква несъгласието на друг човек и се впускаш в безкрайни диалози, включващи всички обидни епитети, за които се сетиш, значи проблемът е в теб, а не във форума.

Не мога ти дам ряпа за това. Въпреки, че много пъти сме на различно мнение с теб, сега съм на пълно съгласен с теб. Форумът е просто средство за комуникация и не виждам смисъл при разпален спор между две страни 3-та да опере пешкира в случаят форумът.

За тези си години във форумът колко такива теми имаше, колко тържествени обещания за спиране на писане и т.н. сигурно ще е така и за напред, но сме емоционални същества та и драмата ни е човешка черта. Чудно ми е онеправданите какво правят в реалният живот в подобни ситуации - няма арбитри, няма модератори, няма съдии и т.н там се справят, но във форумът искат специално отношение що?
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Да влизаш, "да си пускаш мнението" и да излизаш с чувството на изпълнен дълг можеш и в кенефа.

А форумите са създадени за дискусии - това им е предназначението.

Дискусиите имат твърдо определени правила и се движат в конкретни рамки, колкото и да се мъчите да откривате топлата вода. Тези рамки може да са по-твърди, може да са по-меки - степента се определя от собствениците. Но във всички случаи трябва да ги има.

За съблюдаването на тези рамки се грижат модератори. Без значение дали става въпрос за форумна или телевизиона дискусия. Това е аксиома, а не теорема, която трябва да се пънете да доказвате. Всичко отдавна вече е измислено в тази област и няма смисъл от дилетантщина - тя вреди.

Ето пример на подобен по тематика и идеи форум - http://searchengines.guru/ . Не сравнявам общия брой участници и образователното им ниво - става въпрос за държава с други мащаби, така че това не зависи от собствениците на този форум, за разлика от модерацията. BTW, четвърт от миналия тукашен пазар вече пазаруват (сайтове, скриптове, шаблони, фрилансъри и т.н.) там, колкото и да им е по-трудно покрай езика, разплащанията и т.н. Защото там правят бизнес, а тук прелистват флуд и флейм.

Та вижте рубриките "Пазар", образователните рубрики, специализираните, рубрика "Политика" и т.н. Собствениците на форума в посочения пример печелят близо 200 000 годишно (долари, а не рубли) и на никого от потребителите не му и хрумва да обсъжда кви добри или лоши били собствениците или модераторите, че не печелят добре, че били филантропи и тем подобни излишни приказки. Форумът е работеща и полезна за всички машина и затова се развива.

А в този форум дискусии вече почти няма. Не защото няма хора, които да дискутират, а защото между два поста дискусия се намъкват 20 поста от флудери.

И стига с мантрите, че нищо не се е променило - това няма да спаси форума. Променило се е и съм посочил конкретно 4 точки на тези промени. Вместо да се самовглъбявате и медитирате, мърморейки "оооомммм" под носа, по-добре посочете конкретни примери, че това не е така.
 
От: От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Е, подходящ пример с това горното лайно. Над 10 бана и си продължава. Ще го уплашите с 11-ти бан? Глупости, ще си направи 11-та регистрация
...И форум за предприемачи може да се превърне във форум за дърдорковци само за 2-3 месеца, камо ли за 2-3 години.
Не е същият, оня пишеше неграмотно. Какво предприемачество е да продаваш лайкове по Гейбук - някой ще ми каже ли накрая?
Изобщо не ми дреме колко пари правят админите и защо изобщо дишат. Нито ги познавам, нито ще се запознавам.

Това, че се познавате лично, не означава, че този форум е лична седянка.

Ако собствениците искат форум на ниво, то ще трябва да го подържат.

Ако искат информация и дискусии, то ще трябва да плащат за тях. Ако не с пари, то с труд.

Ако не искат нищо подобно, то могат да си оставят форума на самотек - има достатъчно примери.

1. Има ли пазар във форума - вече няма.
2. Има ли предприемачи във форума - вече няма.
3. Пада ли качеството на форума вече години наред - пада.
4. Има ли все още нормални дискусии във форума - няма.

Ако ви се спори по горните четири точки - моля за примери.

Какви зрелищни напускания и какви футболни драми?

Елементарно е - форуми бол.

Давам съвети (или предупреждения) за благото на форума. По простата причина, че отдавна съм негов участник и е естествено да не ми е приятно като виждам как поредният бг-форум се превръща в одрайфан кенеф и си отива там, дето не огрява слънцето. Или може би и аз трябва да гледам статистиката от мъртви души и формени лалугери вместо да посочвам конкретни проблеми?

Казвам пак - това, че не ми е приятно не означава, че кой знае колко ми дреме за самия форум. Днес съм тук, утре ме няма. Посочвам конкретни проблеми, по които е време да се вземе отношение, ако собствениците на този форум държат това, което са градили години наред, да не отиде за тоя, дето духа.

А на който не му харесва, че посочвам конкретни проблеми - да продължава да си се пляска с ръце и да си се прегръща. Или да опонира, ако може. А не некви лигавщини за брадвичката и черешата.
В момента се изживяваш като крайна инстанция. Точно тая тема Е пример за нормална дискусия, в 90% от съдържанието. Ненормално щеше да е арогантен мод да я заключи.
Не става въпрос за обиди. Може лесно да се забележи, че не комуникирам изобщо с този ник. Kaio е fen, blaster, gospodin и т.н. Потребител, който постоянно получава бан не за това, че нарушава всеки бан с регистрация на друг никнейм, а защото всеки негов нов никнейм прави същото като предишните - осира теми.

Е не е ли по-лесно, докато се налага бан, да се съблюдава правилото, че този, който не спазва наказанието, трябва да получи по-сериозна санкция, отколкото всеки път да се стъпва на мотиката? И какво от това, че след 3 дни ще му баннат и този никнейм - през това време поне пет теми са седяли осрани и болшинството потребители са ги избягвали, защото са неприятни и неуютни в сегашния им вид.
Неприятна тема правиш точно ти в момента! Вече споменах, че тоя пише грамотно, не е човекът от кошмарите ти.
Евала за мнението, дано повече хора да са го прочели.
Лошото е че ако продължаваме така тази тема:
, ще стане една от най-популярните в форума което май не е ок :(
Точно това прави форума ценен. Най-голямото осиране на форум почва отвътре. От тия с мод бутона. Представи си strana ако стане мод за колко време ще го утрепе!
Ще ми се повече хора в този форум да имаха подобна мисъл и изказ, жалко че не мога да ти дам зелена точка,(не знам защо).
Жалко, че толкова много хора обединили се под едно име "предприемач" са с толкова различно мислене.
За всички който са тук за "спорта" ще кажа че съм благодарен че земята има гравитация, иначе щяхме да "(осерем)" и луната.
И аз съжалявам, че вече съм турил зелено на test, и че не мога пак. Щото системата не дава реп под 20 последователни поста за един и същи ник.
strana каза:
Да не разчитат, че някаква ip-анонимност им дава профилна анонимност.
За какъв предприемач изобщо се бараш, ако не знаеш колко лесно се сменя IP адрес?
p.s. A, разбрах ти мисълта, вече на Гестапо и Щази си го обърнал! Молодец!
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com


Чукча не читатель, чукча писатель.

Та нали затова все още участвам в тази тема, а не в другите, които вече са изпонасрани от флудери и многознайковци. Защото тук все още има дискусия и може да стане нещо полезно.

И не си ти човекът, който да определя кой за какво става и кой не. Занимавам се професионално с форуми от 1996г. - когато още нямаше Гугъл, а доста от тукашните потребители са съществували само като замисъл в умовете на родителите си. Затова чети внимателно и си записвай с молив в ръка, ако искаш изобщо да разбереш нещо по темата.
 
От: От: От: От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

strana каза:
И не си ти човекът, който да определя кой става за мод и кой не. Занивамам се с форуми от 1996г. - когато още нямаше Гугъл, а доста от тукашните потребители са съществували само като замисъл в умовете на родителите си. Затова чети внимателно и си записвай с молив в ръка, ако искаш изобщо да разбереш нещо по темата.
Точно такива арогантни са най-неприятни и опасни за форумите. Нямам какво да науча от теб, не искам да те виждам да пишеш, ако зависи от мен!
p.s. Ще ли ми кажеш какво предприемачество е продажба на лайкове в лигавата платформа? Вече за пети път питам.
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Ми разкарай се тогава - някой да ти е искал мнението? Пиши по темата, както правя аз. Аз пиша по темата на дискусията и не определям някого лично, ако той не започне пръв.

Ти започна - кво се цупиш тогава? Бегом от теб до другото дърво и му поциври на рамото.
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

strana каза:
Ми разкарай се тогава - някой да ти е искал мнението? Пиши по темата, както правя аз. Аз пиша по темата на дискусията и не определям някого лично, ако той не започне пръв.

Ти започна - кво се цупиш тогава? Бегом от теб до другото дърво и му поциври на рамото.
ИзпрАви всички до стената, с админите начело. Оправдания да ти давали, пък ти надменно не ги приемаш! Видиш ли се изобщо отстрани?
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Ето това е разликата между нормален форум и тукашната дърдорковщина. Защото в нормален форум последните 6 поста просто вече нямаше да ги има (не са по темата, не носят полза, включват лично насочени характеристики и затормозяват дискусията), а двамата флудери щяха да се излежават там, където трябва да са според правилата.
 
От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

В нормален форум теб нямаше да те има! Като навъртите годинките, и очаквате някой да ви целува ръка и задник! Това не е турска сапунка.
За кой път вече да те питам за предприемачеството? Нали високо го даваш? Като мишок се криеш и извърташ в момента.
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Последните 8 поста вече.

P.S. И си изтрий сополите от брадичката.
 
От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Ще ли ми кажеш какво предприемачество е продажба на лайкове в лигавата платформа? Вече за пети път питам.
За осми път! Оглушавате когато ви изнася, май :mrgreen:
 
Статус
Not open for further replies.

Горе