ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

Аз вече си промених мнението. Въобще не ми харесва новия им дизайн, както и функционалността на брояча. То така по-добре да си ползвам аналитикса..поне съм му свикнала.
Нищо уникално и опростено няма вече в тухото, което си му беше чара.
 
От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

Преди дневно го ръчках (презареждах) поне десетки пъти сега вече от седмица не съм влизал. В момента е като всеки стандартен брояч, то какво и ново да измислят, по-добре ще си е със стария вид като класация, така поне повечето БГ сайтове се виждат, какъв е смисъла иначе от него, като имам на всички сайтове поне по още 2-3 брояча
 
От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

До колкото виждам и лидерите са се отказали от брояча (Vbox7.com и abv.bg). Лоша работа, минали са на Google Analytics.
 
От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

Едно бъгче което открих току що в тиксото :) искате ли да излъжете потребителите или да си качите онлайн потребителите (поне според тиксо).
1. Отворете си страницата на сайта в тиксо.
2. Отворете си и в гугъл site:moiasait.com
3. Започнете предварителен преглед в серпа на гугъл всяка една страница.
След минута погледнете разликата в посещенията си, както и в онлайн потребите ли те си.
4. Готово, вече имате и много нови посещения и много онлайн потребители .:lol:
 
От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

Май вече има някакъв бутон, за регистрация, но не знам дали работи.
На мен лично ми харесва тиксото. :)
 
От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

На мен не ми харесва. Прекалено разтегливо и обемисто. Преди си беше сбито, просто и нагледно. Хвърляш един бърз поглед и продължаваш. За по-подробни статистики си има други броячи.
 
От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

При мен голямо разминаване между Tyxo (след Ъпдеита и Analitics ).За 20 % става въпрос...
 
На тиското са повече нали :)

значи тиксото отчита с картинка така засича и спайдърите (ботовете на тръсачките), аналиткиса е джава скрипт него спайдърите не го зареждат
 
На тиското са повече нали :)

значи тиксото отчита с картинка така засича и спайдърите (ботовете на тръсачките), аналиткиса е джава скрипт него спайдърите не го зареждат

При мен е обратното. Тухото не мери правилно:

Awstats - 7700 посещения
Analytics - 7380 посещения
Tyxo - 6206 посещения

Аз лично винаги съм бил по-склонен да вярвам на awstats от колкото на ползващи някакъв си код метрики.
 
е може но оредлено тези с картинката засичат и ботовете не съм ползвал тиско никога :) логовете на апача са си логове на апача:) само дето австатса също не сички ботове лови като ботове но иначе е супер :)
 
Awstats-а чете посещенията и ти ги показва във вид потребител + ботове. За това е и най-точната метрика, а и за това се получава разликата с analytics, която според мен се нарежда веднага след awstats по качество на информацията.
От горната извадка моите изводи са, че в сайта е имало 7380 посещения от ХОРА и още 320 от различни ботове.
И в интерес на истината си разпознава ботовете, просто в полето където трябва да ти покаже какъв бот точно е бил седи това:
Unknown robot (identified by 'bot*') или Unknown robot (identified by 'robot')

И понеже след "ъпгрейда" на тухото ми направи впечатление, че макс. потребителите онлайн рязко паднаха със повече от 120% (в моя случай от ~250 на 110) си направих един малък експеримент, защото това явно не беше разлика само в моите графики (погледнете топ 100, в 90% от сайтовете има разлика от 30 до 100% преди/след ъпгрейда). Та пуснах keepalive със завишени стойности и наблюдавах разликата в чакащите/прекъснатите връзки чрез munin. И според мен и това вече не се мери точно от tyxoto.

Аз лично възнамерявам да го разкарам от всичките ми сайтове, стига да имам повече свободно време, защото онзи ден пак бяха паднали за час и половина, което съответно водеше до тромаво зареждане на сайта, докато не се получи time out отговор от техния сървър.
 
От: Re: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

И според мен и това вече не се мери точно от tyxoto.
Aз съм на същото мнение и мисля ясно показах в по-горния си пост как бърка брояча. Не знам дали някой си е направил труда да го тества, но аз вчера на нов сайт докато бях онлайн само аз и имах да кажем реални според аналистика 18 посещения, изведнъж скочих на 20 онлайн и нови уникални и тн.
 
От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

Аз тоя GA и без друго постепенно го махам от всичките ми сайтове, както и се отписвам от webmaster tools-а им. Няколко дни след като си добавих сайтовете там ми писаха да си махам линковете от тях и ми махнаха PR. За това предпочитам да не знаят какво се случва, те вместо да привличат потребителите ги гонят. А колкото до tyxo - ще го видим какво ще излезе от него, за сега съм доволен от http://www.histats.com - има всичко което ми трябва.
 
Re: От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

След ей тази новина, виждам как Tyxo може да възкръсне.

Струва ми се, че по-скоро много потребителите ще се насочат към алтернативи, но не и към tyxo. Аз лично ще съм такъв потребител. В момента могат да се намерят впси на цена дори под 5$, което си е пренебрежително малко, а на такъв сървър можеш пре-спокойно да сложиш един piwik (Защо не искам да го слагам на главния е дълга и друга тема).
Също така на пазара не липсват други алтернативи като клики или пък http://dacounter.com (също български проект), който по мое мнение ако се поддържа малко по-качествено, може да заеме позицията на tyxo. За съжаление дори и в момента изпитват проблеми :/

Това, че има 2-3 популярни метрики, не значи, че нещата са изчерпани. Ако това, което си писал е вярно, ще бъде доста забавно какво ще се случи с аналитикса, защото по мое мнение, ще е напълно ненужно да се ползва системата им. От това ще губи единствено гугъл, сащото няма да получава напълно точна информация за директните ни посетители, ако на сайта няма реклами от адсенс или потребителя не ползва тулбара им.
 
От: Re: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

При мен е обратното. Тухото не мери правилно:

Awstats - 7700 посещения
Analytics - 7380 посещения
Tyxo - 6206 посещения

Аз лично винаги съм бил по-склонен да вярвам на awstats от колкото на ползващи някакъв си код метрики.


И при мен е така ! Tyxo-to показва по малко посещения от аналитикса , което е до сега не ми се беше случвало никога
 
От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

След ей тази новина, виждам как Tyxo може да възкръсне.
Не си разбрал добре, но пък и новината е fail от тяхна страна.
Това е промяна в търсенето, а не в Analytics. За да си решиш проблема, трябва да накараш потребителите да ползват друга търсачка, а не да смениш брояча :)
 
От: ОБНОВЯВАТ Tyxo.BG

Не си разбрал добре, но пък и новината е fail от тяхна страна.
Това е промяна в търсенето, а не в Analytics. За да си решиш проблема, трябва да накараш потребителите да ползват друга търсачка, а не да смениш брояча :)
Не съм сигурен, SSL търсенията на нелогнати потребители ще се показват в статистиката. Paid listings също ще се показват в статистиката. Което според мен означава, че проблемът е в Analytics, а не в search.
 

Горе