Обсъждане на Skrill/Moneybookers – лимити, такси, комисионни, верификации

Re: От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Така е, току-що го тествах. Ще опитам с тях, надявам се да не изплаша по-подозрителните клиенти. :)

Съмнявам се, това е практика - и при PayPal е така. ;) Дори и като се плаща на големи сайтове от ранга на Namecheap и подобни. ;)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Така е, току-що го тествах. Ще опитам с тях, надявам се да не изплаша по-подозрителните клиенти. :)

Всъщност ги води още преди да вкарат номер на карта. С други думи правят го на тяхна страница, както и всички останали, така че не виждам кой и от какво има да се плаши
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Здравейте,

И аз поех по пътя на регистраране в Skrill. Всичко е ОК за сега, но от последния email, който получих виждам, че изискват "incorporation certificate". Някой знае ли какво е това животно?
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Здравейте,

И аз поех по пътя на регистраране в Skrill. Всичко е ОК за сега, но от последния email, който получих виждам, че изискват "incorporation certificate". Някой знае ли какво е това животно?

Това го "прескочих" с цветен принт скрийн от Търговски регистър от секция справки.
 
От: Re: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Еми не е нужно....но е хубаво да им го пратиш. Това е реално сертификат от агенция, че си легална фирма с лице зад нея и прочид. Едно извлечение от Търговския регистър е Ок за целта, но на английски. ;)

Всъщност го пратих на БГ и нямаше проблем. В крайна сметка българчета го четат. Защо поне веднъж да не се възползвам от подобно предимство?!
 
Re: От: Re: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Всъщност го пратих на БГ и нямаше проблем. В крайна сметка българчета го четат. Защо поне веднъж да не се възползвам от подобно предимство?!

Да, и така е възможно. ;) Аз реших културно, защото все пак другите са на ЕН, та реших да не им преча с малко така, размиване както се вика. :)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

За това не се бях сетил (да направя printscreen). Днес заедно с останалите документи пратих и извлечение от Търговския Регистър. Сега май е време за чакане... дано да не е дълго... :)
 
Re: От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

За това не се бях сетил (да направя printscreen). Днес заедно с останалите документи пратих и извлечение от Търговския Регистър. Сега май е време за чакане... дано да не е дълго... :)

То може и принтскриин, може и да го принтираш - като pdf. ;) Все си е документ, нали? :) Абе аз се сещам бързо, но само да вдяна какво аджеба е, защото при тях си имат техните термини. Ей това им е кофти на повечето системи, искат да са на всичките пазари, но не са наясно, че са различни термините, документите и прочие.

Сега търпение и ще се получи. ;)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Такаа.....

За месечната такса - явно си я взимат, защото въпреки че акаунта ти седи на 0 сега като качих пари в него вместо 20 те са 13 и нещо и още по-лошото, че е никъде не пише къде е разликата. Няма и 1 ред за такса, имам 1 месечна такса и тя седи на 0.

Другото което.... получих плащане за стока, която грешно е качена на сайта и трябва да върна плащането. Познайте. Трябва да качиш пари за рефънда, защото има merchant reserve. Т.е. парите, които си получил не можеш да използваш дори да направиш връщането на клиента. Съответно такса и за качване на пари от картата 1.9%...

Това обаче никъде не го пише, че рефънд не може да се прави с този reserve и утре като не ми отговорят подобаващо, че ми махат това ограничение им тегля майната. Деба и глупаците нагли, не стига че 2 седмици ти държат парите, ами и накрая да кача пари в сметката си защото някой поръчал нещо си. Това отделно от таксата им от 1 лев за refund.

Баси тарикатите...

Пейпал като рефънднеш и таксата ти връщат дори, все едно не е имало плащане, тея дори ми държат резерва...
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

За таксата ми се струва странно, защото явно са ти дръпнали някакво криво число. Ще е интересно какво се случва при транзакции с комисион под минималната такса и възникнала ситуация като твоята - връщане на пари. Тоест да, транзакция има, но реално с връщането е анулирана.

Другото - казваш, да ти махнат ограничение...Ти имаш ли някакви лимити по акаунта или аз грешно го разбирам?

Ще е интересно какво се е случило и какво отговарят.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Такаа.....

За месечната такса - явно си я взимат, защото въпреки че акаунта ти седи на 0 сега като качих пари в него вместо 20 те са 13 и нещо и още по-лошото, че е никъде не пише къде е разликата. Няма и 1 ред за такса, имам 1 месечна такса и тя седи на 0.
Я разгледай добре инфорто на самата транзакция. Да не ти се губят парите при превалотирането?

Другото което.... получих плащане за стока, която грешно е качена на сайта и трябва да върна плащането. Познайте. Трябва да качиш пари за рефънда, защото има merchant reserve. Т.е. парите, които си получил не можеш да използваш дори да направиш връщането на клиента. Съответно такса и за качване на пари от картата 1.9%...

Това обаче никъде не го пише, че рефънд не може да се прави с този reserve и утре като не ми отговорят подобаващо, че ми махат това ограничение им тегля майната. Деба и глупаците нагли, не стига че 2 седмици ти държат парите, ами и накрая да кача пари в сметката си защото някой поръчал нещо си. Това отделно от таксата им от 1 лев за refund.

Баси тарикатите...

Пейпал като рефънднеш и таксата ти връщат дори, все едно не е имало плащане, тея дори ми държат резерва...

Да много е тъпо, че няма рефънд. Но като човек работил с много клиенти и с 2те разплащателни системи мога да ти кажа, че като теглиш чертата накрая със скрил губиш много по-малко пари от колкото със пейпал. Да не говорим и ако си фирма, продадеш нещо и ПП ти върне парите на купувача, после обяснявай на данъчните, че и парите и стоката са при клиента...
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Ей сега след 2 минути на ЮК номера им се свързах с някъв пич от БГ кол центъра им и той задвижи някаква процедура да питат шефчетата в ЮК дали ще мога да ползвам резервата и от нея да правя рефънд.

Иначе да - имам резерва 100% за 15 дни, което е нещо стандартно (чета, че 2012-13 година са им ги държали за по 30 дни дори). ОК съм с нея, 2 седмици не са много, но да не мога да върна на някой парите, защото те са ми ги блокирали не е оферта. Никъде не пишеше, че няма да мога да правя рефънд от този баланс. Дефакто като направя рефънд не мога да злоупотребя, защо трябва да качвам мои пари в системата и после да тегля неговите. Таксата ще е 5-6 лева само за захранването, отделно превалутиране. Ами, ако дойдат 10 пича с карти и ми напазаруват за по 10 хиляди лева стока, която аз дори нямам пари да поръчам и трябва да им върна парите, какво кредит ли да тегля, за да им ги кача в системата.

Вчера качих 20 евро в сметката, за да пробвам да не би некоя малка такса да ми пречи да направя рефънд на човека и сега имам fees - 0.38 Euro и което е по-странното - Amount 20.38 евро.

Но баланса ми е на 13.11 Евро, като преди това беше 0. Няма и ред какво става... За захранването няма обяснения по колко са те ощавили за курса и т.н.

Няма и репорти, Veda не знам как ще трябва да му ги давам нещата, сигурно със скрийншотове... EDIT - ахха има csv експорт... лелеле

Не съм доволен.
Само се излагам пред клиентите си, защото трябва да им обяснявам неща, които никъде не ги пише и аз ги научавам в движение...
 
Последно редактирано:
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Та, колега, разбра ли къде са тези липсващи евра?

Ей сега след 2 минути на ЮК номера им се свързах с някъв пич от БГ кол центъра им и той задвижи някаква процедура да питат шефчетата в ЮК дали ще мога да ползвам резервата и от нея да правя рефънд.

Иначе да - имам резерва 100% за 15 дни, което е нещо стандартно (чета, че 2012-13 година са им ги държали за по 30 дни дори). ОК съм с нея, 2 седмици не са много, но да не мога да върна на някой парите, защото те са ми ги блокирали не е оферта. Никъде не пишеше, че няма да мога да правя рефънд от този баланс. Дефакто като направя рефънд не мога да злоупотребя, защо трябва да качвам мои пари в системата и после да тегля неговите. Таксата ще е 5-6 лева само за захранването, отделно превалутиране. Ами, ако дойдат 10 пича с карти и ми напазаруват за по 10 хиляди лева стока, която аз дори нямам пари да поръчам и трябва да им върна парите, какво кредит ли да тегля, за да им ги кача в системата.

Вчера качих 20 евро в сметката, за да пробвам да не би некоя малка такса да ми пречи да направя рефънд на човека и сега имам fees - 0.38 Euro и което е по-странното - Amount 20.38 евро.

Но баланса ми е на 13.11 Евро, като преди това беше 0. Няма и ред какво става... За захранването няма обяснения по колко са те ощавили за курса и т.н.

Няма и репорти, Veda не знам как ще трябва да му ги давам нещата, сигурно със скрийншотове... EDIT - ахха има csv експорт... лелеле

Не съм доволен.
Само се излагам пред клиентите си, защото трябва да им обяснявам неща, които никъде не ги пише и аз ги научавам в движение...
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Не.

Няма и информация в акаунта.

За проблемната транзакция - бг човека се свърза с мен и докато бях на телефона ми отключиха профила, за да мога да рефъндна човека и отново го заключиха, това да не мога да правя рефънд от резервата ми. Което ме накланя на мисълта, че въобще го нямат като опция и просто по едно време, ако им станеш тръстед ти махат изцяло тоя резерв.

След 1 седмица друг клиент се опитва може би 5 пъти да плати с различни карти - не и не. При една от транзакциите ми е треснало обаче 25 цента такса. След тикет в съпорт секцията им ме увериха, че работят и така от 1 седмица. Бах тази работа. Клиента си плати на същия принцип през пейпал, а таксата от 25 цента за получено плащане, което дефакто не беше получено си седи.

И така...

Продължавам да съм скептично настроен, но го държа заради разнообразието, което да предлагам като разплащателни методи и това, че уж поддържат изипей, което ако някой го ползва лично ще почерпя тук пишещите... аххаха
 
Не е най-добрата система, но за жалост е добра алтернатива, защото пък само PayPal си си обречен, ако нещо там се изгаврят с теб. Skrill са много на светлинни години от това, което предлагат PayPal, но се стараят миличките. :) Ти си за чужбина нали? Иначе няма смисъл от този Skrill тук.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Да, за европата... Тук както казах, ако получа плащане "напред" ще почерпя съфорумците....
 
Re: От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Да, за европата... Тук както казах, ако получа плащане "напред" ще почерпя съфорумците....

Има, но за жалост единични случаи. Честно казано скоро няма да се оправи и това. От мен да знаеш. ;)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Аз не виждам как ще се оправи държавата, ти за едното плащане... ахах
 

Горе