Обсъждане на Skrill/Moneybookers – лимити, такси, комисионни, верификации

От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Според мен може всичко да може или не. А можеше и да не питам,ако света се въртеше около мен, и от мен зависеше какво може и какво не.
Може да вържеш картата с колкото си искаш системи като пейпал и скрил.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

@Blinky - от няколко дни, може би седмица виждам нова отметка в настройките - Merchant refunds - не съм правил рефънд от както се появи и ми е чудно какво означава. Дали вече след като го имаш това можеш да ползваш reserved средствата да правиш refund-и???

Да си отговоря сам, днес ми се наложи да правя partial refund и НЕ могат да се ползват парите от reserve-а. Трябва те да ти отключат тази опция в акаунта. Питах ги колко време/пари трябва да минат, за да може да се ползва тази опция и ще пиша като имам повече информация.

Ей сега ще кача на 2% такса пари в сметката, ако нямам за да направя рефънд... ше има да взимат.

Общо взето това е единствения недостатък, това че ти държат парите 2 седмици не е голям яд, но това определено спъва нормалния работен процес.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Привет. виждам че сте наясно с много от нещата. Ще попитам нещо давайки си сметка че вероятно ситуацията ми е твърде в началото, но нали все от някъде се тръгва.

Искам чрез сайт да продавам цифрови продукти, които единствено се изтеглят - тоест download.
Какво би се случило ако парите от продажби постъпват не в бизнес а в личен акаунт (извинявам се ако въпроса е глупав, но все пак ...)
Ако всички продукти са с еднаква цена и тя е 1Евро, какви такси бих имал ако примерно продам само един такъв продукт за цял месец при PayPal и при Skrill?
На практика ми е съвсем достатъчен PayPal - в тази връзка къде е по лесна процедурата при него или в Skrill и къде таксите са по-малки?
Какво се случва ако някой купил такъв продукт предяви претенция за възстановяване на парите му при положение че тук не съществуват рискове от повредени, разменени, неполучени стоки - тоест основанието му да поиска парите си би било твърде неоснователно?

И още, разбирам че Skrill имали офис в София - това означава ли че ако се отиде на място цялата тази неволя по регистрация може да се извърши там или всичко се прави от сайта с цялото влачене на тези бюрокрации?
Благодаря предварително!
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Имаш някои отговори тук.

Това за София е все тая. Повече не помагат, отколкото да вършат работа. Това им е outsource-нат офис, хора едва ли могат намясто да ходят там за „регистрации“. Всичко е през сайта с пращания и пр.

Дали ти е достатъчен PP, не знам, поне докато не станеш според техните критерии „рисков профил“ с „рисков бизнес и транзакции“ или се асоциираш с друг профил, правещ „неморален“ (Against ToS) бизнес, и го отнасяш искаш-неискаш. Рядко идва този ден, но да се има на предвид.

Относно chargebacks, това дали съществуват рискове от „повредени, разменени, неполучени стоки“ никой не го интересува, а ти трябва да гадаеш дал отсрещният е използвал собствената си карта или акаунт или е чорена/ph!shed. Съответно банката рано или късно ще предяви претенции и ще issue-не chargebacks (било авт., в зависимост от политиката на банката, или ако original owner-а на CC докладва). Парите се връщат + губиш €15-€20 chargeback fee, понеже не си стистал достатъчно палци да не ти се падне измамник.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Здравейте. Имам сайт направен на Престашоп. Имам и пей пал. Искам сайтът да приема плащания с карти от чужбина без да е необходима регистрация на потребителя където и да било. Сложих Skrill, обаче сега като тествам и искам да платя, то ме води на сайта на Скрил и там ме кара да се регистрирам преди да платя. Идеята беше да няма регистрация. В опциите за плащане от падащото меню ми излиза само Виртуалния портфейл, няма ги различните карти и т.н. При създаването на бизнес акаунта избрах първата опция, че правя акаунт за предвижвам плащания от уебсайт май беше.
Може ли някой да помогне какъв е проблема и как да го разреша?
Вече почвам да се чудя дали да не закрия акаунта си и да махна модула, но така оставам само с Пей пал.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

има и опция "already have an account" за skrill-a,отам където иска регистрация не е ли така?
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Има опция Нямам регистрация в Skrill и като кликна на нея директно ме праща да си направя регистрация, не ми дава да платя с картата без регистрация.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Мен след приключване на поръчка ми отваря новия (нов беше преди 1 година де) чекаут в тяхната страница, с малкото правоъгълниче и там си пишеш номера на карта и всичко и си плащаш без регистрация. Ако парите трябва да се връщат те ги връщат по картата и всичко е ток.

Единствения ми проблем с тях, е че не можеш да ползваш парите в резерва си за рефънди - т.е. трябва да имаш наличен буфер винаги в сметката си, за да можеш да връщаш парите на хората бързо, ако се наложи.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Тези са под всяка критика за комуникация и съпорт!!!
От март до август им отне за отговор. Върнах ре- и все още чакам...
Меко казано са ми леки вече!
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Трябва да им звъннеш иначе не става. Въпреки, че си писах последните месеци с тях за един рифънд и отговаряха в рамките на два дни...
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Мен след приключване на поръчка ми отваря новия (нов беше преди 1 година де) чекаут в тяхната страница, с малкото правоъгълниче и там си пишеш номера на карта и всичко и си плащаш без регистрация. Ако парите трябва да се връщат те ги връщат по картата и всичко е ток.

Единствения ми проблем с тях, е че не можеш да ползваш парите в резерва си за рефънди - т.е. трябва да имаш наличен буфер винаги в сметката си, за да можеш да връщаш парите на хората бързо, ако се наложи.

Точно това искам да става и при мен, но как да го направя?
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Даѝ скрийншотове, защото по принцип това е функция на техния сайт и не би тпябвало да имаш настройке ти. Коя версия на модулъ ползваш?
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Получихте ли известието, че спират промоцията за дадени екомерс системи и вече всичко минава на 2.9% фиксирана такса от 2 април?

Пак по-добре от 3.4% при поръчки в евро и 3.9% при поръчки в паундове при пейпал...
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Трябва да им звъннеш иначе не става. Въпреки, че си писах последните месеци с тях за един рифънд и отговаряха в рамките на два дни...

Обаждах се - не можа да ми отговори на въпроса. Закле се в свещенната си крава, че утре ще се свърже с мен. Вече повече от 2 месеца чакам това утре...
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Нема свещенна крава - говориш си с недоносеници на бул. Мадрид. Мънкят английския като току що завършили НБУ...
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Нема свещенна крава - говориш си с недоносеници на бул. Мадрид. Мънкят английския като току що завършили НБУ...

Не бяха те. Беше си баш от ония дето си мият очите в Ганг...
 
Тема от 28.11.2015г., че от 25.01.2016г. ще има повишение на таксите. Да си ги припомните старите FYI. Както и 4 от преди време относно превалутирания и подобни въпроси: 1 / 2 / 3 / 4.


Повишени такси от 06.04.2017г.:

upload_2017-2-14_21-14-23.png

• Sofort, Giropay от 1.5% на 1.9%;
• JCB, Diners Club от 1.9% на 2.25%;
• MasterCard от 2.25% на 4.95%;
• PaySafeCard от 5.5% на 7.5%;
• User Inactivity Fee от €2 на €3 след 12-тия месец.​

Но сред по-забележимата такса е:

261474030936919.jpg


We are not able to process your request to withdraw funds to your VISA card at this time. Please select an alternative withdrawal option from the list shown in your account. VISA card withdrawals will be relaunched on February 14, 2017 the fee charged and for the this withdrawal the option will of the BE 7.5% of the withdrawal amount.

Source – разгледайте темите и форумите, където се коментира това. Официално си е. Също:

We also remind that Skrill stopped transactions in USD, so all financial transactions with the conclusion and replenishment of accounts held in euro or other currencies. This means that the output from Skrill USD-bank account to the USD-account will be converted twice: first payment system converts the full amount in euros, after which the bank again swap euros for dollars. In addition, possible and uncertain Commission intermediary bank.

Хората с BGN/GBP/USD Wallet Skrill Accs са ощетени, които НЕ са VIP Silver+ нагоре ниво (т.е. поне €15K оборотни, минали през профилът Ви). При Silver+ (вкл.) и останалите нагоре нива – при тях нямало да влиза в сила 7.5% таксата. Такива са рядкост. Също така те досега избягваха да теглят към IBAN директно, тъй като имат веднъж 3.99% такса превалутиране (от Skrill) и Fixed Fee от €5,5 per withdrawal (to bank), и втори път такса за входящ превод от банката. Логично им беше по-изгодно към Visa-та да теглят. Досега.

От стари запитвания към Skrill Support: „We process all bank wire withdrawals to Bulgaria in BGN, regardless of the currency in which your Skrill wallet is denominated“ – Софийски BGN IBAN на РББ имат.

От стара стр.: In which currency will Skrill process my bank wire withdrawal?
We will process your withdrawal in EUR, USD or the official currency of the country where your bank is located. Information regarding the currency in which Skrill processes every particular withdrawal request is displayed in the final confirmation screen of your withdrawal.

От следната стр.: There is no local withdrawal option in my country. Can I still withdraw?
If there is no local withdrawal option available in your country, you can still take advantage of bank wire withdrawals. However, they will be considered international transfers and additional processing charges may be applied by intermediary banks. Skrill will not apply additional fees to your withdrawal regardless of your country of residence.

ОСНОВЕН ИЗВОД каза:
От тези три цитата излиза, че Skrill изпращат парите не по нац. валута на държавата на ползвателя на Skrill acc, а къде неговият bank acc is located, т.е. по first 2 IBAN digits* виждат това. Т.е. т. нар. „country code“ по ISO 3166 стандарт.

Хората с EUR Wallet Skrill accs не са ощетени, т.е. за тях е OK да си теглят към SEPA Eurozone EUR IBAN. Нямат 3.99% превалутиране такса, само Fixed Fee от €5,5 per withdrawal (to bank). За да имате SEPA Eurozone IBAN, а НЕ Non-Eurozone EUR IBAN от българска банка (ще имате удръжка от 4% превалутиране), разбира се препоръката е използването на услугите на Fintech финансова институция (*first 2 digits: LT IBAN – PaySera / MT – IBAN LeuPay. Feedback) с карта към нея. Така ще си спестите и дрането на входяща такса, а Withdrawals (to LT/MT IBAN) ще са с нула такси. Но пък при изходящи/нареждане на преводи през LT е €0,15 per (info), а през MT е €3 per.

upload_2017-2-15_3-59-45.png

За активните покерджии и gamblers:



Ясно е за какви хора са подходящи персоналните акаунти, ясно и за кои и какви са подходящи бизнес акаунтите.

Напомням за хората имащи Business PayPal acc, че там също могат да добавят техният SEPA Eurozone IBAN и така да получават IBAN Withdrawals (EUR Currency Balance; ако имате Currency Balance обаче в USD/GBP/etc., ще има превалутиране до EUR гарантирано) БЕЗ превалутиране, дерящо кожата и БЕЗ входяща банкова такса (на Fintech-а).

И няколко прости примера нагледно (към 15.02.2017г.):

Единично превалутиране (единично прецакване) – BG Bank acc:
  • Skrill BGN Wallet to BGN IBAN: Fixed Fee (10.76 лв.) [*входящ трансфер през Skrill's BGN Bank acc на РББ]. Единствено тук няма превалутиране;
  • Skrill GBP Wallet to BGN IBAN: Fixed Fee (£4.76) + 4% (**currency conversion to the wholesale exchange rates) [*пак е такъв];
  • Skrill USD Wallet to BGN IBAN: Fixed Fee ($6.22) + 4% (**) [*];
  • Skrill EUR Wallet to BGN IBAN: Fixed Fee (€5,50) + 4% (**) [*].
Двойно превалутиране (двойно прецакване) за „smart asses“ – BG Bank acc:
  • Skrill BGN Wallet to EUR IBAN: Fixed Fee (10.76 лв.) + 4% + по курс на банката Ви BGN-to-EUR превалутиране (**currency conversion to the wholesale exchange rates) [*входящ трансфер през Skrill's BGN Bank acc на РББ];
  • Skrill GBP Wallet to GBP IBAN: Fixed Fee (£4.76) + 4% + по курс на банката Ви BGN-to-GBP превалутиране (**) [*];
  • Skrill USD Wallet to USD IBAN: Fixed Fee ($6.22) + 4% + по курс на банката Ви BGN-to-USD превалутиране (**) [*];
  • Skrill EUR Wallet to EUR IBAN: Fixed Fee (€5,50) + 4% + по курс на банката Ви BGN-to-EUR превалутиране (**) [*].

Fintech единично превалутиране:
  • Skrill BGN Wallet to Eurozone EUR IBAN: Fixed Fee (10.76 лв.) + 4% (**currency conversion to the wholesale exchange rates) [*входящ трансфер през Skrill's EUR Bank acc от Litva or Malta];
  • Skrill GBP Wallet to Eurozone EUR IBAN: Fixed Fee (£4.76) + 4% (**) [*];
  • Skrill USD Wallet to Eurozone EUR IBAN: Fixed Fee ($6.22) + 4% (**) [*];
  • Skrill EUR Wallet to Eurozone EUR IBAN: Fixed Fee (€5,50) + 4% (**) [*].
Fintech нулево превалутиране:
  • 36hXkz4.gif
    Skrill
    EUR Wallet to Eurozone EUR IBAN: Fixed Fee (€5,50)
    hMyGuvD.gif
  • 36hXkz4.gif
    PayPal
    EUR Currency Balance to Eurozone EUR IBAN: 0
    hMyGuvD.gif

Потребителите, които имат отворен Skrill Wallet в неправилна валута и желаят да спестят такси, имат високи обороти (и не са VIP Silver нагоре) или просто не им се губят кинти излишни, то логично е, че трябва да си отворят нов Skrill Wallet в коректната EUR валута. Но това НЯМА как да стане преди да затворите текущият си акаунт (информация за това: 1 / 2 как става). След успешното му затваряне (след като е изпразнен) от Вас, да регистрирате нов акаунт (др. е-поща) със същите данни и след това да се обадите на Skrill да Ви прехвърлят „verification level and limits“ от стария на новия акаунт (освен, ако не желаете отново тяхното подаване, отново limitations, etc.). И в новият акаунт да се добави Fintech Eurozone EUR IBAN-а + картата от него. Т.е. логично е, че трябва да сте си създали и там акаунт, съответно верифицирали (docs / docs 2.4) го.

И крайната цел – Bank Withdrawal от Verified Skrill EUR Wallet към Verified Fintech Eurozone EUR IBAN Wallet да си е само €5,50. Депозити, преводи и прочие – пак така.

Алтернативата е да си продължавате към MC Card (5% fee) или Visa Card (7.5% fee) да теглите (има и % bank fee), издадена от българска банка, субсидирайки ги (Печалбата на банковия сектор в края на декември 2016 г. възлиза на 1,262 млрд. лева) и тях, и Skrill.

GL

---

consumer-complaints-logo.png


 
Последно редактирано:

Горе