Обсъждане на Skrill/Moneybookers – лимити, такси, комисионни, верификации

Re: От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Аз не виждам как ще се оправи държавата, ти за едното плащане... ахах

Ее, това е комплексно нещо и има два основни аспекта - доверието в онлайн търговците и желанието на потребителя да премине тази психологична граница и да свикне с това. :)

Иначе специално за Skrill, бих отишъл в офиса им, който не успях да намеря грам, дори и гледайки сайта. Ако имат някакъв клайнт сървис, ще е добре. Просто не знам защо така се дънят. При нас за сега е ОК, но и не сме връзвали карта все още. Ще е драма там. :)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

До колкото гледах в нета някъде на Мадрид им е офиса.

ЕДИТ: на ъгъла на Черковна и Мадрид. Но не смятам, че на входа някой ще ви пита за IDто и ще ви каже, изчакайте тука, сега колегите ще погледнат...
 
Последно редактирано:
Re: От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

До колкото гледах в нета някъде на Мадрид им е офиса.

Да, аз обикалях Шипченски проход. :) Явно в момента, в който са се местили, не съм го видял това,но и сайта им не беше обновен. :)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Знаете ли дали сайт за хранителни добавки може да има успех за мърчант акаунт в skrill и да приема плащания с банкови карти?

Има ли някой такъв опит, много ще съм благодарен ако някой може да сподели такъв опит...
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Стига да не продаваш дрога и да имаш фирма няма да имаш проблем според мен.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Благодаря за отговорите, кандидатствах и чакам отговор. Колко време е отнело при вас след като изпратиш всички документи?
 
Re: От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Благодаря за отговорите, кандидатствах и чакам отговор. Колко време е отнело при вас след като изпратиш всички документи?

Ние си почакахме, не си спомням но имаше едно месец някъде. За други неща са бързи, но сега пак нещо се запотаха. Питах ги нещо преди 2-3 дни и още нищо, а си е важно, не е като да си чатя с някой от там, защото няма какво да правя. ;) С две думи, имай търпение. ;)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Имам три въпроса:

Как седи въпроса с refund-ите там?
Наистина ли се задържат парите 14 дни?
С задържани пари може ли да се използват нещо или си седят само за гарант?
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

1.Рефъндите седят така - можеш да рефънднеш, ако имаш СВОБОДНИ пари в акаунта ти. Т.е. неблокирани. Ако нямаш (например първа поръчка или точно сега си изтеглил свободния ти баланс и някой се е отказал от поръчката си) трябва да качиш пари от картата си и да му ги възстановиш. И след това да си изтеглиш обратно неговите.
2. Да, най-вероятно, ако правиш продажби и мине някакво време и си "чист" го махат това, но за всички нови е това ограничение.
3. Не, седят си там и чакат. Ако искаш да купуваш или връщаш пари на някой - както по-горе написах... Качваш си и така...

Съответно за всички има таксички.

За сега нямам проблеми с тях, еднствено това със задържането ме дразни, защото ефективно 3 седмици трябва параите ти да си ги чакаш (2 седмици блокирани и ~1 седмица докато дойдат по картата ти)...

Новия им гейтуей е шукар обаче. Има модерна визия и плащането става по инстинктивно дори от пейпал, където опцията да платиш без да се регистрираш е скрита с линк...
 
Re: От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Имам три въпроса:

Как седи въпроса с refund-ите там?
Наистина ли се задържат парите 14 дни?
С задържани пари може ли да се използват нещо или си седят само за гарант?

Рефънът като мершант или? Като мершант, става, но при нас се получи от 6тия път, като още очаквам да се включи съпорта (след изпратен преди 4 дни тикет) защо е такава агония това.

Да, зареждат се, но това е горе долу срока.

Тук не мога да ти дам отговор, ако някой друг има отговор, ще е добре да сподели.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

@Blinky - от няколко дни, може би седмица виждам нова отметка в настройките - Merchant refunds - не съм правил рефънд от както се появи и ми е чудно какво означава. Дали вече след като го имаш това можеш да ползваш reserved средствата да правиш refund-и???
 
Re: От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

@Blinky - от няколко дни, може би седмица виждам нова отметка в настройките - Merchant refunds - не съм правил рефънд от както се появи и ми е чудно какво означава. Дали вече след като го имаш това можеш да ползваш reserved средствата да правиш refund-и???

Добър въпрос, не знам, не съм ползвал. Рефъндът кула го направи, ако види да сподели и той. Но отметка нямаше май. ;)
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Благодаря ти, @the.rampage.rado !

Мога ли да направя валутен паричен превод? т.е. да изпратя примерно 100 евро в немски банков акаунт. И какви са таксите?

На ДСК плащам по 20 евро такси за валутен паричен превод, независимо дали пращам 10 или 500 евро, което е убийство за изпращане на по-малки суми...
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Малко тъп въпрос, но ... Мога ли да си вържа картата със Skrill , при положение че същата е вързана с PayPal ? Не би трябвало да е проблем, но да питам.
 
От: Малко въпроси за Skrill (MoneyBookers)

Като вдигнахте темата и ме подсетихте...Тези вождове от Скрил след много време тишина (не съм ползвал акаунта поне 1 година, който бе бизнес), след като го одобриха за мърчат ми нашиха такса защото повече от 6 месеца нямало движение, а за мърчант има такава такса - факт. На въпроса как 2 месеца след статус мърчант решиха, че трябва да сложат таксата за неактивност, а отговориха, че когато касае разплащания, карти и тн ги водят мърчант, но когато е за такса И мърчант И бизнес подлежат на таксата...Яко, а? :)
Или с думи прости с бизнес не можеш да приемаш плащания в пълната функционалност и за това минаваш процеса по одобрение за мърчант. В този аспект мърчант и бизнес са два различни статуса. Да, но когато ставало дума за такса, то мърчант и бизнес било едно и също.

На въпроса колко точно е сумата по такси така и не получих отговор и не съм сигурен как да се справя с това, а в акаунта информация по въпроса няма. Някой с идеи?
 

Горе