Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Re: От: Re: От: Re: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Да не говорим, че за slim цигарите няма подходящи варианти при табакерите. Някой спомена за опаковки, разработени на принципа на презерватива. Универсален размер за всички видове кутии с опция за персонализиране на визията е печелившата стратегия, мисля.

Да, ще е яко и някакви дигитални калъфи да измислят....нещо да се върти постоянно, дори и реклами на други цигари. :) Хахахха.
 
От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

И пак не разбирам кои са пропуснатите ползи? Не ми говори с притчи, а давай ясно и директно. :)

В случая с витрината имаше вандалска проява, увреждаща чужда собственост. В случая с пушенето кой е потърпевш? Кой търпи загуби, освен евентуално пушачите?
Къде ''другаде'' да отидат парите? И защо?

Не бе, те парите са статични и не се движат по потоци.... :cry: Най-ми харесва въпраса "защо?"... По примера на coolice (всички да спрат да пушат цигари) и този който аз постнах, ако не се дават парите за акцизи то те ще отиват другаде и тогава дори и да се качат здравните вноски то хората ще имат пари в джоба си а не в държавната черна дупка и ще има стимулиране на икономиката. Защо да давам на Държавата да ми харчи парите както тя сметне за правилно???
 
От: От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Не бе, те парите са статични и не се движат по потоци.... :cry: Най-ми харесва въпраса "защо?"... По примера на coolice (всички да спрат да пушат цигари) и този който аз постнах, ако не се дават парите за акцизи то те ще отиват другаде и тогава дори и да се качат здравните вноски то хората ще имат пари в джоба си а не в държавната черна дупка и ще има стимулиране на икономиката. Защо да давам на Държавата да ми харчи парите както тя сметне за правилно???

Ти сигурно пишеш писмо на дядо коледа всяка година? :) Money, сериозно ли мислиш, че държавната машина няма да си вземе тия пари под друга форма? Уж умно момче беше, пък какво ти стана днес... Нищо, всички имаме кофти дни. :)
 
От: От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Не бе, те парите са статични и не се движат по потоци.... :cry: Най-ми харесва въпраса "защо?"... По примера на coolice (всички да спрат да пушат цигари) и този който аз постнах, ако не се дават парите за акцизи то те ще отиват другаде и тогава дори и да се качат здравните вноски то хората ще имат пари в джоба си а не в държавната черна дупка и ще има стимулиране на икономиката. Защо да давам на Държавата да ми харчи парите както тя сметне за правилно???

46281_478944122141226_1157812619_n.jpg


Айде всички с ферарита....
 
От: От: От: Re: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Нанди ти го каза:

Норти, не бързай да злорадстваш. Кой знае в момента какви ефектни решения за разкрасяване на обезобразените кутии се обмислят и като отпецне... ще се чудим кое да изберем. Пък и евтино ще бъде - децата ще се изтрепят да купуват. :p
 
От: От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Ти сигурно пишеш писмо на дядо коледа всяка година? :) Money, сериозно ли мислиш, че държавната машина няма да си вземе тия пари под друга форма? Уж умно момче беше, пък какво ти стана днес... Нищо, всички имаме кофти дни. :)

Аз ти обяснявам каква е логиката зад написаното от мен. Всяко действие си има вторични последици. Дали и как ще стане нещо зависи от много фактори :) Изясни ли ти се сега, като на блондинка?
 
От: От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Айде всички с ферарита....

Имаше един подобен:

Полицаите получават инструктаж да обясняват на младите хора вредата от тютюнопушенето, като един от аргументите, които трябва да изтъкват е, че цигарите съкращават живота наполовина.
Излиза сержант Петров от 5-то районно (не знам дали има такова) на улицата и гледа младеж пали цигара. Полицаят веднага се втурва в акция, стига до момчето и го пита:
Момче, ти пушиш?
- Ми... пуша.
А на колко години си?
- на 25.
Полицаят: ако не пушеше, сега щеше да си на 50.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Направо някакво умиление буди това концепцията за масовият български "предприемач" от пост-комунистическата ера ... винаги да гледа като кон с капаци винаги с краткосрочна визия и решения. А това каква е алтернативната цена на всяко едно нещо и избор или поглед по-далече от носът ... кучета ги яли.
 
От: Re: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Пушачите плащат повече през акциза .... реално полвината пари за здраве са от тях и отделно че и те плащат осигуровки или за един пушач е над 100% отгоре за здраве че и с остатъка над бюджета на касата, издържат депутатите и плащат партиината субсидия :) (да ги натъмним парите - горе долу за това стигат)


==========================================================

за 2015

Постъпленията от акциз върху горивата са 2,11 млрд. лева, от цигари - 2,08 млрд., а от спиртни напитки - 201,2 млн.


Събрани зравни осигуровки ~1.50 млрд.

Бюджет на здравната каса 2016 3,2 млрд.


===================================================================================

като цяло

Приходите от акцизи са важна част от приходната страна на бюджета. По данни за 2012 г. и прогноза за 2013 г., те допринасят за около 18% от данъчните и 14% от общите приходи. От своя страна, облагането на тютюневите изделия заема близо половината (около 44%) от всички приходи от акцизи. Така според предварителните разчети акцизите върху цигарите трябва да донесат около 6.1% от общите приходи през 2013 г., или около 2.3% от брутния вътрешен продукт на България", се посочва в доклада.

----------------------------------------------------------------

Или от утре ако всички пушачи спрът да пушат здравните осигуровки за всички трябва да се качът със 100% (че и отделно трябва да ти сложат още един данък допълнитело и за издръжката депутатите и субсидията партиите ) така че никога не засягай тази тема :)

То по тази малоумна логика, би трябвало да благодарим на убийците за това, че създават работа на полицаите (представи си, че престъпниците изчезнат - полицаите какво ще работят?!?)
Примера е 1:1 с твоя.
 
Re: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

@Куул, много хубаво ама от внушения няма оферта - видиш ли пушачите пушат държат бюджета и икономиката. Ето ти контра аргументация.
Ако пушачите секнат на нулата - това са 2 милиарда изтриване от бюджета и още 2 милиарда за остатъчната стойност - така, че общо 4 милиарда се връщат обратно на година като спестена сума пари. Това са 4 милиарда лева чиста загуба за обществото на година. Защо? Защото от тези 2 милиарда само 1 отива по линия НЗОК, а 1 милиард отива в някой джоб. Като цяло и в двете ги губиш, + 50% от цената на цигарите от личен бюджет - така, че ето ти 4 милиарда пряка загуба за икономиката, разбира се на фона на 2 милиарда лева платени за въздух, 1 милиард платени да се лекуваш от всички проявления на този "въздух" и 1 милиард директно субсидиране на кражби!

Знам, че си рационален човек - има ли валиден аргумент за оборване на алтернативната цена на тези 4 милиарда преки загуби за икономиката?
Ако искаш мога и аз с едно внушение тези 4 милиарда на година - биха намалили цената на кредити, биха намалили цената на финансирането на бизнеса и биха подобрили пок. способност на народа - като цяло бихме увеличи стандарта си на живот много по-бързо с помощта на капитализацията. Така, че пушачите възпират именно това нещо.


не ми е това идеята Блеки просто показах че пушачите плащат повече за здраве ... (сорри че чак сега отговарям но за мен беше работен ден) :) затова тезата за по всико здравни осигуровки не е правилна
 
по принцип пуша парламент и както казва теорията на Блеки и аз имам чуството че пуша повече откакто ги направиха със снимки на мъртавци вместо със некролози .... (ще видим по прихода от акцизи за догодина дали е така)

Аз преди малко открих решението ... в една дефектна (спукана в средата) кутия Дънхил .... дънхила е с лепкащо се горно вътрешно капаче и може просто да я обелите и да остнете по вътрешната опаковка която е от сиво фолио




ПП Мен нещо друго ме притеснява .... на новите опаковки на нито една марка не пише съдържанието на никотин, картан и въглероден окис (което за мен е проблем) пушач който иска да смени марката с цел да намали дневната доза никотин към която е зависим като първа стъпка преди отказването вече не може да го направи

Също така липсват надписи че тютюна не е обработван с химикали (да той така и така е вреден ама като добавиш химията и става по вреден - то салата зеле и моркови да я обработиш с химикалите който се ползват в тази индустрия няма да е много полезна ) а на някой марки не беше или поне така пише (ама ако лъжат на опкаовките конкуренцията 100% ще ги натопи а глобите не са малки) ....
 

Прикачени файлове

  • reshenie.png
    reshenie.png
    308.7 KB · Преглеждания: 15
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Нанди иска да прецака менкането на картинки.
И да си направя офертата:
- менкам три слепи очи за едно с перде, по възможност без диоптър и астигматизъм;
- менкам ОСЕМ рака на белия дроб срещу ЕДИН на гърдата, да е на лизбийка.
При интерес, имам и други.
 
От: Re: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

ПП Мен нещо друго ме притеснява .... на новите опаковки на нито една марка не пише съдържанието на никотин, картан и въглероден окис (което за мен е проблем) пушач който иска да смени марката с цел да намали дневната доза никотин към която е зависим като първа стъпка преди отказването вече не може да го направи
Още преди години приятел мина на нисконикотинови цигари. С цел здраве. Започна да пуши по 3 кутии на ден, вместо по две.
Не съм смятал крайната дневна доза на никотина, но със сигурност с 50% се е увеличил вдишаният въглероден окис (не двуокис) СО. Въглеродният окис дълго не остава такъв - лаком е за още кислород, за да се превърне в устойчивата форма СО2. Сещай се откъде СО си взима нужния кислород.
От година и половина пуша тютюн - пълня си гилзи. Тютюна е акцизен, от магазинната мрежа. Аромата и вкуса - които са важни за мен, нямат нищо общо с този в кутиите с цигари. Сега пуша два пъти по-малко цигари.
Единственият ми проблем е, че заради малкия пазар в България, не се внасят големи опаковки тютюн. От Белгия си купих кофа, с която изкарах, при равни финансови параметри, 50% повече време.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

@Куул, да сега разбирам. Макар, че ми е много чудно каква част от бюджета отива по линия на лечения на проблеми причинени от цигарите(като тук и личният бюджет трябва се включи), но не знам как може се засече обективно.
Иначе теорията не е моя, а Мартин Линдстрьом случайно в проучване му го съобщават - той иначе е световен брандинг експерт и видимо един от пионерите в невромаркетингът.
 
Re: От: Re: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Още преди години приятел мина на нисконикотинови цигари. С цел здраве. Започна да пуши по 3 кутии на ден, вместо по две.
Не съм смятал крайната дневна доза на никотина, но със сигурност с 50% се е увеличил вдишаният въглероден окис (не двуокис) СО. Въглеродният окис дълго не остава такъв - лаком е за още кислород, за да се превърне в устойчивата форма СО2. Сещай се откъде СО си взима нужния кислород.
От година и половина пуша тютюн - пълня си гилзи. Тютюна е акцизен, от магазинната мрежа. Аромата и вкуса - които са важни за мен, нямат нищо общо с този в кутиите с цигари. Сега пуша два пъти по-малко цигари.
Единственият ми проблем е, че заради малкия пазар в България, не се внасят големи опаковки тютюн. От Белгия си купих кофа, с която изкарах, при равни финансови параметри, 50% повече време.

Аз при последния ми опит от 6/6/10 минах на 4/4/6 минах на 1/1/2 постепенно като запазвах количеството и след това два месеца не пуших (с помоща на дъвки от време на време) и като се върнах в София и ме заблъска живота отново на 6 ци

Ама как и да го смятам трябва да изпуша 5 кутии от леките за да добутам до 10ка въглероден окис ... трика който работи при мен е да запазваш количеството и постепенно намаляваш дозата и после ударно...


Гледам да компенсирам със суперхрани като витамините Алайв
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Моето бизнес предложение е с кутия цигари да се подаряват бели лепенки на редове като етикет на тетрадка заедно с малко моливче с реклама върху него. Поне да се използва пространството върху кутията. Другият вариант е всеки пушач да ходи с ролка цветно тиксо в джоба си :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Нанди иска да прецака менкането на картинки.
И да си направя офертата:
- менкам три слепи очи за едно с перде, по възможност без диоптър и астигматизъм;
- менкам ОСЕМ рака на белия дроб срещу ЕДИН на гърдата, да е на лизбийка.
При интерес, имам и други.

хахаххахахах на мен ми се повтарят два рака на устата и ги менкам за слепите очи. :lol:

Градинаров, това с тютюна, между другото съм го чувала и от други хора. Не знам обаче дали има опция да си пълниш слим версия, понеже не ми се лапат ония колци. ;)
Баща ми навремето си донасяше от Германия кутия 0.5кг тютюн Marlboro и филтри машинка маркова си имаше - също казваше, че така пуши по-малко. Всеизвестен факт е, че фабрично направените цигари ги тъпкат с пристрастяващи химикали.
 
Последно редактирано:
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Моето бизнес предложение е с кутия цигари да се подаряват бели лепенки на редове като етикет на тетрадка заедно с малко моливче с реклама върху него. Поне да се използва пространството върху кутията. Другият вариант е всеки пушач да ходи с ролка цветно тиксо в джоба си :)

Лепенките за сега се оказват най-добър вариант. Тва с тиксото не ми е естетско някак... все едно си счупил кутията и си я залепил. :)

Coolice, според мен това да крият показателите (стойности никотн/катран) е пък направо незаконно. Значи на зеленчуците в магазина трябва да слагат табела ''измий преди консумация'', а информацията, която наистина касае потребителя се крие. Гаврата с една огромна потребителска група е жестока, но ние сме корави копелета и ще изтърпим всичко. :)
 

Горе