Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Липсата на текста със съдържанието е видима, да. Забелязах я по кутиите на приятели - единствената причина, която би могла да откаже пушачите от "брандираните" цигари и да търсят такива с текстово съдържание върху кутията. Не ми правят впечатление картинките, тъй като си свивам тютюн и редя цигаретата в табакера. Цигарите са пълни с катран и никотинът почти не се усеща. Докато с тютюн е по-икономично и се пуши по-рядко - от 30 гр. се свиват 70 слим цигари. Обаче виждам, че в България и тютюневите опаковки са "брандирани", докато в Словакия са чисти (все още).

По темата: вече съществува сравнително евтин и продаваем заместител на табакерата - алуминиева опаковка, в която се пъхва цигарената кутия (goo.gl/YRMmQ0). Печатните агенции биха могли да спечелят от изработката на картонени такива, като брандират примерно фирмите, които ги поръчват, а самите фирми да ги предлагат като подарък на клиентите си. Просто идея за реклама вместо ежедневните брошури.
 
Последно редактирано:
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

За почитателите на теснотията има староверски машинки с хартийки и филтри. Цигарите се увиват. Понякога към тютюна има бонус пакетче хартийки.
Но трябва да внимаваш при избора на машинка. Някои са правени от приятели на забраната за пушене - могат да те откажат от цигарите.
Не съм срещал гилзи, респ. машинки, за пълнене.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

funny-marketing-4.jpg
 
От: Re: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

ЦЪК

Повече от 10 символа

Точно за това говорим, да. :) Така наречените калъфи са въпросните табакери, което не е новост при търговските продукти. Мисля, че гадните снимки дават възможност за създаване на нов продукт - по-достъпен, по-ефектен и с опция за персонализиране. Чакаме... :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Лоша новина за наркоманите. Все повече хора звънят на телефона за помощ при отказване на цигарите http://m.dnevnik.bg/zdrave/2016/09/06/2820901_pomoshtta_za_otkaz_ot_cigarite_po_telefona_e_vse

Единствено Трябва да се поработи върху тази услуга за да стане по-ефективна.
Чудесна новина, няма какво друго да говорим.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Сред моите познати няма нито един такъв ентусиаст. Случаенос???? Нека всеки от участниците в темата сподели дали познава поне един човек, който да се е замислил за отказване под въздействие на картинките, защото аз на таквизи стъкмистики и ''достоверни'' новини не вярвам. Нямам против, нека ги спират... Браво! Нещо обаче не ми се струва много читава тая новина. :)

Що си мисля, че ако си склонен да спреш цигарите, последното, което ще ти е нужно е някакъв телефон, на който безполезни заплатаджии да ти съдействат? Желанието е най-краткият път към успеха. С него идва мотивацията, която е най-мощният враг на физическата абстиненция, ако изобщо има такава. Физическата зависимост към цигарите е минимална - психологическата е тази, която ни.... разказва играта. Аз лично бих опитала хипноза, но не и телефоните на МЗ.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Айде пак конспирации... Платена статия - но #КОЙ ? Сорос, евреите или масоните? Туй е въпросът.
Халюцинации за конспирация ли получавате всеки път като напиша нещо? Но нищо чудно, при всички наркомани го има - колкото и акъл да им наливаш те не вярват.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Ако става въпрос за отказване от тутуна, аз ги отказах след 15 години редовно пушене по една кутия дневно и още една пасивно смукане по заведенията:), противно на всички схващания постепенно и без да си забранявам да пуша, няма сила която да ти забрани това, освен, ако не си болен, а пък да се обаждаш по телефона някой да те отказва още по-зле.

Който иска да ги отказва знам един много лесен начин, който ще споделя без пари и без телефонни обаждания - почваш да тичаш по 10 км сутрин и веднага след това дърпаш два, три тутуна, после дърпаш още пет километра спринт, ако болката в гърдите след това не те откаже, никой не може:wink:
Разбира се всичко това е възможно, ако имаш желание да ги откажеш, а да накараш пушач да тича сутрин, това е все едно да го накараш да скочи с парашут;), но ако желание и мотивация има, това е начина - спорт, просто заменяш едното с другото.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Айде пак конспирации... Платена статия - но #КОЙ ? Сорос, евреите или масоните? Туй е въпросът.
Халюцинации за конспирация ли получавате всеки път като напиша нещо? Но нищо чудно, при всички наркомани го има - колкото и акъл да им наливаш те не вярват.

Норти, що се правиш зорлем на наивен? :) Знаеш много добре, че за обезобразяване на цигарените кутии, пък и за други ялови кампании, здравните министерства в различните страни харчат маса грешни пари, които можеха да използват много по-смислено и ефективно. За да не се разбере колко е импотентна тая велика идея, сега се налага да измислят розови статистики, които мятат на разни още по-измислени медии, за да им разпространяват пропагандата. Порасни малко, де или още чакаш феята на зъбките? :)
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Разбира се всичко това е възможно, ако имаш желание да ги откажеш, а да накараш пушач да тича сутрин, това е все едно да го накараш да скочи с парашут;), но ако желание и мотивация има, това е начина - спорт, просто заменяш едното с другото.

Спортът е не само алтернатива на цигарите, но е и задължителен след тяхното отказване. Всички познати, които ги спряха ги замениха с лекарства за понижаване на кръвното налягане. Факт е, че след спиране на цигарите се качват маса кила, особено ако си предразположен към напълняване и се храниш обилно. Високото кръвно е логичен резултат от напълняването, затова ако не се премине на супер здравословен режим (спорт + диета) се оказва, че да пушиш е по-млако вредно, отколкото да ги откажеш. :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Да спортуваш и да пушиш, както и да пиеш е по-малко вредно от колкото да правиш същите неща и да стоиш като тюфлек по 10 часа пред компютъра със сигурност:), организма просто по-бързо изхвърля токсините, а колкото по-малко се задържат те, толкова по-малки вреди нанасят.
Друг е въпроса дали можеш да съчетаваш двете неща, ако спортуваш лекичко да, но ако правиш здраво кардио примерно, алкохола помага, като допинг малко(зависи колко си изпил де:D), но тютюна направо ти разкачва дробовете и тогава разбираш какво всъщност поглъщаш:wink:
Нямаше начин да мине без алкохола, те вървят ръка за ръка:mrgreen:, синтетиката няма да я намесвам, защото там вече е тежката артилерия

Та по темата: като цяло цигарите са ни най-малкия проблем, че да слагат такива гадости по-опаковките, но забелязвам, че повечето дърти тютюнджии не им дреме какво е изобразено там, а и някой недовиждат просто, а други свиват някаква хартийка и я мушват под целофана, така, че нема леб в тая работа с калъфите за мен.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Websolut-но си прав, освен в частта за липсата на леб в идеята да се скрият грозните снимки. Ако се измисли някаква мега, гига, тера-гъзария, народът ще купува известно време, а това означава временна, но пък сигурна печалба при липса на сериозна конкуренция. Китайците ще реализират идеята, докато ние спорим има или няма леб в нея - помнете ми думата. :)
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Знаеш много добре, че за обезобразяване на цигарените кутии, пък и за други ялови кампании, здравните министерства в различните страни харчат маса грешни пари

:D
сигурно за мастило - сега принтерите харчат повече. Добре си беше преди - черно бял текст и готово.
Приеми коментара с новината като реторичен. Когато има друга такава новина ще обновявам темата :mrgreen:

организма просто по-бързо изхвърля токсините

"токсините" е много популярно и модерно! Айде сега сядай пред телевизора и гледай още "На кафе" за да ти стане по-ясно за "лошите токсини"

На касатa в Билла:
- Не! Не може шоколад! И шоколадово яйце не може - нямаме пари...
Две кутии Davidoff,ако обичате...айде маме да си ходиме!

8)
 
От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

:D
сигурно за мастило - сега принтерите харчат повече. Добре си беше преди - черно бял текст и готово.

Много обичаш да се правиш на улав, Норт. :) Техническото отпечатване на кутиите може да не е погълнало кой знае колко допълнителни средства, но самата кампания е изяла една солидна маса грешни пари, и ти го знаеш много добре.

Абе... стана ми интересно, кой поема масрафа по отпечатване на тия гадости - цигарената фабрика или здравните министерства на съответните държави??
 
От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Много обичаш да се правиш на улав, Норт. :)

Мога да си го позволя! :D сега като ми даде положителен реп в другата тема, и да искаш не може да ми дадеш отрицателен (скоро) :lol:

но самата кампания е изяла една солидна маса грешни пари, и ти го знаеш много добре.

Не знаех, че има кампания?? може ли повече инфо :lol: Ако в действителност има (в което се съмнявам) - то аз съм с две ръце и два КРАКА!
 
От: От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Мога да си го позволя! :D сега като ми даде положителен реп в другата тема, и да искаш не може да ми дадеш отрицателен (скоро) :lol:

В малкото случаи, в които съм давала отрицателен реп е било в отговор на незаслужено получен такъв. Доволна съм от размера на атрибутите си и не се налага да компенсирам липси с раздаване на червени точки. Споко...:lol:

Не знаех, че има кампания?? може ли повече инфо :lol: Ако в действителност има (в което се съмнявам) - то аз съм с две ръце и два КРАКА!

Самото осиране на кутиите е плод на кампания - поредната безсмислена такава, Норт. На моменти разсъждаваш адекватно, но на моменти направо ме плашиш с липсата на логична мисъл. ;)
 
От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

"токсините" е много популярно и модерно! Айде сега сядай пред телевизора и гледай още "На кафе" за да ти стане по-ясно за "лошите токсини"

Бъркаш ме с некоя мадама май:lol:
Знам, че има добър и лош холестерол, не бях чувал за лоши токсини, ама може и да има сега не знам, отровите в малки количества са дори полезни, по-скоро зависи от количеството според мен, ше зема да седна да видя това "на каве", мога да се светна на някой неща:lol:
 
От: От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Бъркаш ме с некоя мадама май:lol:
Знам, че има добър и лош холестерол, не бях чувал за лоши токсини, ама може и да има сега не знам, отровите в малки количества са дори полезни, по-скоро зависи от количеството според мен, ше зема да седна да видя това "на каве", мога да се светна на някой неща:lol:

Не те бъркам с никой :)
по-горе се правеше на медицинско лице и викам само "На кафе" си гледал, няма откъде иначе да имаш достъп до толкова сложна медицинска информация като

организма просто по-бързо изхвърля токсините
 

Горе