Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Норти ти ме разби, ,,медицинско лице,,:)
Токсини е много сложен медицински термин да знаиш, не просто го казах от собствен опит, като се движа и пия, примерно тънцувам и пия после по-бързо изтрезнявам, не се напивам толкова и не ме цепи толкова глава, а като седна на маса и изпия същото количество, направо се отрязвам, давам пример с алкохола щото и той си е отрова, айде да не ползвам сложни медицински термини от на кафе:)
С цигарите е същото като тичаш и пушиш(не едновременно разбира се) ще изхвърлиш по- бързо катрана и саждите които си погълнал(това е на база логика), зависи къде тичаш де:) , друг е въпроса, че цигари и спорт са леко несъвместими, но не наптълно....
Айде да тичам, че почва "на каве";)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Норт е живото доказателство, че когато човек реши да се заяжда, ще намери как и за какво. :)

Много сложен термин е думата ''токсини'', верно. Трябва да си поне доцент, за да знаеш значението или да си гледал поне две издания на ''На кафе''. :lol:
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Много сложен термин е думата ''токсини'', верно.
Наистина ли смяташ, че всичкоти е ясно? Вие наркоманите сте били големи всезнайковци :) википедия и На кафе не са достатъчен източник
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Наистина ли смяташ, че всичкоти е ясно? Вие наркоманите сте били големи всезнайковци :) википедия и На кафе не са достатъчен източник

Абе, човекът ти каза, че е бивш пушач (като теб), ама ти си го захапал яко за крачола и дърпаш ли дърпаш. :lol: Давай, забавно е....:D
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Цялата тая кампания със снимките ме съмнява да помогне да се намали тютюнопушенето, обаче табакерите очаквам да си изживеят ренесанса, най-малкото като подаръци за пушачи. Здраве може да няма, ама има пари в цялата тая работа. :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Цялата тая кампания със снимките ме съмнява да помогне да се намали тютюнопушенето, обаче табакерите очаквам да си изживеят ренесанса, най-малкото като подаръци за пушачи. Здраве може да няма, ама има пари в цялата тая работа. :)

Точно тази теза поддържам с пускането на темата + целя да сръчкам местните предприемачи да измислят подходящ аналог на табакерите и да забогатеят още повече. :)
В повечето магазини вече подаряват безплатни стикерчета, които се пъхат между целофана и кутията. Върши работа, но тази безумна ''хуманна'' идея създава възможност за по-интересни решения.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Точно тази теза поддържам с пускането на темата + целя да сръчкам местните предприемачи да измислят подходящ аналог на табакерите и да забогатеят още повече. :)
В повечето магазини вече подаряват безплатни стикерчета, които се пъхат между целофана и кутията. Върши работа, но тази безумна ''хуманна'' идея създава възможност за по-интересни решения.
Със съвсем друга цел пусна темата ти, ама айде...
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Със съвсем друга цел пусна темата ти, ама айде...

Това, което мисля, че съм имала за цел съм описала в увода към темата, а именно:

Снимки на беззъби и храчещи кръв хора, на мъртви ембриони и какви ли още не грозни картини... Новите кутии на цигарите изглеждат ужасно за един доста скъп и напълно легално продаван продукт.

Следва логичният въпрос: Длъжен ли е потребителят да търпи безумието на някоя празна кратуна. Цигарите са акцизна стока, от която държавата печели солидно, а в същото време продажбата се извършва по крайно унизителен за купувача начин. Едва ли има смисъл да коментираме безсилието на тази гениална идея, защото е факт, че снимките няма да откажат пушачите от досадния навик. Ако това е целта, направо да слагат динамит във всяка цигара и да се приключва, но очевидно целта е да се отчете дейност и да се демонстрира някаква (уж) загриженост.

Та, на въпроса: Открива ли се идеална продуктова ниша с това абсурдно решение? Табакерите са реално малко използван аксесоар, но мисля, че сега е моментът тяхното предназначение да получи реално приложение. Не говорим за скъпите и лъскави метални и кожени модели, а за нещо по-семпло, като материал, за да бъде продуктът максимално достъпен.
Мисля, че могат да се направят страхотни разработки по отношение на визията на евтините табакери - например имитация на оригиналната кутия, в която да си сложиш обезобразената. Нещо като това, но от картон, например:



Могат да се измислят и кутии със забавни картинки или ''мъдри'' мисли, изобщо, нещо което ще радва пушачите.
Мисля, че ако във всеки магазин за цигари се продават и красиви, но достъпни табакери (нещо от порядъка на лев-два), всеки пушач ще си купи заедно с грозната кутия. Освен това, ако са от евтин материал, търсенето ще бъде постоянно, защото този вид табакери ще имат много кратък живот.

Вярвам, че не само има хляб в тази идея, но е въпрос на време китайците да я реализират. Въпросът е: има ли сред местните предприемачи човек, който би реализирал идеята. Фирмите, произвеждащи подаръчни и опаковъчни торбички спокойно могат да се заемат с производството.

п.с. Много моля уважаемите съфорумци, да не превръщаме темата в ''за'' и ''против'' пушенето. Нека обсъждаме как може потребителят да покаже среден пръст на гения, родил това безумство, което се продава дори в хранителните магазини

Допускам, че е възможно на подсъзнателно ниво да съм имала и друга цел, но понеже нямам време (а и желание) да отида на психоаналитик, ще се радвам ако осветлиш неосъзнатите ми тайни намерения. :)

Давай. За човек, чиито мнения са последна инстанция е странно да говориш с недомлъвки.
 
Последно редактирано:
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Личи си че сса сетила сама предвид колко бързо зае отбранителна позиция.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Личи си че сса сетила сама предвид колко бързо зае отбранителна позиция.

Надценяваш ме. Нямаше да се сетя, ако не беше казал в прав текст това, няколко страници назад:

Юзърката още с първия си пост отби темата в посока за и против пуфтенето.
И после май основно пак по тая тема пишеше разни фермани - сори, през няколко абзаца четох ама нещо такова беше.

Подсъзнателно това е било аджеба темата дето я вълнува.

Ужким бизнес опортюнитито беше някакъв смешен претекст.

Едва ли ще дочакам мотивирано обяснение, защо (и от къде) вадиш тия заключения - все пак си последна инстанция и не е нужно да се аргументираш. Важното е да демонстрираш необоснованата си неприязън към мен по някакъв начин, пък логиката... кучета я яли.

Странно, аз винаги съм те харесвала и сега не мога да разбера: аз ли съм си изградила грешна представа или ти си се променил в кофти посока.
Жив и здрав, Noke. :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

най-малкото като подаръци за пушачи

подарък? извинявай, но ти нормална ли си?
би ли подарила инвалидна количка на инвалид? Понякога много ви се чудя на акъла.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Точно тази теза поддържам с пускането на темата + целя да сръчкам местните предприемачи да измислят подходящ аналог на табакерите и да забогатеят още повече. :)
В повечето магазини вече подаряват безплатни стикерчета, които се пъхат между целофана и кутията. Върши работа, но тази безумна ''хуманна'' идея създава възможност за по-интересни решения.

Моята теза е обратната - предприемачите да не предприемат нищо по въпроса :confused:

Майтапа настрана, но в новината дето пуснаха на предишната страница дори на пушачите не им пука от картинките. Как ще ги накараш при това положение всеки ден да правят действия по скриването на картинките? Само един тарикат си слага хартийка (сигурно ще е до време), другите не щат да купуват калъфчетата. Кутиите не са като телефоните, не са обект на постоянно наблюдение, през повечето време стоят по чанти и джобове. За табакерите едва ли ще има ренесанс, който им е фен вече си е купил по съвсем различни причини (за показ).

Предприемачеството е да се откриват и реализират нови възможности, но историята многократно е доказала, че не всяка обещаваща на пръв поглед идея има реализация :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Моята теза е обратната - предприемачите да не предприемат нищо по въпроса :confused:

Майтапа настрана, но в новината дето пуснаха на предишната страница дори на пушачите не им пука от картинките. Как ще ги накараш при това положение всеки ден да правят действия по скриването на картинките? Само един тарикат си слага хартийка (сигурно ще е до време), другите не щат да купуват калъфчетата. Кутиите не са като телефоните, не са обект на постоянно наблюдение, през повечето време стоят по чанти и джобове. За табакерите едва ли ще има ренесанс, който им е фен вече си е купил по съвсем различни причини (за показ).

Предприемачеството е да се откриват и реализират нови възможности, но историята многократно е доказала, че не всяка обещаваща на пръв поглед идея има реализация :)

Възможно е да си прав - допускам го. Времето ще покаже кой от двама ни греши... и китайците, разбира се. ;)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Надценяваш ме. Нямаше да се сетя, ако не беше казал в прав текст това, няколко страници назад:


Едва ли ще дочакам мотивирано обяснение, защо (и от къде) вадиш тия заключения - все пак си последна инстанция и не е нужно да се аргументираш. Важното е да демонстрираш необоснованата си неприязън към мен по някакъв начин, пък логиката... кучета я яли.

Странно, аз винаги съм те харесвала и сега не мога да разбера: аз ли съм си изградила грешна представа или ти си се променил в кофти посока.
Жив и здрав, Noke. :)
Де видя неприязън, аз тъй си пиша просто.
Все пак ако въобще пиша в тоя форум, то обикновено е за да влея малко негативизъм.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Все пак ако въобще пиша в тоя форум, то обикновено е за да влея малко негативизъм.

То 90% с тая цел влизаме, но понякога ситуацията се извращава дотам, че се обръща в приятелски диалог - иди го разбери. :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Откакто направиха Дънхила с картинките, едва се отваря, къса се горната част почти винаги, найлончето е кофти, въобще шибана история, докато си отворя цигарите и се ядосвам, пък съм дал 5.60. Иначе щеше да е умно някоя фирма като Дънхил да се изхитри и да направят така, че хем да има картинките, хем да могат да се "откъсват" по някакъв начин.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Откакто направиха Дънхила с картинките, едва се отваря, къса се горната част почти винаги, найлончето е кофти, въобще шибана история, докато си отворя цигарите и се ядосвам, пък съм дал 5.60. Иначе щеше да е умно някоя фирма като Дънхил да се изхитри и да направят така, че хем да има картинките, хем да могат да се "откъсват" по някакъв начин.

Целта е да те ядосат дотолкова, че да се откажеш изобщо от цигарите. :lol: Следващата стъпка по опазване на безценните ни животи ще бъде: бой и псувни в магазина при покупката на всяка кутия. :-o

Иначе... да, производителите на цигари имат най-голяма полза от естетизиране на техния продукт, но предполагам, че ги грозят сериозни санкции при нарушаване на разпоредбите.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Screenshot_2016_09_10_at_14_05_29.png
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Иначе... да, производителите на цигари имат най-голяма полза от естетизиране на техния продукт, но предполагам, че ги грозят сериозни санкции при нарушаване на разпоредбите.

Къ, бре? Нали живеем в демокрация и свободна пазарна инициатива?
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Къ, бре? Нали живеем в демокрация и свободна пазарна инициатива?

Па разбира се, къ не!
Градинаров, ти мислиш ли, че производителите са съгласни да им осерат така продукта, пък и да им забранят да го рекламират. Честно, не го разбирам това - напълно легален продукт, да се продава при такива рестрикции.
 

Горе