Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

ти мислиш ли, че производителите са съгласни да им осерат така продукта

нали това увеличавало продажбите и стимулирало потреблението (да не цитирам мнения от началните страници)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Па разбира се, къ не!
Градинаров, ти мислиш ли, че производителите са съгласни да им осерат така продукта, пък и да им забранят да го рекламират. Честно, не го разбирам това - напълно легален продукт, да се продава при такива рестрикции.

Производителите не може да са съгласни, пушачите са съгласни. И ако някой си мисли, че рестрикциите нямат ефект, ето какво се случва в развиващите се държави където няма такива - Индонезия:

https://www.youtube.com/watch?v=5MmYY8sj73g&t=9m10s
https://www.youtube.com/watch?v=m9TFUzWzgOo

Ти това ли искаш да се случва тук, 3 от 4 деца да са пушачи?
 
Последно редактирано:
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

нали това увеличавало продажбите и стимулирало потреблението (да не цитирам мнения от началните страници)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Айде, пак извъртя нещата, Норт. Картинките не оказват ефектът, който се очакваше от умните кратуни, родили тая гениална идея и това е факт. Дали повишава продажбите не знам, но не ги и понижава. Производителите на цигари не са на загуба от тая кампания, но пък и няма бранд, който иска продуктът му да се предлага в такъв вид, убедена съм. Опаковките на отрова за мишки са по-симпатични от цигарените кутии...
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

И ако някой си мисли, че рестрикциите нямат ефект, ето какво се случва в развиващите се държави където няма такива - Индонезия:

Ти това ли искаш да се случва тук, 3 от 4 деца да са пушачи?

За първи път ми се струваш неадекватен. :)

Сериозно ли мислиш, че рестрикциите пречат на децата да пушат? Не, за това си има семейна среда и възгледи. Аз израснах в среда на пушачи и под среда имам предвид - баща, дядовци, вуйчовци... приятелски кръг... И аз и сестрите ми пушим, следователно и голямата ми племенница вече е сериозен пушач, като при нея и двамата родители са пушачи. Естествено, че съм и казвала изобщо да не започва, но при такъв личен пример, думите са безсилни. Надявам се малката поне да не пропуши, но и там фамилната обремененост е сериозна. Баща и не е пушач, а тя му е отредила статут на божество, та дано поне той повлияе. Забелязвам, че непушачите произхождат от среда на непушачи и изобщо не знаят, че има кампания срещу пушенето. :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

nandibandi, попитах те ясно - това ли искаш да се случва тук и навсякъде? Искаш ли да виждаш реклами на цигари на всеки билборд, по телевизията, по спирките и буквално накъдето и да се обърнеш? Искаш ли свободно да се продават цигари на деца пред училищата им? Искаш ли да е рядкост да видиш непушач и да реагираш на такъв сякаш си видяла бяла лястовица?

Семейната и приятелската среда при тийновете постоянно се конкурират, за тях всеки ден е постоянен сблъсък на ценности и ураган от емоции. И дай сега да позволим на цигарената индустрия да си печата каквото иска на опаковките и да се рекламира както и колко си иска. Абе дай направо да издадем закон всеки човек без изключение при навършване на 15 да е пушач, иначе големи санкции.

Ти какво работиш и до колко си навътре в цигарената индустрия?

P.S. Когато се чувствам неадекватен, търся информация за да си запълня празнотите. В случая бях много по-неадекватен преди да видя тези видеа. Въобще не бях си и представял, че някъде по света цигарите се рекламират както едно време. Исках просто да намеря информация за резултатите от такива кампании с грозни картинки по света, пък открих още по-грозни факти.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

AseasRoa, като използвах думата ''неадекватен'' нямах предвид неинформиран, а по-скоро ... наивен. Отговарям ти ясно - не искам това, както и не искам децата да употребяват хероин, метамфетамини, трева и още други боклуци, които (забележи!!!) не се рекламират и продават свободно, но въпреки това се използват и то в плашещи размери.

Работата ми не е свързана с цигарената индустрия - нямам користни подбуди, а само потребителски, вярвай ми. :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Ами ако не искаш децата да са пушачи, тогава трябва да си съгласна с мерките против тютюнопушенето. Още повече, че без тези мерки нямаше да я има тази тема и нямаше да предлагаш на хората да мислят за нова ниша. Ти обаче искаш кутиите да са привлекателни, недоволстваш срещу забраната за реклама на цигари и общо взето се изказваш все едно си от цигарената индустрия. В същото време се отърваваш с "не искам това". Еми не може две хубави. На теб не ти харесват кутиите, но точно това е целта на занятието, всичко е с цел да се дразнят пушачите и най-вече кандидат-пушачите, а не за да си впускаме предприемаческото въображение в действие. Пък и нали му мислихме вече - хартийки, калъфчета, табакери... а дано, ама надали.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Ми... познавам ред пушачи, никой от тях не мисли да ги спира заради картинките. Не им е намаляло количеството купени цигари, вероятно няма и да намалее. Факт, картинките може и да действат на деца и тийнове (като за тийновете не съм сигурна, щото там има една фаза, дето колкото е по-гадно, толкова ти е по-интересно), но определено не са това, което ще спре пушач с няколко годишна кариера да си купи цигари.

Както и да е, встрани от ефективността върху пушачи: определено си е малка ниша и доста хора са почнали да я запълват на дребно (и сиво). Дори картинката да не дразни самия пушач, тва нещо се оставя наоколо - около деца, около хора с чувствителна визуална памет. Аз съм от вторите, непушач. Взех оня ден пластмасово калъфче (през OLX), което скоро ще трябва да се сменя, щото е евтина китайска стока и очаквам да му се счупи затварящия палец всеки момент. Сега търся силиконов, който да мога да префасонирам малко да става за 100мм, ама нищо от намереното в интернет не ми хваща окото - част от тях щото са същите евтини китайски неща, част щото ги предлагат на криминално-изглеждащи места. Ще изчакам още малко да се съберат повече доставчици и някой от тях да събере достатъчно опции в нормално изглеждащо онлайн-магазинче.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Попадам аз на темата и гледам над 200 мнения. Викам си " Брей, колко много идеи са споделени относно нишата"
А то какво се оказа? 90% от постовете са супер не на място. Една част, най-вероятно си избиват комплексите. Други са дошли да ни казват, колко вредно било пушенето. Трети си трупат мнения без да мислят какво пишат. 12 страници загуба на време.

По темата:
Днес в магазина попаднах на прототип на тази идея. Обикновено картонче, струващо 0.30ст ,което се нахлузва върху кутията. Казвам прототип, защото се вижда, че е скалъпено на бързо. Едната страна беше изрязана на криво, което ме кара да мисля, че е правено на ръка. Нито има фирма на него, нито номер, нито картинката е разположена както трябва, само един баркод. (явно някой тества пазара) А щом собственика е заредил магазина с тези "капути", въпреки аматьорския вид, значи има търсене. И със сигурност до няколко месеца ще има повече на пазара, ако се направи както трябва "капута".
Peace out!
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Попадам аз на темата и гледам над 200 мнения. Викам си " Брей, колко много идеи са споделени относно нишата"
А то какво се оказа? 90% от постовете са супер не на място. Една част, най-вероятно си избиват комплексите. Други са дошли да ни казват, колко вредно било пушенето. Трети си трупат мнения без да мислят какво пишат. 12 страници загуба на време.

По темата:
Днес в магазина попаднах на прототип на тази идея. Обикновено картонче, струващо 0.30ст ,което се нахлузва върху кутията. Казвам прототип, защото се вижда, че е скалъпено на бързо. Едната страна беше изрязана на криво, което ме кара да мисля, че е правено на ръка. Нито има фирма на него, нито номер, нито картинката е разположена както трябва, само един баркод. (явно някой тества пазара) А щом собственика е заредил магазина с тези "капути", въпреки аматьорския вид, значи има търсене. И със сигурност до няколко месеца ще има повече на пазара, ако се направи както трябва "капута".
Peace out!

Пууу, дала съм ти репутация за сериалите, а тук я заслужаваш повече. Страхотно мнение, браво. :)

п.с. Можеш ли да покажеш снимка на... ''капута''? Интересуват ме също, формата и размера - един фасон ли е или има подходящи и за другите. Конкретно за слим цигарите дали стават и за кои кутии - тип Ева, Карелия, ММ или по-тесни, като тези на Престиж?
 
Последно редактирано:
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

AseasRoa, много си ми симпатичен и затова не мога да се подразня на мнението ти, въпреки че, според мен е крайно инфантилно. :)

Ти сериозно ли мислиш, че:
ако не искаш децата да са пушачи, тогава трябва да си съгласна с мерките против тютюнопушенето.

Ти като си съгласен с тия мерки, това намали ли броя на новопропушилите деца? Децата пушат най-вече на пук на възрастните, еле пък на властите. Това е символ на бунтарство за подрастващите и мога да ти гарантирам, че е така, защото пропуших на 16 - точно с тази идея. Даже семейната среда не може да помогне, ако детето е решило да се противопостави, като прибегне до нещо непозволено. На фона на глупостите, които децата правят под въздействие на алкохола и дрогата, цигарите са шарени бонбонки. Ако трябва да им избирам порок - по-добре да пушат.

Няма значение на мен какво ми харесва, приятелю, а какви са реалностите. Тия мерки са глупави и неефективни. Целта е да се унизи една огромна потребителска група, но не и да се ограничи броят на пушачите. Вервай ми. ;)
 
Последно редактирано:
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Целта е да се унизи една огромна потребителска група, но не и да се ограничи броят на пушачите. Вервай ми. ;)

Тогава ми покажи ми информация за това, искам да видя че не е само твое предположение. Аз не вервам на приказки, вервам на факти :)
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Тогава ми покажи ми информация за това, искам да видя че не е само твое предположение. Аз не вервам на приказки, вервам на факти :)

Верваш на стъкмистиките на СЗО, а не на очевидните факти? Ако потърся подобна информация, със сигурност ще намеря, но няма да си губя времето, защото няма да бъде официално обръщение към нацията от МЗ и ще кажеш, че източникът не е надежден.
Помисли логично - това е златна мина. Кой има полза да се лиши от толкова голям и постоянен приход? Защо не забранят продажбата на цигари, щом са толкова опасни??? Мисли, мисли... :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Имам търпение, ще почакам да намериш информацията :)

Мислих, мислих, и измислих, че просто се вкарваш в излишна параноя. Унизявали те били. Добре, аз като непушач не се ли чувствам унизен когато отивам да хапна в ресторанта и около мен всички пушат? Златна мина... за кого? Без рестрикции не е ли пак златна мина, само че за производителите на цигари? Нима е по-добре "златото" да отива при производителите на цигари?

По темата, не вярвам и описаните по-горе картончета за 30 стинки да са сериозна ниша, но кой съм аз да предполагам... Всъщност, оказва се че грозните картинки са факт в други държави оттавна, не са ново 20 и не са въведени първо при нас. Ако има продукт който да се справя с грозните картинки добре, той вече трябва да се е реализирал на тези пазари. Така че не трябва фантазия, а просто проучване.
 
От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Пууу, дала съм ти репутация за сериалите, а тук я заслужаваш повече. Страхотно мнение, браво. :)

п.с. Можеш ли да покажеш снимка на... ''капута''? Интересуват ме също, формата и размера - един фасон ли е или има подходящи и за другите. Конкретно за слим цигарите дали стават и за кои кутии - тип Ева, Карелия, ММ или по-тесни, като тези на Престиж?
Ако имам време утре, ще взема едно и ще ти го снимам. Мисля, че беше само един размер.

Update: Нанди, нямаше вече в магазина. Сори.
 
Последно редактирано:
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Унизявали те били. Добре, аз като непушач не се ли чувствам унизен когато отивам да хапна в ресторанта и около мен всички пушат? Златна мина... за кого? Без рестрикции не е ли пак златна мина, само че за производителите на цигари? Нима е по-добре "златото" да отива при производителите на цигари?

Вие, непушачите сте възмутени по презумпция, ама карай... :)

Първо: в ресторантите вече не се пуши, освен когато са на открито.
Второ: Производителите на цигари продължават да си прибират златото - няма как да е иначе. Визирах държавата, която прибира тлъстата парса от акциза, докато се прави загрижена за нашето здраве. Що не се откаже от акциза и не забрани продажбата на цигари, тогава? Щото знае, че със забрани и закани нищо няма да постигне. Хората не се плашат от затвор (и смъртни присъди в някои държави) и продължават да ползват забранени субстанции, така че - grow up. Пороци не се изкореняват насилствено, а със стимули и то, само ако порочният поиска. Хората винаги ще имат пороци, а на фона на някои дейности, описани в наказателния кодекс, пафкането е като да пукаш балоните на децата. Ще реват, че го правиш, но пък на теб ще ти е кеф. :)

Имам търпение, ще почакам да намериш информацията

Ти имаш, ама аз нямам. Не чакай... ;)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Имам търпение, ще почакам да намериш информацията :)

Мислих, мислих, и измислих, че просто се вкарваш в излишна параноя. Унизявали те били. Добре, аз като непушач не се ли чувствам унизен когато отивам да хапна в ресторанта и около мен всички пушат? Златна мина... за кого? Без рестрикции не е ли пак златна мина, само че за производителите на цигари? Нима е по-добре "златото" да отива при производителите на цигари?

По темата, не вярвам и описаните по-горе картончета за 30 стинки да са сериозна ниша, но кой съм аз да предполагам... Всъщност, оказва се че грозните картинки са факт в други държави оттавна, не са ново 20 и не са въведени първо при нас. Ако има продукт който да се справя с грозните картинки добре, той вече трябва да се е реализирал на тези пазари. Така че не трябва фантазия, а просто проучване.
Дали е сериозна ниша, не знам. Знам само, че в момента има търсене (малко или много) ама няма кой знае какъв supply.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

В България почти никъде не се пуши, докато в Словакия не се пуши единствено в хранителни заведения. Фасове не се виждат по улиците - глобите 'дебнат', но и всичко е до култура.

По темата: предлагат се вече силиконови опаковки за цигари в интернет магазини -> http : //goo.gl/9aWQ7c

Обявите 'набъбват':
Screenshot_1.png


Дори и за шивачки се отваря допълнителен доход, както с калъфите за таблети и мобилни телефони: цък

Добре, аз като непушач не се ли чувствам унизен когато отивам да хапна в ресторанта и около мен всички пушат?
Неприятно е. Дори и навън, когато в компанията ми има непушач, се съобразявам.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

nandibandi, имаме една квартална пицарийка в един трафопост и ако щеш вярвай, но в нея още си се пуши - вътре. Мога да ти кажа коя е и къде се намира на лични ако искаш. Не съм ходил много по други такива заведение скоро, но едва ли е само това в което се пуши.

Как ще се забрани тотално пушенето, като ще стане анархия, това е напълно немислимо. Не може ей така да дръпнеш шалтера на милиони наркомани, нали ще изперкат, ще колабират, ще препълнят бониците, ще стане революция. Никъде не се прави така, а в България следваме чуждите модели с години и десетилетия закъснение. Действа се стъпка по стъпка, цивилизовано, и е най-добре да се изкорени пушенето сред младите, пък другите един по един ще изгинат с времето.

България това, България онова... пак казвам, това е глобален международен проблем и се случва от Америка, през Европа до Австралия. Ние сме просто някаква смотана бавноразвиваща се държавица дето си дава дупето на всеки. Тук златни мини има навсякъде. Мен лично локалната конспирация въобще не ме интересува, аз говоря за проблемите глобално. Би трябвало да е пределно ясно - пушенето е вредно, безполезно, ненужно и всеки културно мислещ човек е убеден, че трябва да се изкорени. Включвам много пушачи в това число. Да се промотира пушенето за мен е проява на вандализъм, а аз не харесвам това. Все едно да предложиш да се напиваме до козирката преди да седнем зад волана, само щото ще ни е по-яко.

Наркотиците и пиенето са подобни проблеми, но в никакъв случай еднакви с този. Няма причина да се намесват, това са други светове.

А когато поискам от някои информация и не ми я даде... ти кажи, заслужава ли си да ти вярвам на приказките по-горе? :)

petya77, и аз нямам проблеми със съобразителни хора, а докато не започнат да ми щипят очите и да се задъхвам нямам проблеми и с пушачи. Но имам проблем когато някой оправдава очевидно вредни неща.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Тук по морето навсякъде се пуши... От 20-30 ресторанта, заведения се сещам точно за две където не се.
 

Горе