От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

@владко, мимин сладък - ти не беше ли от варна?
Там смениха едни имена останали от времето на фесовете, но после го отмениха...
ти пък за Линкълн си се хванал...
 
От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Никой не обясни, защо улица в центъра на София са я кръстили "Дедеагач"*? Идеи?

*което си е турска дума/словосъчетание.

Отделно много местности и градове са с подобни. Казанлък? ДелиОрман?

Каси,наистина са турски,но все пак са свързани с България,с исторически събития и личности от България.Ама с какво са свързани Джордж Фашингтон и Линкъл с България,че да има улици на техните имена.И дали са знаели,че има държава България въобще?!Това ме възмущава мен.
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

@владко, мимин сладък - ти не беше ли от варна?
Там смениха едни имена останали от времето на фесовете, но после го отмениха...
ти пък за Линкълн си се хванал...
Родом не съм от Варна и се гордея с това,щот варненци са кофти хора.Знам за какво ми говориш,но това е друго.Все пак сме били 5 века под турско "присъствие"-логика и смисъл има за турските имена,ама за това на Линкълн не виждам.Аз лично против Ейбрахам Линкълн нямам нищо против,точно обратното,възхищавам се на делото и смелостта му да се противопостави на ционистите,за което е заплатил с живота си.Въпроса е каква му е връзката с България,че да нарекат улица на името му,че даже май е и булевард,а на Ванга няма?!..
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Въпроса е каква му е връзката с България,че да нарекат улица на името му,че даже май е и булевард,а на Ванга няма?!..

Сигурно чрез действията си е показал, че заслужава да има улица кръстена на него...
това, че не е свързан с България няма нищо общо, защото по същата логика може да се каже за още хиляди имена - има много улици (дори и училища) кръстени примерно на някакви учени - и те не са свързани с България.

И стига си повтарял тази Ванга... пророци колкото щеш
да не говорим какво е мнението на църквата за нея...
 
От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Сигурно чрез действията си е показал, че заслужава да има улица кръстена на него...
това, че не е свързан с България няма нищо общо, защото по същата логика може да се каже за още хиляди имена - има много улици (дори и училища) кръстени примерно на някакви учени - и те не са свързани с България.

И стига си повтарял тази Ванга... пророци колкото щеш
да не говорим какво е мнението на църквата за нея...

Убеден съм,че не е чувал за България този човек,пак казвам,че се възхищавам на делото му,но това няма нищо общо с България.Има доста имена,посветили живота си на България и българския народ,и политици,и актьори,и спортисти,на чиито имена няма улици.Това е тъпото.
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Милиони са улиците в България... направи една подписка и сменяйте името на Вашата :)
какъв е този зор? разбирам, че е американец, но не може да се сравнява със сегашните утрепки

заслужава да има българска улица кръстена на него след като му се възхищаваш..така и други ще научат за него, въпреки, че не е свързан с България
 
От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Милиони са улиците в България... направи една подписка и сменяйте името на Вашата :)
какъв е този зор? разбирам, че е американец, но не може да се сравнява със сегашните утрепки

заслужава да има българска улица кръстена на него след като му се възхищаваш..така и други ще научат за него, въпреки, че не е свързан с България

Ама няма да научат за БЪЛГАРИ,които са допринесли малко или много за родината.Щото по твоята логика,има много български граждани,които се възхищават на Кемал Ататюрк.Това значи ли,че трябва да кръстят улица на него,а на половината хора от тук НЕ:http://bg.wikipedia.org/wiki/Българско_опълчение???
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Ами аз не знам дали улици със важни институции и т.н. не се кръщават на известни лица за да се помнят по-лесно...
аз казах какво мисля. Има къде къде по-лошо случаи от този...

предпочитам Линкълн, отколкото:
Кърши тарла, Пунар алча, Пъндъклък, Манда гьолджу, Тепеджиклер, Узун келеме :lol:
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Родом не съм от Варна и се гордея с това,щот варненци са кофти хора.

Малко офтопик ще дойде това ама не мога да се въздържа.... Владко, би ли обосновал това си твърдение, кое ни е кофтито?
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Малко офтопик ще дойде това ама не мога да се въздържа.... Владко, би ли обосновал това си твърдение, кое ни е кофтито?

Ами за 14 години тук,познавам само двама свестни варненци.Като цяло 99% са мързеливи,надути и завистливи.Нищо лично,говоря от опит.
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Ами за 14 години тук,познавам само двама свестни варненци.Като цяло 99% са мързеливи,надути и завистливи.Нищо лично,говоря от опит.

Ха-ха... така си е. Тука всички сме тарикати, както е известно и с голямо самочувствие:) Завистта си е общобългарска черта обаче, не е патент на варненци. Това е от средата всъщност... Бургазлии са същата история, да не казвам и по-зле. Покрай морето явно стават такива хората. Аз затова ходя лятото на планина щото хората там са други, по-чисти, по-открити някак си.... Ама и тях да ги поставиш в тези условия тука и те ще стана гяволи само за няколко години. Сигурен съм, че и на теб живота тук ти е повлиял.... Ти от кой град идваш всъщност, ако не е тайна?
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Работил съм с хора от цяла България.Най-мрънкащи и успиващи се винаги са били варненци,или да се направи на хитър/зает когато има да се върши тежка работа,и т.н.Пак казвам-нищо лично.Винаги има изключения.А иначе съм Добруджанец :)
Сега ако започнем да се питаме,кой кого познава,освен общи познати,може и ние да се познаваме :lol: Както и да е,това с тези имена на щатски президенти наистина ме възмути много.Ей това е модерното и тихо заробване-подкупват продажниците и по-глуповатите,подменят дума след дума,факт след факт историята ни и...както се пее в една песен:..."Зайците не знаят кой е Йовков,ама знаят за амфета..." :(
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Пак ще се окаже, че с Норт сме на едно мнение, но и аз не разбирам тоя плач да издигаме в култ някаква самозвана врачка. Никога не съм я харесвала тая жена и никога не съм вярвала в нейните способности. Оная Вера Кочовска - същатаа работа. Твърдо съм против улиците в страната ни да носят имена на вещери, гледачки на боб и кафе, използващи хората за пари, т.е. дарения. С нищо не са допринесли за страната ни, а само за личния си интерес.
п.с. не съм религиозна и не ми пука какво мисли църквата за Ванга.
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Нанди,дори да е така,както казваш,не е ли достатъчно,че и Ванга и Вера са дарявали надежда и вдъхвали вяра на много хора-тежко болни,отчаяни,страдащи и т.н. За мен това е предостатъчно!
 
От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Ама с какво са свързани Джордж Фашингтон и Линкъл с България,че да има улици на техните имена.И дали са знаели,че има държава България въобще?!Това ме възмущава мен.
Защото в момента БГ сателитва на Щатите. В годините, в които сателитваше на Совиет Юнион примерно бул. Цариградско шосе се е казвал бул Ленин, та така, според това накъде духа вятъра се върти дупето:).
Между другото, когато се прекръства дадена улица, взима ли се под внимание и гледната точка на регистрираните по лична карта, живущи на тази улица?
 
От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Каси,наистина са турски,но все пак са свързани с България,с исторически събития и личности от България.Ама с какво са свързани Джордж Фашингтон и Линкъл с България,че да има улици на техните имена.И дали са знаели,че има държава България въобще?!Това ме възмущава мен.

Как точно са свързани с България? Всеки път като си поръчвам такси се притеснявам дали няма да отидат до Гърция да чакат ...
Американските президенти не ме притесняват грам, а турските наименования по централни улици. Има ли български улици/наименования по гръцки, турски или американски "губернии".
Не че знам и ме интересува някаква си Маймункова по Сточна гара, но все пак, от кой в крайна сметка зависи наименованието на улиците?
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

бтв владко82 пускай по един спейс на кейворда след всеки препинателен знак така е прието и е добре да се съобразяваме с това като цяло:)
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Има съмнение, че името на вр. Мусала е дадено от фесовете
по-скоро това трябва да се промени

от фесовете какво е останало? само джамии
всички други които са били по нашите земи са оставили по нещо и всеки ден намираме съкровища
а от турчоляка само джамии и кръв
 
От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

бтв владко82 пускай по един спейс на кейворда след всеки препинателен знак така е прието и е добре да се съобразяваме с това като цяло:)

Знам,че така е прието,но навиците са лошо нещо.Не са ме учили така навремето. :) Не бъркам О с У и А с Ъ,както масово правят доста хора,така че,приемам забележката,но не смятам,че е толкова голям проблем. ;)
 
От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Името му произлиза от арабското „мус Аллах“ - „пътят към Аллах“ или „място близо до Бога“, „място за молитва“, „молитвен връх“ и е дадено по време на Османската империя. "Мусалла" също се нарича и камъкът, върху който се полагат покойниците в джамията.

Не само, че нищо не са построили, а и много са разрушили. Примерно много български крепости са разрушени за да им вземат камъните, че да ги влагат в малоумни строежи. За културния "фризер" да не говорим. Общо взето вредите от "османското присъствие" са неизброими.

Междудругото, точно по време на ГЕРБ 1 се спря инициативата за връщане на старите имена на варненските местности. Турския посланик привика Борисов, нахока го за своеволието и всичко приключи, а нещата бяха на 90% свършени.



Има съмнение, че името на вр. Мусала е дадено от фесовете
по-скоро това трябва да се промени

от фесовете какво е останало? само джамии
всички други които са били по нашите земи са оставили по нещо и всеки ден намираме съкровища
а от турчоляка само джамии и кръв
 

Горе