От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

От: От: От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Защо на 5 септември СССР обявява война на България ? Може би просто така формално сме участници във войната.

Ако утре някой ти обяви война, това значи ли, че до вчера си бил във война с него?
А каква е тази война, при цялостен вътрешен преврат и без да пукне пушка?
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

По заповед на Сталин България сега е цялостна, а не -1/3 от територията си :)

Преди окупацията БГ си е върнала Добруджа, месеци преди окупацията, БГ си запазва територията обявява неутралитет и идва Сталин и ни окупира - каква цялостност ни запазва?
 
От: От: От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Защо на 5 септември СССР обявява война на България ? Може би просто така формално сме участници във войната.
Питам те, ние обявявали ли сме война на СССР?
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Преди окупацията БГ си е върнала Добруджа, месеци преди окупацията, БГ си запазва територията обявява неутралитет и идва Сталин и ни окупира - каква цялостност ни запазва?

И на Парижкия мирен договор България, като галактичсеска сила загубила ВСВ ще окаже натиск върху СССР, САЩ, Англия да си запази територията ? :cry:
 
От: От: От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Ако утре някой ти обяви война, това значи ли, че до вчера си бил във война с него?
А каква е тази война, при цялостен вътрешен преврат и без да пукне пушка?

Не знам какво значи, но знам че сме воювали непряко срещу СССР и те не са идиоти, за да не го разберат :)
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

По заповед на Сталин България сега е цялостна, а не -1/3 от територията си :)
По-добре да ни беше сполетяла съдбата на хърватите, пак щяхме да се освободим. Докато сега нямаме шанс.
 
От: От: От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Не знам какво значи, но знам че сме воювали непряко срещу СССР и те не са идиоти, за да не го разберат :)
СССР се опитва да болшевизира България, и не само, от 20-те години на 20 в.
 
От: От: От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

СССР се опитва да болшевизира България, и не само, от 20-те години на 20 в.

Сталин не е Троцки, за да се опитва подобни неща.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Разбира се.
Айде да ми кажеш на коя дата се е случило.
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

И на Парижкия мирен договор България, като галактичсеска сила загубила ВСВ ще окаже натиск върху СССР, САЩ, Англия да си запази територията ? :cry:

Страшен глупак си, но това е от комунизма - радваш си, че директно губим суверен и сме окупирали за 45, вместо да продължим да примерно да си плащаме репрации, както е практиката? След ПСВ Германия беше ли окупирана? След ВСВ, ФРГ беше ли окупирана?
 
От: От: От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Не знам какво значи, но знам че сме воювали непряко срещу СССР и те не са идиоти, за да не го разберат :)

Това, че някой те окупира под измислен пред текст не променя нищо, но такива комунета като теб оправдават действията въпреки, че казват че не сме пряко воювали с тях.
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Страшен глупак си, но това е от комунизма - радваш си, че директно губим суверен и сме окупирали за 45, вместо да продължим да примерно да си плащаме репрации, както е практиката? След ПСВ Германия беше ли окупирана? След ВСВ, ФРГ беше ли окупирана?

Губим суверен и окупирани ? Да плащаме репарации, както е практиката ?

През ВСВ загиват над 60 милиона души и някой си от виновна България ще решава какво да става :roll:
 
От: От: От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Това, че някой те окупира под измислен пред текст не променя нищо, но такива комунета като теб оправдават действията въпреки, че казват че не сме пряко воювали с тях.

Кой те окупира, като има сфери на влияние ?
 
От: От: От: От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

1 март 1941г.
На тази дата се присъединяваме към Тристранния пакт, а не обявяваме война на никой. Жалък си. Българофоб. По това време Германия и СССР са съюзници :-o
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Чакай да уточним. Значи, ти си против кафявите униформи, значи си на позицията на демократите и комунистите. Те демократите давам милиарди на червената армия под формата на техника. Демократите, сиреч целия Западен свят, признава "подвига на ЧА", само ние сме плюели. Нали беше против демократите. Не те ли смущава факта, че заедно смятате нещо за подвиг? Осъзнаваш ли какво сме изгубили НИЕ от цялата тая работа? Осъзнаваш ли колко хора, българи, са избити и хвърлени като пушечно месо?

Колкото до другото, по заповед на Сталин се отродява Македония, това е коминтерновския план. Това малко ли ти е се струва?

Западните сили по-онова време са всичко друго,но не и демокрация. Давали са помощи а реално са си правели пас цели 3 години..... Подвига на българите е не по-малък от всеки друг да ме видя някъде да го омаловажавам? Факт е, че в България не се признава приноса на така наречената ЧА и то масово дори в медиите и на държавно ниво.

Загубили сме Македоня заради тогавашна Югославия и Гърция, последвалите 4-5 годни са водели изцяло политика за македонизиране на района напълно в противоречие с желанието на Сталин за създаване на Балканска федерация контролирана от България и Югославия. Основната вина за това е на Тито и предполагам на Георги Димитров.
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

ЧА окупира България, какво по-точно искаш да признаем?

Загубили сме Македоня заради тогавашна Югославия и Гърция, последвалите 4-5 годни са водели изцяло политика за македонизиране на района напълно в противоречие с желанието на Сталин за създаване на Балканска федерация контролирана от България и Югославия. Основната вина за това е на Тито и предполагам на Георги Димитров.
Тито и Георги Димитров са протежета на Сталин и са под негово командване.
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

Е какво стана от американските президенти по улиците опряхме до 2рата световна война ...

Ми кажете и за паметника на американските летци в София....

Аз съм против.
 
От: От кога в София има улици с имената на американски президенти?!..

ЧА окупира България, какво по-точно искаш да признаем?


Тито и Георги Димитров са протежета на Сталин и са под негово командване.

След конкретния случай, вече не.
 

Горе