От коя бензиностанция зареждате?

От коя бензиностанция зареждате?

  • Лукойл

    Votes: 44 25.1%
  • ОМВ

    Votes: 39 22.3%
  • Шел

    Votes: 18 10.3%
  • ЕКО

    Votes: 28 16.0%
  • Ромпетрол

    Votes: 14 8.0%
  • Петрол

    Votes: 10 5.7%
  • Вектра

    Votes: 0 0.0%
  • Газпром

    Votes: 7 4.0%
  • Друга

    Votes: 15 8.6%

  • Общо гласове
    175
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Бате, не му хвали толкова модела, защото има врътка да е така...и не е много яка. Поне от познати я знам де, не мога да кажа на 100% дали е истина.

Колкото до горивата. В един картелен пазар няма как да правиш ниски цени. Ще бъдещ "наказан". Забележете, днес Лукойл били свалили още. Някой да е излизал вече с колата, да потвърди и значими ли са мърданията на цената?

Принципно знам за какво говориш но са повече слухове от колкото факти поне за Варна.
А иначе всеки картел рано или късно е капут променят се стимулите на играчите справка виж какво стана с ОПЕК.
При Марешки зареждайки от Румъния - а там как културно ги удариха румънските власти Лукчо и да го водиш тук си е просто арбитражен бизнес, дали ще имаш онлайн магазин или бензиностанция арбитражът си е арбитраж.
 
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

VM Petrolium - за жалост само във Варна и то 1 за сега http://newsline.bg/17100/benzinostantsiya-vzrivi-pazara-vav-varna-s-tseni-186-leva-za-dizel/ иначе дизела е вече 1.79

Ще я пробвам, на газ най-лесно се усеща качеството. Колегите с офлайн бизнес могат сериозно да се замислят за внос стоки от Румъния, 11% разлика не са никак малко. ;)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Която ми е най-близо, когато лампичката започне да мига в режим SOS.
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Бензин зареждам в Шел. Основно Nitro+. Колата се чувства идеално с тоя бензин. Имам карта и цената ми се струва нормална, предвид по-високото качество.
От известно време си взимам Лего-количките. Вече съм събрал 4 колички. Лапето много им се кефи, а качеството им е супер - истинско Лего и то за 2-3 лв.

Незнам от кой град си, но тук в Пловдив шела е най-долнопробната бензиностанция. Първо, че бяха супер неподдържани и второ, че горивото беше супер зле. Веднъж се наложи да сипа нафта в една 11л бутилка за вода и на дъното имаше 2 пръста чернилка. То за това от всичките възможни остана само 1 шел тук. Незнам как се държи още и той. Не казвам, че на другите бензиностанции е хубаво горивото, но определено е по-хубаво. Случва ми се няколко пъти годишно да ходя в чужбина и горивата са доста по-добре от българските.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Като включвате локални бензиностанции в анкетата, включете и новата на Веселин Марешки във Варна. ;)

Иначе - преди зареждах във Лукойл, а от година и половина в Ромпетрол. Нямам оплаквания, що се отнася до бензина. Не ходя с епруветката да гледам дали не са ме прецакали с 3 капки, паднали между колата и колонката. Зареждане на семейното возило се прави два пъти месечно макс (изключвам месеци, когато се ходи по почивки и визити на по-далечни градове), резервоара е 70л.
Бяха се обяснявали по телевизиите, че при зареждане на малки количества гориво има отклонения (въздуха, който се избутва докато потече горивото също влиза в сметката), тези отклонения се компенсират по време на зареждането след няколко изтекли литра. Склонен съм да им повярвам.
Затова и смятам, че повечето спецове, дето зареждат за по 5 или 10лв 2-3л. бензин не случайно пискат как ги били цакали с по 300-500мл до 1л на зареждане.
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Незнам от кой град си, но тук в Пловдив шела е най-долнопробната бензиностанция. Първо, че бяха супер неподдържани и второ, че горивото беше супер зле. Веднъж се наложи да сипа нафта в една 11л бутилка за вода и на дъното имаше 2 пръста чернилка. То за това от всичките възможни остана само 1 шел тук. Незнам как се държи още и той. Не казвам, че на другите бензиностанции е хубаво горивото, но определено е по-хубаво. Случва ми се няколко пъти годишно да ходя в чужбина и горивата са доста по-добре от българските.
В Пловдив съм зареждал няколко пъти от Шел-а на бул. Източен - зад един МакДоналдс. Не съм имал проблемите, за които говориш. Зареждам Нитро+, щото карам с около 50км повече с тоя бензин. Дава ми добро ускорение, когато се налага. Ако си кютам с една нормална скорост разхода на нитрото е по-малък. Правил съм си експерименти няколко пъти и съм убеден, че е така.
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Която ми падне :) На никоя нямам доверие и повечето лъжат в кантара. Интересното е, че това дали лъжат или не, по никакъв начин не е свързано с името на бензионсанцията, а по-скоро с конкретния обект :)

P.S. не зареждам в Газпром! :)
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

В Пловдив съм зареждал няколко пъти от Шел-а на бул. Източен - зад един МакДоналдс. Не съм имал проблемите, за които говориш. Зареждам Нитро+, щото карам с около 50км повече с тоя бензин. Дава ми добро ускорение, когато се налага. Ако си кютам с една нормална скорост разхода на нитрото е по-малък. Правил съм си експерименти няколко пъти и съм убеден, че е така.

Тя май само тази остана в Пловдив. Може наистина да е единствената читава. А и винаги зареждам стандартно гориво, ако е за добавка ще си я сложа сам каквато реша.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз на Еко зареждам нафта и като цяло съм доволен. Но от тази, която заредих последно - не съм. Подозирам, че ще почнат да продават по-скапана нафта(нефтохимска) на по-ниската цена, за да стимулират покупката на по-скъпата си нафта. По-скъпата е хубава, определено, но и цената е доста по-висока.
Дано подозрението ми е неоснователно!
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Значи можело:

11215856_10153650691273168_1781470599895394502_n.jpg


1506721_1171234832890877_8908998447974457262_n.jpg


http://www.tuning.bg/voinata-za-cenite-na-gorivata-vyv-varna-prodyljava
 
Я под 2 лева бензин и дизел, чак не ми се вярва. Абе това съвпада ли с влизането на бензиностанциите на Марешки или? Защото и преди петрола е падал в световен мащаб, ама пак не се е отразявало на цените тук. Малко съвпадение или? :)
 
Няма никакво съвпадение - конкуренцията взе, че си показа лицето си във Варна и само от 1 бензиностанция на Марешки.
 
Няма никакво съвпадение - конкуренцията взе, че си показа лицето си във Варна и само от 1 бензиностанция на Марешки.

Super. Най-после да видим свободен пазар при горивата, ако е така. :) Явно си има значение, ако някой също толкова силен влезе. Но сигурно има стабилен гръб, че да им развали на някои лапането. :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Ебаси мамата, над 20 ст. разлика в ОМВ-тата. Марешки да идва към софето.
 
Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Ебаси мамата, над 20 ст. разлика в ОМВ-тата. Марешки да идва към софето.

Да, мисля, че бързо ще експандне...с тия цени и желание. Дано не е само зарибявка. Но това трябва да са реалните цени. :)
 
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Да, мисля, че бързо ще експандне...с тия цени и желание. Дано не е само зарибявка. Но това трябва да са реалните цени. :)

Каквото и да е това е следствие на 1 бензионстанция, нали се сещаш че ако някой иска да е пазарен играч може да дублира вноса на Марешки. За северно-източна БГ е може би по приложим от колкото южна, но каквото и както и да е пак ще има спад в цените.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Свършихме доста работа по бензиностанцията на Марешки! Няма да казвам какво сме правили, хората с които поработвам във форума знаят с какво се занимавам. Не му правя реклама на Марешки. Отделно искам да кажа (макар и да не го харесвам особено като личност), че това е човек, който знае как се прави бизнес и е коректен с фирмите изпълнители.

Та от първа ръка знам, че не работи на загуба за да подбива пазара (както си мислят някои), просто другите са ненаядени мизерници. Марешки разчита на количество макар и с по-малка надценка (предполагам нормална) . На ден зарежда по около 8 горива. Как е?

Друго, ще подскажа, но няма да кажа, защото не е сигурно, докато не стане факт. Там на празното уширение на бензиностанцията ще има и друго. Сами се досетете какво.

Иначе като качество на горивото не знам. Аз не намирам разлика между "картелния" дизел :) и неговия. Пък и едва ли ще разбера за две три зареждания.
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Свършихме доста работа по бензиностанцията на Марешки! Няма да казвам какво сме правили, хората с които поработвам във форума знаят с какво се занимавам. Не му правя реклама на Марешки. Отделно искам да кажа (макар и да не го харесвам особено като личност), че това е човек, който знае как се прави бизнес и е коректен с фирмите изпълнители....


На пълно споделям мнението ти - не го харесвам и аз, но пък знае как се прави бизнес без протекции и най-вече бизнес, които създава блага/стойност и не случайно хората му гласуват всеки ден доверие. Не ми е ясно кога ще им дойде на някой хора от картела, че имат повече стимули, ако се отцепят от него и да играят срещу него докато не го унищожат. Видимо може да играеш срещу картела и да печелиш(по модел на аптеките) и да играеш на страната на потребителите. За има няма 2 седмици такава реклама си прави и такива асоциации създава във възприятията на хора, където големите вериги пръскат милиони и не могат го направят. Истината е трябва си честен и доверието се изгражда като магия.

Дори и да има разминаване в качеството във Варна всички знаят какво направи и само заради това може от там да зареждат, а и да не го правят то ще купуваме евтино, но пък като нищо може да има увеличение на продажбите от аптеките му - все пак бранда расте. Като цяло това с бензиностанцията е перфектен маркетинг и бензиностанцията е просто допълваща стока към основният бизнес.
 

Горе