От коя бензиностанция зареждате?

От коя бензиностанция зареждате?

  • Лукойл

    Votes: 44 25.1%
  • ОМВ

    Votes: 39 22.3%
  • Шел

    Votes: 18 10.3%
  • ЕКО

    Votes: 28 16.0%
  • Ромпетрол

    Votes: 14 8.0%
  • Петрол

    Votes: 10 5.7%
  • Вектра

    Votes: 0 0.0%
  • Газпром

    Votes: 7 4.0%
  • Друга

    Votes: 15 8.6%

  • Общо гласове
    175
От: От коя бензиностанция зареждате?

Лукойл, ако Марешки направи тука VM се местя там. :D
 
За другата година, живот и здраве ще се направи и една анкета, вече включвайки и на Марешки бензиностанциите, защото мисля, че до тогава ще е пуснал доста и се надявам по-скоро. Дано и успее да се пази, че влезе много агресивно и обърка много сметки на едни алчни хора. :)
 
От: Re: От коя бензиностанция зареждате?

От доста време насам си мислех , че автомобила (Пасат) ми е тежък , а двигателя 1.6 бензин /газ ( доста слаб за това купе ) и през годините ( 25 ) са му умряли половината коне . Съвсем случайно ми се наложи да заредя на Черния кос - Газпром. и там ме зарибиха с някаква карта за отстъпки , та набумках и бензин и газ . И изведнъж автомобила се отпуши и конете му се съживиха а разхода и на бензин и на газ падна между 1 и 2 литра / 100 км. ... Поразрових се малко и се оказа , че Газпром вкарвали горивата от рафинерията в Панчево ( Сърбия ) . Надявам се никога повече да не ми се налага да зареждам горива произведени от Бай Ганьо в Бургас !
А с бензина G-DRIVE 100 - избиват рибата .

Ще се радвам ако някой замери разхода и поведението на двигателя и да сподели.
 
Това не ми се е налагало, но определено забелязвам как като тръгна на дълъг път разхода е различен, ако пълня от различни бензиностанции. И това пълнене е от празен резервоар до пълен. Но все си мислех, че е или от добавките или от тежестта на колата (различно натоварена). За да се изчисли с точност, естествено +/- някакво % отклонение, но минимално, то реално трябва колата, времето, пътя и всичко, което може да повлияе на разхода 1:1, като горивото остане променлива само. А това рядко ми се случва и за това не мога да дам много обективно мнение тук.

Преди 3 дни заредих във Варна и наистина цените там са уникални. Поне с едно 15-20 ст. разлика, което нали се сещате на 50-60 литра си е сума. Много жалко, но дано и скоро и тук успят на влязат така агресивно - по-конкретно един варненски бизнесмен, за да може малко да "отпуши" цените и тук. :)
 
От: Re: От коя бензиностанция зареждате?

Ами ходя редовно , София до Солун , и за 600 км. разликата ми е 10 литра! Пък и преди като има изкачване по магистралата от 5 та слизах и до 3 та скорост ... а сега си перкам на 5 та скорост ... Е мислех си , че проблема е в колата и е за смяна , ама се оказа ,че проблема е в горивата ! То и в пиенето е така - има уиски за 7 лева за бутилка , има и за 70 лева . Съмнявам се , че някой от пишещите тук , които наливат гориво от където им падне или на евтиното , да наливат и в стомаха , каквото им падне !
 
Цената на горивото тук има значение само ако определени бензиностанции скарат нещо екзотично, както често правят OMV, примерно. Но разликата в тези марки горива, Alpina мисля, че им бе единия бензин, си има добавки и прочие, което по логика трябва и да дава по-малко разход и да е по-благоприятен за самия двигател. Но и цената му е над обикновения бензин. Разбира се, ако се сметне разход и тази надценка, изгодно е да се купува, имайки и предвид, че уж удължавал и живота на двигателя. За това скъпото и евтиното уиски са отделен пример. Тук говорим по-скоро за обикновен бензин на ниски цени и обикновен бензин на малко по-високи. Или казано на друг език Бушмилс в различни магазина, но на различни цени. Това е тук случая. Иначе, в другия пример си говорим за Бушмилс и Джак, което си е нормално да има разлика.
 
От: Re: От коя бензиностанция зареждате?

Когато горивата са еднакви а цените са различни -да . Но това , което аз пиша е , че цените са еднакви а горивата нямат нищо общо ! Бях пробвал всички възможни бензиностанции - е - не върви и не върви ! И след зареждане при Газпром се усети коренна разлика ! А между другото съм учил двигатели с вътрешо горене , след това , самолети - вертолети и реактивни двигатели и си мисля , че имам доста познания по въпроса...
 
От: Re: От коя бензиностанция зареждате?

Навремето на Аерогарата се отоплявахме с керосин . Нафтовата печка ставаше червена , кюнците червени а през комина излизаше огън ! Но керосина не става за автомобилни двигатели ...
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Някой може ли да каже каква е актуалната цена на горивото в бензиностанцията на Магарешки?
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз най-бързо и лесно разбирам дали е читав дизела при палене на минусови температури сутрин рано. Винаги слагам от скъпия дизел - Еко, ОМВ и Шел. Обаче само на шел при студен двигател не ми играят оборотите първите 2-3 секунди след паленето, докато двигателя се стабилизира. При ОМВ и Еко си има едно колебание от +/- 500 оборота което ме дразни. А и също при тях се забелязва и повече пушене(понеже съм махнал филтъра за твърди частици).
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Имайте впредвид, че от ОМВ шофьорите на цистерните им много чрсто забравят да сложат добавката, за да стане бензинът 98 или да стане дизелът алпин. Бил съм свидетел при едно крадене на гориво как шофьора казва, че е забравил добавката :).
 
От: Re: От коя бензиностанция зареждате?

Имаше ли бензиностанции Газпром в София да ги пробвам?

Ако зареждаш на Газпром , не забравяй предварително да ги питаш да ти дадат карта за отстъпки , и ще ти вкарат отстъпките още при първото зареждане. Като усетиш разликата в качеството на горивото , едва ли ще зареждаш повече другаде . Успех и весели празници !
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Сипвам само от на ЕКО авио-дизела и съм много доволен.
 
Сега като се прибирам вдругиден към София ще заредя и после ще споделя впечатленията си. Поздрави от мен и весело посреща е довечера!
Ако зареждаш на Газпром , не забравяй предварително да ги питаш да ти дадат карта за отстъпки , и ще ти вкарат отстъпките още при първото зареждане. Като усетиш разликата в качеството на горивото , едва ли ще зареждаш повече другаде . Успех и весели празници !
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз най-бързо и лесно разбирам дали е читав дизела при палене на минусови температури сутрин рано. Винаги слагам от скъпия дизел - Еко, ОМВ и Шел. Обаче само на шел при студен двигател не ми играят оборотите първите 2-3 секунди след паленето, докато двигателя се стабилизира. При ОМВ и Еко си има едно колебание от +/- 500 оборота което ме дразни. А и също при тях се забелязва и повече пушене(понеже съм махнал филтъра за твърди частици).

Аз зареждам само V Power бензин в Shell и съм ОК и с разход и мощност. Всички други бензиностанции и варианти на бензини ми вдигат разхода. Единствено не съм пробвал още Газпром.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз най-бързо и лесно разбирам дали е читав дизела при палене на минусови температури сутрин рано. Винаги слагам от скъпия дизел - Еко, ОМВ и Шел. Обаче само на шел при студен двигател не ми играят оборотите първите 2-3 секунди след паленето, докато двигателя се стабилизира. При ОМВ и Еко си има едно колебание от +/- 500 оборота което ме дразни. А и също при тях се забелязва и повече пушене(понеже съм махнал филтъра за твърди частици).

Колега , с подходяща добавка срещу замръзване , автомобила ще ти запали и с олио от фритюрника ! Това не означава ,че олиото е най доброто гориво !
 

Горе