От коя бензиностанция зареждате?

От коя бензиностанция зареждате?

  • Лукойл

    Votes: 44 25.1%
  • ОМВ

    Votes: 39 22.3%
  • Шел

    Votes: 18 10.3%
  • ЕКО

    Votes: 28 16.0%
  • Ромпетрол

    Votes: 14 8.0%
  • Петрол

    Votes: 10 5.7%
  • Вектра

    Votes: 0 0.0%
  • Газпром

    Votes: 7 4.0%
  • Друга

    Votes: 15 8.6%

  • Общо гласове
    175
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз не твърдя, че е най-доброто гориво в шел. Просто след влошаване на качеството при Еко, реших да заредя един път от тях и засега съм доволен. Друг е въпроса, че Шел ги бяха разкрили в господари на ефира, че лъжат в количеството налято гориво -

http://gospodari.com/лъжат-ли-ни-докато-сипваме-гориво-video48110.html
 
Всъщност да ти кажа, че всички бензиностанции са стигнали новото да удрят в количеството и това не е тайна от доста време, но просто Шел са били единствените, които не са поддали на рекета на Господарите, и за това тях ги изтипосаха. Далеч съм от мисълта, че Шел са открили тази велика далавера. :)
 
Интересно ми е от къде бензиностанцията на Газпром в Бургас зарежда горивата си? Газпром не е ли форк на Лукоил? Даже в Меден Рудник се намира на мястото на Лукоил бензиностанция?
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

От доста време зареждаме от Лукойл.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Само лукойл. Имам и вип карта за го петрол. ама не стават за нищо
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Значи колеги личното ми мнение е,че най-добро гориво от към качество и изминати километри лично при мене е (Лукойл,Петрол).
Скоро ни се случи да отидем да заредим с един мой приятел GOLF 4 които побира 55 литра с резервата на (ЕКО) зареждахме.
Според колонката в голфа се напълниха 63 литра :D
Правете му сметката.
 
От: Re: От коя бензиностанция зареждате?

Интересно ми е от къде бензиностанцията на Газпром в Бургас зарежда горивата си? Газпром не е ли форк на Лукоил? Даже в Меден Рудник се намира на мястото на Лукоил бензиностанция?

От Румъния са им горивата.И са скапани
 
Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Значи колеги личното ми мнение е,че най-добро гориво от към качество и изминати километри лично при мене е (Лукойл,Петрол).
Скоро ни се случи да отидем да заредим с един мой приятел GOLF 4 които побира 55 литра с резервата на (ЕКО) зареждахме.
Според колонката в голфа се напълниха 63 литра :D
Правете му сметката.

Дизел или бензин беше колата?
 
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Дизел или бензин беше колата?

а има ли някво значение?
 
Re: От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

а има ли някво значение?
Да, има защото:
1. Нафтата се пени
2. При зареждане колонките са горе долу точни, ако заредиш поне 2 литра гориво

Когато пяната стигне до гърлото и пистолета почне да включва и изключва реално ти върти брояча почти литър, а реално не ти вкарва нищо в резервоара, защото изключва помпата. Затова и никога не зареждам догоре, а за определена сума (колкото да не напълни резервоара).

Това го прави тоя дето зарежда на колоната, а после явно има схема как да си източват горивото, което реално е платено, но си остава в бензиностанцията. Тая схема не зависи от това коя марка е бензиностанцията.

В крайна сметка като си зареждам сам резервоара ми е константно голям....:lol:
 
От: Re: От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Да, има защото:
1. Нафтата се пени
2. При зареждане колонките са горе долу точни, ако заредиш поне 2 литра гориво

Когато пяната стигне до гърлото и пистолета почне да включва и изключва реално ти върти брояча почти литър, а реално не ти вкарва нищо в резервоара, защото изключва помпата. Затова и никога не зареждам догоре, а за определена сума (колкото да не напълни резервоара).

Това го прави тоя дето зарежда на колоната, а после явно има схема как да си източват горивото, което реално е платено, но си остава в бензиностанцията. Тая схема не зависи от това коя марка е бензиностанцията.

В крайна сметка като си зареждам сам резервоара ми е константно голям....:lol:


Пу... размина ти се ено зелено "You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later."
 
От: Re: От коя бензиностанция зареждате?

Интересно ми е от къде бензиностанцията на Газпром в Бургас зарежда горивата си? Газпром не е ли форк на Лукоил? Даже в Меден Рудник се намира на мястото на Лукоил бензиностанция?

Газпром , нямат НИЩО ОБЩО , нито с България , нито с Румъния ! Имат ДВЕ собствени рафинерии , едната в Нови сад , другата в Панчево . Ползват Каспииски нефт и горивата им нямат НИЩО ОБЩО с горивата по другите бензиностанции . Всеки грамотен човек може да им влезне в сайта и да прочете каквото го интересува . Картите им за ОТСТЪПКА важат за Босна и Херцеговина , Черна гора , Сърбия , Румъния , България , Унгария и Белгия !
НИС Петрол ЕООД в България е компания собственост на Нефтена Идустрия Сърбия (НИС) - една от най-големите нефтени компании на територията на Югоизточна Европа, в която основен акционер и мажоритарен собственик е руската компания Газпром Нефт с дялово участие от 56.6%
На територията на Република България НИС Петрол ЕООД се предствя с марката Gazprom, изразено в развитието и налагането на търговски обекти – бензиностанции с търговската марка Gazprom, както и в развитие търговията на едро с горива.

НИС АД Сърбия е основен доставчик на всички петролни продукти и горива, внасяни от собствени петролни рафинерии.
 
Valentino, виждам си навътре и правиш разлика между рафинерия и бензиностанция. Рафинерията прави гориво, а бензиностанцията продава такова, ама не е задължително същото. Двете дейности имат общо когато са географски и финансово обосновани.

Ако имаш информация от къде конкретно ги зареждат кажи, а горното дето си го написал е бла-бла. Питам конкретно за бургаските бензиностанции. Щото тия в София може и да ги зареждат от Сърбия (в което много се съмнявам), ама тия в Бургас просто не е финансово обосновано.

Това, че компанията е сръбска не означава, че горивата са сръбски. По същия начин OMV не си внася горивата, а само добавки. Същото се отнася и за останалите бензиностанции, които не са близо до границите ни и нямат по-близка рафинерия/данъчен склад от такъв на Лукойл.
 
От: Re: От коя бензиностанция зареждате?

Valentino, виждам си навътре и правиш разлика между рафинерия и бензиностанция. Рафинерията прави гориво, а бензиностанцията продава такова, ама не е задължително същото. Двете дейности имат общо когато са географски и финансово обосновани.

Ако имаш информация от къде конкретно ги зареждат кажи, а горното дето си го написал е бла-бла. Питам конкретно за бургаските бензиностанции. Щото тия в София може и да ги зареждат от Сърбия (в което много се съмнявам), ама тия в Бургас просто не е финансово обосновано.

Това, че компанията е сръбска не означава, че горивата са сръбски. По същия начин OMV не си внася горивата, а само добавки. Същото се отнася и за останалите бензиностанции, които не са близо до границите ни и нямат по-близка рафинерия/данъчен склад от такъв на Лукойл.[/QUO
Колега , ако сайта ми разрешаваше да пусна линкове , щеше , както ти и всички останали потребители да разберат , кои вериги, от къде зареждат и кой , как и какво от къде кръщава горивата да , така , че Бай Ганьо да зарежда вода и да си мисли че зарежда горива щеше всичко да прикючи - но стм ограничен да пускам линкове !
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Валентино, интересно ми е каква полза извличаш с писането си в тази тема? това е интересното, а не коя бензиностанция откъде внася горивото. За пореден път се доказа факта, че това е по-интереснона хората въпреки че има протовоположни мнения което е смешно
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Валентино, интересно ми е каква полза извличаш с писането си в тази тема? това е интересното, а не коя бензиностанция откъде внася горивото. За пореден път се доказа факта, че това е по-интереснона хората въпреки че има протовоположни мнения което е смешно

Написал съм коя бензиностанция от къде зарежда като отговор на въпроси от колеги. Това е много важен момент, повярвай ми. За теб едно и също ли е да зареждаш стомаха си с пресни Български пържоли по 12 лева/кг. и пържоли ( 30 годишни от държавния резерв на Бразилия и Испания ) от търговските вериги по 4 лева /кг. ?
А на въпроса ти каква полза имам - ами НИКАКВА полза нямам. Но се радвам че разкрих причината автомобилите ми да не вървят и да харчат много ! Жалкото е ,че го разбрах преди 4 месеца , а уж съм тарикат ...
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Валентино, интересно ми е каква полза извличаш с писането си в тази тема? това е интересното, а не коя бензиностанция откъде внася горивото. За пореден път се доказа факта, че това е по-интереснона хората въпреки че има протовоположни мнения което е смешно

Навремето съм карал с АВИО - БЕНЗИН ! - и да наистина авио - бензин щото го точехме от самолет ! Пробвал съм керосин - не става ! А авио - дизела е най голямата измама , защото няма самолет в СВЕТА , който да лети с ДИЗЕЛОВО гориво ! ( Учил съм двигатели с вътрешно горене , самолети ,вертолети , реактивни двигатели , горива и т. н. )
 
От: Re: От коя бензиностанция зареждате?

Мисля, че можеш да пуснеш линковете без www и http отпред. Ще е интересно да се види.

ввв.nis.eu/o-nama/informacije-o-kompaniji
У Србији поседује прерађивачки комплекс са два погона у Панчеву и Новом Саду, затим погон за производњу ТНГ-а, као и мрежу бензинских станица у Србији и у земљама у региону. У складу са својом стратегијом да постане лидер у окружењу, НИС је пословање проширио и тржиште региона: Босну и Херцеговину, Мађарску, Румунију и Бугарску.Као подршка европским интеграцијама Србије, отворено је и представништво у Бриселу. Представништва НИС-а раде и у Русији, Туркменистану, Анголи, Бугарској, Мађарској, Босни и Херцеговини и Хрватској.
 

Горе