Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

На това правителство му остават между 2 и 14-15 месеца живот,може и по-малко ако Путин спре кранчето на газа през Януари.
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Унито е прав. Лятото скачахме на бой с белия автобус за да не се тегли заем, сега нямаме проблеми при по-голяма сума. Това е инфантилна позиция, която не може и не трябва да бъде защитавана.
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Tprodanov, извинявай, ама си доста далеч от истината.
Предлагам да си говорим /пишем/ как ще се оправи България, без заеми.
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Tprodanov, извинявай, ама си доста далеч от истината.
Предлагам да си говорим /пишем/ как ще се оправи България, без заеми.

Абсолютно прав е.Пищяха,че Орешарски ще тегли 1,3 млрд. заем за погасяване на друг кредит(един вид рефинанс),а сега теглят 8 млрд. и всички мълчат.
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Абсолютно прав е.Пищяха,че Орешарски ще тегли 1,3 млрд. заем за погасяване на друг кредит(един вид рефинанс),а сега теглят 8 млрд. и всички мълчат.

Излизайте под ръка с уни на протест. Милиони ще ви последват :D Може да се наречете Къснобудните Предприемачи или да основете партия КБИСАСП (Кога бяха избори спах , ама сега протестирам).
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Абсолютно прав е.Пищяха,че Орешарски ще тегли 1,3 млрд. заем за погасяване на друг кредит(един вид рефинанс),а сега теглят 8 млрд. и всички мълчат.

Владко, и ти ли стана по час на лъжичката на партенки? Ей това не мога да разбера взимате се на сериозно а каквото ви кажат това правите - но най-лошото е че не четете.

Не са 1.3, а си бяха 3 милиарда лева рефинансиране този път позна.
От тези 8 милиарда 6 са за рефинансиране - другите са за малоумният дефицит, който пак не могат да го удържат.

А текущата актуализация е по разминаването на очакваните приходи, за жалост раздуха силно разходите тази година. За още по-голяма жалост това ще се случи и 2015, но им е ясно че няма как да дойдат приходи, та затова раздуват дефицита. А огромната част отива във фонда, а другата по-плащането кредита на ПИБ, пак е рефинансиращ. Можеш спокойно да си отвориш данните на Мин. на Фин. и ще видиш всичко - просто недей така беззумно да скачаш.

И аз не искам да взимаме дълг, но мисля че идеята свиване с над 30% от бюджета няма да ти хареса, да не говорим идеята за фалит.

За да ме стаме това. а о да ме взимаме нови кредити трябва да истинско свиване на коланите но на държавата и оттдаване обратно на бизнеса иззетите функции и да се откаже от неефектновното - само едно БДЖ ще глътне 500 милиона и никога няма да се видят. С тези пари можеш да реформираш цялата здравна система или която си искаш друга голяма система + отърването от неефекетивен бизнес - частника да реши какво да прави. За Енергетика няма да говорим, че батака е пълен но либерализация и отпадане на всички изисквания и регулациите и всеки доставчик да може внася и изнася спокойно и да доставя до който си пожелаее. И т.н и т.н неща има но за жалост е по лесно да се краде вместо да се реформира!
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Според мен фалита вече е неизбежен.Явно Баце иска да го помнят следващите 7-8 поколения.Да го помнят като човека,заробил ги в дългове.Поне да даде на хората по 1 амфетка и 1 кутия цигари от контрабандните,да си изкарат весело празника.:lol:
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Тук съм съгласен с теб фалита е неизбежен, ако не спрат с малоумните си политики и не увеличат държавността за сметка на голямата ни държава. Трябват ни силни институции и свита държава като част от икономиката ни.
Няма само как да се винят сегашните за миналите действия, ако не почнат да реформират 2015 то края ще е ясен.
 
От: От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Тук съм съгласен с теб фалита е неизбежен, ако не спрат с малоумните си политики и не увеличат държавността за сметка на голямата ни държава. Трябват ни силни институции и свита държава като част от икономиката ни.
Няма само как да се винят сегашните за миналите действия, ако не почнат да реформират 2015 то края ще е ясен.

Имаме около 1 млрд. безсмилени разходи по армията-нещо което в сегашния си вид няма смисъл да съществува,да не говорим че сигурно още толкова отива за огромните пенсии+20+ брутни заплати при пенсиониране на военните.За какво ни е армия от 2-3 самолета МИГ 29,2 счупени подводници и 2 военни кораба,чиито двигатели работят денонощно,заради малоумниците,които ги купиха и които отказаха подарък кораби от Италия.Мога да изброявам много още,но няма смисъл.Армията ни в този си вид е излишен разход.Относно здравеопазването-1 млн роми,ако им удържат от помощите по 16-17 лв. здравни осигуровки,здравеопазването ще се подобри значително и няма да има такива дупки в НЗОК-защо никой не го предложи до сега?Трето-купуват скъпи мерцедеси и бмв-та за по 100+ хил.лв,а могат да купят среден клас седани по 3 броя,пак чисто нови за 100+ хил.лв.Реално едни 2 млрд. от дефицита могат без проблем да се избегнат,при дълбок анализ може да се докарат и до 3...Примери и възможности много,ама файда йок.
Светлината в тунела за България е от идващия насреща влак! :mad:
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Е как бе ей сега Редрума, Биаарото и крайни националисти ще ти думат как ни трябва армия, че и да е по-голям и боеспособна да може да ни защити - пита се от какво. Има специална тема за армията.

От много места може да се спестят не 1 и 2 милиарда, но нали ако ги спестят няма да се окрадат :)
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Е как бе ей сега Редрума, Биаарото и крайни националисти ще ти думат как ни трябва армия, че и да е по-голям и боеспособна да може да ни защити - пита се от какво. Има специална тема за армията.

От много места може да се спестят не 1 и 2 милиарда, но нали ако ги спестят няма да се окрадат :)
Подчертавам-В ТОЗИ СИ ВИД армия НЕ НИ ТРЯБВА.Имаме нужда от силна армия,която може да се изгради само със силна държава.Можем да вземем пример от Русия-Путин започна модернизиране на армията си 10г. след като дойде на власт,като за тези 10г. вдигна икономиката на макс.
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Подчертавам-В ТОЗИ СИ ВИД армия НЕ НИ ТРЯБВА.Имаме нужда от силна армия,която може да се изгради само със силна държава.Можем да вземем пример от Русия-Путин започна модернизиране на армията си 10г. след като дойде на власт,като за тези 10г. вдигна икономиката на макс.

Това по-горе по скоро ирония - към националистите ни, иначе съм съгласен - икономиката е фундамент на една армия. Армия без икономика е колос на глинени крака!
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Това по-горе по скоро ирония - към националистите ни, иначе съм съгласен - икономиката е фундамент на една армия. Армия без икономика е колос на глинени крака!
Да,така е,пресен пример за това е бившата икономика номер 1 и настоящата номер 1.
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Да,така е,пресен пример за това е бившата икономика номер 1 и настоящата номер 1.

Армията не е фактор за икономиката, а производителността на икономиката и най-вече ефективното производство - армията само яде, не произвежда запомни го.
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Армията не е фактор за икономиката, а производителността на икономиката и най-вече ефективното производство - армията само яде, не произвежда запомни го.
Да де,ама като си на +,можеш да харчиш колкото си искаш за армия,а като си на - няма как да се получат нещата.Това е като да градиш бизнес с личен първоначален капитал и бизнес с кредит и лихви.Пак можеш,ама е по-трудно и най-вече затормозяващо.Мисля,че точно това се случи с Ф35 -400 млрд.$(на заем от Китай) на вятъра.
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Блеки, защо ги защитаваш. Доколкото си спомням миналата година и ти беше за протестите на ранобудните и против тегленето на заем.

Друг интересен факт е, че в медиите нищо не се говори за този заем. Все-едно това е нищичко, а миналата година бяха полудели. Е да ама не не всички хора са слепи и не всеки се лъже лесно.

Иначе, за онези "Ранобудните" може да направим по-голяма тема от разпускането...
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Блеки, защо ги защитаваш. Доколкото си спомням миналата година и ти беше за протестите на ранобудните и против тегленето на заем.

Друг интересен факт е, че в медиите нищо не се говори за този заем. Все-едно това е нищичко, а миналата година бяха полудели. Е да ама не не всички хора са слепи и не всеки се лъже лесно.

Иначе, за онези "Ранобудните" може да направим по-голяма тема от разпускането...

Кажи коя/кои партии в момента могат да управляват по добре от Герб и Реформаторите ? БСП/ДПС и Атака мисля ги видяхме колко струват само за 1 година та мисля да ги пропуснеш ?
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Да де,ама като си на +,можеш да харчиш колкото си искаш за армия,а като си на - няма как да се получат нещата.Това е като да градиш бизнес с личен първоначален капитал и бизнес с кредит и лихви.Пак можеш,ама е по-трудно и най-вече затормозяващо.Мисля,че точно това се случи с Ф35 -400 млрд.$(на заем от Китай) на вятъра.

То е като да градиш бизнес, ама дори без личен капитал и с почти никакво обезпечение - поне в нашият случай, а заемният го потребяваш не за инвестционни проекти. За Ф35 са били проблемите ниво производител Пентагона - пак размиване на стимулите, но иначе това е 400 милиарда програма от, която повече от половината е за самолети 2.4к Ф 35 са по проект, но се оказало доста над очакването, а бюджета както можеш се сетиш е надхвърлен :) Типично, когато се дават много пари за програми с голям период. R&D e скъпо нещо, не е като да си Китай и да копираш всичко на воля без да вложиш нищо в R&D.
 
От: Още 8 милиарда: гарантирано от ГРОБ!!!

Блеки, защо ги защитаваш. Доколкото си спомням миналата година и ти беше за протестите на ранобудните и против тегленето на заем.

Друг интересен факт е, че в медиите нищо не се говори за този заем. Все-едно това е нищичко, а миналата година бяха полудели. Е да ама не не всички хора са слепи и не всеки се лъже лесно.

Иначе, за онези "Ранобудните" може да направим по-голяма тема от разпускането...

Посочи ми къде ги защитавам, посочи ми пак къде съм писал за съм тегленето на нов заем - всичко е точно обратното на това, което пишеш. Дори съм писал от къде трябва да се тръгне за оправянето, което ще помогне изобщо да не взимаме кредити. С владко и това подхванахме. Както съм и писал ако пък не вземем кредита - какво би станало. Като цяло това трябва да стане и съм свръх за, но цената е много голяма - готов ли си да я платиш? Масата от сега ти казвам никога няма да иска да я плати - затова е трудно да си десен политик, когато методата на водене на политика е популизъм, а ти си готов с решения за излизане, но за жалост много болезнени.
 

Горе