Питайте относно Instagram Тук!

Дискусията в 'Social Media Marketing - SMM' стартирана от prophet, Юли 20, 2017.

1. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    601
    Харесвания:
    94
    Точки:
    28
    И аз така го знам, но защо тогава почти всички ползват проксита... Иначе ползвате ли някой безплатен бот за последване и обратно или?

2. 4moki

4moki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 7, 2015
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    204
    Точки:
    63
  3. nicator

nicator Member

Рег.:
    Юли 12, 2015
    Съобщения:
    82
    Харесвания:
    50
    Точки:
    18
    Колеги, дали е възможно акаунт, в който не е качвано нищо и не е имало активност от примерно 4-5 месеца, да се съживи?

4. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    601
    Харесвания:
    94
    Точки:
    28
    Почти всичко е възможно на този свят. :) Естествено, ако преди профила е получавал много харесвания и т.н. сега в началото ще е зле, но след определено време качване ще се съживи. Пак казвам, че зависи в коя ниша си, каква база последователи имаш и т.н.

5. AdUpMarketing

AdUpMarketing New Member

Рег.:
    Дек 5, 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Не виждам защо да не се съживи, просто трябва да се изгради постоянство и с времето това постоянство в качването на постове, коментиране, лайкване ще го съживи ;)

nicator харесва това.
  6. black_tulip

black_tulip Member

Рег.:
    Авг 29, 2011
    Съобщения:
    116
    Харесвания:
    5
    Точки:
    18
    Едно от нещата се мъча и не мога да си обясня: Защо трябва да се стане последовател на някой или нещо и после да се разлайкне във инстаграм? И аз виждам че много хора го правят, но какво предимство ти дава например 50 поста при 500 човека, който си последвал и 50 поста при 8 човека ако си последвал?

AdUpMarketing харесва това.
  7. 4moki

4moki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 7, 2015
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    204
    Точки:
    63
    Когато последваш някой, на него му излиза известие, че го правиш. Някакъв процент от хората, които си последвал, влизат в твоя профил, разглеждат това, което ти качваш и ако им хареса правят FollowBack, т.е. връщат последването. След няколко дни пък ти, от своя страна unfollow-ваш въпросния, защото имаш лимит на хора, които можеш да следваш - 7500. С всичко това трупаш последователи.

AdUpMarketing харесва това.
  8. black_tulip

black_tulip Member

Рег.:
    Авг 29, 2011
    Съобщения:
    116
    Харесвания:
    5
    Точки:
    18
    Ааааааааа, това пък за 7500-те не съм го знаел. Леко полеко започнаха да ми се изясняват нещата. :) Продължавам тогава по този начин. А по колко хаштага е оптимално да се слагат според вас?

9. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    601
    Харесвания:
    94
    Точки:
    28
    Колкото повече, толкова по-добре. Но да са в нишата ти, а не някакви общи като - instagday, instagram etc. :)

10. 4moki

4moki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 7, 2015
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    204
    Точки:
    63
    Максимумът мисля, че беше 30 тага. Използвай ги всичките и по-добре ги пиши в коментар под поста, не в описанието.

11. black_tulip

black_tulip Member

Рег.:
    Авг 29, 2011
    Съобщения:
    116
    Харесвания:
    5
    Точки:
    18
    Аз опитвах да следвам разни едрогърди девойки, силиконки, модели с над 500к-1м и повече последователи и да пиша "много хубава снимка" и другите простотии. Известно време работеше, но ми писна да пиша всеки ден по 30-50 простотии като коментари. :)

Последно редактирано: Дек 17, 2017
  12. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    601
    Харесвания:
    94
    Точки:
    28
    Това също е много полезно, ако пък коментара ти е на ниво и забавен за другите ще получиш харесвания, които вероятно водят към последване след разглеждане на профила ти. В моята ниша винаги профилите пишат коментари, когато някоя известна личност добави снимка.

Аз в началото поставях хаштаговете в описанието с няколко точки, но не стои добре.. За това си избрах 20-30 хаштага, копирах си ги в телефона ивинаги поставям почти едни и същи в описанието.

Аз все още се чудя следното - Общо ползвах моя личен профил, и този другия, който ми е хем за удоволствие, хем за припечелване на някаква сума. Искам да си направя 3-ти профил, но не знам дали няма да е проблем, че всички ще са на едно IP. Третия профил със сигурност ще започне с следване и отследване по няколко души на ден, но не знам дали няма да попречи на втория профил.. Просто активността става повече от нормалното. Мисля си, че няма да е проблем, но после се сещам за хората, които ползват проксита и слагат по един профил на прокси.. Някой, ако се е сблъсквал сподобно нещо, ако може да напише впечатленията си.

13. black_tulip

black_tulip Member

Рег.:
    Авг 29, 2011
    Съобщения:
    116
    Харесвания:
    5
    Точки:
    18
    Не съм такъв голям специалист, да не кажа - много малко неща знам, но аз на телефона съм с 3 профила. И трите са на 3 от сайтовете ми. На приятелката ми на телефона пак са 3, като единия е един от моите - да ми помага във харесванията и писането на малоумните коментари. :) Според мен няма проблеми, защото следя едни блогъри, които пътуват и профилите са им силни - над 1М на момчето и на момичето и едно че всеки има профил, а и съм намерил поне по 2 профила на всеки от двамата. Далеч съм от мисълта, че пътуват със 6 телефона само заради Инстаграм. :)

14. black_tulip

black_tulip Member

Рег.:
    Авг 29, 2011
    Съобщения:
    116
    Харесвания:
    5
    Точки:
    18
    В Индонезия много малко върви Фб, докато инстаграм лети, в Бг е обратното. Във Виетнам Инстаграм почти никой не ползва, но Фб всеки има, та трябва да се проучи според мен ако се касае за чужбина коя социална мрежа е по-посещаема от друга.

15. 4moki

4moki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 7, 2015
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    204
    Точки:
    63
    Че защо изобщо имате инсталирани инстаграми на телефоните? Купувате си свестен бот, може да лайква, следва, ънследва, коментира и scrape-ва по зададени от вас критерии:
    - не ви отнема от времето;
    - не ви отнема от живота на батерията;
    - ако следите хора, ще може да си го правите и през настолната версия на сайта, от ~месец се показват историите и там.

16. black_tulip

black_tulip Member

Рег.:
    Авг 29, 2011
    Съобщения:
    116
    Харесвания:
    5
    Точки:
    18
    Това с бота много ми харесва като идея. Дали може да стане някакъв проблем и ако не може колко струва подобно удоволствие?

17. 4moki

4moki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 7, 2015
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    204
    Точки:
    63
    Проблем може да има при неразумно ползване. За до 2-3 профила може и да не ти трябва прокси, но нагоре ще ти трябват dedicated такива. Има ботове всякакви, аз си ползвам един за 10 евро месечно. Мисля, че има 3 дни пробен период за нови потребители. Пиши на лично, ако се интересуваш, да ти пратя линк.

18. black_tulip

black_tulip Member

Рег.:
    Авг 29, 2011
    Съобщения:
    116
    Харесвания:
    5
    Точки:
    18
    @4moki Сега ти драскам ;)

19. scorebg

scorebg Active Member

Рег.:
    Септ 15, 2011
    Съобщения:
    723
    Харесвания:
    82
    Точки:
    28
    Имам собствен разработен такъв. Прави всичко това, включително може да си планирате и публикуването на постовете за бъдещ период, да праща автоматично съобщение на новите послетователи и т.н.
    Единствения ми проблем е че тез от instragramm скоро направиха промени.. е че трябва да се намери читаво прокси според локацията. Откъде намирате платени прокситата с адрес от БГ?

20. 4moki

4moki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 7, 2015
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    204
    Точки:
    63
    Програмката вече си има доста повече благинки - както каза, планирано публикуване + scrape на снимки по tags/username и тн., което може да автоматизира качването на content. Може да се ползва и вграден браузър с настроеното прокси към акаунта. Има и що-годе читав съпорт, така че е ОК. ;)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice