Питайте относно Instagram Тук!

Разбира се. Мисля, че трябва да гледаш видеото около 3 секунди за да отчете едно гледане, но ако гледаш видеото до края е най-добре, както и ти каза. Аз преди получавах средно по 10К-13К харесвания на видеа, които имаха по 800К++ гледания. Проверих в SocialBlade и ми показваше, че engagement-a ми е 8%. Което не е зле за страница с почти 300К последователи. След това започнах да получавам по 25К++ харесвания на всяко видео и отново проверих в SocialBlade и engagement-а ми се вдигна на 11%. С това искам да кажа, че харесванията са изключително важни, ако имаше как даденото видео като събира по 300К-400К гледания поне 100К души да го харесат, но уви... :D
 
Да дам и аз отзив, от 1 месец ползвам Gram Multi Tool и като цяло съм доволен, ползвам Follow/ Unfollow функцията на бота, насочена към строго таргетирана аудитория в моята ниша. Тествах го на нов личен профил - за 1 месец от 100 на 2000 последователи и то общо взето активни, горе - долу по 200 лайка на снимка правя, като се има предвид че имам 8-9 снимки само до момента. Сега започвам да го използвам за развитие и на 1 бизнес профил за БГ пазар да видим как ще действа.

И все пак още намирам тази социална мрежа за много глупава и изключително орязана откъм функции.

Чудя се обаче дали да ползвам Proxy. При въвеждане на инстаграм профил ме пита дали искам да ползвам proxy или по-точно Port:IP, но не знам дали ще ми помогне, а и откъде да го намеря това IP?
 
Колеги, то хубаво развиваме IG профили, ама намерих един сериозен проблем. Ако го ползваш за бизнес и получаваш съобщения с поръчки или запитвания, то НЕ МОЖЕ да се отварят тия съобщения (DM) от компютъра. Просто няма бутонче за съобщения през сайта IG.com. Чета, че трябва емулатори и приложението да си дръпна на компютъра, но няма ли по-лесен и нормален начин? Защото ще обучавам друг да го прави това и то е много тъпо измислено, въобще голяма глупост, как изобщо да правиш нещо сериозно в тая социална мрежа като всичко е за телефон.

И нещо повече, има огромна разлика в лайковете и прегледите на снимка в зависимост от това дали я постваш от телефон или компютър, което е смешно :D
 
Колеги, то хубаво развиваме IG профили, ама намерих един сериозен проблем. Ако го ползваш за бизнес и получаваш съобщения с поръчки или запитвания, то НЕ МОЖЕ да се отварят тия съобщения (DM) от компютъра. Просто няма бутонче за съобщения през сайта IG.com. Чета, че трябва емулатори и приложението да си дръпна на компютъра, но няма ли по-лесен и нормален начин? Защото ще обучавам друг да го прави това и то е много тъпо измислено, въобще голяма глупост, как изобщо да правиш нещо сериозно в тая социална мрежа като всичко е за телефон.

И нещо повече, има огромна разлика в лайковете и прегледите на снимка в зависимост от това дали я постваш от телефон или компютър, което е смешно :D

Може да опитате това: http://igdm.me/, пак е отеделен софтуер, ама поне е само за DMs.
В случай, че използвате Windows 10, може да опитате и тяхната версия на Instagram, но като цяло мен не ми допада.

Успех!
 
Ако някой има въпроси нека да пише. Съжалявам, че не мога да помогна на хората, които ползват ботове. Никога не съм ползвал и не ми харесва този начин на развиване на профили.
 
Кой онлайн туул /що-годе точен/ ползвате за статистиките, освен вградените такива на бизнес профилите?
В socialBlade ми показва 26% engagement, а в phlanx - 38%, което си е доста голяма разлика според мен и единият сайт откровено лъже.
 
Кой онлайн туул /що-годе точен/ ползвате за статистиките, освен вградените такива на бизнес профилите?
В socialBlade ми показва 26% engagement, а в phlanx - 38%, което си е доста голяма разлика според мен и единият сайт откровено лъже.
OwlStat е доста добър туул.

Като цяло гледам, че предните дни доста хора ( дори и с големи профили ) се оплакват, че не достигат толкова голям брой хора, които да гледат и харесват техните постове както преди. Пише се, че когато качим даден пост малък процент от последователите ни го виждат, и ако го харесат, пратят на някого или сейфнат ( един вид да се покаже, че са заинтересувани ) го показва този пост и на останалите ни последователи...
 
Последно време пускам постове, когато имам няколко приятеля онлайн, които могат да го буустнат в самото начало, когато са минали едва 30 секунди от качването на поста. Ако се застои някоя друга минута без лайкове, умира и занапред. Респективно - ако потръгне добре, събира солиден брой ангажираност.

Иначе, благодаря за сайта, въпросът ми е, че виждам "See more about this profile in your dashboard". Дава ли реално повече статистики, ако се регистрираш и логнеш в сайта им?
 
Има други функции, всеки сам си преценява дали обаче ще са му нужни. Можеш да добавяш по няколко профила и да ги следиш колко последователи събират на ден, какъв engagement имат, кой се справя по-добре от другия, да ги сравняваш и т.н.

Има опция като въведеш даден хаштаг да ти покаже други хаштагове, близки до този, който си въвел с повече качени постове. Това е главно.
 
От днес търся някакъв туул /дори и платен/, който да извлича списък с никнеймове на потребители /публични профили/, които са харесвали постове по даден таг. Също така да може да ги филтрира по съотношение Followings:Followers. Ако някой е ползвал или е попадал на такава програма, може да сподели.
 
Видяхте ли новия рекорд за най-харесван пост в Instagram ( 30,406,776 ) ? :D Ако не сте, името на профила е - @world_record_egg На пръв поглед изглежда толкова просто... Качена е само една снимка на яйце... Но зад всичко това определено стои някоя стратегия. :D
 
Видяхте ли новия рекорд за най-харесван пост в Instagram ( 30,406,776 ) ? :D Ако не сте, името на профила е - @world_record_egg На пръв поглед изглежда толкова просто... Качена е само една снимка на яйце... Но зад всичко това определено стои някоя стратегия. :D

Най-малкото може би е споделено в известни профили.
 
Най-малкото може би е споделено в известни профили.
Определено е получило харесвания от доста големи профили, но не мисля, че е само това. До преди дни рекордът от най-харесвана снимка го е държала Кайли Дженър, явно хората са се обединили за да има нов рекордьор :D Малко кофти му става на човек, когато отделя време да намери или създаде добър контент и не получава толкова харесвания, колкото една снимка на яйце. :D
 
Здравейте, някой от вас да е използвал DM групи за по-бързо развиване на страници и помагат ли те ? Какво ви е мнението за тях ?
 
Последно редактирано:
Здравейте, някой от вас да е използвал DM групи за по-бързо развиване на страници и помагат ли те ? Какво ви е мнението за тях ?
Помагат доста, но може и да ти навредят в случай, че имаш Shadow ban. В момента съм в една, мисля да потърся още една. Зависи също колко развити са другите членове в групата.
 
Помагат доста, но може и да ти навредят в случай, че имаш Shadow ban. В момента съм в една, мисля да потърся още една. Зависи също колко развити са другите членове в групата.

В коя група си? Аз съм в една wolf(те всъщност са доста) в telegram.
 

Горе