Положението по пътищата

От: Положението по пътищата

Сухо или не, проблемът е в задкормилните устройства. Последно миналата година минавах през тези тунели и ограничението в тях е 80 км/ч, което аз си спазвам, но мога да ви кажа само, че повечето въобще не намаляха на влизане, а в тях дефакто разстоянието е почти 2 ленти, ама почти, по-скоро е лента и половина, което не попречи на няколко човека да ме изпреварят... Ако си караха с 80 км/ч щяха да са се нанизали 3-4-5 коли, но по последни данни са се нанизали 42 коли... Сухо или мокро, няма значение, зимата как минават?!..
 
От: От: Положението по пътищата

Пловдив, инженерна мисъл - 2015г.

12088442_1642561142685742_1440064813234127115_n.jpg
Ебати яката велоалея е майна :lol:
 
От: Положението по пътищата

Сухо или не, проблемът е в задкормилните устройства. Последно миналата година минавах през тези тунели и ограничението в тях е 80 км/ч, което аз си спазвам, но мога да ви кажа само, че повечето въобще не намаляха на влизане, а в тях дефакто разстоянието е почти 2 ленти, ама почти, по-скоро е лента и половина, което не попречи на няколко човека да ме изпреварят... Ако си караха с 80 км/ч щяха да са се нанизали 3-4-5 коли, но по последни данни са се нанизали 42 коли... Сухо или мокро, няма значение, зимата как минават?!..

В населените места където ограничението е 50 км/ч карат с поне 60-70. А ти искаш на магистралата с новите коли да карат с 80!
Виждащ ли колко нелепо е положението?
 
От: Re: Положението по пътищата

Абе днес голямо меле в тунела на Витиня....как се е случило това по дяволите? Десетки коли в мега катастрофа.

"Първоначалният удар е бил между ТИР и микробус. Камионът е ударил буса. Категорично причината е несъобразена с пътните условия скорост, съчетана с несъобразена дистанция. Тирът препречва пътя в тунела и назад започва верижна катастрофа", обясни комисар Костов

В тунела Витиня мирише на разлят дизел, разказаха шофьори, които са пострадали при катастрофата, цитирани от "24 часа". По думите им магистралата пред тунела се била превърнала в пързалка от разлято гориво. Шофьор разказва, че около 200 метра се е опитвал да спре, но неуспешно.

Треперейки, 30-годишната Станислава, чиято кола също е сред ударените, каза, че само е видяла как автомобилите пред нея не са могли да спрат заради разлятото гориво и са се удряли една в друга.
 
От: Положението по пътищата

Брутално. Тая горната "магистрала" я избягвам всячески.
 
От: Положението по пътищата

Всички участници в мелето казват че е имал голям разлив на дизел,,, ного съмнително
 
От: Положението по пътищата

Като се ударят 40 автомобила какво да има разлято - прясно мляко ли?

Най-вероятно разлятото гориво е дошло от ТИР-а, а може и от другите коли да е имало. Пак добре че не се е подпалило.

За съжаление, такива неща стават и ще продължат да стават. Инфраструктурата на някои места особено около столицата не е предвидена за такъв трафик и не може да поеме такъв трафик. А алтернативния транспорт в лицето на БДЖ е умряла работа.
 
От: Положението по пътищата

Има въпросителни ного и за това е съмнително
 
От: Положението по пътищата

Все си мислех, че няма какво да ме учуди. Най-много ме кефят, като почнат да слагат пътна маркировка в час пик и до утре сутрин, половината е изчезнала. (отделно става лудница движението).
 
От: Положението по пътищата

Малко софийски бисери:

12091238_1650201415264533_4703333181431979609_o.jpg


12132645_1650201411931200_4509049091959439635_o.jpg

Доста ъндъргрАунд табелки изгубени в превода и енкодинга.
:oops:
 
От: Положението по пътищата

10896863_1034557989911849_1872679475760328464_n.jpg

Предизборна пешеходна пътека от Врацата :shock:
 
Баси, колко простотия има по улиците. Човек седи и не вярва, че може нещо такова да се докара до такова състояние. Шит от класа. ;) Днес не се сещам, ще го снимам другия път, но се движех по сравнително нов път, на който така добре му бяха потънали шахтите, че чак се чудех, тия нормални ли са. Да направят път и накрая да сложат шахти по средата, които така са ги направили, че да потънат с някакви милиметри с времето (и то не много време). И другия абсурд - може ли на двулентов междублоков път да слагат кофите на улицата? Вярвам, че няма някой тук, който да не заобикаля регулярно кофи за смет, плеснати на платното му. Както написах, седиш и се чудиш, това нарочно ли го правят или наистина са толкова тъп. Защото ако е второто сме обречени. Някакви елементарни неща, които не е нужно и да си с много мозък, за да се сетиш, че не са наред. :)
 
От: Положението по пътищата

Просто хората са се превърнали в изроди и зверски мърлячи, на които не им пука от нищо. Ако зависеше от мен, всеки отговорен за подобна простотия щеше да бъде черпен с дряновицата. И нямам предвид ракия.
 
От: Положението по пътищата

Няма морал, президента ми взе думите от устата,,, за интервюто тази вечер говоря
Ама няма морал,,, и в обществените поръчки и в правосъдието и законодателно и във всичко
 
Re: От: Положението по пътищата

Просто хората са се превърнали в изроди и зверски мърлячи, на които не им пука от нищо. Ако зависеше от мен, всеки отговорен за подобна простотия щеше да бъде черпен с дряновицата. И нямам предвид ракия.

Да бе така е, ама нали утре (дано никога не се случва) неговото дете ще мине от там и някое засилено БМВ ще направи рязко заобикаляне на кофа или друга шитня на пътя и какво? "Всичко се връща" не е просто една тъпа фраза, която си я подмятат хората и която възпя Рушито в песен. :)

Ако зависеше от мен пък, всички некадърници щяха да работят работа, която отговаря на квалификацията им. И ако нещо е нарочно - затвор или някакъв линч. ;) Станали са мърлячи, защото масово се затъпява. Щото е по-лесно да не се мисли. Или ако се мисли, да не си ти, а някой друг. Защото мислене и пари тук не са съпоставими неща....идеален пример е управляващи ни.
 

Горе