Положението по пътищата

От: Re: От: Re: От: Положението по пътищата

@vladko82, това е масово. Само, че за София се работи в милиони. Тук такива трохи не се уважават често, тук работят големите сумички. Иначе няма обяснение всичко, с което се захванат да е с такова качество и в повечето случаи една голяма смешка. Не ми се вярва чат толкова тъпи хора да има. Все си има граници и в това. :)

@BurnX, айде щом искаш ще сравняваме, щото много сме напред. Да се обзаложим ли, че скоро София няма да вземе каквато и да е награда, за разлика от Пловдив, Варна, Бургас, Търново...Тук в столицата откриха толкова много разкопки последните години и тъпаците не могат да се възползват от това. Ама то и туризма е на едно ниво, че там да не говорим колко е зле положението и то все по-зле става, можете да ги попитате и тази година как е минал сезона. ;)

Бралте нали не ми сравняваш София с Мадрид, Париж, Виена, дори и по така столиците - Братислава, Букурещ. Пренаселеността е проблем, който е част от всеки град, който търпи развитие. И това е проблем, който е решим, ама нали тук пари не може да се откраднат добре, та седи в застой. И къде в другите европейски столици си видял в центъра коли на тротоар? Може в някоя по-селска държавица като Маркедония и Сърбия с нашия манталитет, но определено едва ли другаде. ;)

Като си доволен от новите ремонти, ще ми кажеш ли, че аз не схващам, каква точно е идеята на семинарията? Нещо някак моята инженерна мисъл не е на това ниво, че да загрея. :) Или по-добре ми кажи как се чувстваш като минаваш по наредените на ново жълти павета... :)

Аз през семинарията път нямам. Минавам по Сливница , под Лъвов мост - виждам гениална инженерна мисъл. Минавам под Борис към България - пак виждам много мисъл и отпупи трафика. Как няма да съм доволен? Метрото също ни е много хубаво , за разлика от големите европейски столици - там е малко , старо и отвратително. Нашето за разлика от това се доближава максимално до метрото в Дубай например (там всъщност смърди гадно заради самите хора).
 
От: Положението по пътищата

виждам гениална инженерна мисъл.
Направо, никъде другаде по света го няма това, нали?

И като не ходиш по гадните части на София е супер, а?
 
Говоря за този след като се спускаш към Студентски град, онова велико кръгово или там каквото го водят със светофара. Някакво велико инженерно творение. Нормално там метрото да им е такова като го имат от десетилетия. Тук сме много нови и модерни, защото от скоро го имаме. И метрото ни има много кусури, които може да ги назовем сводобно, и най-вече това, че на крайните метростанции не са успели пак да вкарат мисъл. А именно, да дойдеш в града, и на един голям паркинг или паркинг сграда на няколко етажа да си оставят колите и да се влиза в града с метрото, но чок. В Надежда има някакъв зачатък на такова нещо, но не става. Наскоро имах възможност да го видя, но това е, кофти организираност е и там. И може би да,метрото е единственото положително нещо, но лека поправка, то е проект от много години и въобще не можеш по никакъв начин да го предпишеш на този кмет като негово въведение, той просто продължава по този план. Добрия кмет на София би трябвало да:

– Запази зелените площи и да ги увеличава, особено в централните квартали, защото там е пълна смрад и шумотевица;
- Изгради или направи старите необитаеми сгради в центъра големи паркинги, за да може да не гледаме коли в центъра - една върху друга;
- Вземе мерки срещу колите върху паркингите и тревните площи. Само в Бг съм я виждал тази селения да паркираш на тротоар;
- Оправи всички улици с дупки - не да се закърпят каквато е практиката тук. Не знам от къде са го внедрили тази шитня;
- Реши проблема с бездомните кучета;
- Оптимизира основните пътни връзки, за да може да се избегнат задръствания и трафика;
- Стимулира използването на градски транспорт, метро, колела с цел да стане малко по-облекчено в града;
- Изрине всички незаконни къщи (ако мислите, че не пречат - минете през бул. К. Величков и се огледайте около двореца на децата - между бул. Ал. Стамболийски и бул. Възкресение);
- Оправи осветлените на всички улици, ама всички;
- Санкционира и изгонят всички псевдо бизнесчета, използващи обществени места - например сервизите, които свободно са се разпростели на тротоарите и подобни кретено-бизнес-идиотщини;
- Развие туризма на града, защото и тук ги няма никакви;
- Подобрява всяка една фасада или да задължава собствениците на тези сгради да го правят с някаква подкрепа. Не знам какво точно първо впечатление получават чужденците, пътувайки от летището към центъра през ж.к Дружда 1, но не мисля, че е на европейски град. И това е сам един пример;
- Чисти се преди избори, което на град от 2,5 мил. души е крайно недопустимо;
- Нон стоп в центъра на града влизат мръсни камиони, и коли, пушещи повече от печка циганска мечта;

.....и още куп други, които са проблеми от много по-дълго време и за жалост нашата велика кметица до никъде не е по всяка една точка. Както се вика не може с ръка на сърцето и да чекне някоя точка от листа, което говори и за нейното присъствие. Отделно има и много други неща, за които грам не мислено, като например стилът. За разлики от повечето столици и големи градове в света София до момента няма индивидуалност, която да се използва в представянето и пред света. Виена, Париж, Лондон, Рим, Ню Йорк, ЛА са идеален пример за това, за което говоря.

Само да кажа, че забелязвам промените, които с цикъл се правят. Не съм чак такъв, но някак толкова имаме да наваксваме, че това, което се прави изглежда толкова бавно, че чак все едно не мърдаме.
 
От: Положението по пътищата

Хора с много големи изисквания сте :mad: кажете за кого ще гласувате за да го подкрепя и аз :)
 
От: Положението по пътищата

В духа на темата, сега прочетох една много интересна мисъл на колега от друг форум: "Ако на български министър му отрежат главата, той продължава да краде още 20 минути."
 
Re: От: Положението по пътищата

Хора с много големи изисквания сте :mad: кажете за кого ще гласувате за да го подкрепя и аз :)

Нямаме "големи изисквания", имаме нормални. Според мен е нормално докато се разхождаш по улиците след теб да не се търкалят глутница кучета ровещи в кофите. Или минавайки по тротоара да слизаш на пътя, за да заобиколиш кола на този тротоар. Супер нормални неща, но да - за скапания ни град, в какъвто го превърнаха бандата кретени от доста години насам са "големи изисквания".
 
От: Re: От: Положението по пътищата

Нямаме "големи изисквания", имаме нормални. Според мен е нормално докато се разхождаш по улиците след теб да не се търкалят глутница кучета ровещи в кофите. Или минавайки по тротоара да слизаш на пътя, за да заобиколиш кола на този тротоар. Супер нормални неща, но да - за скапания ни град, в какъвто го превърнаха бандата кретени от доста години насам са "големи изисквания".
Винаги ми е било приятно да разговарям с олдскул бабетата и господините, които са се родили и израснали в столицата, тия с грима и фешън облеклото. Някак си тези хора все едно са от друга галактика и като начин на изразяване, абе във всеки един аспект. Изглежда тъй наречения преход за има няма 20-на години е превърнал иначе преуспяващ и интелигентен народ в купчина животни, съскащи един срещу друг..
 
От: Re: От: Положението по пътищата

Нямаме "големи изисквания", имаме нормални. Според мен е нормално докато се разхождаш по улиците след теб да не се търкалят глутница кучета ровещи в кофите. Или минавайки по тротоара да слизаш на пътя, за да заобиколиш кола на този тротоар. Супер нормални неща, но да - за скапания ни град, в какъвто го превърнаха бандата кретени от доста години насам са "големи изисквания".
Ти си еб@ти нахалника, честно. Ей, това комунистите спирка нямате. Хората ви правят нещо, вие все недоволни :mad:
 
От: Положението по пътищата

Доста от нещата , които спомена Блинки са направени или се работи в правилната посока. Колко парка и градинки се реновираха последните години ? За облекчаване на трафика - точно за това се ремонтират или преправят ключовите кръстовища и пътни възли - ама сега като е затворено се мрънка , че се ремонтира.....
Метрото си прав , че е ново и затова е по-хубаво. Но това не прави факта по-малко значим - с едно от най-модерните метра сме в Европа.
За паркирането , хората са виновни - това че идват от село в София и паркират по тротоарите. Колко скоби се поставят и колко коли се вдигат всеки ден заради неправилно паркиране. Но това си е бг манталитет - да си тарикат и да не платиш 1-2 лева и да си паркираш като човек. Същото е и положението с катастрофите - всеки качил се в бмв 3 се мисли за герой от Бързи и Яростни и няма закон или наказание дето ще му помогне да му дойде акъла. Не сме толерантни на пътя - факт.
За дупките съм съгласен - ползват за жалост некачествени материали или се краде от средствата и затова не са качествени пътищата(не всички , но в голяма степен).
За градския транспорт , вкараха нови превозни средства (за жалост основно по центъра). Вече спирките ни се зареждат с соларни батерии, показват след колко време идва следващия бус,трамвай или каквото и да е, както и говорят.
И пак казвам - моята прогноза е Фандъкова да бие с огромна преднина пред опонентите си. Моя глас е за нея , защото съм доволен в какво се превръща столицата.

-Забравох за кучетата - това и за мен е проблем , но разни организации са против това да се избият до крак и затова мисля просто ги скопиха , да не могат да се размножават. Ако тази работа е свършена както трябва би трябвало сами да изчезнат след години. За жалост и тук има проблем със безмозъчни българи, които като решат , че вече не искат домашно животно го пускат навън и го превръщат в улично такова....
 
Re: От: Положението по пътищата

Доста от нещата , които спомена Блинки са направени или се работи в правилната посока. Колко парка и градинки се реновираха последните години ? За облекчаване на трафика - точно за това се ремонтират или преправят ключовите кръстовища и пътни възли - ама сега като е затворено се мрънка , че се ремонтира.....
Метрото си прав , че е ново и затова е по-хубаво. Но това не прави факта по-малко значим - с едно от най-модерните метра сме в Европа.
За паркирането , хората са виновни - това че идват от село в София и паркират по тротоарите. Колко скоби се поставят и колко коли се вдигат всеки ден заради неправилно паркиране. Но това си е бг манталитет - да си тарикат и да не платиш 1-2 лева и да си паркираш като човек. Същото е и положението с катастрофите - всеки качил се в бмв 3 се мисли за герой от Бързи и Яростни и няма закон или наказание дето ще му помогне да му дойде акъла. Не сме толерантни на пътя - факт.
За дупките съм съгласен - ползват за жалост некачествени материали или се краде от средствата и затова не са качествени пътищата(не всички , но в голяма степен).
За градския транспорт , вкараха нови превозни средства (за жалост основно по центъра). Вече спирките ни се зареждат с соларни батерии, показват след колко време идва следващия бус,трамвай или каквото и да е, както и говорят.
И пак казвам - моята прогноза е Фандъкова да бие с огромна преднина пред опонентите си. Моя глас е за нея , защото съм доволен в какво се превръща столицата.

-Забравох за кучетата - това и за мен е проблем , но разни организации са против това да се избият до крак и затова мисля просто ги скопиха , да не могат да се размножават. Ако тази работа е свършена както трябва би трябвало сами да изчезнат след години. За жалост и тук има проблем със безмозъчни българи, които като решат , че вече не искат домашно животно го пускат навън и го превръщат в улично такова....

Направени ли? Стига бе, братле...как така направени? Да, може да се работи по тях или както каза в тази посока мислят, но са много далеч от истината, както и ако съм честен, то се работи от бая време. Нека сега минем по всички от теб точки, изключваки тези, за които и двамата сме съгласни - не са много, но ги има - метрото и още няколко, но, едно голямо но:

Кучетата - това е може би една голяма далавера, от която се облажват доста хора, събирайки купища субсидии за кастрации, домове за кучета, обезпаразитяване и т.н. Нещо, което и да искат да се преборят, няма да го направят. Просто едно кранче ще спре там. А алчни да ги ринеш там.

Няма селяни, няма граждани - има колчета, дебели глоби и това е. Когато едно животно не се учи по лесния начин, взимаш други мерки. За това, това със селския манталитет, няма лошо, щом имат пари, да си плащат. За да си селянин трябва да се бръкнеш дебело. Примерно едно 200-300 лева за паркирана кола на тротоара ще е добре, нали? А не някакви полицайчета и чиновничета да реват по телевизията или по другите медии, че ни не сме европейско мислещи хора, и за това е така. Не, така е защото не могат да си превъзпитат селския народ, а той че някой е селски манталитет така е. Но това е бонус за тях = повече пари в хазната от глоби и актове.

Градинките са супер, няма спор, някои ги направиха, други до някъде, трети още са до никъде. Сега да ти кажа за нашата, която е близо до нас и защо и викат наркоманската градина. Да, намира се на ул. Пиротска и бул. Опълченска. И за нея ли ще ми кажеш нещо, което не знам. Супер е, понаправиха някакви неща, горе долу има вид и пак не успяха да направят така, че да изгонят наркоманите, които всеки ден са там уж по някаква метадонова програма се лекуват, но реално има незаконна търговия на метадон и то пред очите на полицията. Не пречат на никой, но е доста неприятно цялото място заради това. За това брой ги и градинките към "работи се в правилната посока". :)

Да, за градския транспорт бе логично. Аз реално не ги виждах тия Икаруси още много време, освен ако не мислят да участват в някаква класация на Гинес. :) Говореща спирка не ми беше представата за уреден и приятен градски транспорт, но виж цигани, които си плащат - да. Не знам точно къде живееш в София, но щом мислиш, че всичко е Ок, не съм много сигурен, че точно за столицата говорим.

Гласувайте за който искате, това е ваше право, но лично аз правя разлики между Фъндъката и кмета на Бургас и някак съм свикнал да давам гласа си за малко по-перспективните кандидати. А като гледам какъв цикъл бе последните години, може би всеки би се класирал за моя глас. :)
 
От: Положението по пътищата

Не я знам твоята градинка , но примерно има една на симеон и константин величков (има и църква на ъгъла) - беше една дупка преди време. Цялата я ремонтираха , алеите , детските площадки - сега е пълна с хора всеки ден , деца , родители , домашни любимци. И това не е единственото паркче , което съм свидел как е ремонтирано добре.

За кучетата , кажи - ако ти беше кмет , как би го решил проблема ? Ако ги избиеш - природозащитни организации ще те разпънат... проблема се решава точно с предотвратяване на множенето им. Но отнема време да измрат сегашните.... нямам представа каква е бройката сега и как върви надолу или нагоре....

Градския транспорт се съгласи , че е подновен , спирките не били важни, а циганите. Еми тия термити са болест във всяка държава , която ги има. Проблема не е само , че не си плащат едно билетче , те не плащат ток и вода , а билет ли искаш... там проблема е много по дебел и сериозен.

Никой кмет не трябва да се сравнява със столичния , най-малкото проблемите са в пъти повече в милионен град....
 
Re: От: Положението по пътищата

Не я знам твоята градинка , но примерно има една на симеон и константин величков (има и църква на ъгъла) - беше една дупка преди време. Цялата я ремонтираха , алеите , детските площадки - сега е пълна с хора всеки ден , деца , родители , домашни любимци. И това не е единственото паркче , което съм свидел как е ремонтирано добре.

За кучетата , кажи - ако ти беше кмет , как би го решил проблема ? Ако ги избиеш - природозащитни организации ще те разпънат... проблема се решава точно с предотвратяване на множенето им. Но отнема време да измрат сегашните.... нямам представа каква е бройката сега и как върви надолу или нагоре....

Градския транспорт се съгласи , че е подновен , спирките не били важни, а циганите. Еми тия термити са болест във всяка държава , която ги има. Проблема не е само , че не си плащат едно билетче , те не плащат ток и вода , а билет ли искаш... там проблема е много по дебел и сериозен.

Никой кмет не трябва да се сравнява със столичния , най-малкото проблемите са в пъти повече в милионен град....

Да, знам я, там съм принуден да ходя, заради статуса на моята. И това не е градинка а цял парк. Паркът на Света троица. Направиха го добре, да, има си няколко неща, които все още не са направени Ок в него, но всичко друго е добре. А да, и едната детска площадка е малко като гьол след дъждец, но карай, то така или иначе децата ще се изцапат. :)

Какво има за решаване - или го правиш или не. Ако от теб не зависи това с кучетата, егати и кмета тогава. За жалост организациите нямат нищо общо, освен да си мрънкат. Тук играят едни пари, които се усвояват, за да се поддържа броя бездомни, както и да се взима всяка година пари за кастрация, обезпаразитяване и други такива манипулации. Как какво да се направи, да се приберат в приюти. Нищо лично животинките, но и за тях ще е по-добре. Не ми е приятно около мен и децата ми да се мотат някакви песове без да се знае какви са, що са. А и бездомните кучета са символ на държава потънала в мизерия. Не е добре за туризма. :)

В чужбина няма как да се качиш на автобус или друг градски транспорт без да платиш. Кажи ми, че сме толкова тъпи, че ние не можем да го направим така. :) Мангалите са епидемия навсякъде, но на места се справят доста успешно, ако не със всичко, то с определени неща. ;)

Добре бе дай ще го сравни с някой на по-голяма европейска столица. Напротив, когато имаш повече проблеми е едно, но имаш горе долу еднакви, а бюджетите бате, те не са ли и по-големи? Това е е правилно изказване и ако не можеш да се справяш, напускаш, никой няма да те пита дали са ти много проблемите или не. Или ги решаваш и правиш всичко като хората или си ходиш на село, където ти е мястото. Там проблеми няма. Ако не искаш проблеми, просто седиш и танцуваш гол на някоя планина да се пречистваш духовно. :)
 
От: Положението по пътищата

Какво има за решаване - или го правиш или не. Ако от теб не зависи това с кучетата, егати и кмета тогава. За жалост организациите нямат нищо общо, освен да си мрънкат. Тук играят едни пари, които се усвояват, за да се поддържа броя бездомни, както и да се взима всяка година пари за кастрация, обезпаразитяване и други такива манипулации. Как какво да се направи, да се приберат в приюти. Нищо лично животинките, но и за тях ще е по-добре. Не ми е приятно около мен и децата ми да се мотат някакви песове без да се знае какви са, що са. А и бездомните кучета са символ на държава потънала в мизерия. Не е добре за туризма.

Държавата дава НА МЕСЕЦ за едно бездомно куче 300 лв., за едно дете 35 лв., социална пенсия за един инвалид 155 лв., а за един затворник 1000+ лв. Пълен АБСУРД. Аз се чудя във Варна на Пикадили-център защо има на входа 7-8 мастии от няколко години, а то явно някой си прибира 2-3 бона на месец за тях, че няма нужда и да ги храни- чиста печалба...
 
От: Положението по пътищата

11866349_10153552661514581_6948057809496051007_n.jpg

Ексклузивна снимка от вчера!!! :lol:

Бърню, преди малко минах по такава улица, че ми се е*а мамата. Много ме кефи като изрязават асфалта и го зарежат така за неопределен период от време. Ама едни дълбоки дупки, с остри ръбове, кеф. Добре, че съм с голяма машина за офроуд, иначе не знам как щях да мина от там.
 
От: Re: От: Положението по пътищата

Да, знам я, там съм принуден да ходя, заради статуса на моята. И това не е градинка а цял парк. Паркът на Света троица. Направиха го добре, да, има си няколко неща, които все още не са направени Ок в него, но всичко друго е добре. А да, и едната детска площадка е малко като гьол след дъждец, но карай, то така или иначе децата ще се изцапат. :)

Какво има за решаване - или го правиш или не. Ако от теб не зависи това с кучетата, егати и кмета тогава. За жалост организациите нямат нищо общо, освен да си мрънкат. Тук играят едни пари, които се усвояват, за да се поддържа броя бездомни, както и да се взима всяка година пари за кастрация, обезпаразитяване и други такива манипулации. Как какво да се направи, да се приберат в приюти. Нищо лично животинките, но и за тях ще е по-добре. Не ми е приятно около мен и децата ми да се мотат някакви песове без да се знае какви са, що са. А и бездомните кучета са символ на държава потънала в мизерия. Не е добре за туризма. :)

В чужбина няма как да се качиш на автобус или друг градски транспорт без да платиш. Кажи ми, че сме толкова тъпи, че ние не можем да го направим така. :) Мангалите са епидемия навсякъде, но на места се справят доста успешно, ако не със всичко, то с определени неща. ;)

Добре бе дай ще го сравни с някой на по-голяма европейска столица. Напротив, когато имаш повече проблеми е едно, но имаш горе долу еднакви, а бюджетите бате, те не са ли и по-големи? Това е е правилно изказване и ако не можеш да се справяш, напускаш, никой няма да те пита дали са ти много проблемите или не. Или ги решаваш и правиш всичко като хората или си ходиш на село, където ти е мястото. Там проблеми няма. Ако не искаш проблеми, просто седиш и танцуваш гол на някоя планина да се пречистваш духовно. :)

Аз не споря , че няма проблеми София. Но Фандъкова постигна много и промени облика към по-добро. Не помня друг софийски кмет да е постигнал повече. И София не отстъпва на останалите европейски столици по инфрастуктура и по вид.
 
От: Положението по пътищата

11866349_10153552661514581_6948057809496051007_n.jpg

Ексклузивна снимка от вчера!!! :lol:

Бърню, преди малко минах по такава улица, че ми се е*а мамата. Много ме кефи като изрязават асфалта и го зарежат така за неопределен период от време. Ама едни дълбоки дупки, с остри ръбове, кеф. Добре, че съм с голяма машина за офроуд, иначе не знам как щях да мина от там.

Така явно стимулират гумаджийниците :D
 
От: Положението по пътищата

Така явно стимулират гумаджийниците :D
Явно ти е много смешно. Освен, че живеем в ебати мизерията (колата трябва да я мия по 2-3 пъти на седмицата, а терасата ми става черна за 0 време), трябва и да кривя джанти. Като минеш и ти през такова чудо, ще видим дали ще ти е смешно. И не забравяй да осъдиш общината ;)
 
От: Положението по пътищата

Явно ти е много смешно. Освен, че живеем в ебати мизерията (колата трябва да я мия по 2-3 пъти на седмицата, а терасата ми става черна за 0 време), трябва и да кривя джанти. Като минеш и ти през такова чудо, ще видим дали ще ти е смешно. И не забравяй да осъдиш общината ;)

Минавал съм не бой се. Преди време бяха зарязали Сливница в такива изрязъци. Там както се сещаш скоростта е по-височка.... Ама да обвинявам Фандъкова , че фирмата извършваща ремонтите дейности , не е маркирала по- някакъв начин пътния участък в ремонт ми се струва дебилно....
 
От: Re: От: Положението по пътищата

Нямаме "големи изисквания", имаме нормални.

Добре, айде ще задам въпроса по друг начин :)
За кого би гласувал човек с "нормални" изисквания? :roll:
 

Горе