Положението по пътищата

От: От: Положението по пътищата

Поредното доказателство, че думите ти са БЕЗ покритие.
Снимката НЕ е правена след дъжда :)
Имам чувство, че ако си вдигна капака на кенефа ще си там и ще мърмориш.

Снимка на деня: "Зелените" релси около "Руски паметник" станаха кални

Рекламираните от Столичната община първи "зелени" релси за трамваи вече станаха кални. След дъждовете от последните дни затревеното кръстовище около "Руски паметник" вече не изглежда по същия начин, както при представянето си от кмета на София Йорданка Фандъкова във вторник.
 
От: Положението по пътищата

Сега пък след дъждовеТЕ... (уточнявай за кой дъжд плямпаш).
След 2-3 месеца ще може да се каже как е направено.

и вземи измисли нещо оригинално, стига копирал и крал :)
 
От: Положението по пътищата

Ау, май попаднахме на почитател на кметицата :lol: За дъжда - искаш ли точен час и секунди или просто датата е достатъчна :lol:

п.п. Иначе, сериозно ли очакваш за 2-3 месеца дъждове това нещо да е нещо различно от кална яма, след като ОЧЕВИДНО няма никаква дренажна система?
 
Последно редактирано:
От: Положението по пътищата

Забележи, че не всичката трева е в едно и също състояние. Това трябва да ти говори, че причина за лошото (ако въобще може да се нарече така) състояние на една част от нея е друга -а не водата. Иначе и останалата трева щеше да има същия вид.
Големите дъждове не й пречат - утре ще изсъхне и ще се възстанови. нали е трева... Ще дойде зимата и пак ще мрънкаш... тази трева не е да се разхождаш по нея като невиждал :cry:
 
От: От: Положението по пътищата

Ау, май попаднахме на почитател на кметицата :lol: За дъжда - искаш ли точен час и секунди или просто датата е достатъчна :lol:

п.п. Иначе, сериозно ли очакваш за 2-3 месеца дъждове това нещо да е нещо различно от кална яма, след като ОЧЕВИДНО няма никаква дренажна система?

Всеки нормален софиянец е почитател на кметицата. Тя обнови столицата последните години , така както никой друг преди нея. На изборите ще бие с много.....
 
От: От: Положението по пътищата

Забележи, че не всичката трева е в едно и също състояние. Това трябва да ти говори, че причина за лошото (ако въобще може да се нарече така) състояние на една част от нея е друга -а не водата. Иначе и останалата трева щеше да има същия вид.
Големите дъждове не й пречат - утре ще изсъхне и ще се възстанови. нали е трева... Ще дойде зимата и пак ще мрънкаш... тази трева не е да се разхождаш по нея като невиждал :cry:

Цитирам:

Няма страшно тревата вече е бяла от прах, след като служители на ПСТ Холдинг решиха да изчистят с духалка посипката от паважа...
11903713_10154154089276038_2353512363486237848_n.jpg

:-o
 
От: От: Положението по пътищата

Всеки нормален софиянец е почитател на кметицата. Тя обнови столицата последните години , така както никой друг преди нея. На изборите ще бие с много.....
11880485_10205446850745764_5390026591246379184_n.jpg
 
Re: От: Положението по пътищата

п.п. Иначе, сериозно ли очакваш за 2-3 месеца дъждове това нещо да е нещо различно от кална яма, след като ОЧЕВИДНО няма никаква дренажна система?

Да, това ако не е мислено да върви с поддръжка, след седмица е едно голямо кално гьолче и нищо повече, но се съмнявам да се поддържа. Все пак имаме много други примери, показващи, че няма да се случи това. :)

Друго, което е, @BurnX , недей така, че много ненормални има тогава. :)
 
От: Re: От: Положението по пътищата

Друго, което е, @BurnX , недей така, че много ненормални има тогава. :)
Просто не го знам това момче с какви наркотици друса. Софето е ебати леш-а, откъдето се сетиш. Набързо направени неща, супер некачествено. Милиони се крадат, малко работа се върши. Само май на Лъвов мост бива нещото, което направиха, ама за сметка на малко история. Не е толкоз важен някакъв колизеум примитивен все пак. Витошка я правиха 3 години и е пълен леш. Трамвая на България също. Ремонтите на Цариградско море дето ни блокираха цяло лято ги виждаме колко струват. Черни връх пропадна няколко пъти заради метрото. Да не продължавам, че до утре няма да спра.
 
От: Положението по пътищата

Ходете малко и в други градове да имате все пак някаква база за сравнение. Ремонтите са неприятни , но столицата дръпна много. Безконтактните кръстовища улесниха трафика. Все пак София не е била проектирана за сегашната си популация. Ремонтите ще свършат и тогава ще се усети тяхното значение. Както се усети на местата където те вече приключиха (сливница, военна болница и др.)
 
Re: От: Re: От: Положението по пътищата

Просто не го знам това момче с какви наркотици друса. Софето е ебати леш-а, откъдето се сетиш. Набързо направени неща, супер некачествено. Милиони се крадат, малко работа се върши. Само май на Лъвов мост бива нещото, което направиха, ама за сметка на малко история. Не е толкоз важен някакъв колизеум примитивен все пак. Витошка я правиха 3 години и е пълен леш. Трамвая на България също. Ремонтите на Цариградско море дето ни блокираха цяло лято ги виждаме колко струват. Черни връх пропадна няколко пъти заради метрото. Да не продължавам, че до утре няма да спра.
Ако беше ми похвалил кмета на Бургас, щях да го разбера, ама на тази думка тук, не знам кое точно да те впечатли. :) Много слабо управление на столицата и доста никаква работа. Може би това е най-слабия ни кмет EVER.

Бате, забрави да споменеш за безсмисленото "кръгово" на под семинарията; Това велико кръгово, което чакаме от толкова време до стадион Раковски на бул. България; безхабериото и за тротоарите - всеки, който реши да си направи сервиз пред тях, нищо не го е спряло и забравяш за читав тротоар; глупаво направените светофари с бутоните, разположени на места, където винаги е имало трафик на пешеходци и ще продължи да има; грозотията пред НДК, която наричат паметник, и смешните фонтани. Горе- долу каквото се прави е супер зле като качество и замисъл. Не знам кое толкова е трудно - да се откраднат пари ли, мозъка ли не ум стига, не знам, но ще излезе така, че по-добре е нищо да не правят, а да ни освободят от данъци, че да си го направим ние. :)

8311455D.jpg
 
Re: От: Положението по пътищата

Ходете малко и в други градове да имате все пак някаква база за сравнение. Ремонтите са неприятни , но столицата дръпна много. Безконтактните кръстовища улесниха трафика. Все пак София не е била проектирана за сегашната си популация. Ремонтите ще свършат и тогава ще се усети тяхното значение. Както се усети на местата където те вече приключиха (сливница, военна болница и др.)

Ходихме, и в Търново, и в Бургас, и във Варна съм утре, да ти кача там горе долу има някаква мисъл в нещата. И бате, ние сме столицата, не ние трябва да се сравняваме с тях, а те с нас, мисля, че това е по-логичното. :)

П.П: Днес съм на ръба да направя една страница във фейса "Да спасим ул. Симеон от "бизнесите" на нея", колко материал имам, направо ще имам за месеци напред да пълня.
 
От: От: Положението по пътищата

Цитирам:


11903713_10154154089276038_2353512363486237848_n.jpg

:-o


Сега пък прах... утре какво ще бъде?
разбери, че тревата не може да я удавиш с двудневен дъжд, още по-малко с прах :lol:
 
От: От: От: Положението по пътищата

Сега пък прах... утре какво ще бъде?
разбери, че тревата не може да я удавиш с двудневен дъжд, още по-малко с прах :lol:
Лично аз ще отида след месец, ще я снимам и ще ти пусна снимка в темата. Можеха просто да сложат изкуствена трева, нали?
 
Re: От: От: От: Положението по пътищата

Лично аз ще отида след месец, ще я снимам и ще ти пусна снимка в темата. Можеха просто да сложат изкуствена трева, нали?

С тази мръсотия там, брат, все тази. :) С тази чистота на миене на столицата (обикновено преди избори, демек сега скоро ще има), всичко зелено, растящо на земята там е обречено.
 
От: Re: От: Положението по пътищата

Ходихме, и в Търново, и в Бургас, и във Варна съм утре, да ти кача там горе долу има някаква мисъл в нещата. И бате, ние сме столицата, не ние трябва да се сравняваме с тях, а те с нас, мисля, че това е по-логичното. :)

П.П: Днес съм на ръба да направя една страница във фейса "Да спасим ул. Симеон от "бизнесите" на нея", колко материал имам, направо ще имам за месеци напред да пълня.

Говорех за градове и столици извън България. В сравнение с останалите в България е нормално да сме много по-напред. София като я сравнявам с останлите европейски столици (бил съм в доста) не е въобще зле. Много си ни е модерна столицата. Кусури има - но те са главно заради прекомерната пренаселеност. Новите ремонти не мога да се съглася , че са зле. Като шофьор осещам подобренията , като минавам през завършените проекти. Сега и на мен ми е гадно да се тъпча 1 час по цариградско към младост заради ремонтите и ми беше гадно един месец без вода , щото сменяха тръбите в Люлин - но знам , че нещо се прави и работи. Предпочитам да ремонтират и да помизерстваме малко , вместо да няма никакво развитие на столицата.
 
От: Положението по пътищата

Ще ви дам пример от Варна: Мой приятел членува в една вело-организация. Някъде около 3 или 4 пъти в годината организират някакви събития/състезания с велосипеди и от общината плащат на клуба суми от порядъка на 2-3 хил.лв. на събитие. На последното някакъв човек ги питал: "За 600 хил.лв. само това ли направихте?" и като разбрал, че е за 2-3 хил. направеното от тях, се хванал за главата. Оказва се, че годишно за вело-мероприятия се отпускат 600 бона от общината. Реално се ползват по предназначение 2-3% от тази сума, останалите се "усвояват" по веригата от овластените лапачи. Не крадат 50%, а 90+%. Цялата държава е така. Ако имаше начин да ги рисуват пътищата, улиците, детелините и кръговите- щяха да ги рисуват, ама пак на същата цена. И колкото и да е швулест тиквоча, все е бил по-добър от това нещо, дето мяза на онова нещо, което ирландската пастирка е пасла, вардила с гегата и понякога онождала в предишния си живот...
 
Re: От: Re: От: Положението по пътищата

Говорех за градове и столици извън България. В сравнение с останалите в България е нормално да сме много по-напред. София като я сравнявам с останлите европейски столици (бил съм в доста) не е въобще зле. Много си ни е модерна столицата. Кусури има - но те са главно заради прекомерната пренаселеност. Новите ремонти не мога да се съглася , че са зле. Като шофьор осещам подобренията , като минавам през завършените проекти. Сега и на мен ми е гадно да се тъпча 1 час по цариградско към младост заради ремонтите и ми беше гадно един месец без вода , щото сменяха тръбите в Люлин - но знам , че нещо се прави и работи. Предпочитам да ремонтират и да помизерстваме малко , вместо да няма никакво развитие на столицата.

@vladko82, това е масово. Само, че за София се работи в милиони. Тук такива трохи не се уважават често, тук работят големите сумички. Иначе няма обяснение всичко, с което се захванат да е с такова качество и в повечето случаи една голяма смешка. Не ми се вярва чат толкова тъпи хора да има. Все си има граници и в това. :)

@BurnX, айде щом искаш ще сравняваме, щото много сме напред. Да се обзаложим ли, че скоро София няма да вземе каквато и да е награда, за разлика от Пловдив, Варна, Бургас, Търново...Тук в столицата откриха толкова много разкопки последните години и тъпаците не могат да се възползват от това. Ама то и туризма е на едно ниво, че там да не говорим колко е зле положението и то все по-зле става, можете да ги попитате и тази година как е минал сезона. ;)

Бралте нали не ми сравняваш София с Мадрид, Париж, Виена, дори и по така столиците - Братислава, Букурещ. Пренаселеността е проблем, който е част от всеки град, който търпи развитие. И това е проблем, който е решим, ама нали тук пари не може да се откраднат добре, та седи в застой. И къде в другите европейски столици си видял в центъра коли на тротоар? Може в някоя по-селска държавица като Маркедония и Сърбия с нашия манталитет, но определено едва ли другаде. ;)

Като си доволен от новите ремонти, ще ми кажеш ли, че аз не схващам, каква точно е идеята на семинарията? Нещо някак моята инженерна мисъл не е на това ниво, че да загрея. :) Или по-добре ми кажи как се чувстваш като минаваш по наредените на ново жълти павета... :)
 

Горе