Помощ за създаването на сайт

От: Помощ за създаването на сайт

Домейн на кирилица - Моето мнение е да не го правиш. URL-ла ти няма да бъде на кирилица, а на латински букви + цифри, а може и някое друго тире. Представи си, че някой те посети и след време иска да се върне на сайта ти но не може, защото домейна ти е изглеждал така - а89723-34sdf4905 или нещо от сорта.

Как да купиш вече съществуващия домейн - Виж дали някъде по сайта не пише, че се продава. Ако няма нищо, провери го в who.is и виж дали има информация за контакти.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Имам питанка. Мога ли АЗ да взема домейн, който е регистриран, но няма такъв сайт(не знам поради каква причина). Името на дома е пряко свързано с тоя домейн. Как ще стане и колко време ще отнеме(ако става). Какво мислите за сайтовете на кирилица? Някои казват, че е добре - други не, какви са ви мненията?

Що ми се струва, че не правиш разлика между домейн и сайт?
Ако желан домейн е регистриран:
1 - молиш притежателя му да ти го продаде;
2 - чакаш да се откаже от него или да забрави да го плати. Като тук има усложнения; общо взето - неприложим вариант.
Вземи си домейн на кирилица и си свиркай. Най-вероятно .com варианта е свободен.


домейна ти е изглеждал така - а89723-34sdf4905 или нещо от сорта.
Би ли споделил това къде си го видял? Интересно ми е.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Не можеш да купиш такъв домеин преди да изтече и не бъде подновен.За сайтовете на кирилица какво имаш не мога да те разбера....Съдържанието ли ще е на кирилица или домеина?
 
От: От: Помощ за създаването на сайт

Би ли споделил това къде си го видял? Интересно ми е.

Преди съм го виждал, дори сега го чета във помощните страници на няколко от "големите" нашенски хостинг компании. Явно и те като мен не са си обновили информацията :) Сега като видях сайта от подписа ти разбрах, че вече не е така. Но преди време съм сигурен, че когато напишеш домейн на кирилица в браузъра и го правеше на разни латински букви и цифри. Извинявам се. ;)
 
От: Помощ за създаването на сайт

Доста ви затрудних с двусмисления си пост.. Значи имах в предвид сайта да се казва "сайт.bg", а информацията в него ще е на български то е ясно. И аз четох тия неща, като колегата горе и затова ми се стори по - скоро като лош вариант, но... Всяко име, което се сещам и е подходящо е свободно(става въпрос, ако е на кирилица името на сайта). А по - лесно или обратното ще е да НЕ съм в пета глуха в гугъл? Кажете ми наистина ли няма да направя грешка ако е на български името на сайта? И струва ли си гледам, че има промоции на google adwords в повечето големи фирми. Плащам 30лв. и ми дават ваучер за 90лв = 120лв. Има реклами като напишеш нещо и се появяват най - отгоре с жълт надпис "Реклама" - как става това и скъпо удоволствие ли е?
 
От: Помощ за създаването на сайт

Типично!
Липсата на знания се заменя с... пари. :lol:
Помисли малко. Знам, че мисленето не се преподава в училище, но не пречи да се прилага. Ами ако 30-50 сайта платите за една и съща дума, къде ще се озовеш в SERP-а, ако сайта ти не е направен както трябва? "Старчески дом" е със слабо търсене и не виждам причина да се плаща цял живот на гошо. Икономически е неефективно.
Как, аджеба, домейни uni-campus и plusminus излизат на първа страница по дума "домакин" (половин милион резултата)?
Господ дава, ала в кошара не вкарва. Та тъй е и със сайтовете - домейна помага, но няма да те изкара отпред, ако нямаш подходящо съдържание.
Настоятелен съвет - разучи разликата между домейн и сайт. На домейн тиквички.com/tikvichki.com може да се направи сайт с име Антарктида и да се класира на първа страница за Антарктида.
Не знам какво е това себелюбие и егоцентризъм у хората, та смятат, че знаят и разбират повече от търсачка, правена от десетки хора и струваща милиарди! Защо се мисли, че домейн на кирилица - ако не бъркам, над 300 милиона ползват кирилица, или грузински, или арабски и т.н., няма да се зачете от търсачките и ще бъде пратен в "пета глуха"?

За финал ти предлагам да напишеш в полето за търсене думите "домати" (546 000 резултата), "кръчма" (2 520 000 резултата) и "градина" (3 730 000 резултата), и да видиш какъв ще е резултата.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Разбира се, че можеш да вземеш, вече регистрирания домейн, въпроса е за колко.
Ако имаш трудности с контакта със собственика, напиши домена тук. Много колеги то форума се занимават с препродажба, нищо чудно и този които искаш да е между тях...
 
От: Помощ за създаването на сайт

Реших да е с друго име сайта и домейна. Въпроса дали да е на кирилица или латиница още е в процес на обмисляне, защото има "ч" и на кирилица е по - търсено отколкото на латиница.
 
Re: От: Помощ за създаването на сайт

Реших да е с друго име сайта и домейна. Въпроса дали да е на кирилица или латиница още е в процес на обмисляне, защото има "ч" и на кирилица е по - търсено отколкото на латиница.

Ти система, дизайн и концепция избрал ли си? Не мисля, че домейна ти е проблем. :)
 
От: Помощ за създаването на сайт

Реших да работим с един колега, който ще ми оптимизира тема, която ще си избера, линкове, текст, снимки и други подобни неща + обяснение за следващи процедури, как да го поддържам и какво да правя - 100лв. Разбира си от работата и мисля, че цената е добра и ще се възползвам.
 
Да, цената е добра. Но да знаеш, че чудеса за тези пари не се правят. ;) Успехи, колегата наистина е добронамерен. Ще му връщаш услуга. ;)
 
От: Помощ за създаването на сайт

Реших да е с друго име сайта и домейна. Въпроса дали да е на кирилица или латиница още е в процес на обмисляне, защото има "ч" и на кирилица е по - търсено отколкото на латиница.

Само гледай да не регистрираш нещо като 4a6kodrqn.com... :lol: (чашкодрян)
Успех!
Като пуснеш сайта, покажи го. Може и на ЛС.

NB
Интересно, какви терзания ще има, ако трябва да се регистрира домейн "Бачково" на гръцки...
 
От: Помощ за създаването на сайт

Със сигурност ще отделя време в четене, просто днес/утре го нямам. Ако регистрирам домейн в регистър да кажем, това означава ли че си запазвам пълните права в/у "сайта" (името).bg и никой друг в продължение на 1 година не може да направи такъв сайт, освен мен? И да предприема ли това действие точно сега, понеже е свободно името(което е от 4 букви), а не съм формирал цялостта на сайта и ще отнеме поне няколко седмици до краен резултат или да изчакам? Това исках да попитам. А м/у другото официалното откриване на домът ще е най - рано май месец.


Един съвет и от мен - НИКОГА не регистрирай домейна на хостинг акаунта защото домейна ще може да работи само с този хостинг, а повярвай ми, хостингите често се сменят.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Един съвет и от мен - НИКОГА не регистрирай домейна на хостинг акаунта защото домейна ще може да работи само с този хостинг, а повярвай ми, хостингите често се сменят.


Нищо не разбрах... Ама доколкото разбрах, искаш да кажеш, че ако регистрираш домейна и вземеш хостинг към него, после не можеш да си смениш хостинга?
Ако това имаш в предвид няма нищо вярно... (Освен ако не попаднеш на някаква залуната компания, която да ти направи такива рестрикции)

Разбира се, че домейна НЕ ТРЯБВА ДА Е НА КИРИЛИЦА...

И на мен ще ми е интересно да видя маркетинг/бизнес сайта за 100 лв :) Така, че като стане пусни го да го видим...
 
От: Помощ за създаването на сайт

Разбира се, че домейна НЕ ТРЯБВА ДА Е НА КИРИЛИЦА...

Това коя учена глава го е написала в незнаен сайт?
 
От: Помощ за създаването на сайт

Един съвет и от мен - НИКОГА не регистрирай домейна на хостинг акаунта защото домейна ще може да работи само с този хостинг, а повярвай ми, хостингите често се сменят.

Това не е вярно!
 
От: Помощ за създаването на сайт

Това коя учена глава го е написала в незнаен сайт?

Моята. Домейн на кирилица можа да се използва само ако искаш нещо бързо да се популяризира и гугъл да го захапе, и пак не е много сигурно...(мога да дам доста примери, където стандартните домейни на латиница се доста по добре индексирани от домейн на кирилица (пример: мода.bg и moda.bg)
Иначе домейна е неизползваем. Няма кои да ти пише www.абв.bg да не говорим за www.старчески-дом.bg
 
От: Помощ за създаването на сайт

То си е така, домейн на кирилица недей взема, практиката е показала, че ще си имаш само проблеми. А всъщност и един съвет - като вземеш домейн на латиница, недей да правиш грешката като многото измислени "seo guruta" и да правиш статиите и страниците в сайта на кирилица. Това е простотия и го избягвай във всички случаи.
 

Горе