Помощ за създаването на сайт

От: Помощ за създаването на сайт

Моята. Домейн на кирилица можа да се използва само ако искаш нещо бързо да се популяризира и гугъл да го захапе, и пак не е много сигурно...(мога да дам доста примери, където стандартните домейни на латиница се доста по добре индексирани от домейн на кирилица (пример: мода.bg и moda.bg)
Иначе домейна е неизползваем. Няма кои да ти пише www.абв.bg да не говорим за www.старчески-дом.bg
Ами моя сайт се индексира повече от добре по думи, където съм направил страниците както трябва. Сега погледнах друга дума (не присъства в домейна) - 7 милиона резултата, на първа страница съм - при сайтове, които съдържат в домейна думата. 8)
Вида на домейна не може да е причина за лошо класиране. Единствено лошо направена страница може да е причина за лошо класиране.

А това www не е ли отживелица? Кой още се мъчи да го пише?


ПП
Този домейн - мода.bg, е без сайт. Не мисля, че примера ти по-горе е коректен!

ППП
Единственото неудобство с домейн на кирилица е ако искаш да ползваш имейл към сайта. Поне аз не знам дали може да се напише адрес admin@вискяр.com.
 
От: Помощ за създаването на сайт

И все пак са колебливи мненията. В крайна сметка реших да е на кирилица, след няколко консултации. Ще го споделя като е готово сайтчето :)

То си е така, домейн на кирилица недей взема, практиката е показала, че ще си имаш само проблеми. А всъщност и един съвет - като вземеш домейн на латиница, недей да правиш грешката като многото измислени "seo guruta" и да правиш статиите и страниците в сайта на кирилица. Това е простотия и го избягвай във всички случаи.

Не те разбрах какво точно искаш да кажеш.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Ами моя сайт се индексира повече от добре по думи, където съм направил страниците както трябва. Сега погледнах друга дума (не присъства в домейна) - 7 милиона резултата, на първа страница съм - при сайтове, които съдържат в домейна думата. 8)
Вида на домейна не може да е причина за лошо класиране. Единствено лошо направена страница може да е причина за лошо класиране.

А това www не е ли отживелица? Кой още се мъчи да го пише?





ПП
Този домейн - мода.bg, е без сайт. Не мисля, че примера ти по-горе е коректен!

ППП
Единственото неудобство с домейн на кирилица е ако искаш да ползваш имейл към сайта. Поне аз не знам дали може да се напише адрес admin@вискяр.com.

Хм, искаш конкретни сайтове. Ами ще ти дам - видеонаблюдение има го домейна регистриран на български, виж на кое място е...

Вискяр, както и да го напишеш ще си на първо място (или поне докато някои които не занимава с оптимизация, не реши, че думата е "интересна" за него...)

Иначе за домейна на кирилица е страшно неудобен. Най-малкото за да го напишеш, трябва поне веднъж да си смениш "езика" и то ако не пишеш www...
За меили изобщо не искам да мисля... :lol: Аз, се чудя дали изобщо някои от DNS сите извън BG ще го захапе, камоли да му доставят меил :lol:

Сега пробвах да го отворя през чуждо прокси - излиза ми това - Attempted to load: http://6<A>[email protected] ?!
 
От: Помощ за създаването на сайт

И все пак са колебливи мненията. В крайна сметка реших да е на кирилица, след няколко консултации. Ще го споделя като е готово сайтчето :)

Мненията не са колебливи, просто ти се колебаеш.

Не те разбрах какво точно искаш да кажеш.

Ей това изписване имам предвид:
domein.com/страница

Това ще ти носи само проблеми.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Ето го и него: старческидом.bg. Има малки подробности за дооправяне. Като за 100лв. за труда, ще имам да го черпя доста колегата, ми се струва. Стана по - добре отколкото очаквах. Какво ще кажете?
 
Re: От: Помощ за създаването на сайт

Ето го и него: старческидом.bg. Има малки подробности за дооправяне. Като за 100лв. за труда, ще имам да го черпя доста колегата, ми се струва. Стана по - добре отколкото очаквах. Какво ще кажете?

Да, добре стана. Имаш доста още по него. Но определено ще трябва да почерпиш. ;) Добре са ти го сглобили. ;)
 
От: Помощ за създаването на сайт

Пробвах да го напиша, нищо не се отвори. Пробвах да до намеря в гугъл, същата работа. За мен саита към момента е неотваряем (поне за мобилно устройство). А чесно да си призная за много малко сайтове, бих си сменял езика на въвеждане 2 пъти, за да му напиша домейна/името
 
Re: От: Помощ за създаването на сайт

Пробвах да го напиша, нищо не се отвори. Пробвах да до намеря в гугъл, същата работа. За мен саита към момента е неотваряем (поне за мобилно устройство). А чесно да си призная за много малко сайтове, бих си сменял езика на въвеждане 2 пъти, за да му напиша домейна/името

Всичко е ОК при мен. Опитай с компа. Това с този домейн...не е лошо като стратегия. Пич, нямаш конкуренция (поне не и много сериозна), така че давай смело. Напълни го със съдържание, оформи го, направи му социални канали и си ти. ;)
 
От: Помощ за създаването на сайт

Ужас, тези кирилици са ужасни

Само си представям как ще обясня на някой да влезе :
Влизаш в интернета , пишеш на КИРИЛИЦА старческидом - слагаш точката, сменяш на латиница и пишеш ком - а сега си представете някой, който не разбира как ще го обясни, дали няма да пропусне за кирилицата и да отиде там - http://starcheskidom.com/

А да слушате вискяра по SEO теми е като да слушате мен относно съвети как да сеете домати.
 
Re: От: Помощ за създаването на сайт

Ужас, тези кирилици са ужасни

Само си представям как ще обясня на някой да влезе :
Влизаш в интернета , пишеш на КИРИЛИЦА старческидом - слагаш точката, сменяш на латиница и пишеш ком - а сега си представете някой, който не разбира как ще го обясни, дали няма да пропусне за кирилицата и да отиде там - http://starcheskidom.com/

Ха, nerv0us, ти верно ли си изпуснал този домейн и си регнал сегашния. Бате, не почваш добре в бизнеса. :)
 
От: Помощ за създаването на сайт

starcheskidom.net
$9.99*

Този е фрее - направо го регвай и оставяй тези кирилици, това е ужасно. Хората, които биха се интересували от такава услуга за родителите си, биха били на около 40-50-60 години и ако се интересуват после няма да могат да влязат пак в сайта, ще се чудят кое как защо и защо трябва да сменят фонетиката, за да ти влязат в сайта.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Незнам какви телефони използвате, при мен си го отваря. Няма как да ти излиза в гугъл при положение че има да се доизчистват някои работи преди да му сложа рекламата(адуорд).Избрах кирилицата, защото ще мога по - лесно да се класирам в челните места в търсачката, което в момента е водещо за сайта. Според мен, хората които търсят дом за своите родители ще го напишат в гугъл. Нека не забравяме, че сайта не е такъв в който ще се влиза по няколко пъти на ден от един човек(както наприм е предприемач.com).


Поздрави
П.П. Някой който е ползвал ваучер на стойност 90лв от ICN за реклама в гугъл адуорд, ако може да драсне на лс, че не ми еясно кави срокове ми поставят до 30дни еди си какво до 90 дни еди и що.....
 
Ти бате, питаш, питаш и накрая си вземеш решение сам. И кой велик гуру на оптимизацията за търсачки те е подвел, че няма да се класира и с предложението не ReminD? Да, водещо ви е и в това няма лошо, но имай предвид, че и бранд няма да е лошо до е гради, а с това много се съмнявам ако имаш директен трафик. :)

Сайтът ще разчита на препратки, търсачки, социалки. Това е ясно. Но не си ли се замислил, че няма да е лошо да му дадеш шасн, чрез домейна и за директен трафик, както е този форум. Лесно за писане, лесно за помнене.

Има такива ваучъри, но преди всичко оправете си сайта и като гледам, няма да ти е трудно с няколко статии и малко време да обереш добри местава, дори и само по органик. Без да харчиш много за спонсориран. ;)
 
От: Помощ за създаването на сайт

Няма как да ти излиза в гугъл при положение че има да се доизчистват някои работи преди да му сложа рекламата(адуорд).Избрах кирилицата, защото ще мога по - лесно да се класирам в челните места в търсачката, което в момента е водещо за сайта. Според мен, хората които търсят дом за своите родители ще го напишат в гугъл. Нека не забравяме, че сайта не е такъв в който ще се влиза по няколко пъти на ден от един човек(както наприм е предприемач.com).
С такъв дизайн този сайт не си и помисляй да го рекламираш в адуордс - ужасен е, смени си цялата тема, тук малко ме набива на смях като гледам индекса, понеже имам чуството, че всеки момент ще ми продадеш продукт "как да останем вечно млади", вместо чисто информативно да се обясни за този дом.
Цялата тема и концепция ( на темата имам предвид ) не е за този сайт, ето ти и предложения:

http://www.skat.tf/redirect/?theme=mycollege

http://themes.goodlayers.com/?theme=grandcollege

http://demo.wpzoom.com/?theme=academica-pro

http://themes.cmsmasters.net/?theme=kindness

http://themeforest.net/item/donatenow-wordpress-theme-for-charity/full_screen_preview/3929307



Както казах - сега ми изглежда, като че ли ще продаваш продукт за отслабване и нещо от сорта на one page templates ( вертикал стайл )

ИСКАТЕ ЛИ ДА ОТСЛАБНЕТЕ >>>>> ТРУДНО ЛИ ВИ Е ДА ОТСЛАБНЕТЕ>>>>> ИМАМЕ НОВ ИНОВАТИВЕН ПРОДУКТТТ>>>>> ПОРЪЧАЙ СЕГААА!!!

Сещаш ли се за какво говоря? Ти едва ли де, но други ще се сетят.


Смени темата, смени домейна, това с кирилицата, ей затова трябва да се внимава - кой ти вмъкна, че кирилиците в домейна са добре? Много голяма грешка, сменяй домейна. Другото - каква ти е целта? Адуордс или гугъл класиране? Първо доизкосури и смени темата, че тази куца ужасно много и не е за такъв тип сайтове.

Кирилицата няма да ти даде никакво преимущество, тя само ще ти навреди. Кирилици ще ползваш за сателитки, тоест купи си нормален домейн на латиница, този си го остави и го направи блог или въобще не го ползвай най-добре :D
 
От: Помощ за създаването на сайт

Незнам какви телефони използвате, при мен си го отваря.

Обикновени с андроид...

Седнах на компютъра и да не повярваш сайта се отвори :) В общи линии като за 100 лв става ;)

Другото, мисля, че на пръв път виждам сайт.bg, а не е като да не сърфирам в нета....
Според мен като цяло концепцията ти е изцяло грешна, но ти си знаеш. Даваш 100 лв за сайт, после 100 лв за домейн, и още поне 500 за adwords ще налееш.... (все едно да си вземеш кола за 1000 лв и за нея да вземеш гуми с лети джанти за същата стойност, не, че гумите не са важни, но не те правят колата)

И последно, сигурен ли си, че сайта е за старчески дом, а не за детска градина :lol:
 
От: Помощ за създаването на сайт

П.П. Някой който е ползвал ваучер на стойност 90лв от ICN за реклама в гугъл адуорд, ако може да драсне на лс, че не ми еясно кави срокове ми поставят до 30дни еди си какво до 90 дни еди и що.....

Ваучерите ги дава гошо. Не ICN. Пълно е с реклами на гошо, дето пробутва тези ваучери.
Но ти е много рано още за това. Да не говорим, че я изкараш два лева на месец, я не. По-скоро - не.
Напълни сайта със съдържание, покажи го по всички социалки. И форуми. Изкарай го на първа страница - за това е нужно време.
Направи сайта видим!
 
От: Помощ за създаването на сайт

Аз исках мнения за това дали да е на кирилица или на латиница и тук мненията бяха колебливи. Препоръчаха го хора, които се занимават професионално със сайтове, че като е на кирилица ще може по - лесно да се класира. Домейна вече е закупен и не смятам да хвърлям още пари за други домейни и т.н. По сайта ще има още малко промяна така или иначе.. знам че в момента не е много добре изглеждаща идеята, но смятам, че ще се получи. А не съм казвал, че ще давам 500лв или 5000лв. за адуорд и защо ти прилича на сайт за детска градина?
 
От: Помощ за създаването на сайт

Прочети ми внимателно моето мнение.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Прочетох го. Знам за какво ми говориш. Темата най - вероятно няма да се сменя, просто ще се променят/премахнат някои неща и ще стане. Благодаря иначе за съветите.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Ето какво се получава когато дадеш на човек работа от която изобщо не разбира :)... Типичен пример как НЕ се прави ;)

П.С. Не визирам дизайнера на шаблона.
 

Горе