Помощ за създаването на сайт

От: Помощ за създаването на сайт

Първо да благодаря на всички за отговорите! Значи да обясня малко за какво иде реч. Старческия дом, който се каним да отворим на пролет живот и здраве е частен(родителите ми се ангажираха с това). Възложена ми е задачата, защото няма кой друг да се заеме с тая част, поради причината, че нито майка ми, нито баща ми са на "Ти" с компютрите. Аз нямам намерение да го правя сам, знам че иска години опит програмиране(каквото все още нямам, но съм тръгнал по тоя път) и т.н. Исках съвет, как ще е най - добре да се процедира с изработването и поддръжката след това. Виждам го да е нещо по simple - малко снимки, малко текст, най - много 1-2 клипа да има.. Сайта ще е главно за информация и реклама на дома. Поздрави!

Когато става въпрос за бизнес и нещо на което разчиташ да ти носи клиенти/проходи експериментите са нежелателни.
Намери някои професионалист/фирма която да ти го направи, оптимизира ако се налага и поддържа в за определен период от време...
Смятам, че дори и да дадете в началото единия ви месечен оборот за сайт, пак няма да сте на загуба, защото това не са пари хвърлени на вятъра е инвестиция, която ще ви се възвърне, като ви популяризира бизнеса...
 
Да, имаше два варианта: Или ти помага някоя фирма, която се занимава с това или ще е нужно да влизаш бързо в дълбокото и да започнеш да учиш усилено. Втория вариант ще те забави, но предполагам знаеш. ;) Успехи и ако имаш въпроси, пиши. ;)
 
От: Помощ за създаването на сайт

здравей,
предлагам ти два варианта:

1 - регистрираш се в blogger.com Намираш подходящ безплатен темплейт - качваш го и сайта е готов. После може да добавиш публикации, бутони и т.н през админ панела.
2 - намираш безплатен html template. Тук ще ти е нужно програмиране - поне html (елементарен "език". Може да редактираш темплейта, но за всичко трябва да търсиш инфо и може да ти отнеме ден-два-три докато направиш всичко що годе ок.).

html темите се редактират лесно. Но ти ако нямаш никакви познания - по-добре избери първия вариант.
Виж домейна за колко се продава - ако е за много, по-добре измисли друг.

При първия вариант няма да ти трябва хостинг. Единствено домейн ако решиш да си купиш (иначе получаваш безплатен от типа - име.blogger.com)
 
От: Помощ за създаването на сайт

Добре! Да кажем, че варианта за нещо готово(тема), евтино и не много качествено отпада. Имам колега, който се е занимавал доста време с php и е работил във фирма, която вдига нагоре сайтовете в гугъл. Ако му възложа задачата на него за какви долу горе пари да си говорим. Струва ли си да се дават може би пет път повече пари за .bg или да е .info/.org за 10 долара на година. Ако се възложи и задачата(на същия човек) да се популяризира по някакъв начин сайта също как вървят цените, понеже не съм запознат.

П.п: Или да се ориентирам към професионално насочена фирма в тоя област за всичките или част от нещата?
 
Толкова задачи за един човек, трябва да има солидно време, за да се занимава само с теб. Ще ти даде добри цени, но определено ще ангажираш голяма част то времето. Но и той ще ти каже директно де. Цената се определя от това какво искаш. Няма да е скъпо, но определено се подготви за разходи. Другото, което е, аз лично бих те насочил към .com, защото ако не е .bg, трудно ще успееш да брандираш. Info е за информационен сайт, а .org - организация. Ако падаш в една от категориите, може да вземеш такова решение. Но определено не мисля, че ще е информационен, което означава, че отпада идеята за .info. ;)
 
От: Помощ за създаването на сайт

за да направиш информационен сайт не ти трябва php програмист (back-end), а Front-end
за да направиш добър дизайн си трябват вродени качества, а не назубрен език

който се прави на дизайнер, програмист, seo специалист и още 7586964954 неща, трябва да ти покаже портфолио с поне 50 проекта :)

ако се ориентираш към сериозна фирма - ще трябва сериозна сума да извадиш..а за обикновен информационен сайт според мен не си струва

решил ли си колко пари ще отделиш за реклама? (google adwords е единствения вариант с който резултатите са мигновени)
seo-то изисква време и доста пари

избери хубав домейн
един .bg е 50 лв, а другия е 20..не се скъпи чак пък толкова

по-нагоре ти предложих да си намериш blogger или html темлейт
може да го направиш и след това да платиш на някой от този форум да направи промените които желаеш - ще излезе много по-евтино и бързо

(това са само нахвърлени идеи, не е нужно да ги взимаш предвид
пиша го и за други нуждаещи се които ще попаднат в тази тема)
 
От: От: Помощ за създаването на сайт

Добре! Да кажем, че варианта за нещо готово(тема), евтино и не много качествено отпада. Имам колега, който се е занимавал доста време с php и е работил във фирма, която вдига нагоре сайтовете в гугъл. Ако му възложа задачата на него за какви долу горе пари да си говорим. Струва ли си да се дават може би пет път повече пари за .bg или да е .info/.org за 10 долара на година. Ако се възложи и задачата(на същия човек) да се популяризира по някакъв начин сайта също как вървят цените, понеже не съм запознат.

П.п: Или да се ориентирам към професионално насочена фирма в тоя област за всичките или част от нещата?

Разбира се че си струва да се инвестира в .BG ако искаш да градиш бранд - VtoraMladost.BG звучи по един начин, VtoraMladostBg.com по друг...
Общо взето клиента ги вижда тези неща, и тези спестени 50 лв за домейн, като нищо могат да ти изиграят лоша шега...

Сега относно цени, най-добре да се коментират с този които ще го прави, но мисля, че за това което иска - Сайт, Дизайн, Оптимизация до първа страница на гугъл 500 лв стигат. Домейн + хостинг още 150 лв. Като реално, после ще плащаш само домейн и хостинг...

Пак казвам, цената която съм посочил, е примерна цена за която аз бих го направил, и не искам да ангажирам никои с нея...
 
От: Помощ за създаването на сайт

Това за google adwords сега ще чета, но ми е ясно долу горе за какво е. Наистина май ми се струва най - добре да е варианта на @nortrant . Първо да е намеря html template, което не ми е много ясно, но ще разуча нещата и след това евентуално за някакви допълнителни работи, които не са ми ясно да се консултирам с някой със съответното заплащане. Причината е че не смятам инвестицията в сайт, който няма да има голям трафик да се влагат някакви 700-800лв.. Не знам може и да греша, но така смятам. А за да е .com някакъв пич ми писа, че иска 18 000$ за името което съм намислил. Най - вероятно ще е .bg ако наистина разликата е 20-30лв. защото си мислех че е дооста повече.
 
От: Помощ за създаването на сайт

На теб трафик не ти трябва. Трябва ти някой като напише 'старчески дом' да излизаш на първо място... Нямам идея какви са цените в тази сфера, но мисля, че печалбата от всеки привлечен 'клиент' ще е не по малко от 200 лв на месец.
Ако искаш трафик, слагаш един банер в замунда за 2 бона и готово :)
 
От: Помощ за създаването на сайт

Трябва ти някой като напише 'старчески дом' да излизаш на първо място...
Кажи ми как да стане това? Като гледам първия сайт, който излиза, няма почти никаква посещаемост, което е и добре и не толкова...
 
От: От: Помощ за създаването на сайт

Кажи ми как да стане това? Като гледам първия сайт, който излиза, няма почти никаква посещаемост, което е и добре и не толкова...

Как разбираш, че няма посещаемост. Няма как да няма посещаемост сайт излизащ на първо място по "старчески дом"...
А по втория въпрос, как да стане... Ами за да стане, се започва работа още от дизайна, през кодирането, информацията и се стигне до беклинковете...
 
От: Помощ за създаването на сайт

Благодаря! За сега не се сещам за други въпроси, но със сигурност ще изникнат и ще питам. Живи и здрави!
 
От: Помощ за създаването на сайт

Ако искаш трафик, слагаш един банер в замунда за 2 бона и готово :)

Много таргетиран ще му дойде трафика от замунда! :p Aко иска да е още по таргетиран може да пльосне и един банер над заглавието на "Сърдити Старчета" 1, 2 и 3 :|

Сега без майтап. Ако се спреш на WordPress, ще помогна с каквото мога.
 
От: Помощ за създаването на сайт

@N.JELQZKOV - благодаря предварително! Имам питане, понеже точно сега нямам много възможност да чета в интернет, може ли да ми кажете в каква последователност да направя нещата. Първо да закупя домейна ли ще е най - добре или първо хост? Видях, че домейна *****.bg в суперхостинг е зает, а в друг сайт е свободен. На какво се дължи това? Кога да регистрирам хост/домейн и къде за да съм сигурен, че сайта ми ще носи името, което искам. Отивам на въпроса - кой е най-добрият хостинг в България? Може ли хоста да ми е в България, а домейна ми да е от godaddy или обратното?
 
От: Помощ за създаването на сайт

Имам питане, понеже точно сега нямам много възможност да чета в интернет, може ли да ми кажете в каква последователност да направя нещата. Първо да закупя домейна ли ще е най - добре или първо хост? Видях, че домейна *****.bg в суперхостинг е зает, а в друг сайт е свободен. На какво се дължи това? Кога да регистрирам хост/домейн и къде за да съм сигурен, че сайта ми ще носи името, което искам. Отивам на въпроса - кой е най-добрият хостинг в България? Може ли хоста да ми е в България, а домейна ми да е от godaddy или обратното?


1. Както си избереш, без значение последователността. Просто на домейна му трябва хостинг. Даже и в случая да го сложиш на безплатен хостин (блогспот) - пак му е нужен хостинг на домейна.
2. Търси и вземай домейни само от регистер.бг (вярно, малко по-скъпи са, от другите, ако цена от 20 лв. ще те събори!), само там има вярната информация.
3. Недобра комуникация (обмяна на данни между компаниите), или си улучил момента, когато домейна се купува от някой твой конкурент в суперхостинг.
4. Отговорът е в първа точка. А къде да регистрираш? - в България местата за продажба на домейни .bg са ограничени, намери и ги проучи.
5. Няма такова животно като "най-добър хостинг". Опитваш и на късмет. Случвало се е и голяма компания като Суперхостинг и ICN да имат проблеми, големи проблеми, и почти да са проваляли проекти, и малки компании, които да нямат съществени проблеми. Тук трябва да минеш един курс за хостингкомпаниите, да знаеш какво да търсиш и кое ще ти е нужно.
6. Всичко може, домейна от Америка, хоста в България или обратното. Обаче имай предвид, че домейни .bg се продават само в България!

И накрая:

...понеже точно сега нямам много възможност да чета в интернет...

Голяма грешка. Недей разчита на никой, отдели малко време и прочети и се научи, ако нямаш време - наеми и си плати на някой, който разбира!
 
От: Помощ за създаването на сайт

Със сигурност ще отделя време в четене, просто днес/утре го нямам. Ако регистрирам домейн в регистър да кажем, това означава ли че си запазвам пълните права в/у "сайта" (името).bg и никой друг в продължение на 1 година не може да направи такъв сайт, освен мен? И да предприема ли това действие точно сега, понеже е свободно името(което е от 4 букви), а не съм формирал цялостта на сайта и ще отнеме поне няколко седмици до краен резултат или да изчакам? Това исках да попитам. А м/у другото официалното откриване на домът ще е най - рано май месец.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Не знам колко хора търсят това в Гугъл...но ще трябва да рекламирате и в местни медии.

Относно домейна - никой няма да тръгне да ти копира името. Като регистрираш домейна - той остава твой докато го плащаш. Може да ти го вземат, само ако има регистрирана търговска марка със същото/подобно име Преди регистрацията на домейна.

Може да прочетеш начините за защита на домейна (за .bg става на въпрос). Може (и е хубаво) да бъде регистриран от фирмата ви.

Няма значение откъде ще купиш домейна, съмнявам се да имаш проблеми с която и да е била голяма бг компания (ако имаш проблеми, то със сигурност грешката ще е у теб..затова чети условията)

ако ще купуваш хостинг - купи от българска фирма
във форума има анкета на хостинг фирмите - може да погледнеш
superhosting.bg icn.bg hostbulgaria.com host.bg - все добри и големи фирми
 
От: Помощ за създаването на сайт

Със сигурност ще отделя време в четене, просто днес/утре го нямам. Ако регистрирам домейн в регистър да кажем, това означава ли че си запазвам пълните права в/у "сайта" (името).bg и никой друг в продължение на 1 година не може да направи такъв сайт, освен мен? И да предприема ли това действие точно сега, понеже е свободно името(което е от 4 букви), а не съм формирал цялостта на сайта и ще отнеме поне няколко седмици до краен резултат или да изчакам? Това исках да попитам. А м/у другото официалното откриване на домът ще е най - рано май месец.

Като регистрираш домеин БГ домеина е твои до за срока на регистрацията. Ако домеина е зает, няма как при другия регистратор, да е свободен(все пак това е глобална мрежа).
Може да ти го вземе някои само ако успее да докаже,че притежава бранд с твоето име
 
От: Помощ за създаването на сайт

Имам питанка. Мога ли АЗ да взема домейн, който е регистриран, но няма такъв сайт(не знам поради каква причина). Името на дома е пряко свързано с тоя домейн. Как ще стане и колко време ще отнеме(ако става). Какво мислите за сайтовете на кирилица? Някои казват, че е добре - други не, какви са ви мненията?
 

Горе