Предлагам: Предлагам изработване на малък фирмен сайт!

Бобка, аз ти предлагам да спреш да пишеш повече в тая тема, изчакай няколко месеца и пусни нова за системата.

@Sky ти зададе съвсем резонен въпрос:

А с какво е по-добро предложението ти от Wordpress?

Да речем, че на мен ми трябва фирмен сайт и нищо не разбирам от изработка. Защо трябва да ти давам 500лв, като има два варианта:

Вариант 1 - сам да си го сглобя. Директно през Softaculous си инсталирам WP, гледам 10-ина видеа и постигам нещо, което може да пасне на нуждите ми.
Вариант 2 - плащам на някой "инсталатор" 500 кинта, та и за по-малко има оферти във форума или звънкам на хакерчето от долния етаж, обещавайки му, че като стане на 18 ще го заведа на кур*и и да ми инсталира WP, с идеята като ми скимне нещо, просто да си инсталирам някой плъгин вместо да плащам допълнително за доработки.

Та, аз като един незапознат клиент не се интересувам само какво предлага системата ти, а искам да видя няколко опорни точки защо да я използвам. В това отношение Sky ти направи услуга задавайки този въпрос, а ти трябваше да седнеш и да обясниш. Моята система е по-добра от Wordpress защото - това, това и това. Плюсове и минуси, за да може всеки да оцени дали ще му фитне на нуждите и дали да се възползва.

А ти го обърна на "путьовци", "инсталатори" и типичното за някой незрял пубертет - Аре 1 в 1 в CS-a!
 
Дам за 2 минути се прави такъв сайт, а не 1:1 с твоя куц дизайн.
"Състезание" без ясни правила, сериозно ли?
Да, няма да правя WP тема, има достатъчно в пъти по добри. Топлата вода е открита.
Накрая извадих завършен сайт с милион повече функции и по добър дизайн. Ако беше си направил труда да дадеш изискванията за сайта + правила за оценка щях да си направя труда да подредя сайта. Но ти или не можеш или аз не знам.
Точно пък на теб да се доказвам...
Видя се че си смешник, то си беше ясно де. Пиши си не пречиш на никой. :)

Да речем, че на мен ми трябва фирмен сайт и нищо не разбирам от изработка. Защо трябва да ти давам 500лв, като има два варианта:

Вариант 1 - сам да си го сглобя. Директно през Softaculous си инсталирам WP, гледам 10-ина видеа и постигам нещо, което може да пасне на нуждите ми.
Вариант 2 - плащам на някой "инсталатор" 500 кинта, та и за по-малко има оферти във форума или звънкам на хакерчето от долния етаж, обещавайки му, че като стане на 18 ще го заведа на кур*и и да ми инсталира WP, с идеята като ми скимне нещо, просто да си инсталирам някой плъгин вместо да плащам допълнително за доработки.

Та, аз като един незапознат клиент не се интересувам само какво предлага системата ти, а искам да видя няколко опорни точки защо да я използвам. В това отношение Sky ти направи услуга задавайки този въпрос, а ти трябваше да седнеш и да обясниш. Моята система е по-добра от Wordpress защото - това, това и това. Плюсове и минуси, за да може всеки да оцени дали ще му фитне на нуждите и дали да се възползва.

А ти го обърна на "путьовци", "инсталатори" и типичното за някой незрял пубертет - Аре 1 в 1 в CS-a!

Написал съм в първия пост:
за wordpress.com ли говориш или за wordpress инсталация направена от някой инсталатор като теб?

1. Laravel - най - бързо развиващият се framework и най - популярен към момента, лесно се намират програмисти, ако трябва някой да поддръжа кода вместо мен. При WP Повечето са инсталатори
2. OOP & MVC vs спагети в WP, laravel лесно се extend-ва, ако клиента иска нещо в WP и нямаш плъгин гориш
3. Native cache - opc, memcache, redis
4. Скорост
5. аз работя с laravel не с wp, нормално е да избера laravel
6. Ти въобще можеш ли да направиш същото нещо на WP? Ще ми бъде интересно да го видя.
7. Ако клиена пожелае нещо в последстие няма никакъв проблем да се добави бързо и лесно, за разлика от WP

Представи си сега следният сценарии, клиенти си поръчка системата и има 20 продукта, ти праскаш един WP, обаче след 2 месеца решава че иска тези продукти да могат да се поръчват и да се плащат с epay да кажем, демек иска магазин, какво правиш с WP-то?

Не мисля обаче че темата е за Laravel vs WP, ако имаш конректни въпроси по системата или искаш да поръчаш ще се радвам.

Поздрави

Понеже после почна да се прави на велик инсталаторчето го подтикнах да се докаже, защо човек ако избере WP да му направи @Sky е по - добре, и се почна ама дай сега задание, ама дай сега спецификация, ама мързи да правя тема, защото имало много, накрая даде линк към нещо дето няма нищо общо. С две думи клиента казва искам сайт за моята фирма да изглежда така и така и да има тези функции и понеже няма такава тема и функция, @Sky казва ама ето ти сега една по яка тема дето няма нищо общо с това дето искаш ама е по яка. Ето това е цялата история :) Не знам ако някой не може да вдене, когато работиш с инсталатор крайния резултат винаги е ясен, почва се на ново и всичко излиза през носа.

Тук нагледно се вижда какво се случва: https://www.predpriemach.com/threads/Постове-за-днес-в-зависимост-от-custom-date-поле.71165/#post-841234
Крайния резултат: като ти каже инсталаторчето че няма плъгин за това която искаш и почва да увърта, ама дай сега спецификация, ама то е много сложно, ама WP не го позволява, отиваш да се молиш по форумите някой нещо да ти направи и почваш да се правиш на програмист, вместо да си хръляш енергията в бизнеса.

Тя темата си стана кофа, то беше ясно че ще стане така :)
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: wsar
Аз съм още навит да едно съревнование, стига да съебереш сили и да дадеш както си му е реда изисквания за сайта и правила за оценка.
Та и сега ако не ги дадеш, явно си се признал за губещ.
 
Смешен си пичага,

Смилам ти го в един пост, защото явно имаш някакъв проблем:
Дизайн: https://www.predpriemach.com/threads/Предлагам-изработване-на-малък-фирмен-сайт.71149/

Тема: https://www.predpriemach.com/threads/Предлагам-изработване-на-малък-фирмен-сайт.71149/page-2#post-840961

Спецификация: https://www.predpriemach.com/threads/Предлагам-изработване-на-малък-фирмен-сайт.71149/page-2#post-841034

Награда:
100_small.jpg


Съдя @Blinky - същия ли е дизайна и системата или не, той казва.

Времето ти тече от вчера 14 часа.


Виж какво си написал тарикатче сега се въртиш като някоя путчица:

6. Ти въобще можеш ли да направиш същото нещо на WP? Ще ми бъде интересно да го видя.

6. За няколко минути, че и 100 пъти по-добре.
 
Пак бягаш, не си сериозен.
Значи защо трябва да се ползва същия дизайн? След като имаме изисквания тук:
https://www.predpriemach.com/threads/Предлагам-изработване-на-малък-фирмен-сайт.71149/page-2#post-841034
казах ти, че може да се направи и по добре то твоето. 1;1 нали не вярваш, че ще седна да правя (или на това разчиташ?)
Айде виждам, те че не можеш да напишеш свястно задание, приемам квото си написал, но по какви критерии ще се оценява?
Да приключваме и да се успокоиш и мен да оставиш на мира.
 
Съдя @Blinky - същия ли е дизайна и системата или не, той казва.
Бате, сори, но с какво точно трябва се включа аз?

Аз също имам въпрос - Защо се джавкате. Много ясно, че и едното и другото си има и минуси и плюсове и девелопъра решава какво да прави на клиента на база задание и изисксвания. WP би превъзхождал в едно, но нещо къстам в друго. Нещо не го разбирам спора. :)
 
Последно редактирано:
Бате, сори, но с какво точно трябва се включа аз?
Бате в първия пост има линк към системата, @Sky трябва да направи същата на WP за няколко минути, ти трябва да кажеш дали е същата или не е. Ама така като гледам само ще си разтягаме лукуми :)

Пак бягаш, не си сериозен.
Значи защо трябва да се ползва същия дизайн? След като имаме изисквания тук:
https://www.predpriemach.com/threads/Предлагам-изработване-на-малък-фирмен-сайт.71149/page-2#post-841034
казах ти, че може да се направи и по добре то твоето. 1;1 нали не вярваш, че ще седна да правя (или на това разчиташ?)
Айде виждам, те че не можеш да напишеш свястно задание, приемам квото си написал, но по какви критерии ще се оценява?
Да приключваме и да се успокоиш и мен да оставиш на мира.

Разбира се, че трябва да е със същият дизайн и функции, иначе как ще видим дали си инсталатор или програмист.

Това съм питал:
6. Ти въобще можеш ли да направиш същото нещо на WP? Ще ми бъде интересно да го видя.

Това си отговрил.
6. За няколко минути, че и 100 пъти по-добре.

Да ти разясня какво е същото нещо, 1:1 с това която съм показал. Ето ти критерии. Дори съм ти написал спец само за 2 модула да не се мъчиш. :) Хайде драги ми смехурко. Жокерите свъшиха ще показваш ли нещо или ще си плямпаш?

Нали си голяма работа помогни на момчето, само въпросчета задаваш, няма смисъл да се мисли :)

хаха :)
 
Бате в първия пост има линк към системата, @Sky трябва да направи същата на WP за няколко минути, ти трябва да кажеш дали е същата или не е. Ама така като гледам само ще си разтягаме лукуми :)

Без да почва ще кажа, че за няколко минути няма да може. За няколко дни, седмици, да. А защо спорите. Не се плюйте така - най ми е било неприятно някой да ми каже, да това лесно се прави. Тази работа като онази, викаше стария ми шеф, може да е лесно от страни. :)
 
Бате в първия пост има линк към системата, @Sky трябва да направи същата на WP за няколко минути, ти трябва да кажеш дали е същата или не е. Ама така като гледам само ще си разтягаме лукуми :)



Разбира се, че трябва да е със същият дизайн и функции, иначе как ще видим дали си инсталатор или програмист.

Това съм питал:


Това си отговрил.


Да ти разясня какво е същото нещо, 1:1 с това която съм показал. Ето ти критерии. Дори съм ти написал спец само за 2 модула да не се мъчиш. :) Хайде драги ми смехурко. Жокерите свъшиха ще показваш ли нещо или ще си плямпаш?

Нали си голяма работа помогни на момчето, само въпросчета задаваш, няма смисъл да се мисли :)


хаха :)
Аз съм до тук, отписвам се и тоя го блокирам. Като имаш проблем с нервите се лекувай.
 
Без да почва ще кажа, че за няколко минути няма да може. За няколко дни, седмици, да. А защо спорите. Не се плюйте така - най ми е било неприятно някой да ми каже, да това лесно се прави. Тази работа като онази, викаше стария ми шеф, може да е лесно от страни. :)
Правилно, аз защо запалих толкова. Не е въпроса кое е по - добре Laravel или WP, въпроса се че влиза някъв смещник в темата ми в която се опитвам да продавам нещо и почва да се прави на велик и като му казах хайде сега да се докажеш и се почнаха путкенските истории. На мен ми е ясно че е въздух, но поне да се види и от бъдещите му работодатели, как се правят нещата 100 пъти по добре за две минути. Като се работи с такъв смешник на края стигаш ей до тук да се молиш по форумите някой да ти свърши нещо: https://www.predpriemach.com/threads/Постове-за-днес-в-зависимост-от-custom-date-поле.71165/
 
Динко, взе да прикаляваш вече.
Смешник, смехурко, путешник и тн ще си говорите у вас, не със мен.
Това, че не ти се връзвам на тъпотиите не означава да се надъхваш още повече.
 
Динко, взе да прикаляваш вече.
Смешник, смехурко, путешник и тн ще си говорите у вас, не със мен.
Това, че не ти се връзвам на тъпотиите не означава да се надъхваш още повече.
Иво а ти ще викаш "тоя" там на село на някой. Айде пали с 200.
 

Горе