Предприемач - ставаш или се раждаш?

Как се става предприемач?


  • Общо гласове
    56
От: Re: От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

... Зарежи...
 
Последно редактирано:
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Това е друго, щото се отнася за тялото а не за ума. Ума се ражда, като празен хард диск. Ако ти го пълнят маймуни - ставаш маймуна, ама не като Тарзан, имам в предвид "човешки" маймуни. Т.е. възпитание, образование, ценности, морал ако щеш.

И да го кажа направо - всичко дължим главно на родителите си.
Искаш да кажеш, че няма значение какви гени носиш, а единствено в каква среда живееш?
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Анкета:
1. Тренирания спортист е по-добър футболист.
2. Аз съм по-добър футболист, дето се спъвам в топката, но изравнявам резултата.
Просто имаш късмет, но това е друго. Колко пъти си имал късмет? Ако е бил постоянен, да беше станал профи :)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Просто имаш късмет, но това е друго. Колко пъти си имал късмет? Ако е бил постоянен, да беше станал профи :)

Жегата те е размекнала.
"Анализирай и използвай ситуацията" се нарича това.
Стандартна постъпка е по-слабия футболист, като мен, да подаде на по-умелия, който да се бори с двама защитника.
Шут на високо, за да не може да бъде пресечен, и използване на сливата за промяна на траекторията на топката, позволяват "поразяване" на противника.
Както писах и сутринта - предприемача променя по всяко време стратегията си, според условията.
Шаблонното поведение не е предприемаческо.

Така че, както се писа и по-горе, вроденото е важно, както и обучението. Света е пълен с таланти, които не са забелязани и обучени. Много хора учат и работят онова, което никак, или малко, им подхожда.


Малко извън темата:
Гласувах с "Ъ?", защото за пореден път не ми се отваря преди гласуване, че анкетата е с повече възможни отговори.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

... Зарежи...
 
Последно редактирано:
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Доколкото интелигентността е наследствена, до там и предприемачът се ражда.Определено средата оказва роля, също така и колкото повече се тренира един ум, толкова по-добре работи в областта.... Но е нужно човек да има необходимият потенциал от аналитично мислене, което според мен е заложено генетично и ако в последствие се развие амбиция, то се получава предприемач. :)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

може би най-тъпата анкета в последно време

все едно питаш:
"има ли Бог",
"престъпниците раждат ли се такива" или пък
"ромите раждат ли се "такива""
и т.н.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

И двете. Някой може да има големи заложби за предприемач, но да е мързелив и да не направи нищо през целия си живот. Друг може да е много трудолюбив, но да не става за тази работа и да не успее да постигне нищо.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Значение има разбира се, но не мисля че е значително. Ако всичко ти е нормално, нямаш дефекти, като например да не можеш да помниш или нещо такова, какъв е проблема да се научиш?

Сега... на някои хора повече им се отдава дадена работа, на други не толкова. Но това може да се компенсира с други качества.

Генът играе изключително голяма роля. Има хора, на които просто им е вродено да са такива, дори без да правят нищо особено, могат да постигнат много по-добри резултати от други. Това важи не само за предприемачите, а и за спортистите и всички останали. Просто някои хора имат нюх за нещата и им идва отвътре, а други колкото и да се напъват, не могат да станат същите. Доказателство за това са децата. Две деца, които растат в еднаква среда и се възпитават по абсолютно еднакъв начин, никога няма да са еднакви. Винаги на едно ще му се удават повече едни неща, а на другото други.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Предприемача се ражда такъв
Влечението към нови знания, постоянно търсене и придобиване на нов опит, определено е вродено
Някои им се отдава ученето на чужди езици, други им се отдават точните науки, трети са добри в творческите направления
Но предприемача обикновено има опит в няколко сфери и не спира да се учи и да трупа нов опит, не го е страх да пробва нови решения
Няма как да си предприемач, ако не ти е заложено отвътре
 
Re: От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

може би най-тъпата анкета в последно време

все едно питаш:
"има ли Бог",
"престъпниците раждат ли се такива" или пък
"ромите раждат ли се "такива""
и т.н.

Може би най-тъпото изказване... дори след тези на леондера. Аз лично не виждам връзка между въпроса, който поставям аз и тези, за които говориш ти. От доста време те наблюдавам и не ми харесваш. Станал си прекалено язвителен. В началото се криеше като мишок, не смееше да продумаш, а щом натрупа 100 репутация започна да се репчиш наляво-надясно. Алъна го остави, той е пич. На теб не ти отива.

По темата, обоснови се моля те, понеже аз не схванах какво е общото между ромите, престъпността и предприемачеството.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Всеки рано или късно открива дарбата си! Няма хора без дарба, важното е като я откриеш да я развиваш! Важното е да работиш това което ти харесва, иначе няма смисъл!
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Летен следобед на заставата, учебни занятия няма, до вечерните наряди има време, "ритаме мач" на поляната - двама на двама. Едната врата са две сливи, другата врата са два кола на оградата на стопанския двор.
В противниковия отбор е спортист, футболист от окръжно ниво - Цената. В нашия отбор съм аз, дето за две години направих две коремни превъртания, и то с помощта на изпитващия подполковник - висейки с главата надолу в непоклатимо равновесие на лоста, ме буташе по челото, и се превъртах.
Резултат някъде 11/9 за противника. Неутрализирани - не от мен, две бързи атаки на противника, подаване към мен и спринт на съотборника към противниковата врата с викове "Подавай! Подавай!". Вместо да подавам, шутирам високо, в клоните на сливите - два гола. Футболната личност се изнервя и започва да си пази вратата.
Анкета:
1. Тренирания спортист е по-добър футболист.
2. Аз съм по-добър футболист, дето се спъвам в топката, но изравнявам резултата.

Въпросът е не кой е по - добрия футболист, а дали футболист се става с тренировки, или се раждаш. Ако зададем въпроса в Бразилия .. там ще кажат въпрос на талант.. въпреки, че започват да ритат от както се родят по плажовете... в Гермяния отговорът ще бъде въпрос на тренировки и самодисциплина... аз считам, че е нужен ген, талант, самодисциплина, тренировки, късмет, упоритост, вяра, самоувереност, смелост, иновативна изпреварваща мисъл... та като четете добрите практики .. да знаете, че това са неща, които са работили до вчера.. тия, които ще работят за вас трябва да ги създадете сами, като извлечете поуките от опита на успелите преди вас.. ще отговоря с "Ъ"
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Генът играе изключително голяма роля. Има хора, на които просто им е вродено да са такива, дори без да правят нищо особено, могат да постигнат много по-добри резултати от други. Това важи не само за предприемачите, а и за спортистите и всички останали. Просто някои хора имат нюх за нещата и им идва отвътре, а други колкото и да се напъват, не могат да станат същите. Доказателство за това са децата. Две деца, които растат в еднаква среда и се възпитават по абсолютно еднакъв начин, никога няма да са еднакви. Винаги на едно ще му се удават повече едни неща, а на другото други.
Просто не мога да се сдържа, да отбележа, че колегата абсолютно точно пресъздава клишетата на съвремената политическа система - или че всички се раждат равни и това какви ще станат зависи единствено от средата, в която растат. За това са всички програми за "интеграция на различни", като напълно с игнорира ролята на наследствеността. Пълен абсурд.
 
От: Re: От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Може би най-тъпото изказване... дори след тези на леондера. Аз лично не виждам връзка между въпроса, който поставям аз и тези, за които говориш ти. От доста време те наблюдавам и не ми харесваш. Станал си прекалено язвителен. В началото се криеше като мишок, не смееше да продумаш, а щом натрупа 100 репутация започна да се репчиш наляво-надясно. Алъна го остави, той е пич. На теб не ти отива.

По темата, обоснови се моля те, понеже аз не схванах какво е общото между ромите, престъпността и предприемачеството.

sorry, но на мен ми се струва много тъпо да се спори за нещо недоказумео
ако беше пуснал анкета за това дали съществуват изънземни, по-голям смисъл щеше да има - защото някой може би е виждал :lol:

п.п. не разбирам защо ме наблюдаваш...не се репча, а просто се включвам главно в темите с които не съм съгласен

А за Реминд - не ме карай да се смея
може да ти е идол - жалко за теб
на мен не е , не вярвам и на някой друг да е

по-голяма мишка от него в раздел Политика НЯМА
а преди се изхвърляше, че много разбира
преди 7-8 месеца му казах, че САМО копира чужди мнения и поства линкове - сто пъти му казах, че хабер си няма от политика
незнам що за твърда глава беше и не ми вярваше
сега заслужено си е взел почивка и се е заврял в някоя дупка


п.п. @Fozzy, правиш анкета и тема - не се включваш в нито едно от двете (само един път да се заедеш с мен)
това как да го тълкувам - отново ли като: човек без мнение
и чакащ да копира мнението на някого друг (това ми напомня на друг съфорумец - един голям пич...хахха) вече има 15-20 чужди мнения - остава да си избереш едно:)
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

sorry, но на мен ми се струва много тъпо да се спори за нещо недоказумео

Не се опитвам да провокирам спор, а дискусия. Диалога по такива екзистенциални въпроси е полезен. Можеш да обогатиш своето мнение, като гледаш по какъв начин разсъждават другите.

А щом не ти се спори за недоказуеми неща, това почти веднага те елиминира от графата "предприемачи", защото няма успешен и истински предприемач, който да гази по отъпканите вече пътеки :)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

1011187_669706623054779_1631822774_n.jpg
Ето ви един предприемач. Стартирал от 0 - та - 33 години - 2 висши образования СУ, ЮЗУ + 3 - та матистратура. Немска гимназия + английски втори език + добри познания по руски,разработил, печелил и фалирал два пъти два напълно различни бизнеса,(цигари и алкохол и фитнес) и отново на бойното поле (вече онлайн).. Терапевт на деца с увреждания .. Разработил в екип няколко проекта от структурните фондове на ЕС (очакващи финансиране)

...Женен с две деца, два апартамента и къща (1/2 - наследствена) ... бачкатор ... вярва в себе си и хората... без ген на предприемач, но с амбиция за такъв .. нещата винаги му се случват по - трудния начин, но се случват... определя себе си за успял, щастлив и доволен от живота. Вярно, е че Христос за 33 години е постегнал повече, но .. не може всички да сме като него ... познайте кой е на снимката?! И познайте става ли се предприемач, или се раждаш предприемач... това резюме отгоре е само върха на върха на айсберга.. има и още :)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

без ген на предприемач
Ако беше такъв, щеше да продава банички, а не да се развива.
 
От: Re: От: Re: От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Не се опитвам да провокирам спор, а дискусия. Диалога по такива екзистенциални въпроси е полезен. Можеш да обогатиш своето мнение, като гледаш по какъв начин разсъждават другите.

А щом не ти се спори за недоказуеми неща, това почти веднага те елиминира от графата "предприемачи", защото няма успешен и истински предприемач, който да гази по отъпканите вече пътеки :)

хаха
ок, ще помоля @mvmrik да подновим темата за маймуните (за произхода на човека)
:lol:
незнам вервате ли си
кажи какво си постигнал (има раздел "Успей с нас" - защо не се проявиш и в него?) след като даваш такива уроци


@stoineff, това си ти :)
браво!
 
Re: От: Re: От: Re: От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

хаха
ок, ще помоля @mvmrik да подновим темата за маймуните (за произхода на човека)
:lol:
незнам вервате ли си
кажи какво си постигнал (има раздел "Успей с нас" - защо не се проявиш и в него?) след като даваш такива уроци


@stoineff, това си ти :)
браво!

Къде видя урок, бре момко :) Иначе, да, щом ви е толкова интересно ще отворя една тема да видите откъде съм тръгнал и накъде отивам. Идните дни ще е, че работа ме чака.
 

Горе