Предприемач - ставаш или се раждаш?

Как се става предприемач?


  • Общо гласове
    56
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

аз примерно не се сещам за такъв човек..от 7 милиона никой не е измислил нещо уникално за да стане милиардер

Да, има такива уникални неща, измислени от българи, и не са едно и две, и са могли да станат милионери и милиардери. А защо не са го направили? - това е вече друг въпрос.

Какво те топли това, че няма българи милиардери? Онасис и той беше милиардер, ама гърците фалираха!
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

а защо един не го направи да видим?
примерно Бил Гейтс, да даде всичките си пари за благотворителност, а windows-a да го пуснат с отворен код
и да видим дали пак ще натрупа за 10 години същите пари

простотии говорите

и говориш за милиардери-предприемачи - тях ги остави
първо защото тук няма такива и второ - няма как да станеш такъв ако не измислиш нещо уникално
аз примерно не се сещам за такъв човек..от 7 милиона никой не е измислил нещо уникално за да стане милиардер

тогава излиза, че да станеш предприемач ти е нужна уникална идея (или поне това е изискването за милиардер-предприемач - ти ги намеси и тях )

за сега се говори само с заучени/крадени фрази и философски простии

Бил Гейтс дава доста пари за благотворителност, което не касае темата, а ако някак си фалира, то пак ще намери начин да изплува, и то защото се е родил умен, креативен, с жажда за знания - все неща, които могат да се доразвият, но се нуждаят от определена база за изграждане, която според мен е генетически заложена. Например два лаптопа, единият "генетически надарен" с 3 ghz, 3 gb RAM и т.н., и друг- "генетически ощетен" с 500 mhz, 128 mb RAM ... после иди качвай софтуер и сравнявай резултата!
Отделен е въпросът, че не всеки използва потенциала, който притежава... ;)
Е ако имаме уговорката, че предприемач е всеки, който прави нещо си и печели по 5 лв на ден с много трудност, то предприемач не се ражда, а става...
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Бил Гейтс дава доста пари за благотворителност...

Малка поправка, дано не бъркам в това - Бил Гейтс дава всичките си пари за благотворителност, а не доста пари.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

... Зарежи...
 
Последно редактирано:
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Например два лаптопа, единият "генетически надарен" с 3 ghz, 3 gb RAM и т.н., и друг- "генетически ощетен" с 500 mhz, 128 mb RAM ... после иди качвай софтуер и сравнявай резултата!
"Генетически" некоректен пример. Под MSDOS и двата биха работили перфектно - AUTOCAD изчисляваше и правеше чертежи на 286 процесорно базирана машина дори с 1 MB RAM.

i1.jpg
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

А защо не са го направили? - това е вече друг въпрос.
сигурно защото не са предприемачи
хахах :D

За да успееш има толкова много неща които трябва да съвпаднат за да се случи нещо - идея, време, възможност, знания, околна среда, дори дадена случка...


Кво значи "генетически надарен", що говорите глупости. Остава някой да се обади, че арийската раса е "генетически надарена", или нещо такова.

Генетически почти няма разлика между вас и Мата Космата.

Жалко, че никога няма да се проведе експеримент от типа: Дете на нобелов лауреат дадено за отглеждане в Факултето, да видите какъв предприемач ще стане.

@Fozzy сигурно мисли, че се е родил такъв
пусна темата за да може с чиста съвест когато отново спори с приятелите си на тази тема (той сигурно го е прави скоро - но след няколко дни отново ще подкачи темата защото има нови научини доказателства), че не само той мисли а и още много хора - "че той се е родил предприемач"

Сега някой да се обади и за синята кръв..Фоззи пък се е родил с "предприемаческа кръв"
незнам кому е нужно това изхвърляне

Специално за всички "предприемачи" които мислят, че средата няма значение
:lol:
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Кво значи "генетически надарен", що говорите глупости. Остава някой да се обади, че арийската раса е "генетически надарена", или нещо такова.

Генетически почти няма разлика между вас и Мата Космата.
Хвани два народа - бългаския и циганския. Кажи ми какво сме създали ние българите, какво са създали циганите. Разбира се, че европейските народи стоят в основата на човешкия прогрес и повечето неща са измислени от европейци. Ако почнеш да ми противоречиш, давай с конкретни доказателства.

Колкото до гените, пак ви казвам - ако имаш заложбите и ги развиваш, ще си много по-напред от някой, който действа в същата посока, но без заложби. Това е, на някои хора просто им се отдава, имат нюх за сделки и правене на пари. Имат нюх да въртят и умножават парите, тия неща ти идват отвътре, а не се учат от книжки или филми.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Повечето от днешната младеж си пилее времето по барове, дискотеки, каки..
За в бъдеще не знам какви предприемачи ще имаме.
Това щях да ти го анализирам " идея, време, възможност, знания, околна среда, дори дадена случка" но е валидно за преди 10 години някъде.
Сега е достатъчно да срежат кабела към "Матрицата" и да започнат тези неща но уви.. трудно.
 
От: От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

... Зарежи...
 
Последно редактирано:
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Верно ли? Я кажи негрите в Африка какво са измислили освен сламени колиби? Държа да кажа, че думите ми не са расизъм - такива са фактите. Това не значи, че съм против културата им, но просто тяхната култура в сравнение с европейската е като недоносче.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Някой от вас, които смятат, че всичко се постига с труд и упоритост, би ли ми обяснил невероятния музикален талант на малки деца, които никога не са учили музика, а пеят или свирят много добре? Други пък, ако ще и цял живот да се учат, не могат да пеят и свирят като тях. При спортистите е същото. Всички взимат какви ли не медикаменти и тренират много, не си мислете, че някои са "чисти" - няма такива. Талантливият спортист се познава още в началото, тогава треньора му започва да се занимава с него по-усиленd, а тези които не стават - отпадат. Който си мисли, че всички са абсолютно еднакви и се променят с времето, много греши. Само като погледнете две деца на една майка, ще видите, че имат коренно различен характер. Другото се придобива с времето, но каквото и да прави човек, не може да промени характера си. Доказателства, че хората не се раждат еднакви има милиони. Даже не знам как на някой може да му хрумне такава идея, при положение че това е нещо напълно очевидно и въобще няма място за спор.

Между другото, Моцарт започва да композира на 5 годишна възраст. Дали всички деца правят това на тези години :)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Верно ли? Я кажи негрите в Африка какво са измислили освен сламени колиби? Държа да кажа, че думите ми не са расизъм - такива са фактите. Това не значи, че съм против културата им, но просто тяхната култура в сравнение с европейската е като недоносче.

Няма смисъл да се спори, защото за някои хора фактите не са важни, а по-скоро разчитат на разни вярвания. Не целя да обидя никого, но този спор е излишен, защото със сигурност няма да се постигне консенсус. Едните ще си повтарят едното, а другите другото - и така до безкрай.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

... Зарежи...
 
Последно редактирано:
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

"Повечето от днешната младеж си пилее времето по барове, дискотеки, каки.."

Умни деца, дано дълго да разсъждават така.

Предприемач може да стане почти всеки. Виж да станеш успешен предприемач това е вече по-трудно. Относно наследствеността тя е много важна, винаги е добре мама и татко имат 1-2 милиона да ти помогнат. Като чета, че мързела е най-големия враг на предприемача се чудя как съм успял да се реализирам в живота (може би съм генетично обременен). Аз съм толкова мързелив, че ако имаше състезание винаги щях да съм в челната тройка, колкото и да си добър винаги се намират и по-добри. Отговора ми е ъъъъ?
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Условия на живот- най-важното, култура и религия ако щеш. Генетични разлики - не.
И да, ако държиш на генетични разлики, думите ти точно на расизъм бият.
Кво ще кажеш за американските негри? Имали са 100-тина години, без да са роби. И те ли са генетично ненадарени. Освен рапърите де :).
Кой създава условията на живот - нима не ги създават хората. Кой е пречил на африканците да имат собствена азбука, да строят сгради, да обработват метали? Нима няма метали в Африка? А американските негри не знам какво могат да правят, освен да бягат като коне. За това на състезанията повечето добри бегачи са чернокожи. Няма лошо, генетично са надарени да бягат.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

... Зарежи...
 
Последно редактирано:
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Условия на живот- най-важното, култура и религия ако щеш. Генетични разлики - не.
И да, ако държиш на генетични разлики, думите ти точно на расизъм бият.
Кво ще кажеш за американските негри? Имали са 100-тина години, без да са роби. И те ли са генетично ненадарени. Освен рапърите де :).

Тук се изказваш напълно неподготвен. Негрите имат генетични разлики от белите и това е научно доказано. Дори преди време мислеха да правят лекоатлетическите състезания отделни за белите и чернокожите, но се отказаха точно заради това, че ще се счита за расизъм.

Ето една интересна статия http://www.nauchensviat.eu/2012-03-.../2012-03-26-19-57-54/2012-04-20-22-59-25.html

Ето и интересен цитат от нея "Около 20% от чернокожите са толкова генетично несъвместими с белите, че те отхвърлят органи от всички бели донори". И не, това не е расизъм, а факт.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

... Зарежи...
 
Последно редактирано:
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Темата е за умствени способности, а на на кои са им по-дълги уювете.
Това беше отговор на твоето: "генетични разлики - не".
 

Горе