Предприемач - ставаш или се раждаш?

Как се става предприемач?


  • Общо гласове
    56
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Ако беше такъв, щеше да продава банички, а не да се развива.
И банички съм продавал :) Между другото имам познат, който направи една баничарница изкарва добри пари сега :) Предприемач е и са разраства!
@nortrant - За добро, или лошо :) съм аз .. тетекъв
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Stoineff, разпознат си , но не съм съгласен , че не си наследствен предприемач, защото може майка ти и баща ти да нямат бизнес, но потенциала на мозъка ти е генетично заложен, креативностаа също е нещо, което е отчасти заложено...
Отговорът на темата не е 100% еднозначен, поради простата причина, че предприемачът е комплекс от способности и начин на мислене, но базата върху , която се гради е, поне според мен наследствена.Именно в този смисъл човек се ражда предприемач , и отделен въпрос е , че после се шлифова диаманта...
Е разбира се, зарзават на една сергийка всеки може да продава, но това май не го броим за предприемчивост... ;)
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Re: От: Re: От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Къде видя урок, бре момко :) Иначе, да, щом ви е толкова интересно ще отворя една тема да видите откъде съм тръгнал и накъде отивам. Идните дни ще е, че работа ме чака.

цитирам:
защото няма успешен и истински предприемач, който да гази по отъпканите вече пътеки :)

това го приказвай само на баламурници
ни те знам какво имаш предвид под "успешен", нито под "истински", нито под "предприемач", камо ли с "отъпканите вече пътеки"

с такива тъпи (и копирани) философски простии може само да занимаваш фенове на хорхе букай и подобни
и после да го споделят във ФБ и да се мислят за интелигентни и големи мислители
 
От: Re: От: Re: От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Ето ми първия фалирал бизнес http://fitnessteva.dir.bg/_wm/gallery/?df=17 Сега част от уредите са на тавана на един приятел :) Там ги трескаме :cry:, а добре работеше 3-4 години дева :) Друг път ще ви покажа архивни снимки от магазина .. сега съм го дал под наем . :)
 
nortrant, велик си, пич си, евала, направи ме на гъз. Върви си лягай вече. Ако имаш още нещо към мен, давай на лични. В темата не искам да се разправям с теб.

stoineff - вдъхновяващо. Наистина :)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Fozzy, бъди сигурен, нямам абсолютно нищо към теб :mrgreen:

не съм те питал за нещо..ти започна да ми пишеш някакви простотии
аз само отговарям - какво да давам на лс... :lol:

само спамиш, вземи нещо напиши по темата
всеки е совободен да си изрази мнението (както аз направих), не съм те задължавал да ми отговаряшп
незнам защо се занимаваш само с мен
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

@Asen Popivanov ... не мисля, като предприемач.. ако мислех щях вече да съм наел, хора, които да вършат половината неща вместо мен и да печеля повече .. аз съм друг чешит.. както и да е.. най - важното е, че съм в хармония със себе си.. и съм доволен от живота и нещата, които правя, а и ги бутам препятствията по пътя.. :) накъдето и до води той :)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

стойнеф, определено мислиш като предприемач, след като си изградил нещо, което ти създава пари, пък било то наемайки работници или не тук . Успехи ти желая! ;)
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Fozzy - ми живота е такъв .. само трябва да го живеем.. аз обичам да превръщам хобитата си в бизнес.. лошото е, че често не става. както казвам на моите приятели : "Щом целиш гредите значи риташ към вратата" - все някой път ще стане :) ...
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

та като четете добрите практики .. да знаете, че това са неща, които са работили до вчера.. тия, които ще работят за вас трябва да ги създадете сами,

Раздадох малко зелени в тази тема, но за това бих дал тройно, ако можеше.
Както обичам да казвам: Съвети и мнения приемам от всеки, но решението си е мое. И не винаги е според съветите и мненията.

и фалирал два пъти
Нещо, което е табу за всички, виждащи розови зайчета.
Статистиката в нормалните общества показва, че е нормално човек да фалира два пъти в живота си. Ако в живота на един човек няма фалити, значи не е стигал максимума, не се е напрягал достатъчно и не е прекрачвал границата на "невъзможното" и "неразумното". Ако един човек е разумен, то той не е предприемач.
Тъп стереотип е, че предприемача е успял. Под "успял" обикновено се подразбира финансово - "Тоя си подреди живота!". Живота може да бъде подреден от човек с добри комбинативни способности, без да е предприемач.
Относно гените (произхода) мога да приведа много примери за братя и сестри с различно развитие.

Е разбира се, зарзават на една сергийка всеки може да продава, но това май не го броим за предприемчивост... ;)
Оспорвам.
Всеки може да подреди зарзават, но дали ще продава всеки? Не! От личен опит.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Лятото дойде. Един поздрав към всички с едно изпълнение на един предприемач на сцената, който прекрачи доста граници.

Summertime,
Child, your living's easy.
Fish are, fish are jumping out
And the cotton, Lord,
Cotton's high, Lord so high.

Your dad's rich
And your ma is so good-looking, baby.
She's a-looking pretty fine to me now,
Hush, baby, baby, baby, baby now,
No, no, no, no, no, no, no,
Don't you cry, don't you cry.

One of these mornings
You're gonna rise, rise up singing,
You're gonna spread your wings, child,
And take, take to the sky,
Lord, the sky.

But until that morning,
Honey, n-n-nothing's going to harm ya,
No, no, no no, no no, no...
Don't you cry — cry.


[video=youtube;guKoNCQFAFk]http://www.youtube.com/watch?v=guKoNCQFAFk[/video]
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Какви са тези теми бе човек , че кажеш че да си предприемач е да си космонавт :D Всички хора (говоря общо) се раждат еднакви и поле в зависимост как живеят стават различни. Ако на 20 години спечелиш от тотото, ще станеш ли предприемач? Добре че има кой да забавлява че ще умра от скука
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Историята познава доста случаи, когато хора са печелили от тотото и след това с фалирали и са се връщали в изходно положение.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Историята познава доста случаи, когато хора са печелили от тотото и след това с фалирали и са се връщали в изходно положение.
Това ми хареса.
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Какви са тези теми бе човек , че кажеш че да си предприемач е да си космонавт :D Всички хора (говоря общо) се раждат еднакви и поле в зависимост как живеят стават различни. Ако на 20 години спечелиш от тотото, ще станеш ли предприемач? Добре че има кой да забавлява че ще умра от скука
Има теория, според която ако парите на милиардерите (предприемачите), се раздадат на средната класа, то след не повече от 10 години парите пак ще са у ПРЕДПРИЕМАЧИТЕ (с допълнението, че има вероятност междувременно някой незаслужаващ да има капитал, бъгав тип да предизвика смърт на населението!) !
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

Има теория, според която ако парите на милиардерите (предприемачите), се раздадат на средната класа, то след не повече от 10 години парите пак ще са у ПРЕДПРИЕМАЧИТЕ (с допълнението, че има вероятност междувременно някой незаслужаващ да има капитал, бъгав тип да предизвика смърт на населението!) !

а защо един не го направи да видим?
примерно Бил Гейтс, да даде всичките си пари за благотворителност, а windows-a да го пуснат с отворен код
и да видим дали пак ще натрупа за 10 години същите пари

простотии говорите

и говориш за милиардери-предприемачи - тях ги остави
първо защото тук няма такива и второ - няма как да станеш такъв ако не измислиш нещо уникално
аз примерно не се сещам за такъв човек..от 7 милиона никой не е измислил нещо уникално за да стане милиардер

тогава излиза, че да станеш предприемач ти е нужна уникална идея (или поне това е изискването за милиардер-предприемач - ти ги намеси и тях )

за сега се говори само с заучени/крадени фрази и философски простии
 
Последно редактирано:
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

"бъгав тип да предизвика смърт на населението!"
Свински грип, птиче грип и те са създадено от някой човек, бъдав тип. Може разбира се, нали се сещаш как в много филми се говори че не извънземни или природата ще затрият всичко, а хората ще са тези виновни и може но пак за пари ли влас
 
От: Предприемач - ставаш или се раждаш?

... Зарежи...
 
Последно редактирано:

Горе