Премахване тотално на ДПС като партия!

Да се премахне ли тотално ДПС


  • Общо гласове
    24
От: От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Не е зле да се поинтересуваш от геополитическата доктрина на неоосманизма.

Ей ти едно научно четиво: Неоосманизмът като идеологическа обосновка на турската геополитика

Това ще ти отговори на въпроса дали турците искат или не искат да присъединяват територии, да оставим на страна десетките примери от последните години, които са в подкрепа на обратното.

Това което си дал е мнение. Дали ще се случи или не - не може да се предскаже (разбира се има само две възможности - ще се или няма да се)

друг е въпроса как ще бъдат присъединени тези територии - в буквален или преносен (икономически - за това пишеше в статия) смисъл. Аз просто споделих мое мнение, че първия начин е по-малко вероятен. :) Ще поживеем и ще видим.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Нортрант, то вече се случва. Особено нещата за неохалифата се изпълняват чрез терористите от ИД. Не е изключен военен конфликт и отцепване на територии от България, особено ако ЕС не успее да привлече Турция на своя страна. Но ако успее, пак сме прецакани. За съжаление, в случая нямаме полезен ход.

Нанибани, питаш следното:

Какво значи ''туркиня''?

Турски поданик ли си или българка с мюсюлманско вероизповедание, защото разликата е огромна?
Турчин/туркиня е етнос, а не човек с турско поданство. Българка с мюсюлманско вероизповедание не би се нарекла туркиня, просто защото българите мюсюлмани не сме смятат за турци. Във форума има такива, питай ги.

По-надолу пишеш следното:

Основното население на България е българско, независимо от религия, етнос и раса.
Българско е само населението от българи, което е основно. Всичко друго няма как да се нарече българско, например - български турчин, български сириец, български нигериец. Ако не можеш да схванеш, по тази логика аз трябва да се наричам български българин. Та, религията няма значение, но расата има. Българите сме от европеидната раса, сиреч бели.

Колкото до видовете етноси в българия - грешите, въпреки че се опитвате да звучите така компетентно. Има българомохамедани в страната, но не и турски етнос, защото корените на тези наши сънародници са български, за разлика от тези на любимите Ви цигани.
Първо, България се пише с главно "Б" и не е нужно да ми говориш на Вие. Второ, това дали някой принадлежи към даден етнос се определя основно от две неща - генетичният му материал и самосъзнанието му, т.е. ако човек е убеден, че е турчин, това да твърдиш, че не е, е нелепо. Какви са корените на тези наши съграждани (не сънародници, защото турците не са част от български народ, а са просто български поданници) е въпрос на друга тема и търпи интерпретации. Като цяло, генезисът на турския народ е разнороден и има голям примес на европеиди от всички европейски етноси на Балканите.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Ред, ама ти държиш да задълбаваш в някакви дребнави спорове. Аз, обаче нямам нужните време и нерви да издребнявам за глупости.

За мен няма турски етнос у нас, защото по дефиниция корените им не са турски, а български. Надявам се да се върне приятната колежка и да обясни защо се самоопредели, като туркиня, та да разреши спора, пък и Норт да не се ядосва излишно.:)



п.с. в един от цитатите ти е видно, че знам с каква буква се пише името на страната ни, така че е ясно, че става дума за грешка от бързане. Ако държиш да се заяждаш мога да ти дам още жокери, та белким вземеш, че се почувстваш по-умен от мен, което не оспорвам, между другото.:)
 
От: От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Нортрант, то вече се случва. Особено нещата за неохалифата се изпълняват чрез терористите от ИД. Не е изключен военен конфликт и отцепване на територии от България, особено ако ЕС не успее да привлече Турция на своя страна. Но ако успее, пак сме прецакани. За съжаление, в случая нямаме полезен ход.

До няколко години, ИД ще стане съвсем нормална терористична групировка (която сигурно ще контролира някакви зони).
Но да се твърди, че ще превзема България териториално според мен трябва да бъде подплатено с много сериозно доказателства..а И мотиви.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Не съм казал, че ИД ще превзема България. ИД е инструмент на турците, който в момента се използва за разрешаване на кюрдския и сирийските въпроси. За това има толкова много доказателства, че ако желаеш можем да направим отделна тема и да го обсъждаме. Турция изкупува нефта на ИД и ги подпомага логистично и с оръжие, автомобили, строителни материали и прочее. Не само Туция, разбира се.

За мен няма турски етнос у нас, защото по дефиниция корените им не са турски, а български. Надявам се да се върне приятната колежка и да обясни защо се самоопредели, като туркиня, та да разреши спора, пък и Норт да не се ядосва излишно.
Какви са корените им, няма особено значение, щом самосъзнанието им е турско. Няма да забравя как един път влизам в голям супермаркет в СИ България и гледам едно касиерче, девойка, хубава, с лунички, синеока, с червена коса и звучно турско име :) Така че, няма спор какъв е генезиса на ЧАСТ от турците, обаче щом те се смятат за турци - каузата е изгубена.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Какъв е генезиса на червенокоса, синеока мацка??
Има ли значение, ако самата тя се смята за туркиня?
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

И да и не, но казвайки, че няма спор какъв ѝ е генезиса, значи отговорът е лесен, пък на мен изобщо не ми е ясно... Та, какъв е?
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

И да и не, но казвайки, че няма спор какъв ѝ е генезиса, значи отговорът е лесен, пък на мен изобщо не ми е ясно... Та, какъв е?
Не е важен генезисът, важен е резултата. Ако самосъзнанието го няма, генезисът е без значение. Ако толкова те интересува темата, чети:

Расов облик на турците
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Велико. Идва някой, казва, че определени външни белези говорят едва ли не за конкретен генезис, и когато питаш какъв е той следват общите приказки... Супер!
Иначе няма как ти да определяш кое е важно. Всеки човек има своя гледна точка по темата - например за потребителката туркиня според мен би било интересно да разбере повече за генезиса си?
 
От: От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Не съм казал, че ИД ще превзема България.
И аз не съм, но @Тест казва, че турците щели да ни превземат:

Включително и видеозаписи от последната предизборна кампания, където депутати на ДПС агитират как турците щели да си върнат определени територии, които сега принадлежат на България.

с това:
според мен Турция няма никакво желание да присъединява каквато и територия да е към себе си

имах предвид българска земя, а не изобщо.
Не ме интересува за какво използват ИД, защото кюрдския проблем не може да го решат. Над 15% от населението е такова.
А Турция проблем с нас няма (заради което да използват ИД срещу нас) и до няколко години би трябвало да са в ЕС
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Ако беше прочел статията, която ти дадох, нямаше да ми задаваш такива безсмислени въпроси.

Цветът на кожата при турците е мургаво-бял, а при 90% от случаите косата е тъмно-кестенява. 40% от населението има тъмни очи, 40% тъмно-смесени, а 20% светло-смесени. Само 2% от турците имат чисто сини очи.
Епикантусът, типичен за монголоидите, почти не се среща сред турците. Честотата на монголоидните черти не е по-висока от тази в европейските страни. Анатолските турци са предимно кападокийски средиземноморци, с алпийски и динарски примес.
Заключението е, че днешните турци въобще не приличат на прадедите си от Централна Азия, а са по-близки до близко-източните представители на Динарската раса (Арменоидна или Предно-азиатска раса). Изчислено е, че прародителите на турците съставляват само 4% от днешното население на Турция, докато заварените и покорените народи- 96%. Това заварено население в най-общи линии представлява кападокийско-алпийска смес (съставните елементи на арменоидния или предно-азиатски расов тип), плюс средиземноморски, алпийски и ориенталски елементи.

Ей ти и типична туркиня:

ob_45.JPG
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Абе отворете си очите, не само турците и циганите това целят...

Ей днес пак по една от най-големите медии се проповядваше, как това дето станало в Пазарджик не било радикален ислям и как ги оправдаваха.

После за капак, циганка се жалва за тормоз на етническа основа... Вие слепи ли сте или какво??? Господинчо норт?
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

20141214.nfnibzpehl.jpg


Ето го бъдещето. Гледайте клипа и си правете извода за степента на мозъчна промивка на тази етническа, но бивша българка. Прави впечатление, че дядо й е с българско име. :oops:
 
От: От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Аз го гледах сутринта, да го гледат защитниците им. :(
20141214.nfnibzpehl.jpg


Ето го бъдещето. Гледайте клипа и си правете извода за степента на мозъчна промивка на тази етническа, но бивша българка. Прави впечатление, че дядо й е с българско име. :oops:
 
От: От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Ето го бъдещето. Гледайте клипа и си правете извода за степента на мозъчна промивка на тази етническа, но бивша българка. Прави впечатление, че дядо й е с българско име. :oops:

Сега не мога да пусна клипа, разкажи накратко с две изречения
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Ами, някакво помакинче (българка с мюсюлманско вероизповедание) претърпяла катастрофа и след това преоктрила исляма. Купила си корана и се зарибила да го чете. Съответно почнала да ходи забулена и да използва мюсюлманско име (от Моника - Кадрие) и се свързала с манагалите от Пазарджик, които с цитати и доказали, че Аллахата съществува. Съответно тая мома се вкарала дълбоко във филма, ходи си забрадена, изпокарала се е заради това с баба си и дядо си (с български имена са) и не си говорят. Живее в къщата на баща си и е тотално зомбирана от религията.

А интервюто е, щото някаква циганоприличаща дето се плющи с имама на селото я арестували за радикален ислям и у тях намерили някаква книга, която я смятат за подтикваща към такива неща. Съответно помакинчето си призна, че участвала в превода, а оригиналът бил на турски и оная я била помолила да я преведе. В книгата се пишело за рязане на глави със саби, ама нали това го имало и в библията (редовното извинение), ей такива ми ти неща.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Нищо ново под слънцето...
След такава случка, с помакинята се е случило нещо напълно нормално. Обикновено имената са свързани с религията. И щом е станала по-вярваща, нормално е да си промени и името.
относно циганката - а дали знае да чете? май ще трябва да я пращат първо на училище :D

п.п. темата не е за циганите - за справка първия пост на автора....
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Много сте забавни, ама нямам време да се включа активно в спора.

Ред, всеки религиозен фанатизъм е: първоначално смешен, после страшен и накрая опасен. Аз лично не виждам разлика между историята на това помакинче и тази на много ''ритнати от кон в главата'' последователи на Йехова, адвентисти, евангелисти, па ако щете и кришнари. И да, право е момичето, че и в библията се говори за кръв, отмъщения, кръвосмешения и това доказва, колко е тъпо да бъдеш религиозен.
Глупаво е да използвате темата за радикалния ислям, с цел да насаждате омраза към избирателите на ДПС. Те, в голямата си част са изключително добри, честни и трудолюбиви хора.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

На автора упадъка и продажниците са му еднакви. ;)
Нищо ново под слънцето...
След такава случка, с помакинята се е случило нещо напълно нормално. Обикновено имената са свързани с религията. И щом е станала по-вярваща, нормално е да си промени и името.
относно циганката - а дали знае да чете? май ще трябва да я пращат първо на училище :D

п.п. темата не е за циганите - за справка първия пост на автора....
 

Горе