Премахване тотално на ДПС като партия!

Да се премахне ли тотално ДПС


  • Общо гласове
    24
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Душко, мисля сме говорили за това, аз не влизам в църква вярвам си, че има някаква сила, но не давам пари да спонсорирам мафията наречена РЕЛЕГИЯ. Тези са и те за изтрепване, щото промиват мозъка на хората само и само да се облагодетелстват. Ама онези са още по-лоши те насаждат омраза и жажда за власт и унищожение на всички които не споделят тяхната "вяра".
А и никога няма да им простя РОБСТВОТО, ако ще и с най-добри намерения да са. За мен не е като на Цветанов турско присъствие, а е ТУРСКО РОБСТВО, а тези които са предали ценностите, националността и България, не мога да милея.
Сори, ама така мисля!!!
Много сте забавни, ама нямам време да се включа активно в спора.

Ред, всеки религиозен фанатизъм е: първоначално смешен, после страшен и накрая опасен. Аз лично не виждам разлика между историята на това помакинче и тази на много ''ритнати от кон в главата'' последователи на Йехова, адвентисти, евангелисти, па ако щете и кришнари. И да, право е момичето, че и в библията се говори за кръв, отмъщения, кръвосмешения и това доказва, колко е тъпо да бъдеш религиозен.
Глупаво е да използвате темата за радикалния ислям, с цел да насаждате омраза към избирателите на ДПС. Те, в голямата си част са изключително добри, честни и трудолюбиви хора.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

А, ДПС точно това прави. Насажда ислям и такива ненормалници в България. За това трябва разстрел направо, да се маха оня псевдо разбирач с екзактното мислене и оня дето в сараите го пазят сума и хора на издръжка на народа, както и цялата им смешна партия която въобще не трябва да я има.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Душе, съгласна съм с казаното от теб, но не можем да слагаме всички мюсюлмани в България на дръвника, понеже някъде има радикален ислям, а ДПС е просто една от всичките лоши партии в страната.

Разберете, че омразата към цялата тази религиозна общност ги обединява и налива вода в мелницата на ислямистите и ДПС. Тези хора се плашат лесно, защото повечето от тях са необразовани, което не ги прави лоши хора, разбира се.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Не искам да слагам някой на дръвника душе, на дръвника са слагали нас. ДПС трябва да изчезне, за да може тези които са добри от тези етноси да са добре.
Душе, съгласна съм с казаното от теб, но не можем да слагаме всички мюсюлмани в България на дръвника, понеже някъде има радикален ислям, а ДПС е просто една от всичките лоши партии в страната.

Разберете, че омразата към цялата тази религиозна общност ги обединява и налива вода в мелницата на ислямистите и ДПС. Тези хора се плашат лесно, защото повечето от тях са необразовани, което не ги прави лоши хора, разбира се.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Много сте забавни, ама нямам време да се включа активно в спора.

Ред, всеки религиозен фанатизъм е: първоначално смешен, после страшен и накрая опасен. Аз лично не виждам разлика между историята на това помакинче и тази на много ''ритнати от кон в главата'' последователи на Йехова, адвентисти, евангелисти, па ако щете и кришнари. И да, право е момичето, че и в библията се говори за кръв, отмъщения, кръвосмешения и това доказва, колко е тъпо да бъдеш религиозен.
Глупаво е да използвате темата за радикалния ислям, с цел да насаждате омраза към избирателите на ДПС. Те, в голямата си част са изключително добри, честни и трудолюбиви хора.

И всъщото време адски тъпи. Колкото до разликата с християнският фундаментализъм е, че християнските радикали не са войнствени и не убиват, така че и тук не си права.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Разберете, че омразата към цялата тази религиозна общност ги обединява и налива вода в мелницата на ислямистите и ДПС.
Ти май не разбираш, че в темата не става въпрос за омраза към религиозна общност, а за една партия, която насажда страх в етническите и религиозни малцинства, за да увеличава политическото си влияние. Другото, което не разбираш, защото явно не си чела всички мнения в темата е, че ДПС върши тази вредна дейност вече 25 години. През първите 15 от тях в парламента не е имало крайни националистически партии, които да провокират престъпната политика на ДПС. Явления като Атака и Патриотичния фронт набират все повече сила само заради наглостта на ДПС. До какво води подобна наглост можеш да видиш в близката история на бивша Югославия, където имаше зверски кланета и масови убийства на етническа и религиозна основа. Съвсем близо до нас имаше случаи на цели градове и села със заклано население само заради религиозни различия. Десетки хиляди жертви. До това води съществуването на партии като ДПС.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Теst, ти не разбираш, че тези хора се отъждествяват с тази партия и я приемат за свой единствен закрилник и заплахата тя да бъде отстранена от политическата сцена ще бъде възприета, като заплаха към самата етническа група (въпреки, че не ги приемам за отделен етнос).

Клането между мюсюлмани и христяни в бивша Югославия беше клане за територия, а не клане на верска основа. Вярата беше проблем на битово ниво, но територията на Косово беше истинският политически проблем.

Явления, като Атака и Патриотичния фронт насаждат омраза, с което използват вълната за политически цели - нека не ги идеализираме чак толкова.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Oт тая тема, ако не друго, поне се видя кой е де пе сар
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

@nandibandi
Почти всичко, което пишеш е изключително далеч от истината и дори не се доближаваш до същината на нещата. При теб има фундаментално неразбиране на нещата, за които се говори в тази тема. Не мога да разбера защо продължаваш да пишеш глупости за Атака и Патриотичния фронт, след като те са само следствие на 15 години грубо погазване на българската конституция и играта на ДПС с търпението на българите. Когато има проблем се работи по причината за него, а не по следствията.
 
От: От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Ти май не разбираш, че в темата не става въпрос за омраза към религиозна общност, а за една партия, която насажда страх в етническите и религиозни малцинства, за да увеличава политическото си влияние. Другото, което не разбираш, защото явно не си чела всички мнения в темата е, че ДПС върши тази вредна дейност вече 25 години. През първите 15 от тях в парламента не е имало крайни националистически партии, които да провокират престъпната политика на ДПС. Явления като Атака и Патриотичния фронт набират все повече сила само заради наглостта на ДПС. До какво води подобна наглост можеш да видиш в близката история на бивша Югославия, където имаше зверски кланета и масови убийства на етническа и религиозна основа. Съвсем близо до нас имаше случаи на цели градове и села със заклано население само заради религиозни различия. Десетки хиляди жертви. До това води съществуването на партии като ДПС.

Абсолютно е така! Крайния национализъм се появява само ако има опасност за нацията, каквато в момента има. Нещо като имунна система на държавата, която е атакувана от паразити. Когато държавния организъм оздравее, всеки ще си гледа работата и няма да се занимава с дпс, Корман Исмаилов, Местан и тн. паразити. За да се случи това обаче трябва много силно лекарство. Примерно 60% националистически партии в парламента. :) Ако сегашните леви-дени-център продължават в същия дух, друго не ни чака... Лошото при такъв сценарии е, че силното лекарство може да увреди целия организъм, че даже и да го умъртви:?
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Test, говорейки за причината за проблема ДПС не можем да пропуснем как и защо тя беше създадена, а именно, като отговор на възродителния процес. Ако не бяха закачани тези хора и бяха оставени да си нижат тютюна под имена, като Хасан и Хатидже нямаше да бъде създадена партия, която те приемат за свой закрилник и гарант, че това няма да се случи отново.

Това, че имам друго виждане за нещата не значи, че не ги виждам изобщо. И на мен не ми харесва ДПС, но пък и не виждам с какво е по-лоша от всички останали партии, управлявали през последните 25 години.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Толерирането на ДПС не може да бъде компенсация за Възродителния процес. Съгласен съм, че насилствената смяна на имената е била голяма глупост, но след нея формата на управлението на държавата беше сменена, прие се нова конституция и всичко трябваше да започне начисто. Ако се разсъждава по твоята логика можем да оправдаем Възродителния процес с 500-те години турско робство, на което са били подложени българите. Но това е тъпо, както и всеки опит да се оправдае съществуването на престъпната партия ДПС, която дърпа България назад към времената преди 89-та, че и преди Освобождението от турско робство.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Както писах още в началото: автора на темата не предлага как да бъде премахната ДПС. Всеки си мисли за различни неща и гласува в анкетата...
Сигурно повечето си мислят за забрана, съд и т.н. - това е лесния начин и нищо добро няма да последва. По-скоро темата трябваше да бъде за идеи как да бъде максимално отслабена, така че да се унищожи сама.
Може да стане, но е трудно и вреемко... (и като гледам, никои не иска това)

Дори ДПС да изчезне по някакъв начин (все тая как), партии като Атака, НФСБ и т.н. ще има винаги.
Винаги ще има хора за и против нато, за и против ЕС което е напълно нормално... това ли дискутираме? :shock:
 
От: От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Добро начало ще е да бъде прекратена дебилната толерантност, която проявяваме към ДПС. Наглостта на тази партия расте всяка година. То не бяха автобуси от Турция, фалшифициране на изборите в Турция, незаконна агитация на турски език, призиви за нарушаване на териториалната цялост на България по време на предизборни митинги и т.н. Вие осъзнавате ли, че ДПС на практика вече е втора по сила партия и без нея ще става все по-невъзможно да бъде съставяно правителство занапред? Ще се стигне до ситуация партии като ГЕРБ и БСП да са принудени да управляват заедно само и само да не е ДПС на власт, въпреки че политическите им платформи и философия са противоположни. Това почти се случи на последните избори.

Под прекратяване на дебилната толерантност имам предвид въвеждането на някои мерки, които да осигурят честни избори:
1. Забрана български граждани да гласуват в чужбина на президентски и парламентарни избори.
2. Забрана български граждани, които не са живели в България поне през 6 месеца от последната една година преди изборите да гласуват на президентски, местни и парламентарни избори.
3. Задължително гласуване.
4. По-големи наказания за нарушенията по време на предизборни кампании.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

това не е партия, а е фирма...


а нортю - така става когато не поглеждаш, че анкетата е публична - поне си те знаем вече какво си.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

А, кво го мислиш него той преди ревеше против дпс + бсш, и защитаваше герб, още по-преди това плюеше срещу герб, а сега подкрепя и герб и дпс.
Е някой, ако не си е направил извода аз поне съм от заблудените мозъци.
това не е партия, а е фирма...


а нортю - така става когато не поглеждаш, че анкетата е публична - поне си те знаем вече какво си.
 
От: От: От: Премахване тотално на ДПС като партия!

а нортю - така става когато не поглеждаш, че анкетата е публична - поне си те знаем вече какво си.

а ти си много проС
знам, че анкетата е публична, но знам също и че @уни иска забрана на ДПС чрез съда, което според мен би било много вредно
ето ти обосновка на моето гласуване

пет пъти казах, че @уни не уточнява как иска да забранява ДПС и въпреки това той не предложи нищо. Това говори за капацитет и ето защо вече не му се връзвам :)

Под прекратяване на дебилната толерантност имам предвид въвеждането на някои мерки, които да осигурят честни избори:
1. Забрана български граждани да гласуват в чужбина на президентски и парламентарни избори.
2. Забрана български граждани, които не са живели в България поне през 6 месеца от последната една година преди изборите да гласуват на президентски, местни и парламентарни избори.
3. Задължително гласуване.
4. По-големи наказания за нарушенията по време на предизборни кампании.

това е добре, но какво ще правим с хора като @уни които искат съда да забрани дпс и да си мисли, че по този начин ще си решим проблемите
(сега като прочете този пост ще каже, че не е вярно и ще копира твоя и ще каже - "аз мислех същото" :lol:)
 
От: От: От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Под прекратяване на дебилната толерантност имам предвид въвеждането на някои мерки, които да осигурят честни избори:
1. Забрана български граждани да гласуват в чужбина на президентски и парламентарни избори.
2. Забрана български граждани, които не са живели в България поне през 6 месеца от последната една година преди изборите да гласуват на президентски, местни и парламентарни избори.
3. Задължително гласуване.
4. По-големи наказания за нарушенията по време на предизборни кампании.


А, тук вече имаш пълната ми подкрепа. :roll: И не само, заради вота от Турция, но и защото не е редно хора, които не плащат данъци и сметки в тази държава да казват на тези, които го правим кое е подходящото управление.

Колкото до забраната на ДПС: изобщо не е възможно да се случи това, защото движението за права и свободи не е регистрирано, като партия на верска основа и никъде не е уточнило при учредяването си чии права и свободи брани. Какво се получава на практика е друг въпрос, но юридическо основание за забрана на тази политическа сила няма.
Хайде, обаче за ваш кеф да предположим, че все пак конституционният съд забрани на ДПС да съществува, като политическа формация. Какво ще се случи на следващия ден? Лютви Местан, Ахмед Доган или Торбалан ще отиде да регистрира нова партия, която може да се казва ''движение за защита правата на полските мишки'' - кой ще им забрани да го направят? И кой ще спре българомохамеданите да гласуват за това движение? Несериозно е изобщо да се предполага, че това може да се случи на практика, но щом ви доставя удоволствие да мечтаете - моля! :)
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Нандибанди, както винаги си много далеч от истината. Турското население, живеещо в компактен вид (това го подчертавам), представлява национална заплаха. Винаги е представлявало и винаги ще представлява. Защо, давам примери по-долу:

- по време на кланетата през 1913 г. в Тракия, до вчера живеещите едни до други съседи се оказват от различните страни на барикадата. Няма турци, които да помагат на българите да се спасят от гоненията, напротив - цивилните турци участват в кланетата.

- БКП се опитва всякакси да приобщи турците към българската нация. Дава им огромна културна автономия, до средата на 60-те години има училища, в които се преподава ИЗЦЯЛО на турски език. Баба ми е била учителка в такова училище в Делиормана (Лудогорието). В университетите турците са влизали с предимство и към СУ (ако не се лъжа) е имало турска филология. БКП си разбира грешката, но късно.

- Началото на 80-те години започват терористични актове и крайни националистически пориви от турски подривни елементи. Примерите са много, атентатите също. За разлика от нас обаче, те не се поколебават да взривяват и убиват жени и деца. Ние, например в солунските атентати, не убиваме цивилно население при стремежа си към политическа свобода и националноосвободителни пориви. Кулминацията на това е т.нар. "възродителен процес", който въобще не е това, което го изкарват, а е просто върха на олигофренията от страна на БКП и сбърканата комунистическа идеология, която подобно на днешната се е стремяла от турчин да произведе социалистически човек, ама не е успяла нещо.

Колкото до ДПС, то е създадено от Запада и се поддържа от Запада. Не е лошо да се поинтересувате кой е лобирал за регистрацията на тая партия въобще.

Та така, турците са миролюбиви и трудолюбиви, докато някой не ги надъха. После стават кръвожадни и убиват. И нещата, които съм написал по-горе са станали в последните 100 години, по-назад примери няма да давам.

Такива неща никога не са правени от нас, ние никога не сме правили етнически прочиствания (ако бяхме, сега нямаше да имаме куп проблеми), просто защото манталитетът ни не е такъв и религията ни не е такава.
 
От: Премахване тотално на ДПС като партия!

Добре, Ред - разбрах отношението ти и причините за него, приемем. Сега кажи сериозно ли е да се мисли за забрана на ДПС и как може да се случи това по цивилизован и законен начин? А, и най-вече - ще реши ли това проблемите с мохамеданското население у нас, доколкото ги има изобщо?
 

Горе